logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 16 Апр 2024, 07:26




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Яну 2011, 10:59       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
JDredd написа:
Mr. Smith написа:
…верификацията е да си свериш твойте резултати, а не на конкуренцията…

Така...
Иска ми се да задам два академични (не реални, а измислени с цел поясняване на определени факти) казуса:
1. Докато си чакам реда за съответната сцена наблюдавам как се представят останалите участници в моя скуад – всеки го прави, предполагам. Та по време на това мое наблюдение състезателят Х от време на време продупчва по някой no shoot и/или прави по някой miss. Състезанието свършва. Отивам да си гледам верификацията и под моята виждам тази на Х. Заглеждам се в текста и виждам, че Х няма нито един miss или no shoot. Как следва да постъпя от тук нататък?

2. Задрямал съм в колата си на паркинга, ама съм спуснал сделката и през стъклата не се виждам отвън. Събуждам се от думите на някой, който е потърсил уединение на паркинга за да говори по мобилния си телефон, но не ме вижда и мисли, че е сам. Чувам го да казва: „Е-е-е-е, хайде сега – той е наш човек. Махни му онези два no shoot-а!” Как следва да постъпя от тук нататък?


на въпрос 1: верификацията е именно за това да се установи дали има неправилно отчетени резултати и т.н. щом видиш, че на Х няма ноушути и други, можеш да внесеш контестация от трето лице и да опишеш случай. разбира се в правилника е посочено до кого и до кога трябва да стане тая работа. аз няма да ти кажа как е, за да те провокирам и да го прочетеш и научиш :D ти ги обичаш тези неща, занам :D :D

на въпрос 2: каквотое трябвало да направиш към оня момент, не е си успял да го направиш... така че сега единственото, което можеш да направиш е да споделиш (ако искаш разбира се) с всички нас кои са били главните действащи лица в тази случка. ако не друго поне да ги знаем, а и те да знаят, че ние ги знаем и ако и те искат да се засрамят поне...

все пак не знам какъв точно ще е ефекта от това и след толкова време...

затова най-важно е когато се констатира нещо, то незабавно да се реагира, за да се вземе адекватно и според правилата решение. за всичко друго границата между обективно и субективно е много тънка и последствията може да са непредвидими... казано е: малко акъл, ама на място :happy:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2011, 10:57       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 03 Юни 2007, 17:56
Мнения: 600
Местоположение: Русе
Хихихихихи, ама много добре го каза JDredd
:tu:

И ..... вервайте, не си го е съчинил!

_________________
Илиян Илиев
СК Дръзки


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2011, 19:05       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
cz 85 написа:
Не знам до колко сьм в темата,но като се хвьрля топката отнова кьм сьдийте ,искам и аз да попитам нещо: Как се процедира срещу наши колеги които умишлено минават една сцена по 100 пьти на сухо?Забраната от сьдията ли трябва да дойде?И как се окачествява това-неспортсменско поведение ли е?Как аз като участник в сьстезанието да попреча за това поведение?Да трьгна лично да се карам ми е под достойнството.....Това сьм го виждал при двама човека,но са упорити като ударени от хормони мьжки шопари.Всеки пьт ги виждам да минават на сухо ,като нито след това им е редьт нито нищо.И понеже са по от старите стрелци-демек са богоизбрани-не им се иска обяснение!


Това ще трябва да кажеш къде е било!
Ако не е ред на някой, му се дава една процедура, аз по грешка изкарах този минусен бонус веднъж :-)
За да има процедура, се има предвид, състезателят да влезе в очертанията на сцената, зад нея, може да направи и 200 минавания - не се брои за нарушение.

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2011, 21:33       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 27 Юни 2006, 16:27
Мнения: 3916
kouzi написа:
................, аз по грешка изкарах този минусен бонус веднъж :-)....................


не беше по грешка - съвсем заслужено си я изкара :D :D :D

_________________
Краси Михтиев
ETAR IPSC
GP Excalibur, Armsan RS-S1, SLR-94


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2011, 22:29       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
mihi написа:
kouzi написа:
................, аз по грешка изкарах този минусен бонус веднъж :-)....................


не беше по грешка - съвсем заслужено си я изкара :D :D :D


Имам предвид неволна грешка - мислех, че е мой ред!
Краси знаеш, че е така, но и аз знам, че правилата трябва и СА за всички
:-)

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2011, 00:40       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 24 Дек 2008, 20:12
Мнения: 849
Местоположение: София
А бе що се правите на ощипани моми?Всеки ги е виждал тези стари бандити как се правят на унесени от адренелина и си минават по 100 сцената?И само сьдията се прави на ударен с мокьр парцал че не ги вижда?

_________________
As the TGO once said: "Shooting accuractly is meatless if you can't do it fast " ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2011, 00:48       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
cz 85 написа:
А бе що се правите на ощипани моми?Всеки ги е виждал тези стари бандити как се правят на унесени от адренелина и си минават по 100 сцената?И само сьдията се прави на ударен с мокьр парцал че не ги вижда?

Без риск да се повторя, ако държиш думите ти да се вземат на сериозно, трябва да кажеш къде, кога и кой го е правил!
В противен случай, можеш да постигнеш успешно уронване на крехък престиж :-)
а който те познава, знае че не ти е целта това :wink:

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2011, 01:54       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 24 Дек 2008, 20:12
Мнения: 849
Местоположение: София
Ок,като го видя пак- 1.Снимам 2.Снемам прьстови отпечатьци на виновника3.Сьбирам 120 подписа и ги нося на сьдията,белкем забележи човека.Изясни ми се вьпроса,давайте натам за сьдийте.....

_________________
As the TGO once said: "Shooting accuractly is meatless if you can't do it fast " ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2011, 08:56       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
cz 85 написа:
А бе що се правите на ощипани моми?Всеки ги е виждал тези стари бандити как се правят на унесени от адренелина и си минават по 100 сцената?И само сьдията се прави на ударен с мокьр парцал че не ги вижда?


това си е проблем на съдията--не виновен тоя дето яде баницата, а оня дето му я дава...

длед първото предупреждение следва процедура и нещата си идват на място. кусев-пример от живия живот.

освен това има и още нещо--тия тарикътлици се правят само тук (осново проблемът е на съдиятя), но не и на сътезания извън бг :wink:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2011, 12:36       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2006, 08:50
Мнения: 2532
Местоположение: Sofia
Проблемът наистина е в съдиите.

Като МД мога да ви кажа, че само 5-6 човека знаят правилника. Като започна да звъня за съдии всеки ми казва, че не може .....

и накрая избирам от това което има, а често то е по-малко от това което е необходимо.

Тогава се налагат компромиси, за да има турнир.
Това значи: помощници вместо втори съдии, съдии които нямат репутация на добри, задължаване на съдии от клуба домакин и т.н.

Резултата после естествено е компромисен :oops:

1.Аз лично съм се наел да водя теоретична част на на всяка наша тренировка по програма.

2.Организирах единствения до сега семинар за състезатели за запознаване с правилника на IPSC. Подготвям вторият такъв.

_________________
Михаил Витанов - НКПС "Динамик"
"Прогресът, постигнат вчера, както прогресът, който ще постигнем днес, ще създаде традициите утре"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: BornToDrink, kouzi и 17 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer