logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 19 Апр 2024, 17:04




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2009, 19:22       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2008, 22:26
Мнения: 1420
Местоположение: Стара Загора
5, 10, 15 или 20 лв. за застраховка - все тая...Машинното време което губим да чоплим темата струва повече...Ако мога да си спестя главоболия и декларации и тъпотии - предпочитам да ги платя и да ми е мирно на главата. Независимо дали е задължително или не - поне изглежда добре в очите на хората. Виж ако сумата е по дебела - ще се поколебая и пак ще я платя. А да чакам някой да ми плати нещо - едва ли.Ама като не се надяваш не ти и пука...Пари като вестници и толкова.

_________________
...на анонимния му дай да изказва мнение ... :)

Веселин Панов
Tanfoglio Limited 921 cal.9x19;9x21;22LR
Ruger GP 100 cal.357 MAG 4"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Дек 2009, 19:39       Заглавие:  
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Окт 2009, 01:05
Мнения: 21
Цитат:
. А да чакам някой да ми плати нещо

На мен, не. Има и други хора. Наричат се потърпевши.

_________________
Десислава Славова
СК "Ронин" Стара Загора


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Дек 2009, 09:01       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2008, 22:26
Мнения: 1420
Местоположение: Стара Загора
Kiflata написа:
Цитат:
. А да чакам някой да ми плати нещо

На мен, не. Има и други хора. Наричат се потърпевши.


Все тая. Все от джоба ми ... Колкото ми платиха застрахователите в Ст.З Ивекото като ми мацна Ситроенчето паркирано. Като се замисля то беше паркирано и зад блока ми в Сф. като го мацнаха катаджиите с патрулката. Мисля имаха застраховка ама нещо им бяха свършили протоколите ... и дребните :wink:

_________________
...на анонимния му дай да изказва мнение ... :)

Веселин Панов
Tanfoglio Limited 921 cal.9x19;9x21;22LR
Ruger GP 100 cal.357 MAG 4"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2009, 14:00       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Гражданска Отговорност при Използване на Огнестрелно оръжие
При застраховане на физическо лице, ползващо огнестрелно оръжие за ловни, спортни, културни и др. цели

Единичен лимит Агрегатен лимит Застрахователна премия за 1 лице
2 500 5 000 9.00
5 000 10 000 17.00
10 000 20 000 24.00
25 000 50 000 40.00
(за групови застраховки, като за БФДС има различни вариант за премии и лимити на отговорност, както и отсъпки)

„ОБЩА ГРАЖДАНСКА ОТГОВОРНОСТ КЪМ ТРЕТИ ЛИЦА”

Единичен лимит Агрегатен лимит Застрахователна премия
5 000 лева 10 000 лева 100,00 лева
10 000 лева 20 000 лева 180,00 лева
20 000 лева 40 000 лева 360,00 лева
25 000 лева 50 000 лева 450,00 лева

(посочените премии и лимити са индикативни)

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2009, 16:44       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
за 10-12лв .. на състезател какво може да получи

за 20-50 състезателя - клубна
и да кажем за 150-200 състезателя групове за БФДС

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2009, 17:24       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Юли 2007, 19:54
Мнения: 1993
Местоположение: София
kouzi написа:
Гражданска Отговорност при Използване на Огнестрелно оръжие
При застраховане на физическо лице, ползващо огнестрелно оръжие за ловни, спортни, културни и др. цели
...

Хайде да не впрягаме коня преди каруцата! Какво значи други цели? И ако разрешителното е за охрана/самоохрана ползването на КНО на състезание на федерацията ще бъде ли покрито от застраховката? Защото законът не ми забранява да участвам на състезания тъй като те се провеждат на законни стрелбища, т.е. аз спазвам буквата на закона. И след като федерацията няма нищо против участието на състезание със законно притежавано КНО, вписано в приложение No3 към чл.44, ал. 1(с други думи казано "РАЗРЕШЕНИЕ за носене и употреба на огнестрелно оръжие") аз бих искал да знам дали и съответния застраховател ще приеме, че няма нарушаване на някой текст, написан с дребни букви или въобще ненаписан и за това аз нямам право да се възползвам от обещетението.
Питането ми е предизвикано от факта, че преди време си правихме застраховки за каране на писта, тъй като ГО важала само за републиканската пътна мрежа(странно, ако сгазя някой на поляната зад блока дали ще платят?). И правихме застраховки за конкретните дни и за конкретната писта.

_________________
best rgds

Иво "TheBoss" Босев
DSC ALPHA

Изображение
"...await the right moment for one, and only one, well aimed shot..." V. Zaytzev


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Дек 2009, 18:57       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Г-н Кусев, каква е разликата между двата вида застраховка по отношение на покритите застрахователни рискове?
Присъединявам се към питането на TheBoss относно третирането на стрелци, които стрелят с оръжия за самоохрана.
Ако може също така да се дадат общите условия на застраховките - няма да е лошо.

За убит човек съдилищата присъждат по минимум 50 хиляди лева на преживелия съпруг и на роднините по права линия. Така ако не дай си Боже убия някого с живи родители, жена и две деца - ще бъда осъден на минимум 250 хиляди лева.
За тези обезщетения естествено няма някакви твърди правила и те се определят от съда като се вземат предвид множество фактори. Скоро четох за присъдени по 120 хиляди на преживял роднина – мисля ставаше въпрос за трима души.

Ако не бъркам, минималното ниво на покритие за неимуществени вреди при застраховката „Гражданска отговорност” за собствениците на МПС беше 400 хиляди лева.

На тоя фон нивата на покритие, които даваш, ми се виждат меко казано нисички.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2009, 11:19       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
""за 10-12лв .. на състезател какво може да получи

за 20-50 състезателя - клубна
и да кажем за 150-200 състезателя групове за БФДС""

@ Иво - По-интересна е втората група (заради по-голям % отстъпка) ако приемем, цитирайки Дж. Дред, че трябва да имаме покритие от 50000лв, то взимаме премията от 40лв и умножаваме по 200 състезатели, това ни дава 8000лв, при лица от 100 до 200, отсъпката е -30%, 8000лв - 30% = 5600лв, ако тези хора са нямали предишни щети/злополуки имаме още минус 5% = 5320лв. - това е общата премия, която плаща БФДС за 200 състезатели. Почти идентични са условията с ГО към трети лица.

""Какво значи други цели?""

@Босъ - да и за охрана и самоохрана, застраховката не прави разлика между член на федерация (освен ако не е сключена като групова) и нечлен. Оръжието е твое, вписва се и разрешителното, така че ДА.

""каква е разликата между двата вида застраховка по отношение на покритите застрахователни рискове?""

@Дредъ - В общата няма клауза при нанасяне на щети с огнестрелно оръжие, затова и има специфична при употребата му, това е основната разлика.

""На тоя фон нивата на покритие, които даваш, ми се виждат меко казано нисички.""

@Дредъ - те затова са написани най-отдолу, че са индикативни! Дават представа за съотношенията премия-покритие.

Сори за дългия пост и задачки от 1ви клас, ама нали питате :wink:

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2009, 14:12       Заглавие:  
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Авг 2008, 23:55
Мнения: 421
Местоположение: Стара Загора
Аз съм "ЗА" за застраховка.
Аргументи:
/Черен хумор/ - Ако някоя заблудена или грешно пусната "пуля" ми пръсне черепухата, поне няма да вкарам жената в преразход за погребението - надявам се, че поне толкова от застрахователното ще поемат! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

_________________
Толкова много идиоти, а толкова малко патрони!
Борислав Недев - "Саргон" гр. Русе


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2009, 14:58       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
kouzi написа:
...
Единичен лимит Агрегатен лимит Застрахователна премия
5 000 лева 10 000 лева 100,00 лева
10 000 лева 20 000 лева 180,00 лева
20 000 лева 40 000 лева 360,00 лева
25 000 лева 50 000 лева 450,00 лева

kouzi написа:
@Дредъ - те затова са написани най-отдолу, че са индикативни! Дават представа за съотношенията премия-покритие.

Понеже съм неспособен на елементарни логически съждения, та да попитам - ако целя да постигна ниво на покритие 250 хиляди лева, това значи, че трябва да платя премия в размер на 2250 лева, така ли? Защото при запазване на съотношението премия/покритие от последния ред по-горе така излиза.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2009, 15:34       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Не са правопропорционални както ти ги смяташ и второ, мисля че бъркаш двете застраховки, това което искаш (ако не дай боже застреляш някого) е първата, по-горна графа, която е с по-малки премии и там лимит от около 250 000 лева ще бъде с премия от около 150-200 лв.
И за да сложим някакъв смисъл в цялата тема, моето лично мнение е, че ако трябва да има и се реши да има някаква застраховка, то тя трябва да е спортна за конкретния вид спорт (стрелба) и се казва "Злополука" и е с годишна премия 15-20лв и покрива спешна първа първа помощ, определни легло-дни и т.н. процедури.
Тази за огнестрелното оръжие е по-подходяща за охранители и тези, които работят всекидневно с оръжие и има риск да направят щети при употребата му.
А ГО към трети лица е хубаво всеки да си има, та като счупите колата на някого (но сте пеша) да не се чудите как и какво.

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2009, 18:29       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Юни 2008, 12:51
Мнения: 570
Местоположение: Пловдив
JDredd написа:
tomik написа:
Странно, до момента незнам някой застраховател да е отказал да застане зад гърба на своя клиент и не заплати за бакиите, които е забъркал някой като Нас в дадено ПТП.
Но пък знаеш ли може и да греша. :-)

Аз попитах по-горе, ама явно не си прочел, та затова ще попитам пак: колко платиха застрахователите за удавените в река Лим деца и за убитите в катастрофата край Бяла (Русенско) 17 човека??? А за изгорелите хора в ЖП инцидента край Кардам? Всички бяха застраховани, нали? А да си забелязвал случайно как изчезват застрахователните полици на катастрофиралите автобуси?

Ах, пуста да останеше и адвокатската тайна :evil: :evil: :evil: Ако не бях се клел, не само можех да ти кажа, ами и документи да ти покажа за двата вида изстъпления от страна на застрахователи: 1. неплащане при каквато и да е липса на спор относно договора и настъпването на застрахователното събитие; 2. за свои хора - яко надписване за сметка на последващия регресен иск към причинителя на вредата.

С горното не искам да агитирам никого да сключва или да не сключва какъвто и да било договор за застраховка. Всичко, което съм писал в темата, е с цел да чуете още едно мнение.

Тук не става въпрос за едни 4, 5, 10 или 20 лева, а става въпрос за една лъжа: застрахователят те лъже, че като настъпи застрахователното събитие - той ще поеме паричната част от гражданската ти отговорност, а в действителност ако не дай си Боже това стане - той се изсулва като пръдня из гащи и пак си сам.

Още нещо: sub-ZERO и kouzi са големи пичове и много ги ценя, но за съжаление те не са решаващите фактори, които като стане белята, да разпоредят да се плати.


Само да те светна, че според мен си доста краен.
Както всяко нещо в България и тук има измами и измамени.
Но това са единични случаи, или айде да го кажа доста малък процент, на който аз лично не му обръщам внимание, защото там винаги има И нещо друго.

Далеч съм от мисълта да тръгна и да те убеждавам в нещо, камо ли да ти променя мнението. Това от всичките ти постове във форума съм разбрал, че е НЕВЪЗМОЖНО.

Пак казвам, че повечето от нас са шофьори и пак на повечето от нас им се е случвало да имат и ударени коли, и да се прибягва до застрахователи. Смело мога да заявя, че на мен работния ми ден минава в такива случки, и че 99 % от случаите с изрядни документи и т.н. застрахователя си плаща на потърпевшия, и виновния не изкарва една стотинка.
Та затова говоря, а не кой колко платил за изгорелите във влака Кардам. Там си има съд и той ще кажа, платете толкова и тогава застрахователите ще си доплатят разликата. Нема мърдане, вервай ми.

_________________
Георги Томов - СК "Седемте хълма"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2009, 18:31       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Юни 2008, 12:51
Мнения: 570
Местоположение: Пловдив
Kiflata написа:
Аз нямам голям опит със застрахователите, но ако например, от рикошет осъкатя, някой от публиката( или който и да е), не ми се вярва да му платят на драго сърце, ще почнат да търсят под вола теле. Не че така ще ми е по-леко на съвеста, ама не вярвам в чудеса, че ако трябва и да са в България, направо се отказвам дори да се надявам.
Дано да греша, направо ми се иска да греша!
Защото не е лошо, даже е много хубаво ако е така както си го мислите, и както предлагате да е задължително, но да се знае, че покриват всякакви золуми.

По добре да си останеш така без опит. :-)

Но да ти кажа наистина може да не платят както ти се изразяваш на драго сърце, но на НЕ драго сърце ще успеят. :-)

_________________
Георги Томов - СК "Седемте хълма"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2009, 18:35       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Юни 2008, 12:51
Мнения: 570
Местоположение: Пловдив
Ivo III написа:
за 10-12лв .. на състезател какво може да получи

за 20-50 състезателя - клубна
и да кажем за 150-200 състезателя групове за БФДС


Ще проверя и ще ти кажа.

_________________
Георги Томов - СК "Седемте хълма"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2009, 18:38       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Юни 2008, 12:51
Мнения: 570
Местоположение: Пловдив
kouzi написа:
Гражданска Отговорност при Използване на Огнестрелно оръжие
При застраховане на физическо лице, ползващо огнестрелно оръжие за ловни, спортни, културни и др. цели

Единичен лимит Агрегатен лимит Застрахователна премия за 1 лице
2 500 5 000 9.00
5 000 10 000 17.00
10 000 20 000 24.00
25 000 50 000 40.00
(за групови застраховки, като за БФДС има различни вариант за премии и лимити на отговорност, както и отсъпки)

„ОБЩА ГРАЖДАНСКА ОТГОВОРНОСТ КЪМ ТРЕТИ ЛИЦА”

Единичен лимит Агрегатен лимит Застрахователна премия
5 000 лева 10 000 лева 100,00 лева
10 000 лева 20 000 лева 180,00 лева
20 000 лева 40 000 лева 360,00 лева
25 000 лева 50 000 лева 450,00 лева

(посочените премии и лимити са индикативни)


Според мен втората категорично отпада за стрелци.

_________________
Георги Томов - СК "Седемте хълма"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 70 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 64 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer