logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 01:44




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2009, 22:56       Заглавие:  
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2007, 13:58
Мнения: 468
Местоположение: София
kouzi написа:
just_shooter написа:
Аз още веднъж ви питам кой ви иска тези застраховки???

Всъщност всеки може да се застрахова (който иска, който не иска - няма) , но за да се наложи като задължително застраховане или да е включено в таксата към БФДС (което пак ние си плащаме), мисля е редно да се гласува или най-малкото да се направи анкета (но само много малък % от стрелците четат и влизат тук)


аз лично смятам ЧЕ особенно при излизане извън граница няма искам неискам а си е направо задължително... миналата седмица в офиса идва един баща и вика синовета ми заминават на състазание в италия от клуба искат да им занеса застраховка какво ще ми предложите и го опавихме човека... та проверете междонародните изисквания и тогава да го решаваме щото си мисля че има някакви специфики
а след регистрацията нямаме право на грешки някои хора си съсаха зад..... за това!!!

недай си Боже минат граница и нещо стане кои го отнася 5 години труд на вятъра щото некои махнал с ръка бе мани ги тия застраховки до вчера си ходехме така па сега че се застраховам да бе да...
дерзаите...
с квото мога ще помогна... демек най добрата цена!!!

_________________
Боби Николов "Зона-А"
http://www.x-weapon-bg.com/
"В ръкопашния бой, побеждава този, който стреля пръв"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Дек 2009, 22:58       Заглавие:  
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2007, 13:58
Мнения: 468
Местоположение: София
kouzi написа:
Ако приемем, че има 200 стрелци, Боро, давам ти 100, другите аз ще ги покрия :wink:


ще го решим на дуел 8)
или бачкаш за мен или си уволнен дисциплинарно :DD :D :DD :wink:

_________________
Боби Николов "Зона-А"
http://www.x-weapon-bg.com/
"В ръкопашния бой, побеждава този, който стреля пръв"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2009, 09:42       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
sub-ZERO написа:
kouzi написа:
Ако приемем, че има 200 стрелци, Боро, давам ти 100, другите аз ще ги покрия :wink:


ще го решим на дуел 8)
или бачкаш за мен или си уволнен дисциплинарно :DD :D :DD :wink:


:happy: :happy: :happy: баси кефа като ви чета и двамата....

рибата още в моретео, тигана вече свети обаче :D :D :D

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2009, 09:46       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 05 Юни 2008, 09:43
Мнения: 746
Местоположение: Bulgaria
тука единствено има нещо мижаво за застраховка, но то касае профитата - сами трябва да си решаваме дали да се застраховаме ... то затова е и анкетата
Чл. 17. (1) Спортистите професионалисти извършват тренировъчна и състезателна дейност по договор срещу възнаграждение.
(2) Договорът между спортиста професионалист и спортния клуб се сключва задължително в писмена форма и включва клаузи относно:
1. срока на договора;
2. размера на възнаграждението на спортиста;
3. застраховането и медицинското осигуряване на спортиста;
4. условията и реда за прекратяване на договора, включително при трансфер;
5. обезщетенията, дължими от неизправната страна.
Чл. 18. (1) Състезателните права на спортистите професионалисти се упражняват за срока на договора, а на спортистите аматьори - за срока на картотекирането.

_________________
Десислав Милев
СК "Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2009, 10:31       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
за да са доволни всички ..
най добре ще е тези които не искат да се застраховат да подпишат една декларация .. че по тяхно решение се отказват напълно съзнателно и с трезв разум от застраховане и всички рискове и щети са си за тяхна сметка

така .. всичко е наред ..

обаче .. остава проблема
ако някои които няма застраховка .. нарани друг състезател или зрител
кои ще му поеме гражданската отговорност ..

въпроса не е за подценяване .. и трябва добре да се обмисли :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2009, 12:49       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Юни 2008, 12:51
Мнения: 568
Местоположение: Пловдив
Аз все си мисля, че застраховка "Гражданска отговорност", трябва да бъде задължителна за участниците в различни спортни мероприятия и турнири.
Имаш такава застраховка - имаш право да участваш, нямаш - съответно направи си и тогава.
Същото е и с ползването на МПС. Който има кара, който няма си носи последствията. Но специално за МПС има Гаранционен фонд, който поема вината на този, който няма ГО, пък после се оправят помежду си. Т.е. този пострадалия винаги си получава неговото.
Какво става в случая, когато виновното лице не може да обезщети и да покрие претърпените вреди на потърпевшото лице. Дори и да е потълнил такъв вид декларация, че сам си носи отговорността, все си мисля, че ще навреди като цяло на всички и на спорта.
Затова си мисля, че няма състезател, който да обеднее с 4 лв. за въпросната застраховка. Да това е отговорност за смешна сума, но все пак всеки сам си решава на каква сума да се застрахова, и колко може да отдели за де се предпази от финансови неволи при евентуално събитие.
Ако някой желае може да му пратя и общите условия по застраховката за да види какво точно покрива.

Застраховката "Злополука" е доброволна застраховка, която покрива щети изцяло по личността направила си въпросната застраховка, така че според мен тя може да бъде пожелание, и всеки да си прецени дали и какво може да си причини.

Въпросната застраховка "Злополука за чужбина" беше задължителна и на границите ги искаха но сега вече не. Откакто сме страна Членка, здравната осигуровка на всеки важи и там където му се наложи да ползва медицински услуги.
Друг е въпроса, че повечето болници там са частни и това никой не ти го казва, и всеки си те тормози за пари както може.

Та аз мисля, че Злополуките са доброволни и по желание, но "ГО" трябва да е задължителна за всеки.

_________________
Георги Томов - СК "Седемте хълма"


Последна промяна tomik на 11 Дек 2009, 13:13, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2009, 12:55       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Ное 2006, 20:53
Мнения: 1161
Ааааа много брокери станахте на клона.

_________________
Тодор Терзийски


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2009, 13:00       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Юни 2008, 12:51
Мнения: 568
Местоположение: Пловдив
Mistar cz написа:
Ааааа много брокери станахте на клона.


Аз затова си мълча за отстъпките, които аз мога да дам, защото колегите ще ме намерят и .... :D

_________________
Георги Томов - СК "Седемте хълма"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2009, 13:02       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 06:57
Мнения: 1361
Тошко, недей така, хората се отказват от брокерското си възнаграждение за тия застраховки.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2009, 13:33       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
sub-ZERO написа:
kouzi написа:
Ако приемем, че има 200 стрелци, Боро, давам ти 100, другите аз ще ги покрия :wink:


ще го решим на дуел 8)
или бачкаш за мен или си уволнен дисциплинарно :DD :D :DD :wink:

Ш'ти пратим мутри, барети и бухалки :D :happy: :wink:

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2009, 14:52       Заглавие:  Re: Анкета "Застраховка злополука за картотека"
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Авг 2006, 23:46
Мнения: 256
Местоположение: Plovdiv
Tomik,намеси се по конкретно по въпроса със застраховките :D :D :D

_________________
Петър Тамбурджийски


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2009, 16:15       Заглавие:  
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Окт 2009, 01:05
Мнения: 21
--------------------------------------------------------------------------------

еее добре дошли в света на лиценза и нормативно уредения спорт
Сега май ще се превърнем в колекционери на квитанцийки и разрешителни и вместо патрони - кламери, пищовите заменяме за перфоратори.....
Наистина, лошото е, че застрахователите в БГ, няма да изплатят нищичко в една по кофти ситуация, а само си лапат вноските. Ако е задължително, добре, но...

_________________
Десислава Славова
СК "Ронин" Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2009, 16:21       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Юни 2008, 12:51
Мнения: 568
Местоположение: Пловдив
Kiflata написа:
--------------------------------------------------------------------------------

еее добре дошли в света на лиценза и нормативно уредения спорт
Сега май ще се превърнем в колекционери на квитанцийки и разрешителни и вместо патрони - кламери, пищовите заменяме за перфоратори.....
Наистина, лошото е, че застрахователите в БГ, няма да изплатят нищичко в една по кофти ситуация, а само си лапат вноските. Ако е задължително, добре, но...


Виждам, че повечето мнения са от този род. :confused: :(

Странно, до момента незнам някой застраховател да е отказал да застане зад гърба на своя клиент и не заплати за бакиите, които е забъркал някой като Нас в дадено ПТП.
Но пък знаеш ли може и да греша. :-)

_________________
Георги Томов - СК "Седемте хълма"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2009, 18:18       Заглавие:  
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Окт 2009, 01:05
Мнения: 21
Аз нямам голям опит със застрахователите, но ако например, от рикошет осъкатя, някой от публиката( или който и да е), не ми се вярва да му платят на драго сърце, ще почнат да търсят под вола теле. Не че така ще ми е по-леко на съвеста, ама не вярвам в чудеса, че ако трябва и да са в България, направо се отказвам дори да се надявам.
Дано да греша, направо ми се иска да греша!
Защото не е лошо, даже е много хубаво ако е така както си го мислите, и както предлагате да е задължително, но да се знае, че покриват всякакви золуми.

_________________
Десислава Славова
СК "Ронин" Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2009, 18:23       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
tomik написа:
Странно, до момента незнам някой застраховател да е отказал да застане зад гърба на своя клиент и не заплати за бакиите, които е забъркал някой като Нас в дадено ПТП.
Но пък знаеш ли може и да греша. :-)

Аз попитах по-горе, ама явно не си прочел, та затова ще попитам пак: колко платиха застрахователите за удавените в река Лим деца и за убитите в катастрофата край Бяла (Русенско) 17 човека??? А за изгорелите хора в ЖП инцидента край Кардам? Всички бяха застраховани, нали? А да си забелязвал случайно как изчезват застрахователните полици на катастрофиралите автобуси?

Ах, пуста да останеше и адвокатската тайна :evil: :evil: :evil: Ако не бях се клел, не само можех да ти кажа, ами и документи да ти покажа за двата вида изстъпления от страна на застрахователи: 1. неплащане при каквато и да е липса на спор относно договора и настъпването на застрахователното събитие; 2. за свои хора - яко надписване за сметка на последващия регресен иск към причинителя на вредата.

С горното не искам да агитирам никого да сключва или да не сключва какъвто и да било договор за застраховка. Всичко, което съм писал в темата, е с цел да чуете още едно мнение.

Тук не става въпрос за едни 4, 5, 10 или 20 лева, а става въпрос за една лъжа: застрахователят те лъже, че като настъпи застрахователното събитие - той ще поеме паричната част от гражданската ти отговорност, а в действителност ако не дай си Боже това стане - той се изсулва като пръдня из гащи и пак си сам.

Още нещо: sub-ZERO и kouzi са големи пичове и много ги ценя, но за съжаление те не са решаващите фактори, които като стане белята, да разпоредят да се плати.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 54 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer