logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 12:59




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Апр 2018, 18:36       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
delf написа:
най много ми хареса и отговаря на истината един пич как е решил проблема с накапсянето-слага ги ръчно
Че това си е част от чара на дейността. Вместо да надигаш ракията, мачкаш капси пред TV-то.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Апр 2018, 21:28       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Чара го разбирам по друг начин.
Купувайки прогресивна преса, същата би трябвало да се държи като такава.
А не като полу не знам си каква.

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Май 2018, 20:22       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2015, 13:14
Мнения: 152
ako поръчвате един микрометричен чардж бар /дозатора за барутеца/ за мен и едно от чудото за капсите че ми се струва афиф работа


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Ное 2018, 19:19       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Повдигам темата за да се допитам до всички гурута които са накарали лоудмастера да се държи като прогресивна. Да си прави всички цикли без брак.
Или допустим такъв /2-3 на 1000/.
Ясно ми е че тука информация не се споделя или по точно трудно се споделя и се открива топлата вода.
Но ми е интересно....

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Ное 2018, 22:50       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Фев 2015, 01:34
Мнения: 229
Местоположение: Пловдив
Какъв по-точно е проблемът?

_________________
Красимир Анастасов
ВСК "Десант 68"

''An armed society is a polite society. Manners are good when one may have to back up his acts with his life.'' - Robert A. Heinlein


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Ное 2018, 20:16       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
От малкия ми опит в прогресията на лоудмастера установих че през около 5-10 цикъла, касите се влагат или с различна дълбочина, или на обратно, или няма такива.
Разбира се за мен проблем вече няма-подавам ръчно накапсени.
Та въпроса ми е по скоро провокативен, защото всеки пази някви "мега тайни" по отношение на настройките и тъй като за мен капсенето на лоудмастер е химера, питам дали някой го е огрял божия благодат!

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2018, 19:20       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Сортирате ли гилзите по модели?

когато се работи с различни модели гилзи, влагането с една настройка на прогресивна машина е компромис :)

някъде където работят големи серии релоад на стари гилзи
имат специални машини или позиция .. където правят фаски на гнездото за капса .. но си е компромис с качеството

но въпреки това гнездата за капси на гилзите са различни при различните модели гилзи, както и венеца им за екстракция

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2018, 20:41       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Ivo III написа:
Сортирате ли гилзите по модели?
Аз лично - да. В противен случай (смесени гилзи от различни марки) ми се получава различен CAL.

С Lee Loadmaster съм и подавам предварително накапсени гилзи. Бройката дефектни патрони откак съм започнал да се занимавам с рилоуд ми е 0. Достатъчно хора, които изцяло си правят патроните на Loadmaster, съм видял по състезания за да разбера, че при тази преса това не се получава както трябва. Не виждам смисъл да си правя експерименти.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Ное 2018, 21:13       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
някои американски гилзи имат дори подвеждаща фаска за капсите - с тях що годе ще стане - на Ремингтон са така

обаче - особено с чешки гилзи .. ако някой каже че влага на прогресивна и няма брак :) ще ми се иска да го видя .. това

дори професионалните машини - не го могат (само някакви швейцарски, доколкото знам могат да работят с чешки гилзи)
разговарял сам на ИВА с една австрийска малка фабрика за релоад, пичовете казаха, че си направили специална машина - точно заради чешките гилзи, да им прави фаски :)


самия принцип на влагане на капсите, на прогресивната - е такъв, че гилзата се държи на шелхолдера и подавача/пина се издига фиксирано нагоре

ако е износена оста на шелплейта .. пак ще има луфтове, и още недовлагане

малко е по добре при Хорнеди пресата това - защото е в обратния ход, и може да се изкара повече пина, но пак не е както ръчното поставяне

капсата трябва точно да допре до дъното на канала
също ако не е довложена при удар и износена гилза .. се случва да "мръдне" капсата напред и да не запали

говорим за изисквания/критерии за състезателен патрон, а не за увеселителни цели

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2018, 05:06       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Чешките гилзи са ебати и каръка, едно време като зареждах .45 имаше от време на време някоя смесена с другите, накрая се ори удих да ги проверявам преди да ги сложа, нямат капсуловане с моя Хорнади.
От доста време не бях зареждал 9мм, трябваха ми слаби заряди за тренировка на познат, та се хванах пак - ебати, почти всички гилзи от стрелбишето са с кримп на капсите, също като чешките стават - посмъртно не влизат капсите, все накриво застават. Опитах да ги шкартирам предварително, отказах се като осъзнах че са над 80%.
Добре че намерих няколко кутии гилзи останали от преди 10г, те са почти 100% без кримп.
Друго беше интересно, пробвах им дължината в глок 19 с фабрична цев, и влизаха без проблем, после обаче на стрелбишето ги стреляхме с конверсионна 9мм цев на Wolf от глок 23, влизаха някак забавено, като извадих няколко от патронника, искаха бая дърпане и имаха белези по оловните куршуми от нарезите, каквито нямаше при фабричната цев.
Иначе не сортирам, всичко отива в купа.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Ное 2018, 19:06       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Отделих завоя към скъпите преси тук: http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=17303

Хвърляйте по едно око на заглавията на темите, в които пишете. Може пък да се окаже, че има по-подходяща тема за това, което желаете да споделите. Ако няма - пуснете нова тема.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Яну 2019, 15:29       Заглавие:  Re: Разкапсяване и ресайзване с lee Loadmaster
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
На пресата съм орязал това, което ми пречи. Индексатора е завъртян на 180 градуса и разкапсявам в единичен режим. Смазка на гилзите- рецепта Ivo III. Ланолин и рициново масло. Пробвал съм поне 5 купешки смазки но тази е ненадмината. След това в тумлер за полиране, премахване на смазката и почистване на капсулното гнездо.
https://streamable.com/upkqp

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Яну 2019, 18:26       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
delf написа:
?...в прогресията на лоудмастера.....дали някой го е огрял божия благодат!

Като правя уточнение, че моята е модификация Тт(Тутракански тунинг) реших, че е уместно да поместя отново всички клипчета: https://streamable.com/upkqp - разкапсяване
https://streamable.com/wcth9 - накапсяване
https://streamable.com/dnima
https://streamable.com/lmu40 -снаредяване.
В тумлирането тънкости няма затова го спестявам.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Яну 2019, 23:59       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
moderna написа:
че е уместно да поместя отново всички клипчета


Познати сцени :tu:

Убеден съм, че броиш, слушаш музика, гледаш телевизия или говориш с някого. :-)

Аз от време навреме спирам и минавам на други операции за разнообразие. Все пак гледам да изпълня нормата за деня.

Happy Shooting.

ПС. Дилон-а все пак ми спетява много операции, въпреки не сортираните гилзи (чисти разбира се) и на всеки удар праща готов патрон. качествения контрол го правя като пълня кутиите. Редкият брак (лабава капса или крива капса) отива в кофата или разглобявам на единична преса.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer