logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 11:23




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Дек 2015, 18:25       Заглавие:  Маса за преса
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Здравейте и честита коледа . Много слушах тази година и освен няколкото пистолета през последната седмица ,Дядо Коледа ми изпрати един Дилон 1050 :armed: Имаше и вьншна намеса сьщо както в политиката. Многоуважаваният от мен Мистьр Кусев удари едно рамо, сьщо така жена ми сьс подписа си вьрху чека финализира сделката и тотално убеди Дядо Коледа:D Сега се тьрси маса ......Колко да е висока? На каква височина да са гилзите? Какьв материял ? Мястото ми е ограничено. Живея в мальк скромен апартамент( един ден искам да сьм като 38 супьра... кьщи на три ката, басейни, екс......ех мечти где вашья сладост...)Някакьв работен шкаф с чекмеджета сьщо може би става.....За естетика не ме брига, стига да не е с габарити на лека кола.Нямам място. Какво ползвате и ще ми предложите?

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Дек 2015, 21:47       Заглавие:  Re: Маса за преса
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
http://www.bonanza.com/listings/Workbench-Garage-Lighted-Wood-Top-Tool-Box-Drawers-Mechanic-Handyman-organize/248596892?gpid=68416460341&gpkwd=&goog_pla=1&gclid=Cj0KEQiAzO6zBRC25Ju1idGJiZkBEiQAP3Sf6AGhZeEURTIQt-EpFYiTLP_clUfKQE0mch1Yrrl41HwaAtlC8P8HAQ Нещо такова ми се вьрти в главата. Ама да не е lighten wood обаче. Тьрся яката работа.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2015, 13:44       Заглавие:  Re: Маса за преса
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Доста от хората, които работят на такава (както и на 650), предпочитат да релоудват прави.
Имаш повече сила, вкарваш цяло тяло и т.н. също и пестиш от кръст, особено ако не е добра височината на стола.
В този смисъл, тази маса е супер, а не ти пречи да и сложиш един по-висок бар-стол, ако не те устройва прав.

Кате мерило, можеш да ползваш следното:
В долно положение на лоста, не трябва да те кара да се навеждаш.

Останалите кутийки и аксесоари с гилзи и куршуми и др можеш да ги слагаш и местиш докато са ти ТАМЪН ;-)

Поздрави и дай боже всекиму такава "подписваща" жена :tu:

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Яну 2016, 03:45       Заглавие:  Re: Маса за преса
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Мерси. Преди :
Изображение

и след :

Изображение

Koлкото и банален да изглежда този избор , вьобще не е за подценяване . Това което мислех да взема от пьрвия ми пост излезе на живо егати ментака. Клати се нагоре надолу като на старо магаре у@я. Какви изводи си направих след егати мьките :1.Релоад само прав !!! Няма столове , молове , кревати и т.н. Най - натуралната стойка е да си прав. Оттам и масата да е малко по високичка. Зависи от пресата и човека, но за 1050 е супер ако горния край масата опира в пьпа.2. Колкото по яка и стабилна толкова по добре. Клатенето е една от вьзможните причини да имам барут навсякьде по плейта и масата....Тепьрва ще сменявам рингове и други глупости, белкем спре да тече тоя ми ти барут. 3. Да се закрепи допьлнително кьм стена/таван е задьлжително. 4. Плота отгоре да е дьрвен. Обира вибраций , сьздава топло настроение....Толкова засега. Като монтирах пресата , предвидливо оставих от дясната страна място за един Марк 7 https://www.youtube.com/watch?v=TZWNvBmBJJA :smoke: :smoke: :smoke:Почвам да играя тото :D

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Яну 2016, 06:35       Заглавие:  Re: Маса за преса
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
:tu:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Яну 2016, 18:21       Заглавие:  Re: Маса за преса
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Поздравления for the "powder room" :-)

Напълно правилно си разбрал, че масата трябва да се закрепи за стена. На разположение имаш две стени - едни хоризонтални 2 х 4 закрепени към стената ще свършат работа да отстранят хоризонталните вибрации. Вертикалните биха се отстранили ако инсталираш още един 3/4" plywood (намажи със polyurethane за да не хваща мазни петна). В ляво от тпрозореца (в същност и цялата лява стена) имаш възможност да направиш една етажерка (с остатъка от 4 х 8 plywood), която ще ти даде възможност да държиш tools, primers, bullets etc (подобно на моите етажерки).

Все пак ако намериш един bar stool с облегалка ще се чувстваш по комфортно.
Ще ти трябва и един stud finder за да можеш директно да закрепиш the 2 x 4 on the walls.

Have fun and do not forget to do some shooting. :tu:

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2016, 05:13       Заглавие:  Re: Маса за преса
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Yank написа:
На разположение имаш две стени - едни хоризонтални 2 х 4 закрепени към стената ще свършат работа да отстранят хоризонталните вибрации. Вертикалните биха се отстранили ако инсталираш още един 3/4" plywood (намажи със polyurethane за да не хваща мазни петна).
Пьрвото изречение Янко почти го схванах, ама второто с вертикалните не можах :oops: Кьде да ги инсталирам казваш? 2х4 имам някьде от преди. Тоя полиретан ....метни някакьв линк .. не ми е познат :punch:

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Яну 2016, 06:01       Заглавие:  Re: Маса за преса
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Хоризонталните вибрации са вибрирането (не е секс) на масата ляво-дясно или напред-назад. Просто стягаш масата за 2 х 4 studs за да не мърда повече.

Това 3/4" plywood е равна дъска :-) 4 на 8 фута от Home Depot или който и да е lumber center - инсталирай го върху сегашната повърхнина на масата (лепило и screws). Polyurethane е лак, който прониква в дървото (нещо като шел лак ама по-добро) - ще го намериш в секцията за боите.

И ако не си държиш ръцете в гъза може и да направиш нещо по-добро. :?

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer