logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 12:08




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2016, 05:57       Заглавие:  Re: Прицелване (не стрелба) през параван.
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 10 Юни 2008, 18:11
Мнения: 709
Mistar cz написа:
Верно много се отплеснахме настрани.
Аз не разбрах само тоя тарикат като се прицелва през паравана посяга ли му на спусъка да го натиска или не?

Охо, позицията е била такава, че е трябвало да се коленичи и да се обстрелят мишените през ниския отвор. Но някой си състезател ги е отстрелял прав, като оръжието е пъхнал в отвора, но мерната му линия е била през паравана. Туй е драмата във филма :-)
Аз, като строител на сцена, не бих оставил мишените в позиция, която да позволи подобно действие. Щото, забележете, за да стане възможно да прицелваш през мрежата на паравана, то значи мишената/те е била много близо. В противен случай си клякаш като пич и няма драми PDT_Armataz_01_22

_________________
Илия Йонков
КДПС "Етър IPSC"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2016, 20:32       Заглавие:  Re: Прицелване (не стрелба) през параван.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
kouzi написа:
А относно това колко ИПСЦ има общо с тактическата стрелба - въпросът е по-правилно да се поставя "доколко ИПСЦ техниката на стрелба има общо с техниката на стрелба в тактическа ситуация"
С кратце: с техниката има много общо, тъй като независимо дали иде реч за спорт, тактика и пр. - техниката на стрелба, с много малки изключения /като при slide-lock презареждането, примерно/ - е една и съща. Що се касае до тактиката на минаване на дадена ИПСЦ сцена и бойната такава - то между тях няма абсолютно нищо общо! Като въобще не ми беше и идея да тръгна да правя подобни сравнения, нищо че съм ги играл и двете и мога да направя някаква субективна съпоставка, базирана на личен опит. Това, което ме провокира да се включа е, че ми стана смешно от опитите да се търси приложност там, където такава просто няма! Като още по-нелепо е да сравняваш параван на дупки с "хард кавър". Най-малкото, защото при продупчения такъв виждаш целите, намиращи се зад него, и съответно още намирайки отзад можеш да прецениш как да ги стреляш като се покажеш. А дали ще тръгнеш да се мериш още през някоя дупка там или не - е без някакво съществено значение за мен.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Beer и 54 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer