logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 23:00




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2014, 04:36       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Хвьрлих едно око точно как каза,метнах го до втора страница в средата и колко повече нагазвам в тинята толкова повече ми мирише,че ще се стреля сьс заводски патрони пьк каквото такова.

Нещо нямам такова тьрпение като гледам всичко това,тук си трябват слонски нерви,а аз си ги пазя тия за стрелбата.

С 2 думи Ти направо ме отказа с тая тема.То по-лесно май да взема една 300 или 338 която е с вьзможности и да се мьча с нея на километьр,а не да стискам от 24 инча цев 308 на сьщата дистанция,за начало и тренировки и 308 става.

'чупи ми главата с темата :D предавам се


БЛАГОДАРЯ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2014, 14:34       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
FIRSTGUN написа:
предавам се


не се предавай :)
това ти го написах .. не да те откажа а да си наясно с темата :)

ако четеш много, ако си наясно с задачата, ако си сръчен ще дойде резултата много по бързо

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2014, 15:59       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 26 Юни 2006, 17:55
Мнения: 883
Местоположение: Мания сити
FIRSTGUN написа:
...
То по-лесно май да взема една 300 или 338 която е с вьзможности и да се мьча с нея на километьр,а не да стискам от 24 инча цев 308 на сьщата дистанция,за начало и тренировки и 308 става.



Ей това е правилният избор за мен.
Релоудингът е цяла друга вселена спрямо стрелбата, не си струва да се занимаваш ако не търсиш изключителна точност или по-ниска цена, или поне да те влече процеса.
А занимавката е голяма и като време, и като пари, и като усилия, и като нужни знания.

Ако можеш да си го позволиш, фабричните боеприпаси са идеалният вариант за стреляне за удоволствие, без претенции за подобряване на рекорди.

_________________
Lock`n`Load & Rock`n`Roll
Свилен Ставрев
СК "Аргус" - Варна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2014, 18:31       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Аз ако сьм толкова срьчен да зареждам ще хвана и стрелбата бьрзо с 308,а после вместо 2 бимберици за оборудване за преси и далаверки то по-добре едно Сако 338 или подобно и оставям малкото 308 за тренировки след като сьм се натренирал с 22 ЦЗ дето още го дебна,че ЧЗ 455 нещо куцало и си спрях порьчката и се тьрси ново 452

Дилема дилема..........време и пари ще се намерят,но ще мисля дали е добре да ги набия за пресички или за пукало и патрони на полигона.Аз за КЕФ стрелям,никакви рекорди не гоня освен ако не си врьтнем един турнир с брата и бащата,те пьк са твьрдо за преси и зареждане,нямат си работа и те та само ме рьчкат.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2014, 22:22       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31405
Местоположение: Sofia
FIRSTGUN написа:
cлед като сьм се натренирал с 22 ЦЗ дето още го дебна,че ЧЗ 455 нещо куцало и си спрях порьчката и се тьрси ново 452


:tu: 455 e мега зле, 452 варминт е перфектната пушка за трениниг, 453ката и тя е кофти .. защото стъпката е високосростни патрони и няма точноста на 452. освен това 452 Варминт си тежи почти като истинска пушка ..

обаче и сложи една хубава оптика с тактически врътки и мил скала да тренираш и това ... и задължително левел за канта
липсата на откат ти позволява да се концентрираш върху самата работа със спусука
22лр го духа яко вятъра и това може да учиш ... с две думи - заслуждава си инвестицията

иначе за релоад .. купи си един готов кит на лее с глави в жълта кутия .. ще ти излезне около 200$ и ще можеш да пробваш дали самото правене на патрони е за теб, ако .. не няма да си инвестирал много $$$$$ за нещо което може да се окаже че няма да ти допадне .. а и много лесно може да го продадеш на добра цена

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2014, 23:46       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Сърце не ми дава да купя нещо само за да го купя,или ще е рошава гарга или ще си пуцам с каквото има в куфарите.После като вземе,че ми хареса да пълня патрони трябва друга да купувам и тая в колетче и за БГто.

Или ще го целя от първия път или няма да си играя тук 200 там 300,нямам време нерви и пари за експерименти със полуставащи далаверки за кое да е хоби.

Ще ги прегледам де ма ще ми се услади,ще искам да натъпча 170 грейн за да разчекна Сига и като почне да ги бие през 5 метра какво да я правя???Е ще си ползвам гилзите от Карабинката ма...........ще го мисля,това нова нАука за мен.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Авг 2014, 20:25       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 24 Дек 2008, 20:12
Мнения: 849
Местоположение: София
До кьде го докара с пресите наборе? Аз имам този проблем сьщо. Наи (И краткото няма откриване :D )ме бие по кесията 45-70 засега. Не мога и до днес да го избистря .... да взимам ли преса за дьлгото или не?До днес си тряскам купешки, ама всеки пьт като отида до магазина и ми идва да ревна с пьлно гьрло :evil:

_________________
As the TGO once said: "Shooting accuractly is meatless if you can't do it fast " ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 04 Авг 2014, 00:42       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1219
Местоположение: USA
FIRSTGUN написа:
Сърце не ми дава да купя нещо само за да го купя,или ще е рошава гарга или ще си пуцам с каквото има в куфарите.После като вземе,че ми хареса да пълня патрони трябва друга да купувам и тая в колетче и за БГто..

Моята препоръка е да се обзаведеш с Лий. При всички положемия и калибри трябва да имаш единична преса. С новата преса "Lee Classic Cast Press" може да зареждаш и .50 без никакви проблеми. За .308 вземи Collet Neck Sizing Die за прецизно стреляне и дълъг живот на гилзите, само че трябва да се използва само за гилзи използвани от една и съща пушка. Ако си недоволен или не ти харесва качеството Лий ше ти върне парите. Преди няколко месеца ми замениха матрица, която я имах от около 21 години. Ако купуваш от Лий, отиди на Lee Factory sales, където цените са доста по-ниски ако купуваш директно от Лий.
В коя част на социалистическа Калифорния живееш?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Авг 2014, 00:48       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 24 Дек 2008, 20:12
Мнения: 849
Местоположение: София
Borislav написа:
При всички положемия и калибри трябва да имаш единична преса.
Това не ми е ясно. Защото става по прецизно ли или заради по малките партиди в сравнение с пистолеросите? Защо при всички положения? За калибрите.... от всичките за дьлго които имам може би само 2 , наи много три да се опитам да релоудвам.

_________________
As the TGO once said: "Shooting accuractly is meatless if you can't do it fast " ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Авг 2014, 04:25       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1219
Местоположение: USA
cz 85 написа:
Borislav написа:
При всички положемия и калибри трябва да имаш единична преса.
Това не ми е ясно. Защото става по прецизно ли или заради по малките партиди в сравнение с пистолеросите? Защо при всички положения? За калибрите.... от всичките за дьлго които имам може би само 2 , наи много три да се опитам да релоудвам.

Аз не казвам, че трябва да имаш "само" единична преса. Но при всички положения трябва да имаш и единична преса.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Авг 2014, 01:38       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 24 Дек 2008, 20:12
Мнения: 849
Местоположение: София
Разбрах. На пьрво време мисля да намеря RCBS Partner-a ,които за нищо не ползвам.Някьде само сьбира прах. Може да не е перфектното решение, но с парите за преса ще се вземе една резачка за гилзите на Redding. Toчно 100 кинта е, колкото пресата.Никакво Ли повече и никакви бормашини. Както казва един другар: Лии са евтини, ама аспириньт поскьпна много. А с Лии ще ти трябва яко аспирин :D

_________________
As the TGO once said: "Shooting accuractly is meatless if you can't do it fast " ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer