logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Дата и час: 07 Авг 2020, 02:09

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 96 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Апр 2020, 16:18       Заглавие:  Re: Почистване на гилзи, методи, медия, хитрости

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Ivo III написа:
за да работи добре ЦО освен точното дозиране, бих допълнил, че
трябва и малко мазнинка - като балистол на малки парцали
това го знам от стари златари

и доста часове джуркане :) например 8 часа

и после ако работите 9ки на прогресивна машина, ще оцените ЦО
работи се леко и се влагат много точно

за карабински .. много точно се форморат, и с по прави шийки

докато само мити, особено оставени после дълго време да чакат има едно задиране и в двете посоки .. това е от окиса

Иво, прав си.
Има полза от цериевия окис при тумблера със суха медия.
Обаче имам няколко въпроса, които възникнаха в процеса на ползване:
1. Всеки път ли слагаш парцалчета с балистол?
2. Всеки път ли слагаш нов цериев оксид?
3. Беше казал, ако не се лъжа (да не го търся да те цитирам), че цериевия оксид води и до полиране на патонниците или нещо от този род.
Е това ми е странно!
Ако презюмираме, че гилзите за карабина минават през тумблера след като са били ФС или преди това, има още доста пъти да ги пипа човек - формоване, тримиране, обиране на фаската, почистване капсулните гнезда, капсулиране, пълнене с пропелант и влагане на проектила, кримпване и евентуално аммочекър - проверка на готовото изделие. Това е само примерно.
Вярно като ги извадя от сухия тумблер с цериев оксид стоят леко мазни, но това ще се запази ли чак докато биват изстреляни, та да окаже и влияние при полиранена патронника? Интересно ми е.
Щото нямам опит с тоя цериев оксид.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Сподели темата във Facebook

Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Апр 2020, 17:42       Заглавие:  Re: Почистване на гилзи, методи, медия, хитрости

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар

tsb написа:

парцалчета - всеки път
балистол - не всеки път, в зависимост от омазняването и състоянието на медията

tsb написа:

да
но ако сам прекалил, пропускам някой път

tsb написа:
3. Беше казал, ако не се лъжа (да не го търся да те цитирам), че цериевия оксид води и до полиране на патонниците или нещо от този род.
Е това ми е странно!

аз ги джуркам на медия - два пъти (за карабински)
1. като са гръмнати, преди Фулл сайз да ги лъсна - 4 часа
2. след окончателните обработки да се загладят следите от рязане .. пак ги пускам на медия още 4 часа

това е предположение, сега ще го изследвам с бороскопа, внимателно
факт е че патронниците ми стават по гладки и по хубави след няколко хиляди изстрела

иначе с ЦО съм си шлайфал матриците за ФуллСайз .. с ЦО постигнах най-добра гладкост

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Апр 2020, 18:22       Заглавие:  Re: Почистване на гилзи, методи, медия, хитрости

Оръжеен гуру
Оръжеен гуру

Ivo III написа:
tsb написа:

парцалчета - всеки път
балистол - не всеки път, в зависимост от омазняването и състоянието на медията

tsb написа:

да

tsb написа:
Е това ми е странно!

аз ги джуркам на медия - два пъти (за карабински)
1. като са гръмнати, преди Фулл сайз да ги лъсна - 4 часа
2. след окончателните обработки да се загладят следите от рязане .. пак ги пускам на медия още 4 часа

това е предположение, сега ще го изследвам с бороскопа, внимателно
факт е че патронниците ми стават по гладки и по хубави след няколко хиляди изстрела

иначе с ЦО съм си шлайфал матриците за ФуллСайз .. с ЦО постигнах най-добра гладкост

Тенкю :tu: !
И аз взех по два пъти да ги тумблирам вече- преди ФС и преди капсуловане и пълнене PDT_Armataz_01_22
Пробвах го като вариант, добре се получи!

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Апр 2020, 17:22       Заглавие:  Re: Почистване на гилзи, методи, медия, хитрости

Автоматчик
Автоматчик

Пичове, става ли за почистването на гилзите да се използват царевични или оризови трици за фураж като медия.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юли 2020, 13:02       Заглавие:  Re: Почистване на гилзи, методи, медия, хитрости

Eкспериментатор
Eкспериментатор

Поръчал съм 10 литра котешка тоалетна от царевични кочани и тия дни ще споделя дали работи.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Авг 2020, 10:59       Заглавие:  Re: Почистване на гилзи, методи, медия, хитрости

Eкспериментатор
Eкспериментатор

Моите 5 стотинки по темата. След като тотално ми се скапа самоделният тумблер реших да потърся друго решение. От ОЛХ си купих сушилня за пране за каравани. Същата е като домашната но с по малки размери. Изключих реотана или каквото е там и се получи супер. От зоо магазин десет литра тоалетна за животни от заревични кочани ( едра, поне тази която намерих и трябва да се смели) за десет лева, малко цериев окис и резултатите са повече от добри. За пет часа светят като нови но само от вън, от вътре има какво да се желае за които има значение.

Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 96 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7