TheGunMan
http://thegunman-bg.com/forum/

Нов протокол за боеприпаси.
http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?f=19&t=18131
Страница 2 от 2

Автор:  Ivo III [ 05 Авг 2019, 11:35 ]
Заглавие:  Re: Нов протокол за боеприпаси.

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/k ... eo-2180133

Автор:  bajiliya [ 05 Авг 2019, 13:24 ]
Заглавие:  Re: Нов протокол за боеприпаси.

Ivo III написа:
https://dariknews.bg/novini/bylgariia/kupuvame-stari-avtochasti-sreshtu-egn-i-adres-video-2180133

:x :x :x
Kaкво ли не измислиха за да накарат собствениците на морги да плащат данъци....
Извинявам се за "не по темата"

Автор:  ubboto [ 05 Авг 2019, 13:49 ]
Заглавие:  Re: Нов протокол за боеприпаси.

MolonLabe написа:
спираме с офтопиците

До офтопик се стигна, понеже не поднасяш коректно публично нещата:
MolonLabe написа:
На едното, в което 2 пъти казаха "Шефът е забранил!" вече не ходя.

Като аз се опитах да ти обясня защо подобна практика при нас няма/ не се е предвижда, както и да те поправя, че шефът нищо не е забранявал. А вземам отношение по въпроса, тъй като ако вземе нещо повече да се размирише - контрата в крайна сметка ще остане у едни бивши служители на МВР, които за момента ни правят страшно голям реверанс, и които нямат абсолютно никакво отношение към създалата се конфликтна ситуация.

Автор:  ubboto [ 05 Авг 2019, 14:16 ]
Заглавие:  Re: Нов протокол за боеприпаси.

MolonLabe написа:
Въпросът ми остава!
Който има ясен отговор - да заповяда.

Ще се пробвам по същество, на база скромните си юридически познания.

Чл. 95а. (Нов - ДВ, бр. 73 от 2012 г., в сила от 25.09.2012 г.) (1) Лицата, получили разрешение по чл. 81а съставят протокол по образец за изразходваните боеприпаси по чл. 95, ал. 1. А лицата по чл. 81а са "физически и юридически лица, регистрирани като търговци, и на юридически лица с нестопанска цел, регистрирани по националното законодателство на държава членка, които са собственици или ползватели на стрелбище".

Тоест лицата по чл. 81а са длъжни да го съставят въпросния протокол по образец, но не и лично да ти го връчат! Тяхното задължение е в срок до 10 работни дни след приключване на месеца да представят на директора на ГДНП на МВР или на съответния началник на РУ на МВР, издал разрешението, данни от регистъра по ал. 2, в който се съдържа информацията от протоколите по ал. 1 за изтеклия месец по електронен път или на електронен носител.

От което следва, че въпросната информация ти трябва да си я изискаш от ГДНП на МВР или началника на РУ-то.

Автор:  hitman47 [ 05 Авг 2019, 14:29 ]
Заглавие:  Re: Нов протокол за боеприпаси.

Вече го написах!
Това е.
MolonLabe написа:
Как е регламенртирано задължението да се издава протокол 16 от стрелбищата?

hitman47 написа:
Чл. 95. (1) (Изм. - ДВ, бр. 73 от 2012 г., в сила от 25.09.2012 г.) Огнестрелни оръжия и боеприпаси за тях, придобити по реда на този закон, могат да се употребяват за спортни и учебни цели само на стрелбища.
:danger:
Чл. 95а. (Нов - ДВ, бр. 73 от 2012 г., в сила от 25.09.2012 г.) (1) Лицата, получили разрешение по чл. 81а, съставят протокол по образец за изразходваните боеприпаси по чл. 95, ал. 1.

Протокол Обр. 16 - не може да не иска - длъжен е !!!!!! Дали ти го искаш е друга бира, но той е ДЛЪЖЕН да има един екземпляр. И да пише въпросната справка до 10-то число на всеки месец и да я дава по електронен път или носител, по Наредба, която още не съществува - Параграф 22.
Но предвид, че е длъжен да съхранява тая информация 10 години - дал, не дал справка - протокол трябва да има за боеприпасите за спортни и учебни цели.
Собственика на стрелбище има право и може да забрани ползването на собствени боеприпаси за спортни и учебни цели- демек всякакви, но надписа "динамична" стрелба е дискриминационен и ако имахме излишно време за губене и пари, можеше и един "шамар през врата чрез съда" да получи, но прав му път ...... :x :td:
Иване, дали бях достатъчно ясен?
БТВ - гладам че сме писали едновременно с Гелето, но е почти еднакво.

Автор:  MolonLabe [ 05 Авг 2019, 17:07 ]
Заглавие:  Re: Нов протокол за боеприпаси.

hitman47 написа:
Вече го написах! Това е. ...
Протокол Обр. 16 - не може да не иска - длъжен е !!!!!!
Дали ти го искаш е друга бира, но той е ДЛЪЖЕН да има един екземпляр.
И да пише въпросната справка до 10-то число на всеки месец и да я дава по електронен път или носител, по Наредба, която още не съществува - Параграф 22.

Но предвид, че е длъжен да съхранява тая информация 10 години - дал, не дал справка - протокол трябва да има за боеприпасите за спортни и учебни цели.

Собственика на стрелбище има право и може да забрани ползването на собствени боеприпаси за спортни и учебни цели- демек всякакви, но надписа "динамична" стрелба е дискриминационен и ако имахме излишно време за губене и пари, можеше и един "шамар през врата чрез съда" да получи, но прав му път ...... :x :td:
Иване, дали бях достатъчно ясен?


Благодаря ти Методи, ти ясно и точно го формулира!

За мен този отговор е достатъчен и моля да продължим без повече коментари, по моето питане!

Автор:  ubboto [ 05 Авг 2019, 19:45 ]
Заглавие:  Re: Нов протокол за боеприпаси.

hitman47 написа:
Протокол Обр. 16 - не може да не иска - длъжен е !!!!!! Дали ти го искаш е друга бира, но той е ДЛЪЖЕН да има един екземпляр.

Да, лицата, получили разрешение по чл. 81а:
- съставят протокол по образец за изразходваните боеприпаси по чл. 95, ал. 1;
- водят регистър
, в който се съдържа информацията от протоколите по ал. 1 и идентификационни данни за лицата, употребяващи огнестрелни оръжия по чл. 6, ал. 2 и ал. 3, т. 1 и 3 и боеприпаси за тях;
- в срок до 10 работни дни след приключване на месеца представят на директора на ГДНП на МВР или на съответния началник на РУ на МВР, издал разрешението, данни от регистъра по ал. 2 за изтеклия месец по електронен път или на електронен носител;
- съхраняват данните от регистъра по ал. 2 за срок 10 години от вписването им и се предоставят при поискване на органите на МВР.

Но къде в закона черно на бяло пише, че лице, получило разрешение по чл. 81а, Е ДЛЪЖНО да състави и да предаде на законопослушния гражданин Х, изстрелял Y на брой патрони, закупени на спортно разрешително, протокол за изразходваните боеприпаси тук и веднага?! След 10 число на другия месец, цялата тази информация по официален път ще е постъпила в ГДНП на МВР - да ходи и да си търси гражданските права там!

Да не говорим, че и при новото законово изискване:
Цитат:
т. 3: документ от стрелбищен комплекс за проведени минимум веднъж за срока на действащото разрешително учебни стрелби по програма, включваща не по-малко от 50 броя боеприпаси за всяко от огнестрелните оръжия по чл. 6, ал. 3, т. 1, вписани в разрешителното.

Къде в закона пише, че ако си купиш и изстреляш 50 патрона от стрелбищния комплекс, който стопанисвам, аз съм длъжен, в качеството си на лице, получило разрешение по чл. 81а, да ти издам такъв документ?! Моята тренировъчна програма примерно, по която се изстрелват тези боеприпаси, е от 300+ патрона. Та, купуваш си 300 патрона минимум - в противен случай, дуки докИмент! :joke:

Автор:  ubboto [ 05 Авг 2019, 20:02 ]
Заглавие:  Re: Нов протокол за боеприпаси.

hitman47 написа:
Собственика на стрелбище има право и може да забрани ползването на собствени боеприпаси за спортни и учебни цели- демек всякакви, но надписа "динамична" стрелба е дискриминационен и ако имахме излишно време за губене и пари, можеше и един "шамар през врата чрез съда" да получи, но прав му път ......

Нищо подобно. Няма, няма как и да има дискриминация заради непредлагане на пълния пакет услуги от страна на търговеца към клиента.

Да, дискриминация ще е да не допуснеш някого до регистриран търговски обект заради неговия различен пол/ вяра/ цвят на кожата и пр., но да се търси дискриминация що в тази бакалия се продава само салам, но не и луканка - е смешно.

Страница 2 от 2 Часовете са според зоната UTC + 2 часа
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/