logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:45




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2016, 13:23       Заглавие:  Нов лимит 500 патрона при преминаване през Сърбия?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юли 2007, 17:45
Мнения: 1402
Местоположение: Стара Загора
Според г-н Кусев сърбите наскоро са въвели 500 патрона лимит за влизане в Сърбия. Цитира сръбски източници. Можели нашия РД да провери чрез сръбския си колега за да минаваме ако трябва през Румъния.

_________________
Иван Стоев
СК Тракия Мастърс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2016, 17:39       Заглавие:  Re: Нов лимит 500 патрона при преминаване през Сърбия?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 27 Юни 2006, 16:27
Мнения: 3912
Преди два дни минах и декларират 750бр.

Дори не ги погледнаха

_________________
Краси Михтиев
ETAR IPSC
GP Excalibur, Armsan RS-S1, SLR-94


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Окт 2016, 23:02       Заглавие:  Re: Нов лимит 500 патрона при преминаване през Сърбия?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юли 2007, 17:45
Мнения: 1402
Местоположение: Стара Загора
И аз минах с 1000, но началника на полицията на границата мрънкаше за 500. Това че бях с 2 пистолета май наклони везните, но е редно да направим официално запитване.

_________________
Иван Стоев
СК Тракия Мастърс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Окт 2016, 10:07       Заглавие:  Re: Нов лимит 500 патрона при преминаване през Сърбия?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 27 Юни 2006, 16:27
Мнения: 3912
Проверих - вярно е

500 бр. НА ЧОВЕК - НЕ НА ПИЩОВ

Съвет от сръбските колеги: декларирате по 500 а си носите колкото трябва

Работят по въпроса за промяна - минало е с някаква промяна без да се усетят

_________________
Краси Михтиев
ETAR IPSC
GP Excalibur, Armsan RS-S1, SLR-94


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2016, 09:39       Заглавие:  Re: Нов лимит 500 патрона при преминаване през Сърбия?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юли 2007, 17:45
Мнения: 1402
Местоположение: Стара Загора
При прибирането ни на Суботица дрямахме на студения вятър между 2 и 3 часа, а само месец преди това минах за 10 мин. Преминаването през Сърбия транзит се оказва доста неприятно и скъпо начинание.
Вместо да се издава едно разрешително за двете посоки и само да се регистрира преминаването, се вадят отделни и се губи много време.

Отделно както вече писах таксата от 60 евро е максималната и важи ако няма други уговорки. Време е нашата федерация да направи такава уговорка със Сърбия. Вероятно е въпрос на писмо до сръбската федерация, която да го задвижи. Колко струва транзитното българско разрешително за сърбите?

_________________
Иван Стоев
СК Тракия Мастърс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2016, 14:33       Заглавие:  Re: Нов лимит 500 патрона при преминаване през Сърбия?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 27 Юни 2006, 16:27
Мнения: 3912
Ванка, размерът на таксите и тарифите на сръбската държава по никакъв начин не кореспондират с предмета на и обхвата на дейност на БФДС.

Коментирали сме този въпрос с ръководството на сръбската федерация. Той засяга не само нас, но и всички транзитиращи с оръжие през Сърбия. Имаме обещание, че ще се опитат да направят нещо във връзка с предстоящото при тях Европейско, но аз не съм оптимист.

Опитайте се да си дадете сметка, какъв процент от бюджета на една държава като Сърбия се формира от едни такива пикливи такси и колко ще ги брига да си променят парламентарно законова уредба заради шепа люде, на които им било скъпо да минат оттам !!!

_________________
Краси Михтиев
ETAR IPSC
GP Excalibur, Armsan RS-S1, SLR-94


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Окт 2016, 17:39       Заглавие:  Re: Нов лимит 500 патрона при преминаване през Сърбия?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юли 2007, 17:45
Мнения: 1402
Местоположение: Стара Загора
Като сме спорили за размера на таксата гледахме тарифата със сръбския полицай и там помня и съм разбрал пишеше нещо от сорта "ако няма друга уговорка". Може да е wishful thinking ама не съм го сънувал - някъде съм го видял... :-)

_________________
Иван Стоев
СК Тракия Мастърс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer