logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 11:38




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2018, 20:32       Заглавие:  Re: Proshooter Cup L2 20.05.2018 handgun
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Юли 2009, 10:40
Мнения: 129
Местоположение: Sofia, BG
moderna написа:
Не само аз забелязвам промяна в състезанията организирани от г-н Методи Марков.
Съдиите са достатъчно и опитни. Хелпърите са избелели и са станали по-работни. Оборудването не прави проблеми.
И сцените! Разнообразни. Има за бързаци, има за техничари, има и за атлети и даже и за такива които могат да стрелят точно.
Да намираме кусури на Методи Марков става все по-трудно.


Искам да се присъединя към оценката на Камен и да благодаря на господин Марков, че от началото на тази година имах възможност да играя в 4 райфъл- и 2 пистолетни мача.
Винаги стреляме интересни сцени с трудни елементи и "гадни" уловки, което лично на мен много ми харесва. PDT_Armataz_01_22
Мисля, че нещата стават все по-добри , дори този път имаше достатъчно бира.
За съдийството - трябва да се отнасяме с респект към съдиите , които са наши колеги.
Лично аз имах известно "напрежение" на 7-ма сцена, но като се замислих съдиите бяха прави и се държаха професионално: не може с 2 последователни изстрела в плейтчето , хартията само лекичко да се вдига. Логично- слаб ПФ. Е , доказа се , че все пак е от инвентара , но предположението на съдията беше логично.
Бих предложил на господин Марков да се проверят дали инвентара е ОК.
На съдиите ще си позволя една препоръка: като кажеш , че "старозагорския" ъгъл е валиден, може да не даваш ДиКю, но след стрелбата дръпни състезателя и му дръпни ушите , че иначе изработва вредни навици - да не слуша брифинга.

_________________
Fire Your Guns! AC/DC
Valentin Loupov, SC Dynamic Arms
H&K USP 9x19, CZ-75 SP01 Shadow, DA-SASR-10, Colt Competition CRP-18


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2018, 10:29       Заглавие:  Re: Proshooter Cup L2 20.05.2018 handgun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Ное 2006, 20:53
Мнения: 1161
Със съдиите и аз изпаднах в интересна и неловка ситуация. В едно изречения РО ни покани за брифинг и ми отправи забележка защо съм дошъл и съм в преминал лентата намирайки се вече в бъбрека далеч зад стартовата позиция. Все пак на сцена с махала, които се демонстрират е добре стрелците да са максимално близко до мястото за обстрелването им, а не държани отзад до столовете и чантите си.
В много от младите съдии се наблюдава нарастване на самочувствието, но не и на опита и познаване на правилника. Да напомним - работата на РО е да помогне на стрелеца да стреля безопасно! Няма норма за ДКюта, няма излишни забележи с цел нагнетяване на атмосферата, а напротив целим подобряването и.
Сега към Мето, наистина организираните от него състезания много еволюираха за много кратко време. С цел още повече вдигане на нивото ще повдигна въпроса: дали вече не е време за изграждането на масивни сенки за състезателите. Така ще се приключи със забележките от РО : махни ми се от сянката, стани ми от стола, колко пъти да повтарям дръпнете се назад и т.н.
Всичко казано от мен не цели в никакъв случай лични нападки, а само и единствено подобряване на любимия ни спорт.

_________________
Тодор Терзийски


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2018, 14:51       Заглавие:  Re: Proshooter Cup L2 20.05.2018 handgun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Мъча се да се разпозная в някой от посочените съдийски пропуски, но не мога. Ако има такива състезатели, които са недоволни конкретно от мен - моля поне едно ЛС да ми пишат. Аз съм отворен за критика.

А аз пък на свой ред искам да похваля състезателите за някои нещица, дето не вярвах, че ще доживея да ги видя в България:

1. На този турнир аз за пръв път видях скуадинг. И мисля, че начинът на протичане на състезанието (в т.ч. и часът му на приключване) показаха от какво голямо значение е той за ритмичното и приятно протичане на който и да е турнир.

2. На този турнир аз за пръв път почти не чух състезателско мрънкане. Е, чух малко де, ама то беше толкова малко, че е статистически пренебрежимо - така да се каже беше за фасон само :wink:

3. На този турнир аз за пръв път не видях кисели и отегчени физиономии, както и кръвнишки погледи толкова страшни, че от разстояние могат да те смажат като 100-тонна преса.

4. На този турнир (при всичките мисове що се сътвориха на моята сцена) за пръв път никой състезател не скокна пламенно да ме убеждава как "тази дупка не е една, а са две една в друга", или как той 100% при изстрела е видял, че попадението е вътре, па после как тъй не можем да го намерим в мишената...

Изложеното в т. 1-4 по-горе ме кара да си мисля, че вече може да се говори за някаква изградена IPSC култура и се моля Богу наистина да е така, а не въпросният турнир да е бил някакво щастливо стечение от обстоятелства.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2018, 17:44       Заглавие:  Re: Proshooter Cup L2 20.05.2018 handgun
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2013, 15:57
Мнения: 155
JDredd написа:
Мъча се да се разпозная в някой от посочените съдийски пропуски, но не мога. Ако има такива състезатели, които са недоволни конкретно от мен - моля поне едно ЛС да ми пишат. Аз съм отворен за критика.

Как да има недоволни - идването на твоя сцена е предизвестено от бъдещи приятни, удовлетворяващи интелигентността, преамбюли за дадения състезател. Изказванията от рода на "Попаденията в ноушут мишените за мааааалко изостават от попаденията в зачетните мишени" носят невероятна духовна наслада на участниците :)
JDredd написа:
1. На този турнир аз за пръв път видях скуадинг. И мисля, че начинът на протичане на състезанието (в т.ч. и часът му на приключване) показаха от какво голямо значение е той за ритмичното и приятно протичане на който и да е турнир.

Заслугата е на Мето и на РО-тата, с мааааалко помощ от наша страна.
JDredd написа:
2. На този турнир аз за пръв път почти не чух състезателско мрънкане.

Виж по-горния коментар в поста :)
JDredd написа:
3. На този турнир аз за пръв път не видях кисели и отегчени физиономии, както и кръвнишки погледи толкова страшни, че от разстояние могат да те смажат като 100-тонна преса.

Дано да е така и за в бъдеще :)
JDredd написа:
4. На този турнир (при всичките мисове що се сътвориха на моята сцена) за пръв път никой състезател не скокна пламенно да ме убеждава как "тази дупка не е една, а са две една в друга", или как той 100% при изстрела е видял, че попадението е вътре, па после как тъй не можем да го намерим в мишената...

Израстват състезателите и се развиват :)

_________________
Стефан Савчев
КДС "Аргус" Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2018, 18:41       Заглавие:  Re: Proshooter Cup L2 20.05.2018 handgun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
JDredd написа:
4. На този турнир (при всичките мисове що се сътвориха на моята сцена) за пръв път никой състезател не скокна пламенно да ме убеждава как "тази дупка не е една, а са две една в друга", или как той 100% при изстрела е видял, че попадението е вътре, па после как тъй не можем да го намерим в мишената...


Щеше да е доста нахално това....на твоята сцена ! :D :D :shock:

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2018, 18:48       Заглавие:  Re: Proshooter Cup L2 20.05.2018 handgun
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
s_savchev написа:
Израстват състезателите и се развиват :)

Аз все си мисля, че ако има Съдия има Състезание. Няма Съдия-значи това е тренировка.
Съдията е Човека, който знае какво става и кой какво прави.
Аз не мога да забравя съдиите на първото ми състезание.
Румен, Владо, Явор, Трифон, Стенли, Ивайло, Петър, Мишо дойде по-късно и беше Шеф, Михи, един сърбин..., ако съм забравил някой, Извинявай!!!
Не забравям Съдията на съдиите, на премача-г-н Методи Марков.
Може би трябва да се поработи по връщане на безпрекословното уважение към Съдиите. Те знаят кой какво и как трябва да прави.
Съдията винаги е прав!!!
После подавай контестация. Ще се съберат и ще решат.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Май 2018, 19:10       Заглавие:  Re: Proshooter Cup L2 20.05.2018 handgun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
moderna написа:
Съдията винаги е прав!!!


Тук можем твърде много да поспорим !

Но....на бира и в частен разговор :-)

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: kosio197 и 50 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer