logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Дата и час: 15 Дек 2017, 16:11

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2016, 09:40       Заглавие:  Re: 44 магнум-ще опитвам

Eкспериментатор
Eкспериментатор

Здравейте, от скоро започнах да се занимавам с презареждане на патрони. Имам карабина в кал.44Rem. Mag. Въпроса ми е, какви капсули да си закупя?

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Сподели темата във Facebook

Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2016, 18:24       Заглавие:  Re: 44 магнум-ще опитвам

Картечар
Картечар

large pistol

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Дек 2016, 20:39       Заглавие:  Re: 44 магнум-ще опитвам

Снайперист
Снайперист
Аватар

[quote="oialexandrov"]large pistol[/quote
магмУнт за предпочитане при Н-110 и в СТУДЕНО време :-)

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2017, 21:22       Заглавие:  Re: 44 магнум-ще опитвам

Картечар
Картечар

Привет колеги, добри хора :)

И аз съм се спрял на .44 магнум в избора си на оръжие. Чудесен калибър, само че... в сравнение със САЩ цените на патроните по нашите магазини са убийствени (където въобще ги има!). Желанието у мен за редовни тренировки е голямо, а двете неща някак си не се връзват!

Пиша тук, за да не отварям нова тема. Прочетох доста компетентни мнения от колеги с голям опит. Ще се радвам някой, който релоудва в този калибър, да ми пише едно ЛС. Имам доста гилзи, които трябва да бъдат напълнение отново. PDT_Armataz_01_24

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Окт 2017, 07:02       Заглавие:  Re: 44 магнум-ще опитвам

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Какво съвпадение - аз пък имам доста куршуми в същия калибър :DD

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Окт 2017, 11:43       Заглавие:  Re: 44 магнум-ще опитвам

Картечар
Картечар

Куршуми се намериха :)

Ако някой има възможност и желание да ги снаряди, нека драсне едно ЛС. :tu:

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Окт 2017, 20:11       Заглавие:  Re: 44 магнум-ще опитвам

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

wildyracing написа:
Куршуми се намериха :)

Ако някой има възможност и желание да ги снаряди, нека драсне едно ЛС. :tu:

Колега, не знам за какви "редовни тренировки" пишеш по-горе, но да ти снарядява някой друг патроните е незаконно, и меко казано неразумно.
Рилоуда е голяма привилегия за хората които стрелят доста и без нея всички стрелкови спортове, без тези на държавна хранилка, ще загинат. Ще е много тъпо да загубим рилоуда заради инцидент или глупости, дори писани "анонимно" в тоз смешен форум.

Инвестирай необходимото време и средства, чети, пробвай, и задай конкретни въпроси за да получиш помощ, че горните постове миришат на евтина милиционерска провокация.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 29 Окт 2017, 20:41       Заглавие:  Re: 44 магнум-ще опитвам

Картечар
Картечар

Колега,
няма нужда да си толкова груб, но в общи линии разбирам доводите ти.

Редовни тренировки означава точно това - редовни тренировки. Отивам да стрелбище и стрелям за удоволствие и умение, докато ми омръзне, без да оставям състояние всеки път. Незнам „доста“ как го разбираш, но по кутия-две на сесия веднъж седмично не е доста според мен, а .44 магнум са от лев нагоре. Сметката е ясна.

За другото - не съм милиционер, но ОК. Някой службогонец може да се облагодетелства за чужда сметка, за наша сметка. Правилата са правила, добри или лоши.

Поздрави!

П.П. Форумът е готин! :tu:

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Ное 2017, 16:45       Заглавие:  Re: 44 магнум-ще опитвам

Картечар
Картечар

http://www.guns.bg/Hodgdon_H110-cat93-s ... g=&outlet=

Само това ли е препоръчаната марка барут за .44 магнум? Става дума за ползване и в левър-екшън пушка, и в револвер.

Не търся (за момента) максимални скорости, а само добро изгаряне и прилична ефективност за 240 грейнови куршуми. С по-бюджетен барут, например български, ще се получи ли сносен патрон?

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 54 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4