logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 01:06




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2018, 11:18       Заглавие:  Re: Кой сряза гумата? Или на къде отиваме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Mr. Smith написа:
:happy: мантрата за закриването си я пея от години, но разбира се имам друго предвид, не тази случка. Това, което искам да кажа е, че ако тази федерация като една причината и форма да се събират едни хора и да си играят проявявайки взаимно уважение и добронамереност не може да бъде достатъчно ефективна и възпитатетелна, ако щете, то тогава няма сми от нея. Иначе имаме достатъчно... да не казвам какви и свободните кърски стрелци ще са винаги по-щастливи.


спокойно вече може да се замени думичката - федерация с държава PDT_Armataz_01_22
за да не се изпада в обяснителен режим, че така не се разбира много :oops:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2018, 14:21       Заглавие:  Re: Кой сряза гумата? Или на къде отиваме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Днес говорих с г-н Цанков по телефона и той ми каза, че ще предостави информацията от камерите - каквато и да е тя.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2018, 14:56       Заглавие:  Re: Кой сряза гумата? Или на къде отиваме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Окт 2006, 19:00
Мнения: 1274
Местоположение: Велико Търново
Добре, че не купихме съдийски бус.
Нямаше да насмогнем на гуми.

_________________
Велизар Захариев
Само ЕТЪР !


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Сеп 2018, 16:21       Заглавие:  Re: Кой сряза гумата? Или на къде отиваме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Boarhunter написа:
Добре, че не купихме съдийски бус.
Нямаше да насмогнем на гуми.

Предложение за съдийски "бус" :)Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2018, 09:07       Заглавие:  Re: Кой сряза гумата? Или на къде отиваме?
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 10 Юни 2008, 18:11
Мнения: 709
Яворе, ако това, което твърдиш е вярно, то Светльо е напълно прав! :armed:

_________________
Илия Йонков
КДПС "Етър IPSC"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2018, 10:17       Заглавие:  Re: Кой сряза гумата? Или на къде отиваме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Много сте черногледи. Напротив - сега остава и някое пиянско сбиване на паркинга, след състезание и ще сме досуш както други федерации. Все пак, викам да изчакаме видеото, преди да правим някакви генерални заключения.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Сеп 2018, 12:11       Заглавие:  Re: Кой сряза гумата? Или на къде отиваме?
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2014, 10:25
Мнения: 217
Местоположение: София
ti6kata написа:
Boarhunter написа:
Добре, че не купихме съдийски бус.
Нямаше да насмогнем на гуми.

Предложение за съдийски "бус" :)Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

Тона не става, не е бронирано :)
Шегата настрана, но случая е крайно неприятен, нека се видият камерите.... Това е направо абсурдно, да се скараш със съдията, да го овикаш, пък после да се цупите - не е в мой стил, но иди-дойди, обаче да правиш подобни простотии, не го проумявам. Нали на тия стрелбища сме за собствено удоволствие и удовлетворение, съмишленици и спортисти....
Аз съм научил хиляди неща точно от съдиите, нали съм пълен аматьор. Винаги съм получавал и съвет, и забележка в точния момент, и препоръка… де да знам, може на мен така да се случва, но съдята на рейнджа за мен винаги е жокер - като не знам нещо, питам него. Затова считам, че на тия хора дължа поне уважение и респект към труда им. Виждал съм и грешни( според мен и приятели), и спорни отсъждания, но и това подлежи на дискусия и спор, а не на отмъщение.

_________________
Злати Златев
CNsysRasing


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2018, 09:52       Заглавие:  Re: Кой сряза гумата? Или на къде отиваме?
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2018, 16:24
Мнения: 48
Привет на всички

Изключително съжаляваме за случката, както казахме и на Явор - готови сме да му съдействаме с всичко, свързано с решаване на проблема с гумата. За нас това също е голяма изненада, такова нещо никога при нас не се е случвало въпреки постоянните курсове, семинари и обучения, които правим.
Инцидентът е станал извън територията на комплекса и нашето видеонаблюдение не покрива този параметър. Разбира се, ако някой иска лично да се увери в това, винаги можем да му дадем временен достъп сам да се убеди, записите ще се пазят един месец.
Междувременно информирахме органите на полицията и във вторник ни посетиха. За да се стартира проверка е необходимо Явор да пусне жалба, ние сме готови да му съдействаме с всичко.
Въпреки неприятния инцидент, надявам се, всички участващи в стрелковата среща са останали доволни и нашите усилия не са били напразни. Очаквайте в бъдеще още интересни и подредени събития, с повече награди осигурени от нашите спонсори.

Поздрави,
Христиан, Стрелбищен комплекс 360 градуса


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Сеп 2018, 22:54       Заглавие:  Re: Кой сряза гумата? Или на къде отиваме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2010, 22:48
Мнения: 1045
Местоположение: Sofia
Привет на всички,
Една сдмица да ни няма и пълен хаус )).

Тъпа случка наистина ...
Яворе снимки имаш ли на среза ? защото има доста железа там и може да е съвсем др. случка.
Аз лично неварвам че някой ще пука гума на друг ... неможе да сме до там. Ако е вярно .. то Костадинов е прав ...затваряме )

Относно:
gunman-biz написа:
Без материални доказателства не мога да споделя име, защото ще е "рекъл-казал"! Да. От нашите е. Да. Конкретно е! Няма други хипотези, като неправилно паркирате, затапване, паркиране върху плочки или тревни такива.

Дребна душица от града на тепетата с ескалиращо недоволство във времето. ( понеже във форума е прието да се изказват нещата размито, по принцип и между редовете )


Този ти пост нанася пракя обида на колегите от Пловдив .. Което не мисля, че е правилно и редно а и не му е тук мястото ... Ако "знаеш кой е" то води личен разговор с него и си изяснете нещата.
Според мен, би трябвало да се извиниш и ако има отределено лице което визираш го сподели или се разбери с него.
Не е правилно да приравняваш по този начин целия регион.
Всичко останоло е клевета и хипотези ... Ние не сме жълт вестник .. или поне се надявам

Резултата от това писане ще доведе само и единственно до напрежение м/д Пловдивчани и Теб.
А това на Турнир неможе да го има. Най-малкото Аз не съм сигурен, че отношението към теб на Пловдивчани и обратната реакция би довала до нещо позитивно или безпристрастно. От това следва и личното ми мнение е, че до изясняване на казуса и изчистване на отношенията не е редно да съдиш на БГ мачове.
Отделно , като "слъжебно" лице не би трябвало да е такъв подхода ти.

Поздрави

_________________
Никола Топалов
СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2018, 08:37       Заглавие:  Re: Кой сряза гумата? Или на къде отиваме?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
MarsBeta написа:
...Този ти пост нанася пракя обида на колегите от Пловдив .. Което не мисля, че е правилно и редно а и не му е тук мястото ... Ако "знаеш кой е" то води личен разговор с него и си изяснете нещата.
Според мен, би трябвало да се извиниш и ако има отределено лице което визираш го сподели или се разбери с него.
Не е правилно да приравняваш по този начин целия регион.
Всичко останоло е клевета и хипотези ... Ние не сме жълт вестник .. или поне се надявам

Резултата от това писане ще доведе само и единственно до напрежение м/д Пловдивчани и Теб.
А това на Турнир неможе да го има. Най-малкото Аз не съм сигурен, че отношението към теб на Пловдивчани и обратната реакция би довала до нещо позитивно или безпристрастно. От това следва и личното ми мнение е, че до изясняване на казуса и изчистване на отношенията не е редно да съдиш на БГ мачове.

Отделно , като "слъжебно" лице не би трябвало да е такъв подхода ти.
Поздрави


:tu: :tu: :tu:

Абсолютно подкрепям!
Невинен до доказване на противното!

До този момент винаги съм бил прияно впечатлен от джентълменското поведение на мнозинството от колегите на рейнджа.
Същото мога да кажа (точно като новак) и за съдийския състав!
Нека не създаваме прецеденти, които да променят постигнатото до момента!

Едно извинение тук, също ще бъде най-уместната първа стъпка!
Ние нямаме ли етична комисия?

Хубав ден колеги.

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2018, 08:52       Заглавие:  Re: Кой сряза гумата? Или на къде отиваме?
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
И още:
Mr. Smith: Не горим юргана заради една бълха! PDT_Armataz_01_22

Ето една дзен приказка, която моят сенсей често ми разказваше:

Вървял дзен учител по пътя и срещнал странник:
- Накъде отиваш добри човече?
- Към следващото село... отвърнал пътникът
- А от къде идваш? попитал учителят
- Бях в предишното село.
- Какво хора срещна там? попитал отново учителят
- Негостоприемни, зли, свадливи - ужасни хора!!! оплакал се пътникът
- Е, такива ще са и в следващото село, резюмирал мъдрецът


та така....

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2018, 14:38       Заглавие:  Re: Кой сряза гумата? Или на къде отиваме?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Депозирали сме жалба до Етичната комисия и отвод на Тодоров от упражняване на съдийска дейност спрямо нас, тъй като очевидно неговата обективност , безпристрастност и непредубеденост са под критичния минимум.

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2018, 15:34       Заглавие:  Re: Кой сряза гумата? Или на къде отиваме?
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
До Председателя на БФДС
Копие: Регионален Директор IPSC България
Председател на Дисциплинарна Комисия на БФДС

Относно: публично разпространение на злепоставящи твърдения и неспортсменско поведение от регистриран състезател и съдия на БФДС

Уважаеми Господа,
На 09.09.2018г. на Стрелкови комплекс „360°“, в село Войводиново, област Пловдив се състоя турнир “Стрелкова среща „9-ти септември“. След турнира в Интернет форума „The Gunman“, конкретно: viewtopic.php?f=19&t=17034&start=15, viewtopic.php?f=19&t=17034&start=0, лице, идентифициращо се като "gunman-biz", но с фотографска визуализация на съдията от БФДС Явор М. Тодоров (по-долу за краткост: „Пищова“ излага твърдения: „Някой ни сряза гумата на колата“, „Явно аз бях адресанта. Другият човек с мен му бе първо състезание и го виждаха за сефте, та той няма как да е предизвикал това изтъпление . (Тъпото е, че колата е негова и отнесе всичките негативи.)“ По нататък в контекста на авторството на твърдяното деяние формулировките са: „От нашите е. Да. Конкретно е! Няма други хипотези“ и „Дребна душица от града на тепетата с ескалиращо недоволство във времето.“

Пищова, който следва да се асоциира със съдията от БФДС Явор М. Тодоров само доколкото и единствено в случай, че зад акаунта в „The Gunman“ на въпросния Пищов стои Тодоров, използва най-авторитетния форум на IPSC стрелците в България, при липса на каквито и да е доказателства, били те гласни, документални или веществени, за да петни доброто име на стрелците в град Пловдив.
Няма как да приемем това било от Пищов, Тодоров или друг бил той стар, бил той нов, със сефте или не! Въпросният Пищов неясно с какви мотиви ползва форума за трибуна на болни фантазии, които за съжаление част от аудиторията приема за факти! Патологията в цитираните фантазии навежда на съмнения за психическата годност на автора им да бъде не само съдия на БФДС, но и изобщо картотекиран стрелец. Размиването на субективната фикция с реалността е предпоставка за неадекватна реакция спрямо въображаема заплаха, а когато иде реч за лице с илюзии, че може да ползва огнестрелно оръжие и разполага с такова, заплахата за гражданите (и техните домашни любимци) е реална.

Уважаеми господа, моля приемете следващите ни опасения и мотивираните от тях искания в условно наклонение, предпоставено от факта, че зад Пищова -"gunman-biz" наистина стои съдията от БФДС Явор М. Тодоров. Съмненията ни в тази насока са, че понастоящем Пищова се е ограничил да злослови във форума, но не е подал жалба за унищожаване и повреждане в съответното РУ на МВР, т.е. не е формализирал тъгата си по надлежен ред. Въпросната, по думите му, срязана гума, съответно МПС-во, на което тя е била една от четирите, дори не е негова, а на „другия човек“, който го виждали „за сефте“. Въпросът, кое е това пострадало лице, чиито права Пищова брани за сметка на гражданите на града по тепетата, понастоящем няма отговор. Като граждани на Пловдив и в конкретното ни качество на картотекирани стрелци на БФДС правим искане Дисциплинарната комисия на БФДС да изиска от съдията на БФДС Тодоров информация за авторството на цитираните изявления във форума „The Gunman“. В случай, че Пищова и съдията се окажат едно и също лице от обективна страна правим формално искане за отвод на този съдия от състезания на които има регистрирано участие на картотекирани стрелци на БФДС от гр. Пловдив.

В случай, че компетентните органи на БФДС преценят, че цитираните изявления на Пищова (в психо физическата му битност на съдия от БФДС Явор М. Тодоров) съставляват проява на неспортсменско поведение в разрез с етичните и правни норми на Федерацията, спрямо същия да бъдат предприети съответните превъзпитателни мерки.

18.09.2018г.
гр. Пловдив
С уважение: _______________________
Тодор Павлов, Председател и представляващ
СК АРЕС ПЛОВДИВ

Запазена е пунктуацията на „gunman-biz“. Контекстуално и предвид възприетата възрожденска иносказателност, стил и граматика на посланието превеждаме „гунман (gunman-biz)“ като „пищова“.

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2018, 16:56       Заглавие:  Re: Кой сряза гумата? Или на къде отиваме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
MolonLabe написа:
Mr. Smith: Не горим юргана заради една бълха!

:happy: :happy: :happy: Иване, не е една обаче, а и вече не е само бълха... това е лошото. Но да не черноспамя повече.

Иначе погледнато, повече започвам да се замислям за тоя градски шовинизъм, който не че и преди не се е опитвал да взема проявление, но е бил туширван незабавно при всеки опит да поеме въздух, от което в крайна сметка всички са спечелили и това е една много положителна характеристика на целата ни педерация.

Сегашното посочване/разделяне на едни и други градове e супер вредно и много опасно. Говорете за клубове или за отделни хора но не ги обобщавайте според градовете им.

Са, на мен ми е ясно, че Пловдивчани не са цвете за мирисане, но Варненци са по-кофти семка (само за едно точно определено хюмне става въпрос тука), а Търновските боляри пък са най-вредните. :happy: :happy: :happy:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Сеп 2018, 17:34       Заглавие:  Re: Кой сряза гумата? Или на къде отиваме?
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 29 Апр 2013, 15:57
Мнения: 155
Mr. Smith написа:
Сегашното посочване/разделяне на едни и други градове e супер вредно и много опасно. Говорете за клубове или за отделни хора но не ги обобщавайте според градовете им.


Mr. Smith написа:
Са, на мен ми е ясно, че Пловдивчани не са цвете за мирисане, но Варненци са по-кофти семка (само за едно точно определено хюмне става въпрос тука), а Търновските боляри пък са най-вредните.


А сега де :danger: :D

Без доказателства в една или друга посока, предлагам тази тема да се прекрати. В противен случай наистина рискуваме да прецакаме всичко.

_________________
Стефан Савчев
КДС "Аргус" Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer