logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 16 Апр 2024, 19:21




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2011, 19:08       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
разбира се, че няма нужда от излишно изнервяне и напрягане. каквото, такова... това е то живота... има и неприятни моменти...

но все пак, без да влизам в подробности, ще каже, че за сега мачът все още не е свирен...и ние имаме своите аргументи, които вече успях настоятелно да изложа в няколкото тел. разговора от вчера и днес.

имам чувството, че нещата не са решени съвсем оконателно, защото от това, което ми отговаряха величия в канада и в гърция останах с впечатление, че някак си няма единомислие по върпоса за екстра слотовете - не само за нас, а по принцип. това обаче не пречи и да се окаже, че е наистина мачът свирен... от опит се знае, че хората могат да си правят каквото и както попискат без да ги интересува какво мислят почти 99% от заинтересованите.

от друга страна и въпреки всичко, дори нищо да не се получи, което не трябва да ни учудва, ако се случи, трябва да сме подготвени с адекватно решение и за този сценарии.

нещата са сравнително прости:

- тия критерии за поредност на плащане и т.н. следва да се забравят. това не са критерии, защото е имало краен срок, който единствено е важен, а не кой кога точно е платил при условие, че е било в срока;

- става въпрос за други критерии, които да са подобни на тези, които бяха възприети за европейското в сърбия, и които също коментирахме на ОС миналата година, т.е. "спортни" критерии--участия в турнири, класиране и т.н.;

- дори и предходното не е съвсем ясно, имайки предвид различните дивизии и евентуалното им съпоставяне, а и не чак толкова голямото време, с което разполагаме.

- ако щете дори тук имам предвид и времето за канцелиране на хотели/полети и др. резервации, щото и това е съвсем реално да се случва. например аз лично съм се регистрал за участие като съдия, но не съм правил ниакви планове за пътуване, докато не ми потвърдено участието;

- коментарите по темата трябва да се разширяват в конкретен смисъл и да се върви към нещо, което да бъде преди всичко справедливо, до колкото може да бъде такова...; ако нещата са справедливи и пак има сръдня и обидени... повредата няма да е в нашия телевизор;

- така, че за момента единственото смислено, което може да се прави е да се мисли и действа при условията на 6 слота и 9 кандидата, от които 3 ще отпаднат на основание критериите, които ще приемем;

- ако не се предложат и приемат критерии за избор на 6 от 9, то тогава ус ще трябва да вземе решение и да го приложи...

за сега толкова PDT_Armataz_01_22

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2011, 22:33       Заглавие:  
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 07 Авг 2006, 15:53
Мнения: 325
Няма смисъл от караници в аванс,оставете си енергията за по късен етап.
Убеден съм че УС ще направи невъзможното за да може всички да отидат на Световното.Относно критерийте съм убеден че УС или на ОС ще бъде взето адекватно решение съобразено с плащане,класиране,девизий и т.н. :-)

_________________
SPEED OR DEAD

Виктор Антонов-VIKIZIGA КДС Булет Зона
WWW.BULLET-ZONE.COM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Мар 2011, 22:40       Заглавие:  
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Мар 2011, 21:37
Мнения: 140
Местоположение: Стара Загора
hitman47, ето че въпреки усилията ти да остана анонимен вече не съм. По-спокойно бе, ще ти се заличат множество мозъчни клетки. Не- разбирам ,защо мислиш ,че ти си най-компетентния. Не разбирам и защо толкова се ядоса на мнението, което изказах. Мисля че ако нещата бяха поставени от начало така ,че ОС ще определя кой ще отиде на световното, сега всичките тези писанки щяха да бъдат излишни. Но тогава пък слотовете трябваше да се платят от сметката на федерацията. А що се отнася до това дали сепритеснявам да посоча кой съм и къде"ще ми се лъсне голия задник" може да го обсъдим на маса в ресторант по твой избор. Разбира се сметката плащаш ти!!! :D :D :D Ще го сметна като "обезщетение за нанесени морални щети" :DD :DD :DD !!!

_________________
Динко Желев
НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2011, 08:07       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
hitman47, strafbat kombat,

що не си мерите некъде... под липите :D

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2011, 12:58       Заглавие:  аман от тъпотии
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2006, 21:39
Мнения: 4048
Местоположение: Shooting range Proshooter
Mr. Smith,
не съм и имал съмнение кой стои зад постинга, но исках сам да си го напише! :wink: :happy: :happy: :happy: :happy:

По отношение на парите - всички са платили в срок!! Кой, кога точно - не е интересно!!! Това обаче не е критерии кой да ходи.
По отношение на резервации и запазени места - всеки е бил наясно с риска. Ако трима отпаднат, поне ще си получат таксите обратно, което обаче не им пречи да отидат на море в Гърция и да гледат Световното.

Спортните критерии са нещо съвсем различно. Няма да откриваме тепърва топлата вода. Има няколко начина за определяне на национални отбори.
Тази драма съм я виждал във Федерацията по лека атлетика. Тя е най-близо до нас като пролематика в конкретния случай. И там има брой квоти и куп дисциплини и още една камара хора с претенции, но ..... критериите са ясни - ВЪЗМОЖНОСТИ ЗА КЛАСИРАНЕ НА ПРИЗОВИ ПОЗИЦИИ или колкото е възможно по-предни места - финал, десетица, двайсетица и т.н. Имат и евентуално нормативи за покриване, но те са само за ориентир. Трябва да се отчита и реалната конкуренция, в нашия спорт е съпоставима с тениса предвид колко държави и хора го практикуват. Това не е биатлон или бадмингтон с по 10-15 държави.!!!

Подкрепям усилията на УС да реши проблема по соломоновски и дано успее. Ще помагаме с нещо, ако можем. Но иначе трябва да се разсъждава според това, което е сега на мегдана - 6 слота - 9 желаещи.

Всичко това налага свикване на ОС , и без това трябваше да имаме вече такова. :roll:

ПРЕДЛАГАМ: Всеки който има идея как да се реши въпроса с квотите и критериите да си изложи вижданията в писмо до УС и нека това да става, чрез Председателите на клубовете. 8)
Така ще сме им най-полезни за оформяне и взимане на някакво решение.

_________________
one shot, one kill!!!
Double shots, double A :)

Произвеждам гилзи от цели патрони, с цел оформяне на дупки в неупотребявани мишени
Методи Марков
ipsc-ronin.com


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2011, 13:45       Заглавие:  
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Мар 2011, 21:37
Мнения: 140
Местоположение: Стара Загора
hitman47,съгласен съм с твоята позиция. Но мисля ,че тези критерии трябваше да бъдат ясни още от начало. Сега трябва ли ние,които сме заявили участие и сме платили да се изпокараме . Това малко ми прилича на Сървайвър-"при....и" другарчето си ,за да бъдеш пръв. Затова най- добре е да се направи всичко възможно да се уредят допълнителните 3 слота. Да се надяваме на УС, че ще извоюва останалите места. Стискаме палци!!! :tu:
P.S. Само не разбрах какво стана с обезщетението. :D :D :D :D[/quote]

_________________
Динко Желев
НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2011, 14:28       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2006, 08:50
Мнения: 2532
Местоположение: Sofia
Миналата година спортните критерии доведоха до срамни и унизителни постъпки от страна на неколцина стрелци.

На нашата географска ширина съреднованията са много криво разбрани.

_________________
Михаил Витанов - НКПС "Динамик"
"Прогресът, постигнат вчера, както прогресът, който ще постигнем днес, ще създаде традициите утре"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2011, 14:36       Заглавие:  аман от тъпотии
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 12 Сеп 2006, 21:39
Мнения: 4048
Местоположение: Shooting range Proshooter
Пак ще предложа - дайте си вижданията по въпроса в писмен вид пред УС или пред ОС.

moritz, ти между другото можеш да добавиш странични налюдения и коментарии, щото имаше добрия шанс да наблюдаваш Европейското отстрани, без да си се видиотил по стейджове и други състезателни тъпотии. PDT_Armataz_01_22 PDT_Armataz_01_22

Видал си и нашите резили и чуждите, а това си е опит който трудно се набира. PDT_Armataz_01_22

_________________
one shot, one kill!!!
Double shots, double A :)

Произвеждам гилзи от цели патрони, с цел оформяне на дупки в неупотребявани мишени
Методи Марков
ipsc-ronin.com


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2011, 20:29       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Аз ще си позволя да предложа тези шматароци организаторите да отпуснат още 3 мижави слота, на общия фон места. Всички видяхме как имаше сума ти свободни места на Европейското. Мисля, предвид дестинацията и проблемите със самолетите и оръжията, да има и тук доста неуспели да дойдат от далечни държави.

Никакви критерии ли чак не покриват регионът ни и стрелците, че да не може да сме 9ма?

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2011, 20:51       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Май 2008, 17:21
Мнения: 505
Цитат:
Никакви критерии ли чак не покриват регионът ни и стрелците, че да не може да сме 9ма?


9x50=450 :D

Яво е че създателите на този вид спорт не са предполагали за развитието му в такива мащаби.
Ако погледнем реално,най-много ощетени са стрелците от САЩ- 19000 картотекирани :DD

_________________
Златомир Милчев Миланов

Клуб BULLET;ZAJECAR

SHOOTING TEAM TANFOGLIO BG

http://WWW.BULLET-ZONE.COM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Мар 2011, 23:13       Заглавие:  
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 14 Авг 2008, 13:33
Мнения: 745
Местоположение: София България
Цитат:
..... критериите са ясни - ВЪЗМОЖНОСТИ ЗА КЛАСИРАНЕ НА ПРИЗОВИ ПОЗИЦИИ или колкото е възможно по-предни места - финал, десетица, двайсетица и т.н. Имат и евентуално нормативи за покриване, но те са само за ориентир.

+1
Цитат:
Затова най- добре е да се направи всичко възможно да се уредят допълнителните 3 слота. Да се надяваме на УС, че ще извоюва останалите места. Стискаме палци!!!

+10!

_________________
AI
Practise is for those who are not the King!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2011, 10:11       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
moritz написа:
Миналата година спортните критерии доведоха до срамни и унизителни постъпки от страна на неколцина стрелци.

На нашата географска ширина съреднованията са много криво разбрани.


и това е така, но миналата година не успяхме да приложим на 100% спортните критерии в пълен смисъл. съвсем ясно е, че има и феърплей и който не се съобразява и с тая работа... най-вероятно няма да се събразяват и с неговите резултати...

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2011, 10:13       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Цитат:
9x50=450


като имате предвид, че за определянае на слотовете се взема средно аритметичното на броя членове на база "пер капита таксата" за последните 3 години, предхождащи годината, в която е съответното първенство :happy:

така че как да ги покрием дори и формалните критерии :??:

:evil: не ми се ще тука да отварям приказка за картотеката...

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


Последна промяна Mr. Smith на 11 Мар 2011, 10:30, променена общо 2 пъти

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2011, 10:21       Заглавие:  
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
kouzi написа:
Аз ще си позволя да предложа тези шматароци организаторите да отпуснат още 3 мижави слота, на общия фон места. Всички видяхме как имаше сума ти свободни места на Европейското. Мисля, предвид дестинацията и проблемите със самолетите и оръжията, да има и тук доста неуспели да дойдат от далечни държави.

Никакви критерии ли чак не покриват регионът ни и стрелците, че да не може да сме 9ма?


и ти си прав, ама това най-вероятно ше го разберът непосредсвтено преди мача, но тогава ше бъде вече късно да отпускат слотовое и други, щото хората не могат да реагират толкова бързо.

ще стане хитрата сврака... с двата крака, така както сами си прецакаха туристическия сектор като надуха яко цените покрай олимпиадата и само за една година имаше 50-70% спад на хотелските резервации, които отидоха в бг и основно в турция...

единственото, което стои като аргумент е, че стрелбището е ограничено като капацитет и единственият начин да поеме повече хора е дните на състезанието да се увеличат и скуадовете да стрелкат и почиват примерно 1,5-2 дни, но всичко това е против политиката, защото от канада искат за не повече от 8-10 дни да приключи цялото мероприятие.

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Мар 2011, 13:03       Заглавие:  1
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 07 Апр 2009, 22:14
Мнения: 588
каквито и да са критериите трябва да са стандартни и приложими за всеки международен турнир в бъдеще поне 5 години напред да са актуални и състезателите да ги знаят без значение дали в ще си плащаме участието или не

моя принос към размислите за спортни критерии е следния

- отпускане на процент квоти за участници по дивизии и категории в зависимост от съответният процент картотекирани в националното първенство по дивизии и категории;
- лично представяне на състезателя в националното първенство;
- лично представяне на състезателя в международни турнири.

Като политика трябва де е изпращането на нац. отбори от четирима състезатели в дивизия - щансовете ни за добро отборно представяне както в ПД така и в СД са големи и ще бъдат все по-големи


Предлагам на базата на тези и подобни критерии да се изготви точкова система за всеки критерии от 1-3 и състезателите с най-много точки да се подготвят и да се гордеят че представлявят държавата и спорта по света

_________________
М.ДИМИТРОВ, НКПС " ДИНАМИК"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: D.Dimitrov, Last Man Standing и 15 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer