logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 20 Апр 2024, 07:42




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2013, 10:18       Заглавие:  Турнирът на Федерацията.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Здравейте.

Във връзка с едно от предложенията за провеждането на турнир финансиран изцяло от БФДС с годишни такси от картотекираните състезатели бях обещал да направя сметки, колко би ни струвало това.

Взех данни от Боби Кабакчиев, който вече има опит и точен разчет колко точно му е излязло организираното от него състезание.

Определянето на предварителна (приблизителна) цена на подобен турнир ни е нужно за да преценим при х брой картотекирани състезатели, колко трябва да е годишната им такса, за да успеем да финансираме един турнир на година.
На финансирания от БФДС турнир всеки картотекиран състезател ще стреля без да плаща такса участие.

Турнирите съм ги смятал при 120 човека посещаемост организирани на Беляковец през април месец, ако условията се запазят същите! При по - голяма бройка разходът за провеждане на турнира се увеличава малко , основно с наемът на стрелбището, използвани мишени и лепенки, химически тоалетни.
Въпреки, че федерацията осигурява безплатно мишените и лепенките ... все пак те не са без пари и за това съм ги включил към разходът. Има други разходи, които съм ги по-съкратил, защото може да мине и без тях и качеството да не пострада.

Сметнатите от мен суми - по долу са още сурови ... но просто нямам търпение да ви ги съобщя. :D
Естествено при до уточняването стават понякога големи разлики :wink:
В тази връзка, после ще публикувам и точните суми, но след разговор отново с Боби- да ме ревизира така да се каже ;) .

Без повече да се обяснявам:

12 СЦЕНИ-2 ДЕНА СТРЕЛБА - ПИСТОЛЕТ
Приблизителна цена: 7 000 лв.

16 СЦЕНИ-2 ДЕНА СТРЕЛБА - ПИСТОЛЕТ
Приблизителна цена: 8 500 лв.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2013, 13:44       Заглавие:  Re: Турнирът на Федерацията.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Деляне, сега ако сметнеш и откъде ще дойдат тези 120 състезатели - цена няма да имаш :tu:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2013, 14:01       Заглавие:  Re: Турнирът на Федерацията.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
JDredd написа:
Деляне, сега ако сметнеш и откъде ще дойдат тези 120 състезатели - цена няма да имаш :tu:

:D И да дойдат, и да не дойдат - разходът горе - долу пак си е такъв.
Тези, които имат желание могат да дойдат и то без да заплащат никаква такса(това е един вид стимул).
Бройката от 120 е примерна, в смисъл, че за толкова пари турнир няма проблем да ги поеме.

Има , обаче по-ключови въпроси.
По сложното е събирането на парите от картотекирани състезатели и дали по- високи такси няма да отблъсне от картотекиране повечето от тях. Да, ще имат възможност за безплатна такса на състезанието, но това касае само онези, които наистина имат намерение да идват. Разликата с други подобни предложения е че тук няма "наказателни такси" , а една истинска взаимопомощ ... а и федерацията ще си влезе в едни функции, които и прилягат.

Възможно е допълнителната годишна такса да се окаже по-ниска или по-висока от това , ако стрелецът плати нормална такса към състезанието. Това също е ключов момент.

Годишната такса трябва да е функция от една страна на броя състезания и брой сцени в тях, които искаме да бъдат проведени под егидата на БФДС и от друга от броят на картотекираните състезатели. В тази връзка изниква и въпросът, че размера на годишната такса зависи от броя картотекирани , т.е. те ще трябва да я заплатят в последствие , след картотекирането им, когато се види колко са всичките. Е, тук добавяме и намерени допълнителни средства през годината ... ако има такива естествено. Тук може да бъдат и целеви - за рйфъл, за шот - гън ...Иван Христосков намира едни 5 бона за Шот - гън и иска да бъдат заделени като доп. средства за провеждането на турнир по шот -гън ... примерно.

Всички тези въпроси имат своите решения.
Според мен важният акцент тук не трябва да бъде да излезе на ходилият на състезание по-евтино (което ако стане е добре естествено и е нужно за да има повече хора) , а да се подсигурят от федерацията сигурни турнири, защото някои от "частните" излизат на загуба и може временно да секнат , докато на състезания не започнат да идват пак достатъчно на брой хора.
... а и да повторя - федерацията влиза в една доста силна функция, която и доста и приляга.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2013, 14:53       Заглавие:  Re: Турнирът на Федерацията.
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 10 Юни 2008, 18:11
Мнения: 709
Хората, които стрелят и после работят на въпросния турнир ще плащат ли? Което поражда спорен момент с допълнителната такса за картотека... :?

Съдиите, които само работят калкулирани ли са с някакъв хонорар в тези сметки?

_________________
Илия Йонков
КДПС "Етър IPSC"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2013, 15:04       Заглавие:  Re: Турнирът на Федерацията.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
bajiliya написа:
Хората, които стрелят и после работят на въпросния турнир ще плащат ли? Което поражда спорен момент с допълнителната такса за картотека... :?

Съдиите, които само работят калкулирани ли са с някакъв хонорар в тези сметки?


Всеки, който работи за турнира му се плаща надница за работата и му се плаща път и хотел. Това няма нищо общо с членуването му в клуб, картотекиране или участие на състезание.
С други думи - за това, че е работил си му е платено. По отношение на турнира е наравно с всички останали. Единственото му предимство е , че ще има право да стреля в премача.

Ако е решил да участва на турнира , като бонус му идва пътят, защото е платен.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2013, 15:39       Заглавие:  Re: Турнирът на Федерацията.
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 10 Юни 2008, 18:11
Мнения: 709
Хм, плащането на път е новост за мен...
Пример: такса за турнир с 12 сцени - 70лв
съдийски надник - 20лв
разлика - 50лв негатив за състезателя/съдия :-)
кофти :x

_________________
Илия Йонков
КДПС "Етър IPSC"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2013, 15:42       Заглавие:  Re: Турнирът на Федерацията.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Би ли пуснал 12 сцени за един ден колко бюджет е.
Така гледам ги стреляме напоследък в БГ и Сърбия...и др.
Мерси

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2013, 15:44       Заглавие:  Re: Турнирът на Федерацията.
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 10 Юни 2008, 18:11
Мнения: 709
kouzi написа:
Би ли пуснал 12 сцени за един ден колко бюджет е.
Така гледам ги стреляме напоследък в БГ и Сърбия...и др.
Мерси

Точно си ги трещим за 1 ден! Не знам защо си ги калкулирал за 2 дена PDT_Armataz_01_21

_________________
Илия Йонков
КДПС "Етър IPSC"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2013, 15:57       Заглавие:  Re: Турнирът на Федерацията.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
bajiliya написа:
Хм, плащането на път е новост за мен...
Пример: такса за турнир с 12 сцени - 70лв
съдийски надник - 20лв
разлика - 50лв негатив за състезателя/съдия :-)
кофти :x


1. Надник на съдия съм калкулирал 50лв.

2. Има съдии, които не стрелят. Нормално е да им се плати и път и хотел и надник.
Затова съм ги и разделил. Същото е и за строителите на сцени. Много мешано става , на онзи без пари щото помагал, на трети щото съдийствал ...
Струва ми се , че така както съм го сметнал е по-изчистено и справедливо. Гледам да бягам от схеми , взел, дал, пък после ще ми върнеш, ама аз ще си приспадна :D

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


Последна промяна Delian Tsvetanov на 19 Ное 2013, 18:00, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2013, 16:14       Заглавие:  Re: Турнирът на Федерацията.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
kouzi написа:
и ли пуснал 12 сцени за един ден колко бюджет е.
Така гледам ги стреляме напоследък в БГ и Сърбия...и др.
Мерси


bajiliya написа:
Точно си ги трещим за 1 ден! Не знам защо си ги калкулирал за 2 дена


Ок. Смятам.
Разликата, като разход на турнира не е съществена за един ден, защото тогава пък ще трябват два пъти повече хелпъри и съдии, което прави същата калкулация и за хотела и за заплати.
Да, ще се спести малко от охрана, отцепка, доктор, сатистик, хим. тоалетна, наем АТВ ... но това са малки разходи.
От друга страна ще се увеличат разходите за транспорт на съдиите.
При 16 сцени съм калкулирал и помощник на статистика. При 12 за два дена не съм. Ако станат 12 за един ден пак ще му сложа помощник ... при по-лека работа има по-малко вероятност за грешки и по-бързо се работи. Така че , това ще вдигне с малко цената.

Разликата е 50 лева в полза на еднодневния.

Важното!!!
Идеята , обаче си струва, защото ще намалим разходът на участниците с поне едни 35лв. на човек за спането.
... и като няма да плаща и никаква такса ... мисля, че ще се получи добре.
Стига да се вместим в един ден де ... това зависи и от броя участници. Нямам опит с това, тея дето имат да кажат.

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2013, 18:23       Заглавие:  Re: Турнирът на Федерацията.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2047
Местоположение: София
Направо пишете Делтата (и още 2-3 Сръбски или ГреЧки) за лигата и готово - който иска да ги посещава , ще намери средства и няма да струва нищо на Федерацията :joke:

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2013, 18:30       Заглавие:  Re: Турнирът на Федерацията.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
NP написа:
Направо пишете Делтата (и още 2-3 Сръбски или ГреЧки) за лигата и готово - който иска да ги посещава , ще намери средства и няма да струва нищо на Федерацията :joke:

:D Винаги си намирал нестандартни решения и на сцените си същия :D

... сега остава да предложиш и закриване на БФДС и да се включим към гречка или сръбска федерации :wink:

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2013, 18:58       Заглавие:  Re: Турнирът на Федерацията.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
Delian Tsvetanov написа:
закриване на БФДС

+1 това се говори от много време вече, така че не ново предложение...

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2013, 20:08       Заглавие:  Re: Турнирът на Федерацията.
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Май 2008, 20:19
Мнения: 519
Местоположение: Pleven
Mr. Smith написа:
закриване на БФДС

До много странни заключения стигате.

_________________
Венцислав Б.Богданов
www.9mm.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Ное 2013, 11:46       Заглавие:  Re: Турнирът на Федерацията.
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 27 Юни 2006, 16:27
Мнения: 3917
mihi написа:
По молба на организаторите на Shotgun Masters се опитвам да направя нещо като проектобюджет за турнир

Но тяхното желание е доста специфично – самостоятелен шотгън, с голям брой сцени и неизвестен брой участници

Моля, хората с опит в организацията да ме допълнят и коригират, ако съм забравил, пропуснал или объркал нещо


ЗАЯВЕНИ СЦЕНИ : 16( 3 дълги, 5 средни, 8 къси)

ВРЕМЕ ЗА СТРОЕЖ:

Вар.1: 2 които знаят какво правят + 5 хелпъра: поне 4 дни преди премач
Вар.2: 1 разбирач + 3 хелпъри: мин 8 дена преди премача

Дотук: разходи за хотел, хелперски хонорари и храна – около..........500 лв.

Материали: каб.връзки, бои, скоби за такери.....................................200 лв.

Необходима е техника за транспортиране на паравани
и железа – АТВ, ремарке, пикап, каруца, мотор с кош
или 4-ма мангала – този разход е НЕПРЕДСКАЗУЕМ............................500 лв.
и му слагам един максимум, който ако не се достигне
добре, но може и да е по-голям

ПРЕМАЧ:

Също много условности:..................................................1 ден.........2 дни
- необходими съдии - от 2 до 6 – зависи от броя участници
в премача и съответния брой скуадове...............................300............500
спане, храна, хонорари
- хелпъри-от 5 до 10 – храна, хонорари............................100............200
- брифинг – според броя на съдиите за
целия мач – от 10 до 20....................................................300............600

МАЧ:

Съдии: – според формата:
-на два пъти по 8 сцени – 10-12
Храна, спане и хонорар....................................................................1000
Хелпери – 16-18-хонорар и храна......................................................800
Транспорт на хелпери........................................................................100
Награди.............................................................................................300
Гориво...............................................................................................500
Хотел на организаторите.....................................................................200

До тук: от 4800 до 5400

Непредвидени разходи 20-25% 1200 – 1600


ПЛАНИРАН БЮДЖЕТ: 6 -7 000 лв.


Себестойност на сцена: 375-440 лв




Тези сметки ги правих преди няколко месеца за Живко и са на базата на опита ни с Велизар като организатори и наблюденията на гостуващите такива

Може да сподели доколко са били верни

Но всъщност техния формат е по странен - много сцени за малко участници

_________________
Краси Михтиев
ETAR IPSC
GP Excalibur, Armsan RS-S1, SLR-94


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 62 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer