logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Дата и час: 09 Дек 2019, 02:53

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 230 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2019, 14:00       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!

Стрелец
Стрелец

Нещо от днес пак в.45 АСР, но с друга рецепта...С активното съдействие на стрелеца, резултатът е малко по-слаб от предния път :wink: ...барутът е Вихта N340-6.2 gr., останалото е същото-куршум LOS 230 gr., гилзи S&B, босненски капси, КОЛ-а е 31.35 мм. Ползвани с матрици и тумбер(сух) на Лиман и туретна преса на Рединг, а барута е мерен тегловно с RCBS Lite Chargemaster...пистолета е Глок 30
Общо 35 изстрела, 10 на 10 м, 15 на 15 м, а останалите на 20 м...
Прикачени файлове:
DSC_0002.JPG
DSC_0002.JPG [ 1.5 MiB | Прегледано 124 пъти ]

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Сподели темата във Facebook

Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2019, 15:01       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!

Снайперист
Снайперист

JDredd написа:
Rotkod написа:
@Ivo 77, купи си пластмасови контейнери от Jumbo. Едни прозрачни с лилави дръжки “закопчалки”, с обем 13 литра, мисля 7-8лв е бройката. Във всеки контейнер ще събереш точно 5000 гилзи, а и не става прекалено тежко само около 20-21кг.
Аз за съхранение на гилзи не съм срещал нищо по-добро от големи пластмасови буркани, в които се продават протеин и други хранителни добавки за атлети: леки, изключително здрави и се затварят плътно. Бидейки отпадък - цената им е 0.

Единствен недостатък на тези големи “буркани” е тяхната вместимост. И най-големите събират само 2750 броя гилзи. При положение, че разполагаш с по-сериозно количество, подредбата на бурканите е сложна и нестабилна като конструкция задача. Предимството на пластмасовите контейнери (за мен) е във количеството и формата им. Спокойно можеш да наредиш 4-5 контейнера един върху друг, при това доста е стабилна. Но, затова е този Форум, всеки да помага с каквото може, за да могат нуждаещите се да почерпят идеи и да си намерят решение, което им пасва на мирогледа.

ПП. Но, няма как да не се съглася, че по-малките контейнери/буркани от протеин са безценни за транспортиране на готовите партони до рейнджа.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2019, 15:51       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

Дай Боже векиму, адаш :D ! Не ми се е налагало да ги редя един върху друг и затова не съм усетил недостатъците им PDT_Armataz_02

По отношение на малките буркани само искам да добавя, че вътре готовите патрони ги слагам в найлонови торбички с цип - по 50 бр. Така следя изпразването на буркана :D Пробвал съм и без торбички, но много по-бързо свършва съдържанието :joke:

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2019, 15:54       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

emil5koff написа:
Нещо от днес пак в.45 АСР, но с друга рецепта...
Емо, пробвай и обемно мерене на барута - много време губиш така.

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Дек 2019, 16:39       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!

Стрелец
Стрелец

JDredd написа:
emil5koff написа:
Нещо от днес пак в.45 АСР, но с друга рецепта...
Емо, пробвай и обемно мерене на барута - много време губиш така.

Вярно е, но пък аз пълня малки серии, рядко повече от 50 патрона, които са ми достатъчни да поддържам някакви стрелкови навици. Въпреки това, съм пратил хабер и се надявам брадатия старец да остави в чорапчето под елхата, нещо такова... :D
https://krez-armory.com/product/dozator ... er-measure

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 230 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 12, 13, 14, 15, 16