logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 14:32




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 15:16       Заглавие:  Re: MSA Tour-4 - BG HG NATIONAL !!! LEVEL III - 20-21.07.201
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2006, 21:39
Мнения: 4043
Местоположение: Shooting range Proshooter
kouzi написа:
- статистиката отново показва, че времето на хартията е минало и дигиталната е на ход!

Статистиката беше готова с хартиите буквално 5 мин. след последния изстрел. Виж кога е качена верификацията във форума.
Този път работата им беше на супер ниво. Всички резултати бяха сложени навсякъде , където трябва още преди да сте си тръгнали от стрелбището.
Що се отнася до електрониката - ясно е, че това е бъдещето и ще се пробваме как да стане.
Махалата - парадокса е, че баш на ДШ идват хора , които не стъпвали по една година на стрелбище и ако ги направя както на мен ми харесва, резултатите ще са трагични.
РО - перфектна работа на 99%.
Да си кажем и кривиците, покрай правиците. Едва вчера разбрах за едно странно съдииско решение, което ми развали настроението.
По време на стейджа, започват безкрайни засечки и проблеми с оръжието, при което РО спира състезателя и го праща на сейфтито да си оправи оръжието и му дава ришут. Искам дебело да подчертая , че състезателя няма вина за това. Няма нищо общо с този съдия, не са от един клуб , нямат дори близки отношения. Лошото е, че по този начин са ощетени всички останали участници за това оръжие и остава едно лошо чувство в тях за нещо нечисто, нещо нагласено.
Тук може доста да се дискутира, но кратко казано - трябват семинари за РО от време на време. Организирани от БФДС.
Също така - няма нищо срамно и недостоино всеки заинтересован да подаде протест до РМ срещу такова отсъждане.
С коментарии под навесите или след мача в колите не си помагаме взаимно.
Благодаря на всички за добрите думи за мача. Ще продължаваме да надграждаме постигнатото.
БТВ - в тая връзка с надграждането - изпи се бира след мача, като за две състезания, колата свърши, фантата свърши, кафето и то, и 400 кюфтета отидоха в небитието - вечна им памет :happy: :happy: :happy: :happy:

_________________
one shot, one kill!!!
Double shots, double A :)

Произвеждам гилзи от цели патрони, с цел оформяне на дупки в неупотребявани мишени
Методи Марков
ipsc-ronin.com


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 20:15       Заглавие:  Re: MSA Tour-4 - BG HG NATIONAL !!! LEVEL III - 20-21.07.201
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
hitman47 написа:
Статистиката беше готова с хартиите буквално 5 мин. след последния изстрел. Този път работата им беше на супер ниво. Всички резултати бяха сложени навсякъде , където трябва още преди да сте си тръгнали от стрелбището.
РО - перфектна работа на 99%.
Ще продължаваме да надграждаме постигнатото. ... изпи се бира след мача, като за две състезания, колата свърши, фантата свърши, кафето и то, и 400 кюфтета отидоха в небитието - вечна им памет :happy: :happy: :happy: :happy:

Как ще се направи по-хубаво състезание не зная. По-хубаво не може да бъде!!!

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 20:33       Заглавие:  Re: MSA Tour-4 - BG HG NATIONAL !!! LEVEL III - 20-21.07.201
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
hitman47 написа:
БТВ - в тая връзка с надграждането - изпи се бира след мача, като за две състезания, колата свърши, фантата свърши, кафето и то, и 400 кюфтета отидоха в небитието - вечна им памет


Което означава само едно - ПАК СИ НЕПОДГОТВЕН,деебиш!

Кога,МЕТО ? КОГА ??

:D :D

п.п.При толкова "сапунисани" - нормално е да се вдига консумацията ;)

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 21:41       Заглавие:  Re: MSA Tour-4 - BG HG NATIONAL !!! LEVEL III - 20-21.07.201
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Апр 2015, 20:22
Мнения: 1021
Кюфтета заминаха защото бяха изпечени от Майстора на грила!

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

_________________
Човек се учи докато е прост!
"Unus consiliis, alter praestantior armis"
Велизар
ССК Борис Дрангов - https://www.facebook.com/b.drangov/
Български крепости - https://www.facebook.com/Bgfortresses330/
СК Спортико - https://www.facebook.com/sc.sportico/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 22:28       Заглавие:  Re: MSA Tour-4 - BG HG NATIONAL !!! LEVEL III - 20-21.07.201
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Юни 2008, 12:51
Мнения: 568
Местоположение: Пловдив
Сцените за мен бяха възпитаващи. Видиш ли трети ден не псувам, сигурно в неделя съм прекалил. :D :D

Малко градивно и от мен:

hitman47 написа:
По време на стейджа, започват безкрайни засечки и проблеми с оръжието, при което РО спира състезателя и го праща на сейфтито да си оправи оръжието и му дава ришут.


Я?! Аз имах идентична ситуация, но защо не ми дадоха решут??
Мето, може ли да дойда утре да го направя, защото тази сцена направо ме съсипа??? :D
И щом не обвиняваш състезателя, обещавам другия път и аз да си искам. Надявам се разбираш какво искам да кажа??!!!!


hitman47 написа:
Тук може доста да се дискутира, но кратко казано - трябват семинари за РО от време на време.


Нищо не пречи, на първо време всеки един решут, да преминава с разрешение на РМ. Според мен няма да е кой знае, какъв ангажимент за него. Така доста бързо съдиите сами ще разберат кога може и кога не. То се оказва, че решута е доста по проблемен от DQ-то, явно заслужава неговото внимание. :D


hitman47 написа:
Статистиката беше готова с хартиите буквално 5 мин. след последния изстрел. Виж кога е качена верификацията във форума.
Този път работата им беше на супер ниво.


Гледам класирането по сцени в Продукшън и така ми се набива на очи състезателя Владимир Николов. Не го познавам, признавам си, не съм виждал как стреля, но дано наистина да е сложил всички в малкия си джоб на сцена 5 и 11, иначе остава едно лошо чувство за останалите.
Няма съмнение, трябва да навлиза електрониката и то максимално бързо.

_________________
Георги Томов - СК "Седемте хълма"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 22:52       Заглавие:  Re: MSA Tour-4 - BG HG NATIONAL !!! LEVEL III - 20-21.07.201
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Тъй, да се изокам и аз.

Трябва да му призная на Методи, че всяко състезание при него е крачка напред в организацията. Малка ли ще е, голяма ли ще е - крачка винаги има. А дайте да си сложим ръка на сърцето и да си признаем колко трудно е да се направи организация на хора от всякаква възраст, класа, пол и занятие, както е казал Вазов. В много случаи Мето е отнасял негативите заради издънките на трети лица.

В тоя ред на мисли мен ме възрадваха няколко неща на тоя турнир, където бях само състезател:
1. Първия изстрел на стейджа, от който почнах аз, беше даден в 8:32
Признавам си чистосърдечно пред всички, че аз бях дълбоко убеден, че това няма да стане.
Тук искам да отворя и една скоба: заслугата за навременния старт няма как да я отдадем изцяло само на Мето, защото тази организация нямаше как да стане без добросъвестността на самите колеги - стрелци, за което искам да благодаря и на тях. Много преди обявения начален час за регистрация паркингът вече беше пълен с коли и някакси имам чувството, че самата регистрация приключи 10 минути по-рано щото вече нямаше кого да записват, което (ако съм прав) си е прецедент.
2. Запази се скуадинга. Това не го виждам за пръв път, макар и да е ново и все още рядко явление. Дано трендът да бъде устойчив тук. И скобата от горната точка е същата. Благодарностите ми - също :wink:
3. Бързо се отстраняваха повредите по оборудването.
4. Статистиката беше на ниво.
Дай Боже да се въведе и електронна такава, но тя с хора се прави, а гледам интересът към спорта спада, та при намаляващ брой на участниците няма как да се очаква развитие и инвестиции точно за хай тек неща.

tomik написа:
Гледам класирането по сцени в Продукшън и така ми се набива на очи състезателя Владимир Николов. Не го познавам, признавам си, не съм виждал как стреля, но дано наистина да е сложил всички в малкия си джоб на сцена 5 и 11, иначе остава едно лошо чувство за останалите.
Няма съмнение, трябва да навлиза електрониката и то максимално бързо.
Жорка, по-отдавна си от мене в тоя бизнес, та те моля да ме светнеш как точно електронната статистика ще промени ситуацията със състезателя, който цитираш?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2019, 23:48       Заглавие:  Re: MSA Tour-4 - BG HG NATIONAL !!! LEVEL III - 20-21.07.201
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Юни 2008, 12:51
Мнения: 568
Местоположение: Пловдив
JDredd написа:
Тъй, да се изокам и аз.

Трябва да му призная на Методи, че всяко състезание при него е крачка напред в организацията. Малка ли ще е, голяма ли ще е - крачка винаги има. А дайте да си сложим ръка на сърцето и да си признаем колко трудно е да се направи организация на хора от всякаква възраст, класа, пол и занятие, както е казал Вазов. В много случаи Мето е отнасял негативите заради издънките на трети лица.

В тоя ред на мисли мен ме възрадваха няколко неща на тоя турнир, където бях само състезател:
1. Първия изстрел на стейджа, от който почнах аз, беше даден в 8:32
Признавам си чистосърдечно пред всички, че аз бях дълбоко убеден, че това няма да стане.
Тук искам да отворя и една скоба: заслугата за навременния старт няма как да я отдадем изцяло само на Мето, защото тази организация нямаше как да стане без добросъвестността на самите колеги - стрелци, за което искам да благодаря и на тях. Много преди обявения начален час за регистрация паркингът вече беше пълен с коли и някакси имам чувството, че самата регистрация приключи 10 минути по-рано щото вече нямаше кого да записват, което (ако съм прав) си е прецедент.
2. Запази се скуадинга. Това не го виждам за пръв път, макар и да е ново и все още рядко явление. Дано трендът да бъде устойчив тук. И скобата от горната точка е същата. Благодарностите ми - също
3. Бързо се отстраняваха повредите по оборудването.
4. Статистиката беше на ниво.
Дай Боже да се въведе и електронна такава, но тя с хора се прави, а гледам интересът към спорта спада, та при намаляващ брой на участниците няма как да се очаква развитие и инвестиции точно за хай тек неща.



Това несъмнено е така. Аз съм на същото мнение, че всяко следващо е по-добро от предишното. Та Мето си дърпа правилно конците, и няма смисъл толкова да му го казваме, че много се усмихва иначе. :D :D

JDredd написа:
tomik написа:


Гледам класирането по сцени в Продукшън и така ми се набива на очи състезателя Владимир Николов. Не го познавам, признавам си, не съм виждал как стреля, но дано наистина да е сложил всички в малкия си джоб на сцена 5 и 11, иначе остава едно лошо чувство за останалите.
Няма съмнение, трябва да навлиза електрониката и то максимално бързо.
Жорка, по-отдавна си от мене в тоя бизнес, та те моля да ме светнеш как точно електронната статистика ще промени ситуацията със състезателя, който цитираш?


Понеже съм по-отдавна в този бизнес, а ти си лице уважавано от мен, някак си се радвам, че ми задаваш такива въпроси, на които аз с радост ще ти отговоря, с цел да повиша и твоята компетентност. :D
Представи си, че ти си състезател, който някак си изпъква със своите възможности да владееш тежка ютия по дъската за гладене, обаче все още забравяш да пуснеш парата когато трябва. Та по време на верификацията си преглеждаш страстно листчетата и сравняваш с тези на стената, възхищавайки се сам на себе си колко добре си се справил. Но все пак в теб напира любопитството и възниква въпроса, кой ме е пребил пак, мамка му??? Но точно тогава няма как да го направиш. Ти си спокоен, че твоята верификация е точна и няма грешка, изчакваш награждаването, палиш голфа и право у вас. Следва отваряне на компа и веднага преглед на класиране по сцени, за да видиш все пак, кой, как и кога точно те е пребил. Виждаш твоя резултат и съответно веднага виждаш човека, който те е нашамарил на въпросното упражнение. Кофти е когато видиш, че първенеца на сцената е постижение достойно за някой хибрид между Батман и Чък Норис. Но мача е свирен, медалите са раздадени и .........
Та така де, ако някак си успееш да видиш това недоразумение още по времето на верификация, и притичаш до статистиката обръщайки просто внимание на въпросната според теб грешка, дали това няма да се коригира веднага и по този начин да се избегнат евентуални промени по самото класиране на първенците в мача, както и да съществуват такива конфузни ситуации по класиране на турнири от трети левъл?

Успях ли някак си да те светна или трябва да използвам по-висок волтаж?? :D

Същото е и, ако статистика разпечата и класирането по сцени веднага с верификацията, за да може да се гледа от желаещите. Но пък то коства още доста хартия и нищо друго.

_________________
Георги Томов - СК "Седемте хълма"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2019, 00:29       Заглавие:  Re: MSA Tour-4 - BG HG NATIONAL !!! LEVEL III - 20-21.07.201
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Жорка, оценявам времето, което си изразходил да напишеш горното, както и съм поласкан от това колко ме цениш, но за съжаление не видях отговор на въпроса, който зададох :confused:

И сега отзад напред: и в двата случая съдията на сцената пише някакво извънземно време на даден състезател. Та каква е разликата дали ще го напише на хартия или директно ще го въведе в някакво електронно устройство? Питам, защото ти каза следното:
tomik написа:
Няма съмнение, трябва да навлиза електрониката и то максимално бързо.
И аз затова на свой ред попитах: как електрониката ще реши този проблем - нереалното време?

Това, което ти предлагаш - да се разпечатва верификацията по сцени за да може всеки да гледа себе си и конкуренцията - на мене някакси "хартиено" ми звучи. Т.е. ти хем настояваш за бърза електронизация, а в същото време съветваш да се печата на хартия.

Решението на конкретния проблем аз го виждам така (алтернативно):
1. Съдията пише времето, ама и гледа какво пише - и когато на сцена с времена 20-40 секунди напише време 10 секунди си казва: "Опаа, сбърках!" И го поправя.
2. В началото на скоринга съдията обявява времето и започва да отчита мишените. И съдията вика: "Време: десет и нещо си..." Останалите състезатели от скЛада вместо да зяпат как са се изличили прашките на колежката от съседния стейдж, дето се е надупила да си търси нещо в сака, слушат, чуват въпросното време и в един глас викват: "Чък Нориииис, Батманеееее, искаме автограф от тебе!" И грешката се поправя.
3. Състезателят си подписва листа и вижда извънземното си време. И казва на съдията: "Г-н съдия, поласкан съм от високата Ви оценка на моите способности за бързо придвижване, но това време просто е нереално. Я погледнете пак таймера". И грешката се поправя.
4. Статистикът, въвел вече 55 времена на същата сцена между 20 и 40 сек. вижда на 56-тия път време 10 секунди и си казва: "А-а-а-а, има нещо гнило в Дания". И грешката се поправя.

Аз като съдия съм правил такава грешка и поправката стана по алтернатива 2 по-горе.

В конкретния случай и при двата пъти не е сработила нито една от изброените от мен горе 4 възможности. Ето над това трябва да се замислим.

Но и при четирите алтернативи с електроника и без електроника - все тая. Човешкият фактор е определящ.
Така мисля аз.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2019, 01:14       Заглавие:  Re: MSA Tour-4 - BG HG NATIONAL !!! LEVEL III - 20-21.07.201
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Юни 2008, 12:51
Мнения: 568
Местоположение: Пловдив
Понеже ми се връзваш та да продължа де. Малко да си поговорим.
JDredd написа:
Решението на конкретния проблем аз го виждам така (алтернативно):
1. Съдията пише времето, ама и гледа какво пише - и когато на сцена с времена 20-40 секунди напише време 10 секунди си казва: "Опаа, сбърках!" И го поправя.
2. В началото на скоринга съдията обявява времето и започва да отчита мишените. И съдията вика: "Време: десет и нещо си..." Останалите състезатели от скЛада вместо да зяпат как са се изличили прашките на колежката от съседния стейдж, дето се е надупила да си търси нещо в сака, слушат, чуват въпросното време и в един глас викват: "Чък Нориииис, Батманеееее, искаме автограф от тебе!" И грешката се поправя.
3. Състезателят си подписва листа и вижда извънземното си време. И казва на съдията: "Г-н съдия, поласкан съм от високата Ви оценка на моите способности за бързо придвижване, но това време просто е нереално. Я погледнете пак таймера". И грешката се поправя.


Първа точка си е до човека.
Втора точка се изпълнява от 99 %, т.е. съдиите казват, който иска слуша. Ама аз не съм в склада с човека, който ме е пребил, та няма какво да направя.
Трета точка пак си е до човека.
Ето тук е разковничето.
JDredd написа:
4. Статистикът, въвел вече 55 времена на същата сцена между 20 и 40 сек. вижда на 56-тия път време 10 секунди и си казва: "А-а-а-а, има нещо гнило в Дания". И грешката се поправя.


Точно това прави добрия и опитен статистик. Но да кажем, че е трудно, ама се надяваме, че ще стане.

JDredd написа:
И сега отзад напред: и в двата случая съдията на сцената пише някакво извънземно време на даден състезател. Та каква е разликата дали ще го напише на хартия или директно ще го въведе в някакво електронно устройство? Питам, защото ти каза следното:


Аз съм сигурен, че ако сега се потърси листа на въпросния състезател, ще се види, че е въведено грешно време от статистика. Вместо 108,10 се въвежда 10,81 и така. Ето за този случай говоря аз, и съм сигурен, че те са 90 %, а не да обърка РО както ти визираш горе. И все пак в правилника са предвидени и такива ситуации, в които РО е объркал.
Сверяват се скор шита с листа на състезателя и в краен случай се прави решут на сцената.
Така е честно според мен.
Ако има електроника някой ще го забележи това още по време на състезанието даже, повярвай ми.
А сега това трябва да става по време на верификацията, ама за това требват данни.

Накратко, ако е грешка при въвеждане на статистика става корекция на данните с реалните от скоршита, които преобладават, ако е грешка на РО - Решут на сцената.

JDredd написа:
В конкретния случай и при двата пъти не е сработила нито една от изброените от мен горе 4 възможности. Ето над това трябва да се замислим.


Няма какво да го умуваме. Хората са го измислили отдавна. Има лесен и труден начин.
Лесния е с електроника.
Трудния е с печатане на хартии с килограми.

п.с Всички знаят как е на Делтата.
Още след първия ден има залепени верификации за деня, както и класиране по сцени за деня. На другия ден пък сутринта има списък с лица, които трябва да направят решут на някоя сцена, а ако трябва да се прави решут от втория ден, лично Зоки /РМ/ бръмчи да ги издирва по рейнджа въпросните лица.

_________________
Георги Томов - СК "Седемте хълма"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2019, 06:35       Заглавие:  Re: MSA Tour-4 - BG HG NATIONAL !!! LEVEL III - 20-21.07.201
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 20 Ное 2015, 00:07
Мнения: 28
Да, за съжаление, нереалното време на сцени 5 и 11 на състезател с номер 145 е променило класирането след 3-то място в продакшън, но самият състезател едва ли е разбрал, навярно дори не е проверил верификацията си, в противен случай вероятно щеше да обърне внимание . За съжаление, при обработката на такъв обем информация ръчно, винаги съществува възможност за техническа грешка. Сигурен съм, че Мето вече обмисля възможността да въведете тестово електронно отчитане, но това не е панацея, грешки винаги ще има. Няма как нещата да стават хем точно, хем бързо. Дабъл чек на скоршитовете би отнело повече от час, а при изнервени, въоръжени хора, без кюфтета и бира, това не е добра идея :D

_________________
Борислав Сариев
СК "Семпер прими" - Бургас


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Юли 2019, 12:32       Заглавие:  Re: MSA Tour-4 - BG HG NATIONAL !!! LEVEL III - 20-21.07.201
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2006, 21:39
Мнения: 4043
Местоположение: Shooting range Proshooter
Намерено горнище на загубен човек. :happy:


Прикачени файлове:
IMG_20190721_190406.jpg
IMG_20190721_190406.jpg [ 2.39 MiB | Прегледано 4870 пъти ]

_________________
one shot, one kill!!!
Double shots, double A :)

Произвеждам гилзи от цели патрони, с цел оформяне на дупки в неупотребявани мишени
Методи Марков
ipsc-ronin.com
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 56 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 44 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer