logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 12:14




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2009, 10:34       Заглавие:  2012 EUROPEAN RIFLE CHAMPIONSHIP - BULGARIA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Както вече е известно, ОС на IPSC което се проведе на 18.10.2009 г. взе решение регионът-домакин на Европейското първенство по карабина (Livel IV) през 2012 да бъде България. http://www.thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?t=3312

Това предложение на УС на БФДС беше предварително коментирано с ключовите регионални директори и други от европейските региони, хора от ръководството на IPSC и не на последно място с отговорни лица на различни нива в нашата държава. Прилагм ви и самото писмо, което изпратихме до ОС на IPSC .

Тепърва ни предстои да си говорим още много, но все пак, това което искам много бързо да маркирам само, може да се обобщи така:

- фактът, че нашето предложение е прието, потвърждава безусловно увеличаващия се авторитет на регион БГ. Като свидетелство за потенциала ни, въпреки все още нерешения основен проблем на БФДС, е именно гласуването на такова голямо доверие за домакинство;

- огранизацията на подобно сътезание (която вече е в ход) ще ни създаде много работа и проблеми, които обаче съм сигурен, че можем да решим. Сигурен съм и, че ще си изпилим яко нервите, ама няма как иначе да се случат нещата--или се напрягаме да направим нещо, или си оставаме у пета глуха, всички ни земат за мезе и закриваме форума и федерацията;

- независимо, че турнирът е след цели почти 2,5 г. не мислете, че през този период нищо няма да се случва. Напротив, яко бачкане. Следва и да очакваме повишаване на интереса от други региони към състезанията у нас. Честно казано, като съм бил навън е имало случаи, когато разни не чак толкова далечни европейци питат с учудване дали имаме въобще и как го правим ипсц-то у БГ, хголема екзотика!? Това приятно дразни! Вторичният ефект от привличане на вниманието в тази връзка е много важен и трябва максимално да се възлозваме от него и повярвайте - повече от 50% нещата се свеждат до определена форма на политика, от колкото до това какъв е полигона, колко са сцените и т.н. Разбира се не омаловажавам и тези неща;

- Известни са ми до болка критикарските настроения и максималистки изказвания на някои наши наистина добри приятели и колеги, на които лично аз, а и не само, държа! Известни са ми и причините - за някои може да се каже, че са по рождение, но за други са съзнателно, но без каквото и да е смислено обяснение демонстрирани. Няма да развалям бон тона на форума, за да споделя кво точно ме боли в случая, но искам да съвсем простичко да кажа - ако нямаш какво да правиш, не го прави тука! Или с други думи, ако някой все още не разбира големия смисъл на това да действаме максимално единно, дори и с различните си мнения по въпросите, съм готов да си говорим до откат по темата. В случая може да се каже в добрия смисъл на думата: примирих се, но не се съгласих... Аз лично съм го направил. На когото не му аресва - да фаща гората!;

- Закони, правилници, лиценз, разрешителни, спонсори и т.н. и т.н. ДА, И ТОВА СА ВЪПРОСИ. Работим, но не всички. За съжаление някои от нас в обратната посока, но логиката подсказва, че нещатата се решават.

В заключение, че стана доста дълго, ако всеки иска да излезем от сегашната летаргична имитация - ей така само да се събираме, да си "попсуваме" и да си гръмкаме междувременно, трябва да разбере, че с не чак толкова големи усилия може да стане нещо много истинско и това европейско през 2012 е нещо повече от едно Level IV. Ползата е за всеки един от нас!

:tu:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2009, 11:42       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 06:57
Мнения: 1361
По молба на генералния секретар качвам писмото :)


Прикачени файлове:
2012 Euro Rifle Nomination Region BUL.pdf [381.06 KiB]
2681 пъти
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2009, 12:00       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 07 Апр 2009, 22:14
Мнения: 588
ЧЕСТИТО български динамични стрелци!

Според мен освен че е много сериозен ангажимент с който ще се справим всички заедно, това е и най-големия подарък за всички нас.

Това е един вид благодарност и висока оценка за всичко което сме направили до момента и за това което сме.

Всеки от нас има правото да се гордее че това се лучва.

Поздрави

_________________
М.ДИМИТРОВ, НКПС " ДИНАМИК"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2009, 16:27       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Ангажиментът е добре, но ако успеем покрай турнира да утвърдим полигон за дълго оръжие, където полсе да провеждаме вътрешни и международни мероприятия и да тренираме състезателите, ще е много по-голяма победа!

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2009, 10:07       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юли 2007, 17:45
Мнения: 1402
Местоположение: Стара Загора
Това ше е само един от ефектите. Освен Беляковец мисля, че ще е добре и в София да имаме полигон, дори и само за къси и средни сцени. Освен 3и нива в Търново до 2012 ще се наложи да направим и доста втори нива с минимални разходи за вдигане на нивото.

_________________
Иван Стоев
СК Тракия Мастърс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2009, 12:36       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Raul, I agree with your sentiments 100%. If you recall, the longest distance we used for Rifle at the 2008 Chief PNP 3 Gun was 120m, and I believe most competitors who shot both matches preferred the 2008 distances over the 2009 distances.

In my opinion, when you go beyond 100m for Rifle, it stops being IPSC and it does indeed become more akin to sniping. Remember our roots are defensive shooting, not sniping or hunting, and longer distances significantly change the dynamics. For these reasons, I also believe that Shotgun distances should never exceed typical maximum Handgun distances (i.e. 25-30 metres), which is one reason why I'm totally against the use of slugs (the primary reason being Safety).

Two of our three DVC elements in IPSC are largely dictated by course design, with the biggest influence being distance.

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2009, 22:33       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
много е прав човека ..

големите дистанции .. убиват скороста и зрелищноста
което е .. отличителната черта ... и най-хубавото в динамичната стрелба

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2009, 14:13       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
E, то тогава райфалът ще стане нещо като хендгън само че с по-дълго оръжие.

Според мен именно възможността да се стреля на по-дълги дистанции е интересното в ИПСЦ райфъл.
Включително и легнал и с двунога.

Разбира се не говорим за бенчрест изпълнения на 300-500 м. но поне няколко мишени на 100-200 м. трябва да има - да се усети разликата между оръжията и калибрите един вид.

И не мисля, че динамичността страда от това - едва ли ще има време за чаша кафе докато се изпълнява сцената.

Друг е въпросът какви са възможностите на полигоните ни да се построят сцени на дълги дистанции.

2ст.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2009, 16:21       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
може .. сега нали ще има 1/2 мишена
сега ще искаме и мишена 2х .. и сме готови за 200м :happy:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2009, 22:46       Заглавие:  ima takava
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 27 Юни 2006, 16:27
Мнения: 3912
Ами в райфала си я има официална 2х

_________________
Краси Михтиев
ETAR IPSC
GP Excalibur, Armsan RS-S1, SLR-94


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Фев 2010, 00:39       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
Интересна тема е предложена за обсъждане ТУК. Най-вероятно до 2012 г. сигналите ще бъдат приети официално. Според мен е добра идея. Обаче оценяването при дългите дистанции, ако се прави основно с някаква радио връзка, ще е по-бързо и сигурно, а тези сигнали да са резервен вариант, в случай на проблем с комуникациите.

Ето и предложените сигнали в случай, че някой не може да ги отвори:

Изображение

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Фев 2010, 11:04       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
до сега се ползваше морската флагова сигнализация, която си работи идеално.

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Юли 2010, 14:54       Заглавие:  Първи тестове на мишени
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 27 Юни 2006, 16:27
Мнения: 3912
Пепър Попър съчетан с АПМ/автоматична падаща мишена/

ftp://78.90.145.65/BFDS/Mihi/ERC2012/15072010914.jpg

ftp://78.90.145.65/BFDS/Mihi/ERC2012/15072010915.jpg

на повече от 50 попадения - нито един отказ


военните трещят по техните ето до какво състояние

ftp://78.90.145.65/BFDS/Mihi/ERC2012/15072010917.jpg

_________________
Краси Михтиев
ETAR IPSC
GP Excalibur, Armsan RS-S1, SLR-94


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юли 2010, 09:41       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
миналата година правихме няколко мишени .. от БТР ламарина за Т-клас
дето не се пробиват и с бронебойни 54R!

колко кг .. може да повдига .. тази система ?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Юли 2010, 10:02       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Юли 2007, 19:54
Мнения: 1993
Местоположение: София
Адаш, мисля, че това, което е показал Михи работи на "късо съединение". Т.е. две тънки ламарини, куршумът преминава, окъсява и АПМ-ката спуска мишената. Тук проблемът е, че ако има по-голяма дупка(от 2-3-4 попадения) и куршумът мине пред този отвор няма да задейства АПМ-ката. Миналата седмица някой(не мога да се сетя кой) ми спомена за вибрационни датчици. Тогава твоята ламарина би могла да бъде префектния материал. АПМ-ката повдига два листа ламарина за мишена No8., а това едва ли е под 10 кг.

_________________
best rgds

Иво "TheBoss" Босев
DSC ALPHA

Изображение
"...await the right moment for one, and only one, well aimed shot..." V. Zaytzev


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 60 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer