logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 15:36




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2014, 21:01       Заглавие:  Нещо интересно за боядисването...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 12 Фев 2010, 22:48
Мнения: 1045
Местоположение: Sofia
Попаднаь на това :
http://www.tngunowners.com/forums/topic ... -easy-way/

ако някой го е пробвал да сподели дали става.
Ако не .. Пламени / Тошо ))) да се захващат )

_________________
Никола Топалов
СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2014, 21:50       Заглавие:  Re: Нещо интересно за боядисването...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2045
Местоположение: София
Да вметна - вероятно градусите са по Фаренхайт :)

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Фев 2014, 17:35       Заглавие:  Re: Нещо интересно за боядисването...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
Изпробвано е и това, и други подобни технологии, като са приложени и редица "кирилизации". Нека се позатопли, че да се довършат опитите. Като има сигурна и работеща технология, със сигурност ще бъде споделена.

Ето и малко видео за ентусиастите, които искат да се пробват:



Ето и още нещо интересно:

Част I:



Част II:


_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Фев 2014, 19:47       Заглавие:  Re: Нещо интересно за боядисването...
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2007, 12:14
Мнения: 15
Понеже и мен отдавна ме тресе темата с боядисването а и имах вземане даване с прахови бояджийни да дам и моите 5ст.
Метода с разтварянето на праховите бои съм го прилагал но за други предмети. Става доста добре но трябва равномерно нанасяне и последващо добро изсъхване иначе при по голяма дебелина става на шупли. А от клипчетата което виждам покритието на око е някъде с дебелина по малко от половината от стандартната дебелина с която се боядисват детайлите да не кажа и по малко.
Температурите при които става изпичането на клиповете са във фаренхайт. Иначе по каталог повечето бои са в границите на 180-210 ºС, а и то почти няма и домашни печки които да нагряват над 250 ºС.
Относно праховите бои това е смес между смоли или по точно казано пластмаса и окиси на метали които дават цвета. Има си и само чисто прозрачни лакове които ми се струват доста по приемливи по отношение износването на цевта. А и когато се работи в камера незалепналия прах се събира и се ползва повторно но тъй като точно окисите са по тежи и трудно се наелектризират боята обеднява от към смолите си има добавка която е всъщност почти само смола.
Та мисълта ми не е ли по удачно да се ползват лакове или тази добавка.
Боядисвал съм крушумчета на електростатиката но си правих стойка за да ги подреждам и на местата с контакта се получават едни хубави ръбчета които след калиброването при мен изчезват. Но както го правят господата на мрежата да не говорим и когато 2 крушумчета се опират за мен е притеснително.
От друга страна май мисля че много се вманиячавам и това не е проблем. Но само да се постопли и ще тествам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Фев 2014, 19:53       Заглавие:  Re: Нещо интересно за боядисването...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
има много методи .. за нанасяне и печене, всеки според домашните си условия може да избере най подходящия

само внимавайте в боята да няма алуминиеви окиси защото са сериозен абразив
а има бои които го съдържат, затова трябва да се пита производителя за конкретна марка и цвят

има и още един много интересен метод
загрява се проектила и се пуска в барабан с боя да се търкалят .. и докато изтива в барабана се полепя боята

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Фев 2014, 20:05       Заглавие:  Re: Нещо интересно за боядисването...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
е тук и с газчек :)


за високи скорости стават супер
такава от линотипно олово (12-19% антимон) съм стрелял на около 700м/с и съм постигал 1МОА на 100м група с 308

за пистолети .. с боядисани и газчек съм постигал максимално високи скорости за еднаква доза барут :)
такива са много подходящи за тези които гонят голям фактор

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Фев 2014, 22:14       Заглавие:  Re: Нещо интересно за боядисването...
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2007, 12:14
Мнения: 15
Само че той ползва съвсем друга боя.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Мар 2015, 11:39       Заглавие:  Re: Нещо интересно за боядисването...
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 07 Мар 2012, 21:53
Мнения: 74
Гледам гледам, че ми идват разни мисли....
Когато се леят оловните куршуми и се пускат от формата в студена вода оловото малко се калява и твърдостта му се повишава - което е добре, ама това печене на боята във фурната на 180-200 градуса за 15 минути май ще разкалява куршума и твърдостта му ще пада...
То и заготовките за ножове веднага след закалката понеже са много твърди но и много чупливи се отвръщат във фурна на 200 градуса за 2 часа за да им се възвърне жилавостта за сметка на малко от твърдостта.
Ясно ми е че праховата боя за да се стопи полимера и да стане боя трябва да се пече, ама после изтиването трябва ли да е бавно или може пак да се цамбурнат в студена вода? Или пък ако не може - дали е удачно в последствие да се нагреят пак и да се закалят в студена вода...

КАк мислят знаещите по въпроса :)

_________________
RUGER SUPER REDHAWK ALASKAN. 44 Mag. ; Remington 7600 .308 ; Beretta ES100 ; ТОЗ 34ЕР
"Живота не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха" ... сентенция на Джордж Гарлин която напълно споделям....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Мар 2015, 12:35       Заглавие:  Re: Нещо интересно за боядисването...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
gre6nik написа:
Когато се леят оловните куршуми и се пускат от формата в студена вода оловото малко се калява и твърдостта му се повишава


Offtopic: абсолютно съм съгласен с горното поради личните ми наблюдения върху куршум на Лий (12 к.) Куршуми, които са цопнали във вода веднага след излизането си от леярната форма, при попадение в твърда цел се трошат като керамика, а такива, които са изстивали бавно на въздух се гънат като дъвка при същото.
Обаче това го разказах на един доцент по гореща обработка на металите в Русенския университет и той ми се смя и с гъза си, щото при цветните метали закаляване нямало PDT_Armataz_01_30 Та съм малко като оня с кръвта по чаршафа :shock:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Мар 2015, 12:40       Заглавие:  Re: Нещо интересно за боядисването...
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
@gre6nik: За боядисания куршум не се разчита да му се лющи боята, при преминаване през цевта, така че оловото да има контакт с нарезите.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Мар 2015, 14:01       Заглавие:  Re: Нещо интересно за боядисването...
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 07 Мар 2012, 21:53
Мнения: 74
Absolut написа:
@gre6nik: За боядисания куршум не се разчита да му се лющи боята, при преминаване през цевта, така че оловото да има контакт с нарезите.


То това е ясно - не трябва да се лющи. Идеята ми е че нали е по-хубаво да е по-твърд отколкото мек. Нали за пистолетни трябва да са минимум 14 по Бринел а чистото олово е по-меко, за това му се слагат разни примеси - антимон и калай и твърдостта му се увеличава. Освен примесите някои колеги споменаха че рязкото охлаждане след изливането допълнително повишава твърдостта, а идеята ми в по-горния пост беше че при изпичането на боята този ефект на "закаляване" се ликвидира...
Аз съм отлял и изстрелял доста подкалибрени на Лии, но винаги съм ги изсипвал от формата в кофа с вода и нямам наблюдение над такива изстинали си нормално че да правя сравнение..

_________________
RUGER SUPER REDHAWK ALASKAN. 44 Mag. ; Remington 7600 .308 ; Beretta ES100 ; ТОЗ 34ЕР
"Живота не се измерва с броя на вдишванията, а с моментите в които ти спира дъха" ... сентенция на Джордж Гарлин която напълно споделям....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer