logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 23 Апр 2024, 19:13




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Фев 2014, 19:27       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
FIRSTGUN написа:
Карабината е същия 308,със събрани гилзи и релоудньти на добра преса сравнително евтинки патрони на 300-500 метра ще бие ли 2-3 МОа точна карабина?


1 МОА на 100м = 2,91см
2 MOA на 300м = 2 х 2,91см

2 МОА на 300м = 2 х 2,91 х 3 = 17,46см
3 МОА на 300м = 3 х 2,91 х 3 = 26,19см

2 МОА на 500м = 2 х 2,91 х 5 = 29,10см
3 МОА на 500м = 3 х 2,91 х 5 = 43,65см

с повече тестове мисля че ще се справиш :)


1/2 МОА се постига сравнително лесно с повече инструменти и по скъпи консумативи

вече надолу - 1/4 и 1/8 МОА е цяло изкуство и иска много хубава пушка и много допълнителни операции със скъпи консумативи

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Фев 2014, 20:56       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Да смятам ли,че с патрони които могат да се зареждат на сравнително добра преса с гилзи трета употреба могат да постигат 2 педи на 500 метра?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Фев 2014, 22:28       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4662
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
FIRSTGUN написа:
Да смятам ли,че с патрони които могат да се зареждат на сравнително добра преса с гилзи трета употреба могат да постигат 2 педи на 500 метра?


Има и още един фактор - ти самия. Опитай с фабрични, и след това започни да "пестш" пари.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Фев 2014, 23:01       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
FIRSTGUN написа:
Да смятам ли,че с патрони които могат да се зареждат на сравнително добра преса с гилзи трета употреба могат да постигат 2 педи на 500 метра?


ако стреляш толкова малко ..
релоадинга на снайперови патрони ще ти излезне по скъпо :) и 10 пъти да ги стреляш :)

смисъла на релоадинга за снайперови патрони ... не е в тънката лайсна :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Фев 2014, 21:15       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Идеята е ясна,да нагодя патрон за пушката,нещото което на нея да и хареса.ОБАЧЕ за целта се иска стреляне,а за стрелянето ми трябват патрони,а за патроните мангизи та зор за МОА на 800 метра на третия ден нямам,но поне като ще взимам преса то поне да има смисьл да зареждам и за карабината и за снайпера,тренировка един вид па като задобрея вече и в релоудинга и в стрелбата да гоня резултати.

Парите трудно ще ги спестя,Пьрви Партизан излизат на около 65 цента с доставката до нас,долу горе толкова ще ми излезе и свестен който аз ще заредя.Като се знам,че преса не сьм пипал и ми е ясно колко ще го заредя и колко ще и хареса това и на едната и на другата пушка.
Идеята ми е да уча в движение и стрелба и релоудинг,то ако ще е само стрелба то да нарамвам 1000 Партизани и айде на стрелбището ма така нищо няма да науча от релоудинга та утре ако пушката си хареса патрони по 2 кинта ще трябва да почвам от начало сьс зареждането.Така до научаване кое как се прави ще имам опит в зареждането и в стрелбата с пушката.Дано ми разбирате идеята,тя тьнката лайсна непременно ако я гоня щях да си взема льк или прашка :D

Ако може човек да зарежда то може ли да зарежда добри патрони каквито на пушката и харесват за под дольр.Май може,а такива ако са 2 до 2.50 си заслужава,но до тогава искам да сьм набрал опит в зареждането.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Фев 2014, 21:32       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
FIRSTGUN написа:
но до тогава искам да сьм набрал опит в зареждането.


да де .. за оборудяване, екипировка, тестове .. сложи едни 3 до 5000$
поне едно 1500-2000 изстрела ти трябват за да започнеш стабилно да стреляш на пределна дистанция с 308

за да стреляш на 800м с 308 .. трябва ти метростанция, скъп хронограф, скъп далекомер с малка точка, нивелири и т.н. неща за доста пари също

сметни колко ППУта или федерали са това :)
това имах впредвид, да си прецениш .. дали това приключение е за теб

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2014, 00:59       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Това ако ще стрелям до километър го има тук за около 1500 долара долу горе с ровенето из нета,аз половината вече съм ги дал за патрони мач грейд дето смисъл да ги хабя няма та щом съм се засилил ще се скача,какво да се прави.Като съм си го навъртял на пръста това и на,бавно и леко ще събирам каквото ми трябва.

Е няма да взимам далекомер за 2000 долара,но модел 800 или 1000 на Леуполд да речем ще ми свърши работа пък и как ме посьветва един пич ще уча и как се определя дистанция със спотьрски монокьл.

Хубавото както казах е,че и двете дълги които имам може да метнат на 800 метра да речем и стрелят един и същи калибър,а и двете уж харесвали 168 грейн та има някакъв смисъл да почна да зареждам.Смисьл има и да взема всичко друго което ми трябва защото вятър 9 възла от ляво си е 9 възла,или влажноста е 85% и не му дреме аз с карабина ли съм или със Снайперска.


Аз и някои от основните неща го имам,не е като да съм съвсем с гола пушка в ръцете.Ако трябва да се замъкна в пустинята с пукалата то 90% от екипировката я имам.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2014, 08:03       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 15 Апр 2008, 09:32
Мнения: 88
Местоположение: Пловдив
Вземи си КоАкса пък ако не ти хареса винаги можеш да ми я продадеш на половин цена PDT_Armataz_01_22

_________________
"Fast is fine, but accuracy is everything."~Wyatt Earp


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2014, 18:06       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
^^^от цената в БГто нали? :DD

Не разбрах с новобранско пьлнени патрони от добрите 2 педи разсейка добра пушка прави ли на 500 метра?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2014, 18:30       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
FIRSTGUN написа:
^^^от цената в БГто нали? :DD

Не разбрах с новобранско пьлнени патрони от добрите 2 педи разсейка добра пушка прави ли на 500 метра?


само врачка може да ти отговори на този въпрос :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2014, 19:33       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 15 Апр 2008, 09:32
Мнения: 88
Местоположение: Пловдив
FIRSTGUN написа:
^^^от цената в БГто нали? :DD

Не разбрах с новобранско пьлнени патрони от добрите 2 педи разсейка добра пушка прави ли на 500 метра?



Устройва ме тук тя е 0 просто ги няма :happy:

_________________
"Fast is fine, but accuracy is everything."~Wyatt Earp


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2014, 20:03       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Ivo III написа:
FIRSTGUN написа:
^^^от цената в БГто нали? :DD

Не разбрах с новобранско пьлнени патрони от добрите 2 педи разсейка добра пушка прави ли на 500 метра?


само врачка може да ти отговори на този въпрос :)



Казваш,че не е добре да се презареждат гилзи за снайпер та се чудех защо това е така - освен да са неточни друго какво кофти има?И като са неточни с колко примерно,плюс минус???Това ми беше вьпроса.

А иначе ставало сьс стреляне и както всеки казва няма да се хвьрлям на дистанции в началото та се чудех дали заредени от мен с нова пушка ще бият на 300-500 метра сравнително точно.С други думи бия едни 50 от скапаните и после слагам заводски от добрите и гледам кое кьде бие та да знам с колко сьм на кестерме та да смятам кьде е грешката в зареждането.

Или поне моята лимка едни такива ги смята


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Фев 2014, 21:01       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
FIRSTGUN написа:
Ivo III написа:
FIRSTGUN написа:
^^^от цената в БГто нали? :DD

Не разбрах с новобранско пьлнени патрони от добрите 2 педи разсейка добра пушка прави ли на 500 метра?


само врачка може да ти отговори на този въпрос :)



Казваш,че не е добре да се презареждат гилзи за снайпер та се чудех защо това е така - освен да са неточни друго какво кофти има?И като са неточни с колко примерно,плюс минус???Това ми беше вьпроса.

А иначе ставало сьс стреляне и както всеки казва няма да се хвьрлям на дистанции в началото та се чудех дали заредени от мен с нова пушка ще бият на 300-500 метра сравнително точно.С други думи бия едни 50 от скапаните и после слагам заводски от добрите и гледам кое кьде бие та да знам с колко сьм на кестерме та да смятам кьде е грешката в зареждането.

Или поне моята лимка едни такива ги смята


не казвам това!
казвам че снайперови патрони не се правят за да ти излизат ефтино!

нагледах се .. на много бисери у нас
купил скупа преса, събрал от стрелбището гилзи да му е ефтино .. и резултата по зле от най-ефтините заводски патрони
после накупил скъпи консумативи .. ама не сортира, не тества различни заряди ... и пак зле

за да се настрои патрона иска доста работа и много тестове .. а те са скупи

нали цялата тема все се върти около ефтенията .. и затова така ти отговаряме :)

иначе никой не може да ти каже .. твоя сглобен патрон как ще лети :)
само теста на стрелбището ... и влизаш в филма .. 0,1грейн нагоре/надолу, 0,01мм напред назад, а този барут, а другия, а този куршум, а другия .. а тези капси .. не по добре тези ..
ами да обработя това онова по гилзта, да купя този инстумент .. че може по добре .. и става скъпо а твоето питане .. все около сметките се върти ..

и затова не само аз а и други ти написаха .. като гледаш сметките - пукай с ППУ
ние го правим .. преди всичко за удоволствие .. а то няма цена!
и никога не спираме да купуваме нови и нови инстументи :))

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2014, 00:04       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Май не сьм се изразил правилно - за да усетя разликата при патроните и разликата в зареждането и точно какво иска пушката то пьрво трябва да се науча да стрелям добре.За да се науча да стрелям си трябвали едни 2-3000 патрона да минат през цевта,а по мои сметки до тогава би трябвало да сьм се научил и да зареждам патрони.

Не ми е голям проблем да нарамя 1000 броя нормални,под леглото имам едни 500 броя мач та още 1000 все ще се сьберат.Да речем сьм я усетил тая пушка как стреля и сьм понаучил да целя тиква на 500 метра то тогава ли е времето да почвам да зареждам и уча от самото начало или по-добрия вариант е да зареждам и стрелям едновременно та ега 'фана едно от двете как става?

И пак да кажа - карабината стреля и тя на половин километьр спокойно,гилзите от снайпера спокойно мога да ги презареждам и да ги ползвам на Скарата,че в момента на скапано срелбище от упор отиват по 100-200 броя на врьтка.Тук идеята е да се науча с правилната преса кое и как се прави и в бьдеще да усетя какво иска карабината,идеята ми сьвсем не е да си взема преса,че да пестя кой знае коло с нея,то ако беше така нямаше вьобще да питам коя е най-добрата преса за целта ми щях да взема ква да е за 150 кинта и калашник за 600 вместо за едни други пари едно друго пукало.

Май ми е ясно едно - ще зареждам и за карабината пьк като се разтропам малко ще пробвам за Сига,тия за пищовите все тая,патрони намирам и по 23 цента та там си остава исграчката само което е и основното занятие. :tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Фев 2014, 00:44       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31406
Местоположение: Sofia
FIRSTGUN написа:
Май не сьм се изразил правилно - за да усетя разликата при патроните и разликата в зареждането и точно какво иска пушката то пьрво трябва да се науча да стрелям добре.За да се науча да стрелям си трябвали едни 2-3000 патрона да минат през цевта,а по мои сметки до тогава би трябвало да сьм се научил и да зареждам патрони.


- да, не си изразяваш добре, все че едно си от един малък град до София .. :oops: :oops:

- този подход може да ти свърши работа при пистолетите или при семи ауто щурмови системи където трябва да навъртиш изстрели за моторика най вече и мускулна техника ..

- за снайпер няма да ти свърши почти никаква работа - ще се чудиш грешката от патрони ли е, от пушката, техниката на спускане, канта на оръжието, грешна скорост, грешна дистанциия, грешно гледане през оптиката, неправилни данни въведени в калкулатора и .. 100 неща още .. и само ще правиш гилзи по тикви и дини .. ще удариш на 20 изстрела една диня и толкова .. но това не е снайперова стрелба .. а артилерия, снайперовата е .. макс от 2ри изстрел да си в целта

FIRSTGUN написа:
Тук идеята е да се науча с правилната преса

пресата ти е последното нещо дето ти трябва ... за тези дистанции които пишеш
хвърли едно око .. на тази тема .. viewtopic.php?f=76&t=10335
имаш ли останалите джаджи и с най обикновена преса пак ще се справиш ..

ако тиквите/дините/пъпешити ги слагаш на 150-200-300м .. няма да имаш особени драми ..
.. но при тези дистанции дето ги пишеш ... 800м .. си вече на ръба на трансзвукова скорост ...

според мен трябва първо да прочетеш някоя книга за релоадинг ..
.. има ги много при вас, и за начинаещи и за напреднали ..

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer