logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 00:02




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2015, 07:02       Заглавие:  Reloading 9 mm and .45 ACP за спорт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Оптималното тегло за постигане на бърза стрелба.
115, 124 или 147 гр за 9 мм
230, 200, или 180 гр за .45

Оптимален или предпочитан Power Factor?
Колко нагоре е по-добре?
Все пак има ограничения за оловните патрони - да речем 1200 фпс.

Колко е личното средно време (ако не се пази в тайна) за възстановяването на мерната линия и следващия изстрел - да речем при 6 изстрела от 10 метра в алфа зоната (splits)?

Какви барути са за препочитане - бързо или бавно горене. Гледам някои състезатели с добри резултати произвждат такъв дим, че се съмнявам да използват бездимни барути.

Може би темата е за динамична стрелба, но това лято ще правя експерименти с различни барути и куршуми та търся база са начало и евентуално подобрени резултати. Харесвам и двата калибъра без да имам предпочтания.

Иво, Пламенти, Кози, Витан и който и да е друг - чакам вашите коментари.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2015, 11:56       Заглавие:  Re: Reloading 9 mm and .45 ACP за спорт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
А какъв пистолет?

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2015, 15:02       Заглавие:  Re: Reloading 9 mm and .45 ACP за спорт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ti6kata написа:
А какъв пистолет?


Мисля, че от пистолета не зависи ама все пак - SIG - X5 (9 mm), Colt Gold Cup (.45).

Имаш ли някакви коментари или само любопитство?

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2015, 15:35       Заглавие:  Re: Reloading 9 mm and .45 ACP за спорт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Ами различни пистолети се държат различно с еднакви муниции. Т.е. Трябва да намериш точната рецепта за теб .
Говоря от опит чз ШАДОУ и 1911 9мм , хк усп такткъл 45 и 1911 .45

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2015, 20:33       Заглавие:  Re: Reloading 9 mm and .45 ACP за спорт
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2007, 13:04
Мнения: 780
За мен не е толкова до пистолет. По-скоро е въпрос на лични предпочитания на стрелеца. Аз използвам 155гр. куршуми за 9х19. Т.е. бая тежки. Други предпочитат 115гр., т.е. много леки. Иначе златната среда е 125-135гр. къдете се спират по-голяма част от стрелците. Според мен трябва да опитваш и сам да разбереш кой куршум ще ти хареса. А за барутите в интарес на истината в БГ използваме просто каквото има в момента. От тези които аз съм опитвал сякаш най ми харесва TiteGroup на HODGDON, но нямам предатава той за бърз или бавен минава.

PS. И мога да те уверя, че всички използват бездимни барути:smile: Пушаците които забелязваш идват от дръгаде при релоуда.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Апр 2015, 21:18       Заглавие:  Re: Reloading 9 mm and .45 ACP за спорт
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
А и доста използват и ловни барути доста пушат но и експерименти на тема смазка също създават Добър облак!

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2015, 16:44       Заглавие:  Re: Reloading 9 mm and .45 ACP за спорт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
ti6kata написа:
Ами различни пистолети се държат различно с еднакви муниции. Т.е. Трябва да намериш точната рецепта за теб .
Говоря от опит чз ШАДОУ и 1911 9мм , хк усп такткъл 45 и 1911 .45


Тишо, май си много прав. Последната зима стрелях Steel Challange 9 мм - 147 и 124, като 124 ми даде по-добро класитане в мачовете. Проблема ми е, че нямам качествена обратна връзка дали съм ударил плочата или не. Ако е малко тъмно се виждат искри и е ОК. При много слънчево време трябва да разчитам на звук и мръдване на плочата. При .45 проблема не е толкова голям. Мисля, че ако увелича скоростта/енергията (MV^2) ще накарам плочите да пеят по яко.

Там където стрелям през цялата зима (топлия климат на Юг), нямам условия да презареждам, затова търся емперическо решение.

Ако пуснеш още 2-3 стотинки от твоя опит ще е от полза за мен.
just_shooter написа:
От тези които аз съм опитвал сякаш най ми харесва TiteGroup на HODGDON, но нямам предатава той за бърз или бавен минава.


Аз използвам Clays or Red Dot (4.1-4.2 грейна и за двата). При 9 мм обаче обема на гилзата е ограничен за да слагам повече.
Ще опитам и този HODGDON - с колко грейна си пълнил 9 мм или .45.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2015, 17:13       Заглавие:  Re: Reloading 9 mm and .45 ACP за спорт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Аз съм релоуд лаик и обикновен калъф . Но както казва един приятел "релоуда е проста работа ,но не е за прости хора"

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2015, 17:36       Заглавие:  Re: Reloading 9 mm and .45 ACP за спорт
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2007, 13:04
Мнения: 780
Незнам дали ще съм ти полезен, защото ще го кажа в обемна мярка, а не в тегловна. За 155гр. куршум рилоуднаван с Лее прогресивна толкова е малко барута, че дори най-малкия диск на powder measure-a идва твърде много. PF отива над 140. За това използвам Titan Micro Charge на дупка .27. На 10 гр.С температура на въздуха и около 800м. надморска височина дава PF 132-133
За .45 немога да ти дам инфо.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2015, 18:39       Заглавие:  Re: Reloading 9 mm and .45 ACP за спорт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Yank написа:
ti6kata написа:
Ами различни пистолети се държат различно с еднакви муниции. Т.е. Трябва да намериш точната рецепта за теб .
Говоря от опит чз ШАДОУ и 1911 9мм , хк усп такткъл 45 и 1911 .45


Тишо, май си много прав. Последната зима стрелях Steel Challange 9 мм - 147 и 124, като 124 ми даде по-добро класитане в мачовете. Проблема ми е, че нямам качествена обратна връзка дали съм ударил плочата или не. Ако е малко тъмно се виждат искри и е ОК. При много слънчево време трябва да разчитам на звук и мръдване на плочата. При .45 проблема не е толкова голям. Мисля, че ако увелича скоростта/енергията (MV^2) ще накарам плочите да пеят по яко.

Там където стрелям през цялата зима (топлия климат на Юг), нямам условия да презареждам, затова търся емперическо решение.

Ако пуснеш още 2-3 стотинки от твоя опит ще е от полза за мен.
just_shooter написа:
От тези които аз съм опитвал сякаш най ми харесва TiteGroup на HODGDON, но нямам предатава той за бърз или бавен минава.


Аз използвам Clays or Red Dot (4.1-4.2 грейна и за двата). При 9 мм обаче обема на гилзата е ограничен за да слагам повече.
Ще опитам и този HODGDON - с колко грейна си пълнил 9 мм или .45.


не е еднозначно!
зависи от системата на пистолета и от твоята неврокинетика в комбинация :)

има едно правило
лек блок на пистолета - по леки проектили
тежък блок - по тежки проектили

по бързите стрелци - предпочитат - по леки и назлобени проектили които им дават потенциал и скорост
по бавните с по флегматични рефлекси имат по консервативен стил и предпочитат по тежки проектили

по тежките проектили имат по дълъг цикъл на изстрела - и бавят агресивните стрелци

вече чак след това .. търсиш подходящия барут за твоята система - пистолет/проектил/човек

ПП: обаче за зига няма особено значение, защото и без това е доста спънато оръжие и няма да усетиш особена разлика .. с каквото и да стреляш :)) т.е. разликата в класирането ще е минимална, докато не си вземеш истинско оръжие с потенциал, и чак тогава ще можеш да се развиваш и ти като стрелец ;)

ПП2: Зига е с тежка рама и бавна система, и ще понесе по тежките проектили по добре от леките
аз с Зиг не бих търсил агресивна скорост, а плавна и точна стрелба .. която става с по тежки проектили

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2015, 18:45       Заглавие:  Re: Reloading 9 mm and .45 ACP за спорт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Yank написа:
Оптимален или предпочитан Power Factor?
Колко нагоре е по-добре?
Все пак има ограничения за оловните патрони - да речем 1200 фпс.


предпочитан, според стила ти
ако заснемеш някое клипче .. особено и на забавем кадър как стреляш .. ще можем да бъдем по полезни в съветите ти

това ограничение 1200фпс за оловните .. откъде е ?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2015, 18:47       Заглавие:  Re: Reloading 9 mm and .45 ACP за спорт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Yank написа:
Гледам някои състезатели с добри резултати произвждат такъв дим, че се съмнявам да използват бездимни барути.


ако стрелят с оловни проектили, смазани с някаква восъци, особено ако слагат и парафин .. ще пуши яко

аз като си леех .. веднъж забърках някаква рецепта на лубето ... че от компесатора ми излизаха кръгчета както на аминационните филмчета от парните влакове :))

мисля че го имам на видео някъде :))

най-малко пуши пчелен восък и литиева гъста грес

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2015, 03:00       Заглавие:  Re: Reloading 9 mm and .45 ACP за спорт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Ivo III написа:
това ограничение 1200фпс за оловните .. откъде е


Всички производители на оловни куршуми ограничават около тази скорост.

Ivo III написа:
докато не си вземеш истинско оръжие с потенциал,


STI 1911 в 9 мм? Colt 1911 .45? Beretta 92 9 mm? Kimber 1911? Wllson Combat 1911? Les Bear 1911?

Или нещо custom с по дълга цев и компенсатор? В ръцете на Grand Masters гледам как и револверите стрелят със сплитове почти равни на пистолетите. Вероятно и с моя SIG биха го направили. Какви са твоите сплитове и с какъв пищоф?

В крайна сметка, може би някои могат, а други до някъде. При мен, 5000 изстрела годишно помогнаха.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2015, 23:38       Заглавие:  Re: Reloading 9 mm and .45 ACP за спорт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Yank написа:
Ivo III написа:
това ограничение 1200фпс за оловните .. откъде е
Всички производители на оловни куршуми ограничават около тази скорост.


зависи от олово, антимоновата смес, обикновено е 6% антимон, 2% калай
каква смазка си забъркал и на колко си калибровал, също и колко е износена цевта, и особеностите на нарезите

също и барута дали е рязък и горещ

проблема е че газовете преминават и продухват в задната страна на полето и се получава като продухано от оксижен .. и газовете топят оловото и остава в цевта ..

но 1200фпс на 125грехнов .. ти е 150 ПФ което си е ок, даже и повече
за Опен дивизиите .. не стига


аз сам достигал доста големи скорости с оловни проектили отзад с газчек (6% А, 2% К)
а най-високи скорости сам правил .. с полимерно покрит оловен + газчек (при една и съща доза барут и еднаква оловна смес)

но .. патрон/куршум се прави за конкретно задание :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Апр 2015, 23:44       Заглавие:  Re: Reloading 9 mm and .45 ACP за спорт
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Yank написа:
STI 1911 в 9 мм? Colt 1911 .45? Beretta 92 9 mm? Kimber 1911? Wllson Combat 1911? Les Bear 1911?


има две конкурентни системи за спорт - CZ и 1911 - съответно техните клонинги :)


Yank написа:
В ръцете на Grand Masters гледам как и револверите стрелят със сплитове почти равни на пистолетите. Вероятно и с моя SIG биха го направили. Какви са твоите сплитове и с какъв пищоф?

В крайна сметка, може би някои могат, а други до някъде. При мен, 5000 изстрела годишно помогнаха.


не искам никого да обидя
от Американец знам че никога не трябва да се критикува на един мъж - колата, оръжието и жената му :)

споделяме чисто и просто своите опит и наблюдения :)

в ръцете на опитен пилот и обикновен автомобил ще направи чудеса, но много трудно човек ще напредне с кола без спортен потенциал

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer