logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 18:48




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2009, 16:58       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
kouzi написа:
Mr. Smith написа:

Шотгъна не ме влече толкова, ама на този "Райфъл" 2012-та и аз ще взема да участвам!!!

Викам да си направим отбор "Арсенал", спонсориран, разбира се и да вземем поне една отборна грамотичка, а???

От мен ще са спонсорските бързомерци "C-More" на Калашчетата :wink:


С калашите, ако ще не със C-More ами с незнам кво, най-много на олимпийски принцип може да се участва....
А ти де се засили за тая грамотичка - без х*й на сватба...
Тука от целия форум на пръстите на едната си ръка мога да преброя хората дето ще бутнат попър на 300м. Дето на тая дистанция точката на C-mora го закрива почти двойно. А групата на калаша ще бъде към 50 санта.
Много нещо романтиката ви е натиснала....

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2009, 19:30       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 07 Апр 2009, 22:14
Мнения: 588
Е ....Jose много ни подцени( стрелците от форума) нещо брато или явно не познаваш стрелковите умения на форумците.....на една сбирка - курс с някои от тях преди време сваляхме силуетна армейска 8-ца на 300 метра с.....Глоковете :D :D :D :D

_________________
М.ДИМИТРОВ, НКПС " ДИНАМИК"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2009, 23:28       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
biglazer09 написа:
Е ....Jose много ни подцени( стрелците от форума) нещо брато или явно не познаваш стрелковите умения на форумците.....на една сбирка - курс с някои от тях преди време сваляхме силуетна армейска 8-ца на 300 метра с.....Глоковете :D :D :D :D


Ами радвам се за вас :wink:

Както и да е...като за БГ условията. Имаме един единствен шанс. Дивизия стандарт - в смисъл на SLR 5,56 с компенсатора . С тежки куршуми, малко/доста тунинг и МНОГО тренировки, би могло да се постигне някакъв успех.
Друг вариант за БГ според мен граничи с романтиката.....ама кво ли да говоря....кат не познавам стрелковите умения на форумците...

А сега сериозно. Цялото Руско IPSC имат една единствена подходяща пушка за OPEN - Ar15 в калибър 6мм. Тази дивизия не е за нашите възможности и лъжица за нашата уста...освен разбира се на олимпийския принцип.

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2009, 22:12       Заглавие:  
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 28 Фев 2007, 13:52
Мнения: 127
Местоположение: гр.Стара Загора
Цитат:
Е ....Jose много ни подцени( стрелците от форума) нещо брато или явно не познаваш стрелковите умения на форумците.....на една сбирка - курс с някои от тях преди време сваляхме силуетна армейска 8-ца на 300 метра с.....Глоковете
_________________
НКПС " ДИНАМИК", Милен Димитров, BiGLazer

Милене,да не си сбъркал с нулите.Защото и аз стрелям на 300м с ЧЗ-то по Селски Плевни и трудно ги виждам,но случайно ги улучвам.Колко е голяма мишена №8?

_________________
Александър Господинов

СК"Динамик Армс"
GZ 85 Combat


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2009, 00:42       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
caveman написа:
Цитат:
Е ....Jose много ни подцени( стрелците от форума) нещо брато или явно не познаваш стрелковите умения на форумците.....на една сбирка - курс с някои от тях преди време сваляхме силуетна армейска 8-ца на 300 метра с.....Глоковете
_________________
НКПС " ДИНАМИК", Милен Димитров, BiGLazer

Милене,да не си сбъркал с нулите.Защото и аз стрелям на 300м с ЧЗ-то по Селски Плевни и трудно ги виждам,но случайно ги улучвам.Колко е голяма мишена №8?


Не се впрегай. За Rifle, не ни требват пушки. Ще пуцаме с пищовите :D

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2009, 10:43       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Колеги, нещо разводнявате темата, ако не ви се стреля и не искате да правите нищо в насока развиване, с колкото и да било, на спорта поне не всявайте отрицателни емоции във всичко ново!

Избрани сме/имали сме желание да бъдем/ за организатор и толкова!

Оттук натам това е шанс за региона ни! Ще дойдат големи стрелци, ще можем да видим класа, а дали ние ще покажем, предвид опита ни в RIFLE остава на втори план.

За тези, коите ще стрелят това ще е възможност да го направят с минимални разходи.

За мен лично няма значение дали с Калаш или с AR, важното е че повече хора ще могат да се изкефят на такова събитие.

И най-важното - до 2012 има време за развитие, то ще зависи от ВСИЧКИ нас, сега нивото е 0, но може да се промени!

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2009, 10:45       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
който няма оръжие .. ще помага с другите средства ;)

от организатори ще има повече нужда отколкото стрелци!

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2009, 17:59       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 07 Апр 2009, 22:14
Мнения: 588
Пичове закачката беще заради стрелковите ни уменя и заради липсата на позитивно виждане.

Абсолютно съм съгласен че за конкурентни постижения ни трябват конкурентни оръжия. при нас оръжието е спортен уред и колкото е по-прецизен и подходящ толкова по-високи резултати ще постигнем.

Извинявайте ако някой се е засегнал въпреки че не виждам за какво.

Иначе за стрелбата с пистолет по далечни разстояния можем много да си говорим.

С един украинец преди години редовно си стреляхме на 200м по силуетна мищена. Любопитното е че пича си вкарваше по 8-9 изстрела от 10 с....FORD 9x18
PDT_Armataz_01_22 Е малко заприлича на ловджийските истории PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22 ама не е

_________________
М.ДИМИТРОВ, НКПС " ДИНАМИК"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2009, 18:02       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
kouzi написа:
Колеги, нещо разводнявате темата, ако не ви се стреля и не искате да правите нищо в насока развиване, с колкото и да било, на спорта поне не всявайте отрицателни емоции във всичко ново!

Избрани сме/имали сме желание да бъдем/ за организатор и толкова!

Оттук натам това е шанс за региона ни! Ще дойдат големи стрелци, ще можем да видим класа, а дали ние ще покажем, предвид опита ни в RIFLE остава на втори план.

За тези, коите ще стрелят това ще е възможност да го направят с минимални разходи.

За мен лично няма значение дали с Калаш или с AR, важното е че повече хора ще могат да се изкефят на такова събитие.

И най-важното - до 2012 има време за развитие, то ще зависи от ВСИЧКИ нас, сега нивото е 0, но може да се промени!



Все пак да бъдем реалисти.

Ето например тази част от постинга ми е може би един от най-конструктивните в цялата тема:

Както и да е...като за БГ условията. Имаме един единствен шанс. Дивизия стандарт - в смисъл на SLR 5,56 с компенсатора . С тежки куршуми, малко/доста тунинг и МНОГО тренировки, би могло да се постигне някакъв успех.
Друг вариант за БГ според мен граничи с романтиката.....ама кво ли да говоря....кат не познавам стрелковите умения на форумците...

А сега сериозно. Цялото Руско IPSC имат една единствена подходяща пушка за OPEN - Ar15 в калибър 6мм. Тази дивизия не е за нашите възможности и лъжица за нашата уста...освен разбира се на олимпийския принцип.


Останалите постинги ми звучат в доста Комсомолски стил.
"Избрани сме" - "това е" - "дайте да дадете" - "Да строим за родината" , па може и да не стреляме.... Най-лабавата страна по райфъл сме сигурно, затва по полека с лозунгите.

Не ме разбирайте накриво, аз сигурно съм първият, който от поне 3 години си е подготвил пушка за целта...Даже сте я виждали на Лозен повечето.

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2009, 18:11       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 07 Апр 2009, 22:14
Мнения: 588
Прав си пич ама не се впрягай толко много.....сега ще почнем да правим турнири ще има повече възможности да си тестваш и донастроиш пушкалата...ще бъдеш полезен с опита си.....пък за 2-3 години може да имаш възможност и с нещо по-добро да гърмиш

_________________
М.ДИМИТРОВ, НКПС " ДИНАМИК"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2009, 18:51       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5270
Местоположение: София
В България 8г и 9г 7.62х39 намират ли се?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2009, 18:55       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Absolut написа:
В България 8г и 9г 7.62х39 намират ли се?


Намират се.
Вече съм се хабил да пиша, но това не е най-добрия калибър за IPSC.
По добре помисли за .223Рем.
7,62х39 не хваща мажора, ако това е причината да си мислиш за 9,7 грамовите.....

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2009, 19:12       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 21:48
Мнения: 723
Местоположение: Sofia
Аз лично много се радвам , че второто европейско първенство Райфъл може би ще се проведе в България. Имам много карабини , дори и в момента чакам единствена по рода си на база АР 15 карабина , сглобена специално за мене (тъй като съм левичар ). Тъй като съм реалист я поръчах в .223 rem. , защото ако исках да е за IPSC - Rifle и да е мейджър трябваше да бъде в няколко слабо известни и много екзотични за европа калибри - 6.5 Grendel или 6.8 SPC , в зависимост от заряда ,теглото на куршума и дължината на цевта понякога и 6мм PPC влиза в мейджъра ,но е на границата :confused: Нито един от тези калибри не се внася в момента и не е бил внасян до сега - това съм го проверил лично , когато мислех в кой калибър да я поръчам , все пак работя в такава фирма и не беше трудно да проверя.
7.62 Х39 рита като кон и е минор , СЛР не е решение на проблема за съжаление ( имам такъв от доста години , изстрелял съм хиляди патрони с него и знам какво е мит и какво е реалност )

Подходящата оптика и монтаж за такава пушка за съжаление е още по-голяма инвестиция от самата нея.
За момента виждам няколко основни проблема , ако някой реши да се заеме да тренира сериозно с надеждата да се представи на ниво на турнир от подобен ранг :

1. Най-големия проблем си остава това , къде ще може да сье тренира при подходящи условия - сцените за райфъл са с коренно различна конструкция , дистанции и оборудване като цяло (такова тука няма никъде)

2. Подходящо оръжие - както знаем единствения сигурен начин да се купи ловна карабина е преди това да си имал стаж 2 години като ловец , след което трябва да се мине курс за подборен отстрел , свидетелството от който се представя пред КОС при подаване на документи за закупуване на дълго нарезно оръжие (карабина). АЗ лично знам само 2 души , които имат дълго нарезно за спортни цели , и сигурно десетки , на които е отказано изобщо. Знам и няколко на които е дадено разрешение , но само за 22 LR.

3. Боеприпаси - много по-скъпи от пистолетните ( в пъти ) , далечни мишени трудни за отчитане - много време за тренировка :confused:

4. Трудност за организиране на лев.3 турнири , поради отдалечеността на районите , където тази дисциплина е традиционна - в европа това са скандинавските държави и отчасти Русия и част от бившите републики (където е разрешено притежаването на такъв тип оръжие )
-Гърците не могат да се включат , тъй като самозарядните карабини там са забранени за цивилни .
Няма да идват чуждестранни участници , което няма да бъде добре .

5. Не на последно място все още родното IPSC няма лиценз от ДАМС ,
нямаме и европаспорти за оръжията си , което затруднява много пътуването зад граница , а на ловно оръжие разрешително за износ за спортна проява не се издава ( вече сме пробвали )

Това са само част от предизвикателствата , които седят пред организаторите и желаещите да участват . Много неща вероятно съм пропуснал , но се надявам да се изяснят в бъдеще.

Успех с това отговорно начинание , ще е нужен както на организаторите , така и на региона ни !

_________________
Димитър Мангъров ( S. International )
СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2009, 19:37       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5270
Местоположение: София
@Jose: Спомням си коментарите ти. Тогава подборния ми беше далеч, та четох темата по диагонал, но горе-долу помня основното. Питах пак, защото си поговорих с украинците на турнира в Лозен. Твърдяха, че с дълга цев и 9г куршум АК-то без проблем стигало мейджър. Казаха и не дотам ласкави неща за AR15 базираните пушки... Тъй като те стрелят предимно с дълго, се заех да проучвам въпроса. Обмислям варианта за спортен ъпгрейт на АК със сменена цев. Тук спомените за твоето АК дават криле. :)
Ако припомниш темата или дадеш замервания на скоростите и PF с различни куршуми, ще помогнеш не само на мен.

@CZ 75 TS: Мерси за коментарите. Добре човек да знае какво го чака и да не губи време в безплодни лутания. Сърбите и гърците как са с полуавтоматичното дълго нарезно?

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2009, 19:57       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 10:55
Мнения: 3081
Местоположение: София
Absolut написа:
@Jose: Спомням си коментарите ти. Тогава подборния ми беше далеч, та четох темата по диагонал, но горе-долу помня основното. Питах пак, защото си поговорих с украинците на турнира в Лозен. Твърдяха, че с дълга цев и 9г куршум АК-то без проблем стигало мейджър.?


Такива патрони в БГ няма. Скоростите ги има някъде качени. Отделно тези българските 9,7гр стават за стрелба...ама за до около 50м. Не правят добра група. Преко сили за 100м, за 300 не коментирам (защото незнам и не съм пробвал).

Отделно украинци по челните места не видех в класациите... :wink:

_________________
Андрей Николов

http://shop.olight.bg
http://olightbg.blogspot.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer