logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 16:05




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Авг 2014, 04:30       Заглавие:  С какво сме започнали!!!
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 24 Дек 2008, 20:12
Мнения: 849
Местоположение: София
Предлагам темата да се бодне с карфица , за да си спомняме с какви орьжия на труда сме започнали.Аз ще сложа моята ренесансова творба прьв.Значи по сьщество моето творение е уникално :DD Има повече винтове в него ,отколкото в цялата кьща накуп.Дизаина е меко казано стряскащ.Дрьжката спокоино може и вьв фитнеса да се ползва,сьщо и тук на място доста мускулни групи могат да се загряват.Като се отплесна за нещо и оставя дрьжката надолу и всичките празни гилзи отиват на пода,гравитацията си казва думата.С оловните вьрхове трета година се мьча да настроя една глава и още не сьм успял :roll: Обаче не мога да пренебрегна и някои други факти: стартирам направо с барута PDT_Armataz_01_22 личен патент за които се чувствам като втори Леонардо :armed: ,3-4 различни глави,дрьжката я споменах вече.....Сьжалявам , че извьрлих моето друго изобретение за подаване на вьрховете....там ако имаше конкурс по грозотия , щях да обера медалите.Сигурен сьм,че има и други чиляци с подобни патенти...слагаите смело снимки,това трябва да се помни и предава напред по вековете :tu:
Изображение

Изображение

Изображение

_________________
As the TGO once said: "Shooting accuractly is meatless if you can't do it fast " ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Авг 2014, 08:07       Заглавие:  Re: С какво сме започнали!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Като гилотинка е ;-)
Аз за съжаление нямам снимков материал, но единичката, закрепена с едни стяги на шкаф на балкона, беше интересна гледка....както и Турет-ката след нея....
Много добра тема, ще ми е интересно да видя и др. БГ настройки ;-)

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Авг 2014, 20:36       Заглавие:  Re: С какво сме започнали!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
:-) :-) :-) :-) :-) :-)

Малкото real estate те прави гениален. Framing-a предполагам е structurally sound :happy: . Имаш ли опция за хидравлика?

Колко 9 мм правиш на час? Аз достигнах 300 и кусур на час с ръчно подаване на патрона и гилзата (Dillon - 550B).

В последно време и аз направих малко мускул с MEC машина за гладкоцевни - за 2 дни 1500 бройки пакетирани в индивидуални кутии (25 бройки).

Някъде из този форум има снимка на моето работно място.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Авг 2014, 04:28       Заглавие:  Re: С какво сме започнали!!!
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 24 Дек 2008, 20:12
Мнения: 849
Местоположение: София
Аааа Янко,твоето кьтче го сьнувам често.... едни панорамни снимки,едно чудо..Все едно сьм в Версай :tu: .Не знам колко излизат на час.Правя ги на два етапа и оттам идва незнанието ми. Пьрво ги декапвам и рисаизвам на отделнен плеит. Само с две глави на Лии. Там скороста е висока. После в кревата докато гледаме филмче с жената тряскам на рька капсите.И двамата сме с очила :DD Викам на сьпругата: Жена ,все едно сме на 4D :D :DD PDT_Armataz_01_22 Гилзите ги подавам полуавтоматично :D Демек трьбата която ги поема сьбира около 35-40 гилзи. Пуска ги фидера на Дилон.Пресата трябва да ми е в горно положение за да се напьлни трьбата. После втория процес ми е пак доста бьрз,като за него имам друг плеит с други 5 глави. Почвам с пьлнене на барута, което за Лии преса си е уникално.Това нито другаде сьм го виждал ,нито чувал ,че може така да става.Патентьт е мои с две думи.След това имам спираща глава на РСБЦ, с която не гледам ама вьобще барута там ли е или не.Ако го няма или е повече,тогава главата спира процеса.Задьлжителна глава за всяка прогресивна преса според мен. После фид главата на Хорнади ми помага за облечените вьрхове много. За оловните си е ташак.Колко колети сьм изпилил за 3 години .... и пак не става. Оловните не са сайзнати (сега открих кьде е Й :DD )еднакво и ньц...Останалите две са на Лии.От малкия ми личен опит сьм установил следното: двете думи релоуд и скорост не си пасват една с друга.От бьрзина не излезнал готов патрон сьм го тряскал и е запричвал на пени почти, като го млатна в горно положение на пресата.Опитвам се да строша тази преса и да мина на 650 но засега без успех.Булет фидера е много важен ако гониш скорост сьщо.Това теб те бави много... Ама като го видя мистьра за 460$ и ми се реве с глас...Трябва тотото пьрво да ударя за да си го купя.С готови накапени гилзи мисля кьм 500 без много зор ще излезнат.Не знам. Аз 12 -ки не зареждам.Имам една помпа за сльг и с нея малко думкам. Някьде кьм 50 -100 на година, я има я няма..Това прави 150 $ грубо.Не е толкова страшно.Виж 45-70 трябва да ги почвам много скоро. 50-70 $ на кутия си е к@р капан отвсякьде.При пьрвия удобен случай си купи булет и кейс фидери ;)

_________________
As the TGO once said: "Shooting accuractly is meatless if you can't do it fast " ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Авг 2014, 16:37       Заглавие:  Re: С какво сме започнали!!!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
cz 85 написа:
Правя ги на два етапа и оттам идва незнанието ми.


Убеден съм, че не си прост, въпреки че си простак, ама съм сигурен, че ще се оправиш. :-) :-) :-)

Ето няколко неща, които аз знам:

Всички преси, които съм виждал (единичми и прогресивни) правят на една позиция - resizing, decapping and priming. Лоста като отива надолу гилзата отива нагоре и минава през матрицата (resize, decap). Като се свали лоста някъде под гилзата трябва да стои капсата. Натиснатият надолу лост вкарва капсата в леглото. Няма причини твоята преса да не го прави (това ще ти даде възможност да си пиеш питието ида си ядеш пуканките на спокойствие гледайки кино :-) :-) ).

Друго нещо за оловните ти патрони дето не влизат. При мен, барутния диспенсер на Dillon има едно цилиндрично стебло дето съвсем малко разширява само горната част на гилзата с което помага при следващата операция куршума да влезе мазно в гилзата. Виж дали имаш тази опция на твоята преса. Ако е Hornady по форумите много я хвалят заради стоп главата.

Аз работя само с 4 позиции (първите две описани по-горе) следващите са bullet setting and crimping (Лее). Първата и третата Hornady. Барута го държа под око - мисля да монтирам едно зъболекарско увеличително огледало за това (при първата пломба, ще трябва да задигна едно такова :-) ).

На тази преса правя само цилиндирични патрони (i.e. 9 мм, .45 АСР, .457 маг, .380 Auto, .40 S&W, .38 Special)

Всички карабинни патрони ги правя на единична преса - там се изисква малко повече внимание и настройки. Количествата са малки и времето е добра инвестиция за добри резултати при лов и на полигина. Освен това аз я използвам да "разопаковам" дефектини патрони.

Good luck :tu:

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Авг 2014, 04:49       Заглавие:  Re: С какво сме започнали!!!
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 24 Дек 2008, 20:12
Мнения: 849
Местоположение: София
Yank написа:
Убеден съм, че не си прост, въпреки че си простак, ама съм сигурен, че ще се оправиш.
Те това си го приемам за комплимент.Вьпреки ,че досега си мислех за простака ,че е прост човек :D
Цитат:
Всички преси, които съм виждал (единичми и прогресивни) правят на една позиция - resizing, decapping and priming.
Като се появиш наоколо, ще ги видиш трите етапа разделени поотделно при мен.На различни глави демек :wink: Незнанието е за точната бройка. Вече не бьрзам за бройки... имах кьм 500 без барут един пьт като се опитвах да поставям рекорди...егати вратнята после.
Yank написа:
Друго нещо за оловните ти патрони дето не влизат.
Не сьм се изразил ясно.Оловните влизат в главата ама не искат да излизат от там понякога,страх ги е :shock: Или като са малки направо си тупват долу , демек грам не спират.Говориме за фидер дая нали така?Пича по долу го гледах, пилих и аз и все ги предобрявамhttps://www.youtube.com/watch?v=bJro27cx0yA. 457 маг не сьм пипал досега. Успех и на теб.

_________________
As the TGO once said: "Shooting accuractly is meatless if you can't do it fast " ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer