logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 13:04




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Мар 2019, 16:43       Заглавие:  Re: Game of Rifles - Winter is going! - 24 Mart Level II
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Zakira написа:
А аз си мислех, че не мога да ги уцеля ; )

трябват ни още поне 3 летни райфъла за да ги разработим, или да бъдат включени в пистолетните сцени - пак ще ги поразработим :danger:

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Мар 2019, 16:46       Заглавие:  Re: Game of Rifles - Winter is going! - 24 Mart Level II
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
ДАЙТЕ СНИМКИ МОЛЯ :DD
имам да се оправдавам, от протокола за изразходвани муниции булката не се впечатлява достатъчно :stres:

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Мар 2019, 17:07       Заглавие:  Game of Rifles - Winter is going! - 24 Mart Level II
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Интересни сцени в това лотарийно състезание.
С прискърбие ще си призная, че ми липсват асфалтовите панички, които макар да не се разрушават всеки път са в пъти по-убиваеми от сегашните.Имаше моменти, в които “паничката” се шиеше по 7-8 пъти преди съдбата да насочи проектила в онази възлова час с размер мм2 където пантите и Шамара от проектила биваха достатъчни за събарянето ѝ.
Положителна посока в това ИПСЦ състезание са ИПСЦ мишените.
Попърите в първа сцена се виждаха добре, а хартиената Мишена внесе съпенс с презастраховането при обстрелването и ;) Трябва да се направи по-качествено позоциониране на големите Попъри. Регулирането им с подръчен горски материал е несериозно и неточно и от там идва нееднаквостта при обстрелване на всички състезатели.
Може да се помисли за първа сцена само от хартиени мишени ;)

Иначе както винаги компанията беше страхотна. Появиха се позабравени лица ;) и скарата беше на ниво ;)




Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2019, 11:22       Заглавие:  Re: Game of Rifles - Winter is going! - 24 Mart Level II
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Юли 2012, 20:33
Мнения: 183
Сцените наистина бяха интересни и добре построени. Оргнизацията също беше на ниво.
Благодаря на организаторите за положените усилия.
Ако мога да направя една препоръка само. Въпреки че звучат като добро решение, оранжевите плейтчета се доказаха според мен като неподходящи за състезание второ ниво. Моето мнение е, че не работеха сигурно и не бяха надеждни. Реагираха различно на различните калибри и като цяло и аз бих се радвал да се върнем към панички.

_________________
Н. Николов - НКПС "ДИНАМИК"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Мар 2019, 13:04       Заглавие:  Re: Game of Rifles - Winter is going! - 24 Mart Level II
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Добра организация, в хубаво време, с приятна компания.
Представих се на много ниско ниво, с поредица от елементарни грешки. Както се казва, не ми беше ден, но мога да виня единствено и само себе си.
За оранжевите плейтове: и аз имах случай да "ушия" многократно един от тях, който така и не падна. Казвал съм си мнението за паничките, но в случая и аз ги предпочитам пред тази алтернатива.
Адмирации към Методи! Виждам организационен прогрес с всяко следващо състезание :tu: :armed:

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2019, 08:14       Заглавие:  Re: Game of Rifles - Winter is going! - 24 Mart Level II
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2006, 21:39
Мнения: 4043
Местоположение: Shooting range Proshooter
Паничките ги забраниха с правилника, така че ги забравяме.
Ако искате да има нещо по-интересно в райфъла , силиконовите са решението!
Сега за "прошиването".
Още след първите коментарии, че изпушват но не падат, започнах да гледам, но не исках за обяснявам, защото съм на ясно че по време на състезание, адреналина е над шапката и нищо няма да излезе.
"Кучето е заровено" в прострелката на бързомерите и корекциите, които трябва да се правят в късите дистанции.
При прострелка на 30м - 0, на 20м - е някъде -5см и от там при точката в средата се получава изстрел в черната гума или съвсем в основата и "не пада". :wink:
Първо да кажа - с 7.62х39 падат без значение къде е ударена. Дори имаше случай при изстрел в основата да я изхвърли от черната поставка.
На снимките се виждат две от т.н. "проблемни" панички - вижте къде са 40% от попаденията - под зачетната зона.
Изпушването е от черната гума, макар и да ви се струва или вижда друго.
Като всяка подвижна мишена, както са и попърите, не се ли удари в подходящата зона - не пада. Както каза и Христосков - "Ударя ли я в средата и пада"
Не случайно имат и болт за калибрация.
Втората легенда - минавал .223 през дупката на 7.62 и "не пада" - вижте ги отзад и преценете сами.
Както виждате дойдоха и другите мишени 20см. които стават и за пистолет ......
А за ГрандСупер Мастърите има и оная ......... червената мишенка :P :P :P
Извода е - трябват повече тренировки за прецизност - не случайно имаше толкова мисове в хартията на 170м.


Прикачени файлове:
IMG_1259.JPG
IMG_1259.JPG [ 1.46 MiB | Прегледано 5437 пъти ]
IMG_1260.JPG
IMG_1260.JPG [ 1.51 MiB | Прегледано 5437 пъти ]
IMG_1261.JPG
IMG_1261.JPG [ 1.24 MiB | Прегледано 5437 пъти ]

_________________
one shot, one kill!!!
Double shots, double A :)

Произвеждам гилзи от цели патрони, с цел оформяне на дупки в неупотребявани мишени
Методи Марков
ipsc-ronin.com
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2019, 08:55       Заглавие:  Re: Game of Rifles - Winter is going! - 24 Mart Level II
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
Така е Мето! Тренировки му е майката...
Не си падам по силикона по принцип, но този е най-приемливия му вариант :danger:
Пусни поне снимките от награждаването, плиййз!

Искам да благодаря на потребител CZ12, който любезно ни предостави много качествени и професионални снимки от състезанието.
Тези от вас, които не са се намерили по снимките да си уредят скуаден фотограф :P
Не превеждам текста му - езици трябва да се учат :D

Фотографии можно посмотреть с мобильных устройств: https://imgsrc.ru/slava_68/a2106205.html

Скачать все фотографии в полном размере: https://drive.google.com/drive/folders/ ... Xo4IfGso_W

Скачать все фотографии в малом размере (для интернета) :
https://drive.google.com/drive/folders/ ... wUqo1IIlA6

Цитат:
Выложите ссылки на форуме для всех. Большинство фотографий нашего сквода, но думаю, будет интересно всем.


Благодарим, CZ12!

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2019, 08:57       Заглавие:  Re: Game of Rifles - Winter is going! - 24 Mart Level II
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
ti6kata написа:
Ако ме добави и мен там ........ ;)...

нямаше да те има поне 300 пъти на тези снимки :P а сега - попаль в газету!

2ри скуад да почерпи - медийни звезди :D

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2019, 10:32       Заглавие:  Re: Game of Rifles - Winter is going! - 24 Mart Level II
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Привет,

видях едно прекрасно състезание, слънчево настроение и много положителни емоции.

А моето питане е, съгласно правилата на IPSC, допустимо ли е състезатели да са във военна униформа ?

Поздрави,

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2019, 11:28       Заглавие:  Re: Game of Rifles - Winter is going! - 24 Mart Level II
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2009, 10:01
Мнения: 893
hitman47 написа:
"Ударя ли я в средата и пада"


Уцеля ли я НАД средата - т.е. в горната четвъртинка на мишената, според мен ако са на свободна панта ще е по-добре - т.е. да падат като се отстрелят, независимо в коя зона.

Видяхме моменти, в които и .308 си я прошиваше и заминаваше без да пада.

Откровенно предпочитам паничките!

_________________
Question: When was the last time you practiced?
Answer: Practice? What's that?

Иван Христосков, СК "Shotgun Masters"
http://www.facebook.com/shotgunmasters


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2019, 13:57       Заглавие:  Re: Game of Rifles - Winter is going! - 24 Mart Level II
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
Най-добре без никакви оранжеви мишени ;) Чувствителен муниционен разход са ми :)

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2019, 14:56       Заглавие:  Re: Game of Rifles - Winter is going! - 24 Mart Level II
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2009, 10:01
Мнения: 893
Zakira написа:
Най-добре без никакви оранжеви мишени ;) Чувствителен муниционен разход са ми :)

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk


На мен ми е интересно, защо никога, никъде не сме пробвали с истински панички, които са изпчени под налягане и стават на прах.

Изображение

_________________
Question: When was the last time you practiced?
Answer: Practice? What's that?

Иван Христосков, СК "Shotgun Masters"
http://www.facebook.com/shotgunmasters


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2019, 15:30       Заглавие:  Re: Game of Rifles - Winter is going! - 24 Mart Level II
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
MantuS написа:
На мен ми е интересно, защо никога, никъде не сме пробвали с истински панички, които са изпчени под налягане и стават на прах.
Аз веднъж (вярно преди много години беше) гледах цени на такива - към 2 долара парчето бяха :td:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2019, 16:20       Заглавие:  Re: Game of Rifles - Winter is going! - 24 Mart Level II
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Юли 2017, 16:18
Мнения: 476
Beer написа:
А моето питане е, съгласно правилата на IPSC, допустимо ли е състезатели да са във военна униформа ?

Това е "вежливата" форма, хухаха!

_________________
СК "Арес" Пловдив .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Мар 2019, 16:31       Заглавие:  Re: Game of Rifles - Winter is going! - 24 Mart Level II
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Beer написа:
Привет,

видях едно прекрасно състезание, слънчево настроение и много положителни емоции.

А моето питане е, съгласно правилата на IPSC, допустимо ли е състезатели да са във военна униформа ?

Поздрави,


5.3 Appropriate Dress
5.3.1 The use of camouflage or other similar types of military or police garments other than by competitors who
are law enforcement or military personnel is discouraged. The Match Director will be the final authority in
respect of what garments must not be worn by competitors

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 72 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 45 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer