logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 17:49




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Авг 2015, 15:20       Заглавие:  Въпрос за lee Loadmaster
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2015, 12:18
Мнения: 77
Местоположение: Varna
Здравейте колеги , от съвсем скоро имам въпросната преса , на нея ще правя само 9х19 , имам няколко въпроса към хората който са имали или имат такава преса. В момента използвам барут N320 , след тестовете се оказа че барута трябва да е 4.1 - 4.2 грейна, на дозатора който в комппректа има 4 диска с различни дупки за грейнове на дадени барути, като гледам таблицата на N320 , дука .49 отговаря на 4.0 грейна , а следващата по размер .53 отговаря на 4.4 грейна , направих пробите и е така, много точно се дозира N320 . Някой имал ли е подобен проблем , как го е решил ? Също така , пресата работи добре примерно съм направил около 30 патрона , цялата машина е заредена с всичко необнодимо , но примерно на 33-тия патрон не слага капса , това ми се случи преди малко ... 20-ОК 5-БЕЗ КАПСИ ... ?

Благодаря предварително .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Авг 2015, 18:02       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2007, 13:04
Мнения: 780
:grin:С loadmaster-a е така... трудна работа е поставянето на капси. Виж в youtube има доста публикувано как да се реши донякъде проблема. аз за мен съм стигнал до извода че ми е по-бързо или поне с по-малко нерви да си слафам капсите на единина преса. По този начин ми остава и една станция зя lyman m-die която е безценна когато се работи с оловни куршуми.
За нагаждане на точното тегло можеш да си поиграеш с залепване на парченца скоч от вътрешната страна на дупките. Другия вариант ти е да си вземеш от микрометричните дозатори на lee. Ако решиш втория вариант пиши ми имам един излишен. Успех с рилоуда!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Авг 2015, 18:35       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
just_shooter написа:
Другия вариант ти е да си вземеш от микрометричните дозатори на lee.
+1

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Авг 2015, 07:09       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2015, 12:18
Мнения: 77
Местоположение: Varna
just_shooter написа:
:grin:С loadmaster-a е така... трудна работа е поставянето на капси. Виж в youtube има доста публикувано как да се реши донякъде проблема. аз за мен съм стигнал до извода че ми е по-бързо или поне с по-малко нерви да си слафам капсите на единина преса. По този начин ми остава и една станция зя lyman m-die която е безценна когато се работи с оловни куршуми.
За нагаждане на точното тегло можеш да си поиграеш с залепване на парченца скоч от вътрешната страна на дупките. Другия вариант ти е да си вземеш от микрометричните дозатори на lee. Ако решиш втория вариант пиши ми имам един излишен. Успех с рилоуда!


Да доста изгледах , някой са ги правели метални .. Благодаря за инфото. Пиши на лични каква е цената на това чудо ..


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Авг 2015, 09:30       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Слагам капсите с ръчна машинка и за мен думата брак е непозната. Проблем с поставянето на капса по рядко от 1 на 5000.
Имам една излишна ръчна машинка за поставяне на капси на LEE ако искаш подарявам. Не е нова, но в добро техн.състояние.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Авг 2015, 10:23       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Относно капсите на Лоудмастер:

Най-надеждно на ръка, минаваш ги всички само с главата за избиване на диска, после слагаш капсите на ръка.
Всички други решение се казват Дилън 650 или 1050 или Хорнади ;-)

Относно дупките на дозатора:
1. Микрометричен
2. С фина шкурка около цилиндрично тяло (молив или химикалка) започваш да разширяваш по-малката от двете дупки, докато стигне до желаната доза

Иначе Лоудмастера за парите си е супер!
Успех в релоудинга!

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Авг 2015, 14:44       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 25 Юли 2015, 12:18
Мнения: 77
Местоположение: Varna
Благодаря Ви за съветите , съвсем случайно се оказа че минавам на .40 кал. ще видя дали ще успея там да напасна барута спрямо дипките .. Благодаря Ви още веднъж


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Яну 2018, 12:04       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Добри хора, да не пускам нова тема - ще ползвам тази.

Имам следния проблем при снарядяване с Loadmaster:

Досега съм работил само с гилзи СВС - проблеми не съм имал. Обаче СВС-тата свършиха и отворих следващите по реда си - СиБ. И тука ми се получава следното: патронът, който излиза от factory crimp-а, бива задържан от нещо вътре, тъй щото леко се огъва shell plate-a отдолу. При движението на буталото надолу в един момент патронът си излиза де, ама от излишния напън, който се получава от задържането му в главата, става едно злобно изчаткване от връщането на shell plate-a в изходно положение. След десетина такива спрях за да търся проблема.
1. Ако сваля factory crimp die-a - всичко работи на 6.
2. Ако развия регулиращата глава на factory crimp die-a до степен, че да не участва в процеса (да отиде много нагоре) - нищо не се променя и пак си задържа и чатка.
3. Самият factory crimp die го свалих, разглобих и измих с чистител за спирачки. Падна съвсем малко количество много фин железен прах, който си е съвсем нормална гледка предвид, че не знам и аз колко хиляди патрони са минали от там. След изсушаването го сглобих, поставих обратно и настроих, но нищо е се промени - пак задържа и чатка.
4. Чаткане няма, ако се сложи само една гилза в пресата - т.е. когато готовият патрон влезе във factory crimp die-a - всички останали die-ове да са празни.

Някой има ли идея какво се обърква?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Яну 2018, 20:28       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
JDredd написа:
2. Ако развия регулиращата глава на factory crimp die-a до степен, че да не участва в процеса (да отиде много нагоре) - нищо не се променя и пак си задържа и чатка.


JDredd написа:
4. Чаткане няма, ако се сложи само една гилза в пресата - т.е. когато готовият патрон влезе във factory crimp die-a - всички останали die-ове да са празни.


Не съм ползвал тази преса, но от горните описания мисля, че причината е някъде в другите участници. Може би някоя позиция не позволява буталото да отиде до пълно горно положение и кримп процеса остава недовършен и гилзата си го казва.

Според мен, това вероятно може да се случи в full sizing die - различни размери или подобни.

Продължение: Проблем може да има и в матрицата, която разширява разширява гърлото на гилзата, ако има такава. На моя Dillon 550 (комбинирн е със сипването на барута) получавам най голямото съпротивление и вибрации при не добро регулиране.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Мар 2018, 18:20       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Добре де!
Разбрах , че няма начин да капсиш на машината....
Та, какво и е прогресивното?
Може би цената?
А решение на проблема?
Или разделяне на действията, т.е. няма прогресивна преса?

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Апр 2018, 07:38       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Юли 2013, 18:02
Мнения: 87
delf написа:
Добре де!
Разбрах , че няма начин да капсиш на машината....
Та, какво и е прогресивното?
Може би цената?
А решение на проблема?
Или разделяне на действията, т.е. няма прогресивна преса?

Машината работи, но трябва много прецизна настройка. Освен това има особености и подобрения, които като се направят и всичко си идва на мястото и няма брак. Когато и свикнеш, производителността и е около 700 на час. За да я подкараш трябва търпение и техническа грамотност. Едно от основните подобрения, които съм направил е камера монтирана в гнездото на матрицата над накапсвачката. Позволява да се следи процеса и да елиминирам брака. Като цяло е произведена с големи толеранси машината и една с една не си приличат, някой си работят, други те подлудяват преди да ги подкараш. Всичко е въпрос на настройка. Аз имах късмет да ми обясни много по машината технически грамотен човек ползващ такава, с времето и аз открих доста неща.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2018, 02:12       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
На този LoadMaster нещо чупи ли се (говоря за детски болести) и има ли нужда да се поръчат някои чаркове превантивно?

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Апр 2018, 13:30       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Юли 2013, 18:02
Мнения: 87
Rotkod написа:
На този LoadMaster нещо чупи ли се (говоря за детски болести) и има ли нужда да се поръчат някои чаркове превантивно?

Това ти трябва, 2 броя.
https://www.titanreloading.com/new-load-master-small-primer-trough-assembly?search=90381
А това също се троши, в основата, където е оста на лоста на буталото на капсите.
https://www.titanreloading.com/lee-load-master-lm3238-carrier-body?search=LM3238

Понякога се чупи и шпилката на формоващата и декапсулираща матрица. Но това е най-вече грешка на потребителя.

Ако ще поръчваш нещо, пусни едно ЛС да обединим доставката.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Апр 2018, 20:33       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Ако на някой му е интересно...
Настройване на LEE Load Master

Ще се радвам да чуя мнения на колеги ползващи тази прогресивна преса дали е така или не? Също ако имат нещо интересно да споделят, ще е полезно за всички.

Линк:
http://forums.loadmastervideos.com/foru ... ?f=2&t=699

Съдържание:
I learned a lot of great tips on setting up the Load Master from users on this forum and used them to setup my press this weekend. Following is a summary:

Mount press to a sturdy workbench with 1/4" bolts

Smooth rough edges of case retainer under primer feed arm

Remove raised letters from bottom of primer depth adjustment screw

Remove any burs on primer feeding system

Lubricate and cycle the press several times after first lube to break in the press - do not apply grease to the bottom of the shell plate

ADJUST CASE RETAINERS
Remove turret
Move retainers in
Place empty case in station 1 and cycle the press

INSTALL TURRET
Apply blue LockTite on turret screw
Wiggle turret and tighten screw

INSTALL SIZING/DECAPPING DIE
Lower lever
Screw in until bottom of die contacts shell plate
Tighten lock nut
Raise lever
Screw die in additional 1/4 turn

INSTALL POWDER THROUGH/EXPANDING DIE
Lower lever
Screw in until bottom of die contacts shell plate
Unscrew die 3/4 turn and finger tighten lock nut
Turn screw in for additional flair

INSTALL BULLET SEATING DIE
Unscrew bullet seating screw to its outermost position
Open case retainer and place completed round in shell plate
Lower lever
Screw die until it makes firm contact
Finger tighten lock nut
Turn bullet seating screw until it touches the tip of the bullet

INSTALL FACTORY CRIMP DIE
Unscrew crimp die to its outermost position
Lower lever
Screw in until bottom of die contacts shell plate
Finger tighten lock nut
Open case retainer and place completed round in shell plate
Lower lever
Turn in adjusting screw until it just touches the case mouth
Lift lever
Screw in additional 1/2 turn for light crimp, one full turn for heavy crimp

ADJUST PRIMER DEPTH
Turn adjusting bolt to its most upward position
Insert case with spent primer in station 1, advance to station 2
Lower handle, turn bolt down to lever
Raise lever
Turn bolt downward two additional bolt faces
Tighten lock nut using 7/16" wrenches

INSTALL POWDER MEASURE
Wipe down powder tube and disks with anti static dryer sheet
Orient the flat side to the drop tube
Adjust the lever above the chain hole over the lever below

ADJUST POWDER CHAIN
Push handle up
Feed chain, pull lever down slightly, pull chain one additional bead

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Апр 2018, 08:28       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Доста почетох, включително и във форума им.
От всичките клипове, най много ми хареса и отговаря на истината един пич как е решил проблема с накапсянето-слага ги ръчно PDT_Armataz_01_22

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer