logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 21:05




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 186 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2012, 08:55       Заглавие:  Re: Радиостанции 5W ... за спорт, лов и т.н.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
http://www.worldwidedx.com/misc/1KG-xxx-unlock.exe

софтуер за отключване на честотния диапазон на wouxun :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юни 2012, 08:56       Заглавие:  Re: Радиостанции 5W ... за спорт, лов и т.н.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Cloning Cable for Dual Pin Wouxun Radios
Program one radio to another without using a computer or software. Ideal for programming up a fleet of radios for a large event. Works with Wouxun models KG-UV3D, KG-UV6X, KG-UVA1, KG-833 and more.


http://www.powerwerx.com/wouxun-radios/ ... l-pin.html

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Сеп 2013, 17:13       Заглавие:  Re: Радиостанции 5W ... за спорт, лов и т.н.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
не е много по темата .. но ето няколко полезни джаджи с които може да се провери ефира :)

http://sdr.martinmarinov.info/

http://sierrapermaculture.com/?p=357

http://sdr-radio-com1.software.informer.com/1.5/
а може и без компютър .... http://sdr.martinmarinov.info/


_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Сеп 2013, 14:19       Заглавие:  Re: Радиостанции 5W ... за спорт, лов и т.н.
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 19 Сеп 2006, 12:59
Мнения: 144
Местоположение: Sf
Ivo III написа:
не е много по темата .. но ето няколко полезни джаджи с които може да се провери ефира





_________________
Изправи се гора от стомана!!!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Юли 2014, 10:13       Заглавие:  Re: Радиостанции 5W ... за спорт, лов и т.н.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Изтупвам темата от праха:

На 08.08.2014 г. в КРС ще има изпит за радиолюбители: http://crc.bg/section.php?id=192&lang=bg

Аз в момента си печатам заявлението, таксата вече платих и днес мисля да пускам документи по пощата, че да спазя двудневния срок.

Много ще се радвам ако видя някое познато лице на този изпит :tu:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Авг 2014, 01:26       Заглавие:  Re: Радиостанции 5W ... за спорт, лов и т.н.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Гледам темата не страда от наплив на читатели, но да си доизкарам докарай започнатото :P

Вчера се проведе изпитът, за който писах в предния си постинг.
С бате ви Хосе със страшна сила се вляхме в редиците на най-бързо остаряващата хоби група в България - тази на радиолюбителите :D
Ето и резултатите: http://crc.bg/files/_bg/rezultati_Internet-2014-08-08.pdf
Впечатление правят няколко неща - изпитът е 60 въпроса, които дават 60 точки максимум. Искат се поне 48 за да си "издържал". И гледайте сега какво става:
1. В протокола има 33 имена, а в залата имаше двадесетина човека - тя и не събира повече.
2. В протокола има 4 женски имена, а в залата имаше едно лице от женски пол.
3. Андрей Николов - Хосето беше под номер 1 в списъка с кандидатите (подредени по азбучен ред), който изпитващите размятаха из стаята отбелязвайки присъстващите. В протокола той вече е номер 2. Пред него се е появило друго лице, което е и отличник.
4. Оценките са също статистически много интересни:
60 т. - 9 човека - 27% от кандидатите
59 т. - 7 човека - 21%
58 т. - 4 човека - 12%
57 т. - 5 човека - 15%
56 т. - 1 човек - 3%
55 т. - 2 човека - 6%
54 т. - 1 човек - 3%
53 т. - 1 човек - 3%
52 т. - 0
51 т. - 0
50 т. - 0
49 т. - 0
48 т. - 3 човека - 9%

Питам се какъв е шансът от 33 души нито един да не е с 49, 50, 51 или 52 точки?

Като оставим настрана статистиката следва да се отбележат още някои неща:
1. Аз излязох на 45-тата минута и бях в средата като време - половината кандидати бяха излезли вече, а другата половина пишеха още. До моето излизане не съм видял никой да преписва или да си помага по др. начин. Какво е ставало после - не знам.
2. КРС не позволява да се избират опознавателни знаци с цифри различни от 1 за Южна България и 2 за Северна България, както и двубуквени суфикси, независимо от това че нормативната уредба позволява и другите цифри и двубуквени суфикси. Още по-тъжното е, че в миналото са давани такива.
Накратко казано може да се избира единствено във форматите: LZ1XXX и LZ2XXX без първа буква К.
3. Първоначално беше обявено, че разрешителните се получават единствено лично. Наложи се да поговоря с председателя на комисията и да му обясня, че е грехота (да не казвам друга дума) да идвам 600 км. в двете посоки за един документ, който може да се прати по пощата. Това категорично ми бе отказано, нищо че удостоверението за опознавателен знак ще го пратят на всеки именно по този начин. Накрая си стиснахме ръцете разрешителни да се предават и на пълномощници с изрични писмени пълномощни.
Чак тогава си обясних наличието на този списък от лица (154 човека), успешно издържали изпита, които така и не са си потърсили разрешителните от 2000 г. насам:
http://crc.bg/files/_bg/nepolucheni-razreshitelni-radiolubiteli-2011.pdf

Въпреки гореказаното за 28 лева смятам, че няма какво да очаква повече човек. Даже се чудя ей тъй за шоуто след 6 месеца дали да не ида да изкарам и един клас 1...

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Авг 2014, 09:42       Заглавие:  Re: Радиостанции 5W ... за спорт, лов и т.н.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Поздравления!

рано или късно всички ще трябва да минем процедурата .. за да бъдем изрядни :)

а случайно да си запознат с казуса при ходене по света с радиостанция, какви са изискванията ?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Авг 2014, 10:29       Заглавие:  Re: Радиостанции 5W ... за спорт, лов и т.н.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2045
Местоположение: София
Според зависи. Най-малко ти трябва клас 1 за международно разрешително, но се заяждат в определени държави според приятели радиолюбители.

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Авг 2014, 22:09       Заглавие:  Re: Радиостанции 5W ... за спорт, лов и т.н.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Днеска ми пристигна благ хабер от КРС: процедурата най-накрая са я завършили и ми е определен (по мoе искане) опознавателен знак LZ2AKM

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Авг 2014, 22:24       Заглавие:  Re: Радиостанции 5W ... за спорт, лов и т.н.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
JDredd написа:
и ми е определен (по мoе искане) опознавателен знак LZ2AKM


:tu: :tu: :tu: :armed: :armed: :armed:

много як знак имаш!
да ти е честито :happy:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2014, 07:15       Заглавие:  Re: Радиостанции 5W ... за спорт, лов и т.н.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
:D :tu:

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2014, 08:39       Заглавие:  Re: Радиостанции 5W ... за спорт, лов и т.н.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Благодаря, благодаря!

Силно бях изкушен да е LZ2AKS (още е свободен между другото), обаче лима зулу туу алфа кило сиера не ми идеше добре на езика някакси - като хокане малко ми звучи. Пък алфа кило майк е по-благозвучно. А и алфа ... майк ... нали разбирате :D

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Авг 2014, 09:16       Заглавие:  Re: Радиостанции 5W ... за спорт, лов и т.н.
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 26 Яну 2009, 15:56
Мнения: 432
Местоположение: ШУМЕН
JDredd написа:
Благодаря, благодаря!

Силно бях изкушен да е LZ2AKS (още е свободен между другото), обаче лима зулу туу алфа кило сиера не ми идеше добре на езика някакси - като хокане малко ми звучи. Пък алфа кило майк е по-благозвучно. А и алфа ... майк ... нали разбирате :D

Адвокате,честито и от мен! :tu: Много ми се искаше да се присъединя към вашата група,но за съжаление имах ангажименти.
А пък за благозвучието ,благозвуно ама Алфата една а пък Майка цяло КИЛО да го ?ва :DD

_________________
ЙОРДАН МИХАЙЛОВ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2014, 23:04       Заглавие:  Re: Радиостанции 5W ... за спорт, лов и т.н.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Оказа се, че покривът на нашия блок дава възможност с 5W на УКВ да се покрие целия град - голям кеф! Така в събота осъществих първата си случайна любителска радиовръзка с един юнак от Русе на 144.500 MHz. После ходих и да се запознаем на живо. Човекът ми разказа доста интересни неща: през 2013 г. двадесет и няколко русенски офроудъри подали заявления за допускане до изпит и КРС им организирали такъв в Русе, щото били достатъчно много на брой. Половината от тях не издържали изпита и силно се демотивирали повече да се явяват на такъв. Тъй че стрелците в лицето на мен и Хосето ги бием процентно много по успеваемост :D
Също така разбрах, че старите радиолюбители хич не долюбват новоприетите, които целят да ползват ефира за комуникация. За тях не е ли то да се гонят стратосферни, лунни или метеоритни отражения - мани го ти това хоби :td: Все едно да поканиш Леонардо ДаВинчи да ти изрисува оградата на военно поделение.

Другото интересно нещо, което научих, е че в сравнение със стрелбата радиолюбителството с цел комуникация е практически безплатно след първоначалното закупуване на хардуер (на цената на гола АР-ка от евтините) :D :D :D

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Сеп 2014, 08:07       Заглавие:  Re: Радиостанции 5W ... за спорт, лов и т.н.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Информация за тези, които са пропуснали датата на изпита, а имат желание:

На 30 септември има друга дата за изпит. В момента тече прием на документи, който ще продължи до 27.09.2014 г.

За повече информация: http://crc.bg/section.php?lang=bg&id=192

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 186 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Stoykin и 60 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer