logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 23:53




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Апр 2016, 06:06       Заглавие:  Re: Новия ми проект 260rem
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Усилие на влагане или еднакво притискане на куршума от гилзата.

Литературата казва, да разшириш гърлото (дулцето в този форум) и след това с бушинг да го докараш до исканото стягане. Лапуа предлага тази процедура за новите гилзи (има известни изменения на размерите на гърлото след закаляването). К&М има този експанзивен инструмент и е мого хвален.

Аз купих вече Redding dies - Full Size die, Neck die and Full Body die. Останa ми да опрделя бушинга. The dies се продават на групи с различни цени в зависимост от качеството. Предполагам, че най добрите са шлайфани до огледало. Надявам се за моите да са такива.

Изстрелях около 10 фабрични патрона (Норма гилза с Бергер VLD 140 гр куршуми). На кутията имаше обявена 2750 fps от 26 инча цев. Моята 29.5 инча цев даде 3050. За отбелязване е, че диаметъра на гърлото се разшири само 0.002 инча от първоначалния си размер. Разширението на диаметъра тялото е с около 0.001 инч. Дължината остана същата. Групите на 50 метра бяха по-малки от половин инч. На 100 групите бяха окол 0.75 инча. Не съм првил никакви други измервания (оставам ги за през лятото - в момента чакам самолет). Купих сумати неща за мерене на head space. Всичко е опаковано за сега и при първа възможност ще постна резултати.

За отбелязване е, че болшинството от хората стреляйки с 6.5 мм използват IMR 3850 powder. Търсех данни за 6.5 без успех за Varget (все пак той ще бъде използван за .223).

Интересна дискусия се заформи - трябва да споделим методи и резултати от определяне на оптималния jump. Иво да каже какво е постигнал със специялния ример. От мен, това ще стане през лятото.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Апр 2016, 09:47       Заглавие:  Re: Новия ми проект 260rem
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Yank написа:
Изстрелях около 10 фабрични патрона (Норма гилза с Бергер VLD 140 гр куршуми). На кутията имаше обявена 2750 fps от 26 инча цев. Моята 29.5 инча цев даде 3050. За отбелязване е, че диаметъра на гърлото се разшири само 0.002 инча от първоначалния си размер. Разширението на диаметъра тялото е с около 0.001 инч. Дължината остана същата. Групите на 50 метра бяха по-малки от половин инч. На 100 групите бяха окол 0.75 инча. Не съм првил никакви други измервания (оставам ги за през лятото - в момента чакам самолет). Купих сумати неща за мерене на head space. Всичко е опаковано за сега и при първа възможност ще постна резултати.


фабричните патрони обикновено са доста консервативни
обикновено при такива заряди .. на 3ти изстрел на гилзата заема точния размер на патронника ;)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Апр 2016, 09:48       Заглавие:  Re: Новия ми проект 260rem
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Yank написа:
Аз купих вече Redding dies - Full Size die, Neck die and Full Body die. Останa ми да опрделя бушинга. The dies се продават на групи с различни цени в зависимост от качеството. Предполагам, че най добрите са шлайфани до огледало. Надявам се за моите да са такива.


най-доброто е къстом ФС по твоя патронник
при вас има много фирми които го правят и не е толкова скъпо

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2016, 19:10       Заглавие:  Re: Новия ми проект 260rem
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
vaskoamer написа:
И аз по подобен начин си шлайфах сайзващата :) Страх ме беше да "пипам" повече,че все още нямам пушката и не знам как ще ги вади,като размер от патронника. Колкото до орехчето,дето оправя вътрешния размер на изваждане,изобщо не мисля да го ползвам. Това стругче на К&M,оборудвано с карбиден пивот и кътър,стругова шийката на гилзата и я прави абсолютно еднаква по цялата и дължина. При едно по следващо сайзване,естествено след анийлинг,няма как и усилието на влагане да не е едно и също.


Какво използваш да държиш гилзата?

Този микрометър какво показва - дебелината на стените на гилзата, дълбочината на рязането или и двете.

В момента нямам Лапуа гилзи в ръцете си - колко са дебели стените? Ако си ги мерил, има ли голяна разлика в рзамера на стените?

Какъв е ъгъла на кътера и кое е по-добро?

Използваш ли някакъв бушинг за да си нагласиш усилието на влагане?

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Апр 2016, 22:40       Заглавие:  Re: Новия ми проект 260rem
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2011, 16:12
Мнения: 148
https://www.youtube.com/watch?v=HxNyGYx0RPY
Правя го по подобен начин,като ползвам винтоверт и холдера на Лии. Пивода е хубаво да е карбиден,защото има режещи зъби! Индикаторния часовник е необходим за настройване на кътъра,колко да ти отнема от външна страна шийката. После не ти трябва,просто рънваш всички гилзи и няма как да не са еднакви от всякъде,като задължително преди това си ги подрязъл по дължина!
Ако гилзите са чисто нови или качествено термообработени,няма причина и усилието ти на влагане на куршума,да не е еднакво.

Винаги,когото гледам нещо в тубата,после изчитам всичките коментари,ако има такива де :)
Обикновено научавам много повече от колкото от самия филм ;)
Ако пък имаш и някакъв собствен опит,може да разбереш кой е "грийнхорн" и на кой му"чуват ушите" и да се възползваш от инфото !
Поздрави!!! :armed:


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2016, 16:09       Заглавие:  Re: Новия ми проект 260rem
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
@vaskoamer

За информация.

Размених една кореспонденция с K&M, която в общи линии ми обясни колко ще бъде стягането на куршума след като обръснеш шийката и веднага сетваш куршума. Дава го в линейни единици 0.001 инч (и варира в зависимост от диаметъра на куршума).

Въпрос: What is the difference between Standard Expander Mandrel and the Custom Mandrel as far as tension is concern or Diameter. The Custom starts at 0.0015 and up. What would be the tension of the Standard Mandrel.
Отг:The standard mandrels associated with the pilots for the neck turners vary in neck tension by caliber. For the most part calibers .17 through 8mm are on the order of .001” or slightly less. .338 and larger range from about .003” to .005”

Въпрос:Also, If someone utilizes Custom Expander Mandrel, is the case going to fit in the pilot for cutting?
Отг:NO, a custom ground mandrel is only intended to be used to set a specific neck tension and will not provide a proper fit for the neck turner pilot.


Въпрос:I assume that the gauge pin can be ordered separately. What is the Stock No?
Отг: Yes, the gage pins can be ordered separately. Sorry, haven’t taken the time yet to load them on the website. Please call or e-mail and we can get you set up with the size(s) of gage pins you need.

С други думи трябва да се провери дали след като затворим болта куршума няма ли да отиде до нарезите и по-този начин да увелияи налягането. Да не говорим, че един ако отиде друг няма да отиде и акуратността да замине.

Може би ще трябва след обрязването шийката да се мине през един bushing с цел да се получи постоянна сглобка.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2017, 13:36       Заглавие:  Re: Новия ми проект 260rem
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2011, 16:12
Мнения: 148
@Yank
Много полезно :tu:
При мен също след струговане установих,че куршума се влага малко хлабаво.
Сега пък други мисли ме налазиха :DD
Колко ли патрона,ще е "живота" на тази цев ???
Как и от къде мога да си поръчам цев,дори две ???
И понеже знам,че тези неща не стават бързо,искам да го направя сега,пък когато дойде PDT_Armataz_01_30


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2017, 13:55       Заглавие:  Re: Новия ми проект 260rem
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
vaskoamer написа:
Колко ли патрона,ще е "живота" на тази цев ???

няма да е много .. все пак заряд като за 308 го прекарваш през 6,5 .. би трябвало да е около 2000-2500

vaskoamer написа:
Как и от къде мога да си поръчам цев,дори две ???

цялата сменя ще излезне колкото половин пушка (тика) .. при това от Европа (най-евтино от LW директно, самостоятелно)
от Америка - колкото цяла нова Тика

въпроса е дали си заслужава за ловна пушка

сега ако трябва да купувам .. бих си купил нова пушка с още цеви - заедно
тук в БГ само да сменям цевите на 2 сезона

:)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2017, 14:19       Заглавие:  Re: Новия ми проект 260rem
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2011, 16:12
Мнения: 148
Ivo III написа:
цялата сменя ще излезне колкото половин пушка (тика) .. при това от Европа (най-евтино от LW директно, самостоятелно)

Как би могло да стане това? Може ли да разчитам,за някакво съдействие от някой,който вече го е правил??


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2017, 22:52       Заглавие:  Re: Новия ми проект 260rem
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
vaskoamer написа:
Ivo III написа:
цялата сменя ще излезне колкото половин пушка (тика) .. при това от Европа (най-евтино от LW директно, самостоятелно)

Как би могло да стане това? Може ли да разчитам,за някакво съдействие от някой,който вече го е правил??


разбираш се с лотър валтер или дилър какво искаш

вадиш си от твоя КОС разрешително за цефката (за коя пушка)
с това разрешително в КОС ДНСП за внос като посочваш къде ще пристигне цефката (обикновено Аерогара София)
пращаш си разрешителното на диларите .. плащаш и чакаш :)

после в КОС да ти я впишат в разрешителното
от там при Жото Топалов от Златарица да ти я напасне по всички вуду правила на оръжейното изкуство :))

нищо сложно няма
само дето е скъпо, търчане, висене ... и за ловна пушка не си заслужава особено
защото като начало болта няма да е съосен с цевта! (ще се изненадаш ама е така) големи допуски и луфтове по цялата затворна система т.н.

разправията е същата, само че не можеш да получиш това което трябва да се получи

е ако на тиката и боднеш една 26 инчова цефка с това 260 ще изкараш доста скорост
но .. ако ме питаш .. по добре си вземи къстом пушка и на нея и сменяй цевите ;)


още по яко е ..
да си купиш инструменти за нарязване на патронници и цеви бланки без патронник или без последната операция
тогава .. ще си ги правиш със същия патронник и ще си стреляш много време с една рецепта :)

аз така смятам да направя .. тази цев дето я имам мисля да и взема душата тази година
имам къстом инстумент за патронника, и за Коледа да си взема няколко бланки и Жоро ще ми издялка същия патронник

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2017, 00:08       Заглавие:  Re: Новия ми проект 260rem
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
Аз това упражнение го играх преди 2 години , имах един аншуц мач 54 дето винаги ме дразнеше че имаше много голяма огледална хлабина защото болтът не беше от тази цевна кутия , някакъв сбирщайн .
Реших да го модернизирам малко , свалих цевта , резнах я в задния край на 52см. , направих нов патронник с контур на лилжа , доста по-тесен от оригиналния и с различен ъгъл в началото на полетата , промених цевната кутия -преработих я в цангова както са най-новите аншуци ,за да мога да направя така наречения clocking, направих и интегриран тунер на вибрациите който върви върху резба директно на цевта , 11 градусова фаска и т.н. но не остава време да го настроя както трябва инак на няколко пъти с р50 стига до 249т.
В ходът на работа се оказа че дори и цевите на аншуц са разностенни та имаше малко заигравка докато заспи стрелката на индикатора преди да се нареже патроникът. От около година пък имам и райбери за 223мач, 308мач, 6.5х47лапуа . 6,5 х47 трябваше да ми е новата цев но поръчах една хова в 6,5 creedmoor ....и тоя creedmoor взе да ми харесва а и цевта се оказа много качествена ....та първо ще я издухам и тогава ще мисля ...е малко се наложи и нея да резна , но само с 2 см. :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2017, 00:31       Заглавие:  Re: Новия ми проект 260rem
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
:tu: :armed: :armed:

това си е меко казано коремна операция

но само първият път е страшно, после става рутина :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2017, 16:26       Заглавие:  Re: Новия ми проект 260rem
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
SSG написа:
Аз това упражнение го играх преди 2 години


Моля за превод/пояснение : :-)

- контур на лилжа
- преработх цевната кутия в цангова
- издухване на цевта

Thanks :armed:

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2017, 20:06       Заглавие:  Re: Новия ми проект 260rem
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Мар 2007, 02:42
Мнения: 775
Yank написа:
SSG написа:
Аз това упражнение го играх преди 2 години


Моля за превод/пояснение : :-)

- контур на лилжа
- преработх цевната кутия в цангова
- издухване на цевта

Thanks :armed:


-"контур на лилжа" - може и да съм се изразил малко неправилно с думата контур тъй като тя обикновено се използва за външни очертания а патронникът не е от най-външните профили в оръжието ...но ще се оправдая с това , че съм имал в предвид контура на райбера който нарязва патронника :-) , та с думи по -прости , новият патронник който нарязах е с вътрешен профил и размери като на "drop in" цевите 22 кал. които марката Lilja предлага - Neck diam.- .224/5.68mm: Base diam. - .2252/5.72mm. Lenght- .635/16.12mm.
Ъгълът на полетата при куршумният вход е 2 градуса при лилжа, на оригинала е 0.5 градуса. Аз обаче нарязах патронникът с 0.2мм по-плитко , за да врязва малко по-дълбоко куршумът :-)

-" преработих цевната кутия в цангова" - оригиналната сглобка на цевта към цената кутия на мач 54 е на конус , тоест цевта не е на резба навита в цевната кутия а има оформени два конуса - външен на цевта и вътрешен на цевната кутия , двата конуса са набити един в друг и фиксирани с два щифта от двете страни на цевната кутия. Конусите са с толкова малък ъгъл че на пръв поглед приличат на цилиндри , но не са.
След като нарязах новият патронник , оформих външен цилиндър в задния край на цевта , след това преработих и конусът в цевната кутия , като го оформих на цилиндър . Двата цилиндър ги направих с разлика в диаметъра 0.02мм. После направих срез с дебелина 0.5мм по почти цялата дължина на цилиндърът на цевната кутия и се получи цанга , след това по три специално изработени винта от всяха страна които да затварят цангата и готово :-) . Реших да направя това с цевната кутия след като видях ,че цевта е с 0.12мм разностенност при патронникът , и исках да и направя "митичният" clocking , за да елиминирам максимално ефекта от разностенноста , та единственият вариант това да стане беше цевта да е присъединена на цилиндър към цевната кутия ...за да може да се врътка (clocking) в нея и да се настройва по този начин . Неслучайно най-новите модели на аншуц са с цангови цевни кутии , хем може да им се прави клокинг хем и огледалната хлабина се докарва лесно.Clocking-ът е теория ,че всяка цев стреля най-добре завъртяна и фиксирана по конкретен начин в цевната кутия.


-издухване на цевта- това е много приятен, ниско технологичен и много емоционален процес при който ,"шутърът" се опитва да преработи нарезното си оръжие в гладкоцевно такова, единствено и само чрез много стрелба :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Фев 2017, 20:11       Заглавие:  Re: Новия ми проект 260rem
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
много интересна тема
защо не отвориш нова тема в друг раздел .. и да ни разкажеш, ако може и някоя снимка

ще е интересно

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer