logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:40




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2015, 00:08       Заглавие:  Re: Reloading 9 mm and .45 ACP за спорт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Ivo III написа:
Какви са твоите сплитове и с какъв пищоф?


сега като се премествах установих че имам цял кашон с медали и награди
иначе ... отдавна не стрелям с пистолет

но НИКОГА не бих постигнал спортните си успехи ако нямах истинско оръжие с потенциал който да ми позволи да се развия рефлексите и уменията си

състезавал сам се само и единствено с CZ 85 Champion, произведен през 1993год.
историята ми е доста дълга .. ще се опитам да споделя накратко какво имах впредвид

оръжието ми позволява доста тунинги, има компенсатор, противотежести, тройно навита пружина и сложна система и т.н.
в началото когато се учех .. му направих система от гьон(кожа) която да обира отката и вибрациите там където затвора се удря в блока имам едни шайби които да скъсяват хода
тогава се учех и исках по мек откат .. след година две вече оръжието започна да ме бави като цикъл
направих си специална откатна система с пружини (федершайби) които да скъсят хода и да засилват затвора в обратния му ход, защото исках по бърз цикъл
тогава сплитове от 0,16-0,17 не ми бяха проблем, но средно стрелях една идея под възможностите - с около 0,20с. за да гоня А зони и да не допускам грешки ... или 5-6 изстела в секунда

изстрелял сам около 60-70 000 патрона поне с това оръжие .. и сам нямал нито една, ама нито една засечка на състезание някога
търсех основно надеждност, добра тактика, малко грешки по сцените и много точки .. дори за малко повече време
това беше моята рецепта за успех .. тогава .. спрямо конкурентите си

най-подходящата тежест за мен и проектил от всичките комбинации които сам използвал някога - беше 120-122 грейна оловни куршуми на Лее с микроканали, с полимерно покритие
за моето оръжие, за моята неврокинетика и стил на стрелба, с тях бях уверен и балансиран като цяло

аз стрелях в Опен и тогава по добрата тактика беше за мен да стрелям в Минорен ПФ
бях си балансирал оръжието .. около 130-135ПФ .. което ми позволяваше много точна стрелба с малък откат
не ми беше проблем да постигна и голям ПФ, (оловни куршуми с газчек) но ми трябваше много повече физическа тренировка, а и щях да скъся живота на оръжието и да му намаля надежноста

барут основно сам използвал най-ефтиния възможен ловен, лаков барут МАРС (с него си бях настроил системата оръжие/патрон/компенсатор)
този барут работеше меко, имаше много пушек с много газове и работеше добре на моя двупортов компенсатор които не е от най-добрите

излизаше ми половин цент за патрон, капсичка 3 цента ... олово почти без пари и което ми позволяваше да стрелям с хиляди на месец
леях си куршумите, бях се превърнал на бай мангал - събирах скрапно олово, леях, експериментирах с всевъзможни смеси на какво ли не - восъци, парафини, говежда лой, греси ... чак като се сетя се чудя на себе си (резултата беше 1,19 олово в кръвта ми, при критична норма 1,20)

всичко това го пиша .. за да кажа само едно
че когато човек се качи на спортна кола с огромен потенциал съответно стреля с оръжие което му позволява да се развива
тогава напредва много по бързо с по малко тренировки, по малко разход на патрони и време

когато се бориш с едно оръжие, не можеш да усетиш толкова бързо и добре елементите които са ти слаби и трябва да развиеш

определено .. някой може да стане и шампион с не толкова добро оръжие
но ще трябва да вложи .. в пъти повече тренировки и усилия за да вдига нивото си
да не говорим ако сега започва и няма опита, тренинга и усета на шампионите

нещо като АК и АР системите ;)

но .. най-важно е кефа! и душевния комфорт

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2015, 02:09       Заглавие:  Re: Reloading 9 mm and .45 ACP за спорт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
:tu:
Информативно и полезно четиво.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2015, 05:19       Заглавие:  Re: Reloading 9 mm and .45 ACP за спорт
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Бьрзилов е човека по релоуда.Надали някой е навил тук неговия километраж.Аз взимам не каквото му е добре на пистолета, а каквото ми изнася на джоба. 124,125,135,147 грейна.Без 115 ....не ги харесвам.Като стане време за купуване взимам от 5К до 10К . Цената става още по готина и един пьт като наглася пресата повече не пипам докато не свьршат.Минах през 7-8 барута докато не спрях на 231.Имам 8 паунда за следващите 20 години :D Така и с капсите ...след няколко проби се спрях на Федерал .Най- меката капса в света.Не ти трябва да стреляш много патрони на тира.В амазон и онлайн има супер книги.Последните който взех на Бен Стожер много ми допаднаха.Skills and drills ,Dry fire training и още много други свьрзани с USPSA. На 5 сухи тренировки един пьт на тира.Или в проценти- суха80 - мокра 20 :D Четене му е майката и яко суха.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2015, 10:25       Заглавие:  Re: Reloading 9 mm and .45 ACP за спорт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
cz85 написа:
един пьт като наглася пресата повече не пипам докато не свьршат


това също е много добра рецепта за успех и добър напредък
да стреляш с едни и същи патрони! колкото се може по дълго време

ако почнеш да експериментираш с различни тежести и куршуми .. резултата пада

преди много години усвоих технологията за пресоване на куршуми
използвах медни тръбички (от хладилник) протеглях траби, пресовах и т.н.

даже някои им правех и сребърно покритие .. получаваше се съвършен куршум/патрон
много малък откат и изключително малки вибрации в системата, правех и групи на 25м около 1лев :))
обаче нямах много ... тренирах с оловни, и стрелях на състезания с сребърни пресовани
и резултата беше .. доста зле

после преминах на едни и същи патрони .. тренировка и състезания .. и резултата си дойде!

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 17 Апр 2015, 14:53       Заглавие:  Reloading 9 mm and .45 ACP за спорт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Cz 85 Дай линкове на книгите с тренировките ;)

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2015, 02:35       Заглавие:  Re: Reloading 9 mm and .45 ACP за спорт
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
http://www.amazon.com/Skills-Drills-Pra ... 1494259680 Взех комплекта книги + сд. Видеото според мен не си заслужава парите,"Training to win" го е озаглавил.Книгите-да.Има милиони друга литература .Пишеш USPSA в гугьл и си в играта :armed:

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2015, 06:44       Заглавие:  Re: Reloading 9 mm and .45 ACP за спорт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Благодарско

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2015, 09:30       Заглавие:  Re: Reloading 9 mm and .45 ACP за спорт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Янк,
Нямам опит с 45ца, но за този Зиг бих те посъветвал да пробваш с проектил около 130-135гр и съответно фактор според USPSA, но поне 5 единици над минимума.
Бих те посъветвал и за най-меките капси, така ще можеш да олекотиш пружината на чука и евентуално на бойната игла, особено ако предлагам по-дълга такава.

Успех :-)

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2015, 15:02       Заглавие:  Re: Reloading 9 mm and .45 ACP за спорт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
kouzi написа:
Янк,
Нямам опит с 45ца, но за този Зиг бих те посъветвал да пробваш с проектил около 130-135гр и съответно фактор според USPSA, но поне 5 единици над минимума.
Бих те посъветвал и за най-меките капси, така ще можеш да олекотиш пружината на чука и евентуално на бойната игла, особено ако предлагам по-дълга такава.

Успех :-)


Wow, Много интересно! И в двата калибъра (9, .45) съм с около 10-15% над фактора и един ден, бях с 45 и съдията ми каза че "виждал" куршума при напускане на цевта. За мекти капси не знаех. Предпочитах CCI, след което купих Winchester (последните поне на 50 патрона не възпламеняваха въпреки дупката върху тях. струва ми се, че бяха много стари съдейки по потъмнялота от жълто до кафяво повърхност). Витан използва Federal, като по-меки - ще взема и от тях (така се създават излишъците :-) )

За .45: Съдейки, че препочитанията за 9 мм са в средата на диапазона, мисля да мина от 230 гр на 200 (следващия тук е 180). По този начин, спазвайки фактора, скоростта ще се дигне и съдийте няма да могат "виждат" куршума.

За оръжиятя: Тълпата с която стрелям (поне 250 души) се състои от голяма група Grand Master-и. Почти всички стрелят със 1911 система с много дълги цеви, компенсатори, много широки magwells, пълнители с капацитет поне 40 патрона и струва ми се с много меки възвратни пружини. От време на време Rob Latham се появява и доста често не се класира първи.

:-) :-) Малко майтап за сухите тренировки: Витан е прав за оръжия и амуниции - 20% за тренировки - 80%. Вчера реших да последвам тази формула в 80 процентната и част, с празни ръце в Сентрал Парк, Ню Йорк. Едва не попаднах в панделата - паникьосани граждани бяха решили да звънят на полицията. :-) :-)

Приятен weekend

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2015, 15:34       Заглавие:  Re: Reloading 9 mm and .45 ACP за спорт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ti6kata написа:
Благодарско


Тишо, преди време изпратих до Бързилов една книга на Brian Enos - Practial Shooting. Мисля, че той я подари на едно софийско кафене ппосветено на този спорт.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Апр 2015, 22:41       Заглавие:  Reloading 9 mm and .45 ACP за спорт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Христосков дай да копирам книгата ;)

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Апр 2015, 08:59       Заглавие:  Re: Reloading 9 mm and .45 ACP за спорт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Yank,
Всяка нормална 45ца се вижда (визирам 230гр с около стандартната скорост), тоест нормално е това ,което съдията ти е казала :-)
Ще чакам интересни видеа и снимки от резултатите :tu: :armed:

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer