logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 03:37




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Фев 2014, 20:19       Заглавие:  Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Да почна от начало - нищо не разбирам от преси и пьлнене,тая ще ми е пьрвата и малко да уточня - в комунистическия щат Какафорния сьм и ми трябва нещо тукашно което да става или много да става,каквото и да е ще ми стьпи на половин цена,че и брата близнак влиза в комбина.

На седмица се стрелят по около 100 патрона 308 от карабина,в бьдеще ще ми трябва сьщия калибьр за снайперче та пресата трябва да е от умните и прецизни.Без Калашник няма как да се живее та в близко бьдеще и Калашникови по 3-400 на седмица ще се гьрмят.
В сьщата тая седмица се стрелят и по около 5-600 патрона 45ти,а сега взимаме и по един 9мм е така да има та и там ще са някьде толкова.Стреля се на стрелбище,но идеята е да се ходи на полигонче с дистанции по 600-1000 метра.

Място имам,все един гараж ще я сьбере,ток има 110 волта.

Трябва ми нещо прецизно,лесно за работа,ЯКО и безпроблемно което да зарежда какьв да е калибьр,че имам и 3-4 приятелчета които от сега мрьнкат за преса.Темите закачени горе ги прочетох,но има някои от преди 2-3 години та все за това време са излезли нови модели,а на старите са им цьфнали слабите черти та викам да ми го снесете смляно инфото.

Кое да взема,марка и модел ми трябва,че да ми е лесен избора.

:tu:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Фев 2014, 13:04       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Моето скромно мнение: за късо оръжие всяка преса става. Обаче споменаваш и .308 и там нещата вече стават сериозни: за какво ще ги стреляш тези .308-ци - за много прецизна стрелба ли ти трябват или за лов примерно? Защото това е важното. Ако са за бенчрест или някакъв друг вид високоточна стрелба - погледни в специализираните раздели. За такива патрони пресата е само началото - трябват и един куп други инструменти. Ако е за лов - пак всяка преса става.

На твое място аз бих се замислил не толкова за производителя на пресата, а за производителността й и от там ще тръгна да се чудя.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Фев 2014, 15:06       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Пищовите само ги споменавам като опция която пресата да я има,така или иначе ще е преса та като ще си играя поне да пълни и 9мм,но не е там зора,тия ги има с кофите на по 25 цента и много не се спестява от към цена та не е това главното.

308 ще го стрелям от Сиг Сауер SSG3000 с 24 инча цев като идеята е да бие на километър.Същия калибър ще го стрелям и от СКАР 17 с нормалната си цев която по спомени е 16 инча та и това / кой не вярва пускам линк щото не е много за вярване / мята на 1000 ярда или колко ни е макс. полигона тук.Отделно ще се стреля в пустинята на макс дистанции където като задобрея :shock: ще се опитам да разчекна Сига още 100-150 метра,а като порастна да взема и нещо 300 или 338 та да може и това да зарежда пресата.

С една дума аз на лов още не ходя макар,че ме боцкат моите да годим за еленчета.Ловни имам,имам мач патрони,имам ПДХи или снайпериски работни как им викат тук.........но нещо ме сърби да давам 2.5 долара за патронче Лапуа и да се уча с него та ще се набляга на преса която да тъпче снайперско патрони или това което ти казваш с екстрите.

Кажи сега какво още трябва и коя преса е добра,че съм се насочил към Хорнадито.Нещо просто,яко изпитано с допълнителния списък около него.Производителността какво значи,колко качествени ги вади или колко може да извади на час?

Аз време имам PDT_Armataz_01_22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Фев 2014, 16:31       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Юни 2006, 21:48
Мнения: 721
Местоположение: Sofia
Прогресивна преса за пистолетните калибри, единична преса ( стоманена рама ) за карабинните.

_________________
Димитър Мангъров ( S. International )
СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Фев 2014, 16:39       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
От четене се страхувах,че някой това ще го каже. :punch:

Единичната преса с ръчно мерене,че по-прецизно ги пълни,това ли е идеята?

2 преси няма да са,смисъла се губи да тъпча 9 мм,че и 45,главно излиза идеята за прецизност и цена ако пълня дълги патрони.


Добре,единичната не тъпче ли поне 45ти калибър?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Фев 2014, 16:52       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Окт 2006, 19:00
Мнения: 1274
Местоположение: Велико Търново
Споко, всичко тъпче. Просто за всеки калибър трябва отделен комплект матрици.

_________________
Велизар Захариев
Само ЕТЪР !


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Фев 2014, 17:07       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
И мька да тьпчеш ма брата да му мисли.

ОК тогава,Форстер Коакс като сингьл преса?Друго какво?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Фев 2014, 01:44       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Аз като тръгнах да презареждам си хупих Hornady (доjде с всичко - доазатор, вeзна и т.н.). Единствената причина беше байонетното поставяне на матриците, Венъж като ги нагласиш мърдане и донагласяне няма. Това е доста handy особено ако ще сменяваш калибри. Заедно с пресата ти препоръчвам two Hand Books - Hornady, SIerra. В тях ще прочетеш какво треябва да правиш за reloading, но и размери и барути за почти всички калибри.

Виждам, че си нов и за начало това ще те прати много скоро до висшето училище :-)

Мнението по-горе за пистолетни и карабинни патрони е вярно. За пистолетни патрони (9мм, .45 АСР, 38 special, .357 mag etc ) най производителна е Dillon Precision (550B). Ще ти даде 300-400 на час.

Айде като ти почернее малко задникa, докладвай успехи and Good Luck :tu: .

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Фев 2014, 07:56       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Като гледам пак няма как да се клеца дявола вьв вьздуха.Главно ме интересуваше за карабината и снайпера,че там се вижда сметката и си заслужава мьките,а и нали резултати ще гоня.От просто тьрсене и Фостр Коакс излиза веднага,в снайперски форуми това се препорьчва веднага и почти никой не ползва прогресивна.

За количество и малки калибри май ще е Хорнади като чета.

И пак с малката кошница и пак на врьщане с дисагите,какво го мислех какво става :punch:



Благодаря


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Фев 2014, 12:19       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
От личен опит, като минал през Лий единичка, Турет и Лоуд Мастер, та сега на Дилън 650, ще кажа, че това е идеалната без да се влагат големите пари за 1050 Дилън, като можеш да си вземеш бързи конверсии за различните калибри.
Това за пистолетните, за карабината, колегите са казали по-горе.

Успех

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Фев 2014, 19:05       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
По едни калкулатори които ползва за долу горе грубо изчисление колко струва патронче 9 мм да си го зареждам и колко струват тия които мога да си купя.........се губи много смисьла да зареждам малки патрончета,освен ако не говорим за 45ти.Пресата от своя страна е тройно на парите на единичната за снайпера.Там пьк ако сьбирам гилзите мога да зареждам на 35-40% от цената,а и резултат както казах се гони та поне се вижда смисьла да зареждам такива.

Дильн срещу Хорнади,чета ги,за единичната е ясно там.

Пак Мерси,мисля го.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Фев 2014, 21:42       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2009, 13:19
Мнения: 331
Местоположение: Стара Загора
Не е лошо да обърнеш внимание на тази http://www.midwayusa.com/product/271710 ... ding-press за мен е най-добрата единична преса , като не изключвам останалите изброени от теб .
Успех в начинанието !

_________________
Николай Иванов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Фев 2014, 01:40       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Аз поне не разбирам и питам,като ми подскажат пък засичам казаното из разни по-специализирани форуми,2 снайперистки да речем.Не мисле да тичам с карабината в ръце,но пък едно марче ще си взема да не ме 'апат скорпионите,Сига пък съвсем не е за тичане,за гьостерица се е утепал.
Ще налитам на средни дистанции с прецизни уж патрони и от там се намъкнах в тия снайперистките.От 3 преси на кръст,Рединг беше в 10% от отговорите какво,събирателен образ на прогресивна беше още 20% да речем и другото Форстър КоАкс.

Аз като един Калитко в стрелбата ще гледам да се придържам към топлата вода без да си правя много експерименти.Това наистина може да си заслужава парите,но някак си по телешки съм по-навит да набия още толкова и да взема КоАкса с идеята,че мани мани и аз Петко с мьжете,щом те могат го мога и аз.


Мерси за предложението,ще го засека и това с онова и ако са рамо до рамо ми спестяваш 200 кинта,ако едното води пред другото поне по ревюта нарадвам по-доброто,че като не разбирам гледам да не се набутвам много.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Фев 2014, 09:42       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
FIRSTGUN написа:
че като не разбирам гледам да не се набутвам много.


чета те внимателно .. и според мен си далеко от смисъла на релоад на прецизни патрони за снайпери
тук инвестицията в оборудване е в пъти повече, времето за релоад е огромно .. иначе сглобения патрон ще е по лош от ефтините дето намираш по вашите магазини

за пистолетни се търси цена .. дори се превръщаш на бай мангал да ровиш и събираш скрапно олово, да топиш олово, да си лееш и подобни цигании .. и има резултат - стреляш ефтинко и много
при пистолетните .. количеството гръмнати патрони дава резултат :) и пестиш пари

за снайперови .. релоадвания излиза дори по скъпо от фабричния !!!
освен пресата ти трябват още 3 пъти толкова парички за куп инструменти за обработване на гилзи, подбиране на куршуми
освен това със събрани от стрелбището гилзи не става .. иска се скъпа гилза от един лот, скъп селектиран куршум, скъп барут ..
и ако не си чел часове наред, ако не си сръчен, ако не направиш тестове за 1000$ поне .. резултата го няма въпреки че си похарчил купчина пари за джаджи

ако търсиш тънка лайсна на всичко - релоадинга на снайперови патрони не е за теб :)
по ефтинко ще ти излезне да си купуваш патрони ...

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Фев 2014, 18:16       Заглавие:  Re: Преса за 38/357,45,9мм и 308 - коя???
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 12 Яну 2014, 04:07
Мнения: 2279
Местоположение: CALIFORNIA
Карабината е същия 308,със събрани гилзи и релоудньти на добра преса сравнително евтинки патрони на 300-500 метра ще бие ли 2-3 МОа точна карабина?

Тя пресата като преса лесна,това на първо четене ми се изясни та за това питах какво друго ми трябва,какво още.Много добра гилза поне 2 пъти за снайпера има ли смисъл да се ползва или съвсем не?


Пистолетни те се намират на 25 цента патрончето та ако ще търся някъде да пестя май няма да е от това


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer