logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 15:01




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2016, 07:36       Заглавие:  Re: Balkan Tournament 22-23.10.2016
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Окт 2006, 19:00
Мнения: 1274
Местоположение: Велико Търново
HG


Прикачени файлове:
R.pdf [180.15 KiB]
604 пъти
S.pdf [370.15 KiB]
475 пъти

_________________
Велизар Захариев
Само ЕТЪР !
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2016, 07:37       Заглавие:  Re: Balkan Tournament 22-23.10.2016
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Окт 2006, 19:00
Мнения: 1274
Местоположение: Велико Търново
R


Прикачени файлове:
R.pdf [174.09 KiB]
407 пъти
S.pdf [294.86 KiB]
614 пъти

_________________
Велизар Захариев
Само ЕТЪР !
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2016, 07:37       Заглавие:  Re: Balkan Tournament 22-23.10.2016
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Окт 2006, 19:00
Мнения: 1274
Местоположение: Велико Търново
T


Прикачени файлове:
R.pdf [169.05 KiB]
597 пъти

_________________
Велизар Захариев
Само ЕТЪР !
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2016, 09:44       Заглавие:  Re: Balkan Tournament 22-23.10.2016
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Ейййй, ама се бяхме утрепали с организация, а? И затова бяхме възнаградени с чудесно време.
Искам да благодаря на всички от моя екип на handgun-a: Даниел, Даяна и Цветелина.
Специални благодарности и към тандема Матей - Симеон, които създадоха у мен съвсем ново усещане когато си ида на стейджа и видя прясно наковани мишени, маркирани колчета, спрейове, резервни мишени, найлони и прочие, за което обичайно се гореше бая ток по радиостанциите в миналото.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2016, 09:48       Заглавие:  Re: Balkan Tournament 22-23.10.2016
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
И една молба от състезател: ако някой е намерил изгубен пълнител за GRANDPOWER - моля, да се свърже с потребителя Tramp (Светльо), а той от своя страна няма да остане безразличен към такава доблестна постъпка.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2016, 12:15       Заглавие:  Re: Balkan Tournament 22-23.10.2016
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юли 2007, 17:45
Мнения: 1402
Местоположение: Стара Загора
JDredd написа:
Ейййй, ама се бяхме утрепали с организация, а? И затова бяхме възнаградени с чудесно време.
Норвежците се изкефиха, че така бързо върви мача и двата дена и казаха, че не са виждали толкова добра организация.

Само ако се научим да слагаме на верификацията provisional stage results за да се хващат лесно грешките в статистиката няма да се налага да се молим всеки път.

Не е зле да има хроно - имаше хора с 5.45 които не покриват минор и 300BKL с 16" цев който едва ли покрива мажор.

_________________
Иван Стоев
СК Тракия Мастърс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Окт 2016, 11:47       Заглавие:  Re: Balkan Tournament 22-23.10.2016
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Разбрах че франсетата с .300 blackout са били с тежки проектили и пушките са били с мек откат.
Някой интересувал ли се е да си прави този калибър?
Също ми доложиха, че са имало НУЛА засечки :-)

Като сложим и че се слага доста малко барут, износва по-малко цевта заради по-ниската скорост, има по-стабилна балистика и др. предимства - изглежда като добра опция!

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Окт 2016, 19:52       Заглавие:  Re: Balkan Tournament 22-23.10.2016
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2009, 10:01
Мнения: 893
kouzi написа:
Разбрах че франсетата с .300 blackout са били с тежки проектили и пушките са били с мек откат.
Някой интересувал ли се е да си прави този калибър?
Също ми доложиха, че са имало НУЛА засечки :-)

Като сложим и че се слага доста малко барут, износва по-малко цевта заради по-ниската скорост, има по-стабилна балистика и др. предимства - изглежда като добра опция!


Кузи, хората стреляха с точно толкова мажор, колкото и ти на Европейското!

Намерих две гилзи, събират толкова барут, колтото 9мм. гилза пълна до горе, не съм виждал такава пудра, която в този обем да може да засили каквъвто и да е проектил до 280пф. а да не говорим 320пф. колкото е актуалния мажор за карабина в момента.

Еврейски схеми важат само в БГ и Унгария!

_________________
Question: When was the last time you practiced?
Answer: Practice? What's that?

Иван Христосков, СК "Shotgun Masters"
http://www.facebook.com/shotgunmasters


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2016, 09:48       Заглавие:  Re: Balkan Tournament 22-23.10.2016
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
MantuS написа:
kouzi написа:
Разбрах че франсетата с .300 blackout са били с тежки проектили и пушките са били с мек откат.
Някой интересувал ли се е да си прави този калибър?
Също ми доложиха, че са имало НУЛА засечки :-)

Като сложим и че се слага доста малко барут, износва по-малко цевта заради по-ниската скорост, има по-стабилна балистика и др. предимства - изглежда като добра опция!


Кузи, хората стреляха с точно толкова мажор, колкото и ти на Европейското!

Намерих две гилзи, събират толкова барут, колтото 9мм. гилза пълна до горе, не съм виждал такава пудра, която в този обем да може да засили каквъвто и да е проектил до 280пф. а да не говорим 320пф. колкото е актуалния мажор за карабина в момента.

Еврейски схеми важат само в БГ и Унгария!


Нещо лично срещу мен ли визираш?
Декларирал съм минор, това съм стрелял и след грешката на статистиката им (унгария), резултатите ми бяха прекалкулирани и от 12то място, съм окончателно на 20то!
Краси Михтиев може да удостовери декларираните муниции и пистолети в писмена форма!

НО ДА СЕ ВЪРНЕМ на сюжета:
300 ААС гилза, като махнем мястото за влагане на проектил, има около 28мм празно място!
Ако сметнеш, че 9х19 е 19мм и трябва място и за влагане на 9мм проектил, ще видиш, че си доста далеч от истината!
Това ни води на извода, че може да побере доста повече барут...
Без да имам претенции за защита на франсетата, с най-просто търсене, нета вади например това:

Q: Can 300 AAC Blackout make Major Power Factor in 3-gun competition?
A: Yes. A Sierra 175 MK loaded to 2.245 OAL in Remington brass and with a 7.5 primer with 20.0 grains of A1680 reached 1900 fps in a 16 inch test barrel. The pressure was below SAAMI max.

И по последната точка за еврейските схеми, ще те посъветвам да си гледаш повече твоя двор, така ще си сигурен да не се случват там!

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2016, 13:12       Заглавие:  Re: Balkan Tournament 22-23.10.2016
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2009, 10:01
Мнения: 893
В моя двор всичко е прекрасно и място за измами, грешки и тн. няма, както и не е имало и назад във времето. За да няма възражения е хубаво, който се пише major да си минава хроно, както при пистолетите, така и при карабините, а за бренекета и съчми при шотгъна да не говорим.

_________________
Question: When was the last time you practiced?
Answer: Practice? What's that?

Иван Христосков, СК "Shotgun Masters"
http://www.facebook.com/shotgunmasters


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2016, 13:57       Заглавие:  Re: Balkan Tournament 22-23.10.2016
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Понеже темата ме заинтригува ето едно LOAD DATA калкулаторче
http://www.hodgdonreloading.com/data/rifle
http://www.vihtavuori.com/en/reloading- ... ckout.html

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2016, 16:37       Заглавие:  Re: Balkan Tournament 22-23.10.2016
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юли 2007, 17:45
Мнения: 1402
Местоположение: Стара Загора
kouzi написа:
Декларирал съм минор, това съм стрелял и след грешката на статистиката им (унгария), резултатите ми бяха прекалкулирани и от 12то място, съм окончателно на 20то!

Това 12то място не успяхме да го видим, на верификацията беше 20и в мажор и лично ти писах да се обадиш на статистиката за да не се излагаш. Ето тук в официалните резултати си 20и в мажор, тъй че таз легенда с корекцията от 12то на 20то място не я ползвай, че резултатите са публични:

http://www.scoringservices.org/Mobile/CompetitorListing.html?match=349b3284-2196-4abe-bf91-d070f3b85fc2#mainView
http://www.ipscmatches.org/2016ehc/files/2016/10/EHC-2016-Scores-by-competitor-Final.pdf
Чудя се какво ще каже Търкуля като го питаме как го правите мажора в Стандарт с 9х19 майсторите от ЧЗ тийма, да не се мъчим с тез .40ки че няма гилзи:-)

5.45 в АК74 бяхме мерили май с Никола Топалов и не покриваше минор лятото, камо ли в хладните месеци, а 300блк с 16" цев беше добре да го видим на хроното, човека поне има теоретични шансове за разлика от теб с 9х19 :-) Колето ако още пази оназ тояга и не го мързи много, нека да ги измери

_________________
Иван Стоев
СК Тракия Мастърс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2016, 13:05       Заглавие:  Re: Balkan Tournament 22-23.10.2016
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
доста злъчни коментари .. и то между ТОП стрелци

при такава ТОП атмосфера ..
не се чудете защо броя на състезателите прогресивно намалява, за сметка на броя на клубовете :))
вероятно тази тенденция ще се запази докато стане 1 състезател = 1 клуб :)))

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer