logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 18:42




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Дек 2015, 22:48       Заглавие:  Новия ми проект 260rem
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2011, 16:12
Мнения: 148
След дълго мислене и премисляне PDT_Armataz_01_30 ,реших и си поръчах Tikka lite stainless 260rem
Пушката ще я ползвам,както и старата ми 308-ца,за лов 10% от патроните,останалите ще са за стрелба по мишени.
Гилзите,мисля да взема,докато ги има във ВИП-а, Lapua 243win,да ги сайзвам с този експандер и после да струговам шийката.
http://www.kmshooting.com/catalog/case- ... plete.html
http://www.kmshooting.com/catalog/with- ... utter.html
Матриците още се двоумя,като съм се фокусирал върху Рединг,каквито ползвам в момента или Форстър...??
Съвети и мнения,приемам всякакви,с изключение за оръжието PDT_Armataz_01_22 там всичко вече е приключило.
Благодаря ви предварително!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 03 Яну 2016, 00:48       Заглавие:  Re: Новия ми проект 260rem
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Малко по-напред си от мен. Аз сън в процес на custom built rifle в този калибър.
http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?f=51&t=12646&start=15

В момента събирам материали за всичко, което ми трябва за презареждане.

- Гилзи - ще го правя на два етапа. Първо ще взема фабрични патрони и ще видя как се оформят след стрелбата. По този начин ще мога да си наглася Full Size Dial за бъдещо формуване. Лапуа изискава гизлите в този калибър да се формуват преди комплектуване. Всички нови гилзи за акуратна стрелба като минимум изискват дообработка на гнездото на капсата. Така наречната Flash Hole вповечето случаи има метална "паяажина".

Много стрелци използват гилзи от 6 мм (243) и разширяват гърлото до 6.5 мм (264). Други използват 7-08 или 308 и стеснявата гърлото. Това го правят, защото гилзите260 на Лапуа са два пъти по скъпи, Ремнигтон такива почти не се намират. При теб случая е по тежък - хем по-скъпи, хем трябва да се формуват допълнително. Ето един линк за споделяне на опит.

http://www.6mmbr.com/260aiforming.html
http://forum.accurateshooter.com/threads/260-rem-case-forming.3771136/

- Dies - Ползвам Redding and Wllson for 6 mm BR. Доволен съм. За този калибър ще отида с Форстер. Има малки предимства и е по-евтин. Освен това сервиса им е безупречен и са готови срещу почти минимално заплащане да го направят както го искаш. Разширването на гърлото може да се прави и с die, но ако това което си избрал работи по-добре можеш да споделиш.

http://forum.accurateshooter.com/threads/redding-vs-forster-opinions-please.3757755/

- Допълнителни иструменти - Това, което си избрал за формуване на гърлото и оедеквяване на стенат е доста добро (това ще е и моя избор - намерих го в в твоя постинг). Това, което имам до сега върши работа, но ще прибавя и още няколко неща - мерене на концентричност, мерене на head space, ogive и прочие.

Успех в проекта и както се казва keep us posted. Ще е полезно за всички.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2016, 22:06       Заглавие:  Re: Новия ми проект 260rem
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
vaskoamer написа:
След дълго мислене и премисляне PDT_Armataz_01_30 ,реших и си поръчах Tikka lite stainless 260rem
Пушката ще я ползвам,както и старата ми 308-ца,за лов 10% от патроните,останалите ще са за стрелба по мишени.
Гилзите,мисля да взема,докато ги има във ВИП-а, Lapua 243win,да ги сайзвам с този експандер и после да струговам шийката.
http://www.kmshooting.com/catalog/case- ... plete.html
http://www.kmshooting.com/catalog/with- ... utter.html
Матриците още се двоумя,като съм се фокусирал върху Рединг,каквито ползвам в момента или Форстър...??
Съвети и мнения,приемам всякакви,с изключение за оръжието PDT_Armataz_01_22 там всичко вече е приключило.
Благодаря ви предварително!


според мен
най-добре си купи нови гилзи .. https://www.shooting-supplies.eu/en/pro ... -100-.html
след 4 дена ти ги носят на вратата, цената е добра ...

а времето за струговане, горещо формоване и спестените пари ... ги вложи в тренировки ;)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Яну 2016, 23:35       Заглавие:  Re: Новия ми проект 260rem
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2011, 16:12
Мнения: 148
Интересно,че и аз това си мислех тези дни :)
А пък и цената е добра. Благодаря,ще се възползвам.
http://www.grauwolf.net/recknagel-picat ... -5-mm.html
http://www.grauwolf.net/260-rem-6-5-08- ... nsatz.html
Тези ги няма налични,но имам време,мога да изчакам месец-два,докато ги доставят :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2016, 06:15       Заглавие:  Re: Новия ми проект 260rem
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Цента наистина е добра. Аз взех същите 300 по $0.89. Гилзите са закалени и Лапуа препоръчва full sizing от самото начало.

За първоначалните изпитания на моята пушка купих 40 заводски патрона с Burger 140 gr в Norma гилзи ($2.80/парче). Чудя се с какви патрони да почна презареждането.

Някой с опит да даде насока - на пазара се предлагат стотици. Nosler е много агресив в този калибър.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Яну 2016, 08:41       Заглавие:  Re: Новия ми проект 260rem
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2011, 16:12
Мнения: 148
В България до момента,няма внесен нито един патрон 260 rem. PDT_Armataz_01_30
Като за начало мисля да се поработя с А-мах123 и А-мах 140,в комбинация с Вихта 550.
QL-а,ми дава някакви изходни данни,остава само да ги потвърди и хроното :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Яну 2016, 13:29       Заглавие:  Re: Новия ми проект 260rem
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2011, 16:12
Мнения: 148
Имам да черпя :D


Прикачени файлове:
Photo-0846 (4).jpg
Photo-0846 (4).jpg [ 357.31 KiB | Прегледано 16764 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Яну 2016, 07:00       Заглавие:  Re: Новия ми проект 260rem
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
:tu:

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Фев 2016, 20:01       Заглавие:  Re: Новия ми проект 260rem
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2011, 16:12
Мнения: 148
Днес ми пристигнаха матриците PDT_Armataz_01_30
Много зле работата :( ,ужасен финиш. Сайзнах на бързо 10-ина 308-ци,остават ясно видими следи в задния край,по тялото на гилзата.


Прикачени файлове:
Photo-0858.jpg
Photo-0858.jpg [ 242.08 KiB | Прегледано 16565 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2016, 21:03       Заглавие:  Re: Новия ми проект 260rem
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
vaskoamer написа:
Сайзнах на бързо 10-ина 308-ци,остават ясно видими следи в задния край,по тялото на гилзата.


Предполагам, че си се оправил - може би малко шлайфане? Иво може да ти даде съвет - той ги прави добре тези работи. Аз още не съм поръчал dies, но след твоя постинг май ще отида с Redding dies.

И аз съм почти готов да черпя:

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


Последна промяна Yank на 21 Ное 2016, 17:32, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2016, 22:57       Заглавие:  Re: Новия ми проект 260rem
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2011, 16:12
Мнения: 148
Точно така и стана :)
Винтоверта,водна шкурка 1000,два вида шлайф пасти и всичко се получи огледало.
Сайзвах си 10-ина 308-ци и останах много доволен. Работи си с лекота,мазно-мазно,гилзите светят от всякъде. Сега остана и пушчицата да ми пристигне и ги почвам :DD
Гледам и ти добре си се заредил,само не разбирам капсите защо са ти small rifle???


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 05 Мар 2016, 23:12       Заглавие:  Re: Новия ми проект 260rem
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
vaskoamer написа:
амо не разбирам капсите защо са ти small rifle??


Браво за шлайфането.

За капсите това е грешка, инерция от 6 mm BR. Имам и от другите капси. Надявам се моята пушка да е готова другата седмица. Остана само да бъде монтирана върху приклада за да мога да я опитам.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Апр 2016, 17:51       Заглавие:  Re: Новия ми проект 260rem
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
vaskoamer написа:
Точно така и стана :)
Винтоверта,водна шкурка 1000,два вида шлайф пасти и всичко се получи огледало.
Сайзвах си 10-ина 308-ци и останах много доволен. Работи си с лекота,мазно-мазно,гилзите светят от всякъде. Сега остана и пушчицата да ми пристигне и ги почвам :DD
Гледам и ти добре си се заредил,само не разбирам капсите защо са ти small rifle???



всички матрици ги подложиш на кирилизация :)
само че го правя с едно меко дърво (много меко) на стругче го набивам в матрицата да се оформи по нея и .. с паста :)

даже някои които са без дупки за да излиза смазката .. ги продупчих на ерозия, като се наложи да им обирам и фаска от вътрешната страна на дупката :)
но сега са .. топ :)

ПП: лъсна ли си и топчицата която формова отвътрешната страна на дулцето

ПП2: опитайте и смазката на Форстер :) (верно и тя е в едно никакво шише .. но е топ!)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Апр 2016, 17:53       Заглавие:  Re: Новия ми проект 260rem
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Yank написа:
Аз още не съм поръчал dies, но след твоя постинг май ще отида с Redding dies.


форстер в сайта си имат опция да ти ги шлайфат ;)
при всички случаи Форстер работят по добре от рединг .. че и са на 1/2 цена

ФС на форстер е с една гумичка и самоцентрира пина и не изкривява дулцето

верно Ф. нямат хубав финиш, но пък повечето сериозни стрелци си ги шлайфат по патронника ;) с гръмнати гилзи
така че това е излишна операция .. и излишни пари за финиш, дето ще го развалиш после :P

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Апр 2016, 22:59       Заглавие:  Re: Новия ми проект 260rem
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 25 Апр 2011, 16:12
Мнения: 148
И аз по подобен начин си шлайфах сайзващата :) Страх ме беше да "пипам" повече,че все още нямам пушката и не знам как ще ги вади,като размер от патронника. Колкото до орехчето,дето оправя вътрешния размер на изваждане,изобщо не мисля да го ползвам. Това стругче на К&M,оборудвано с карбиден пивот и кътър,стругова шийката на гилзата и я прави абсолютно еднаква по цялата и дължина. При едно по следващо сайзване,естествено след анийлинг,няма как и усилието на влагане да не е едно и също.


Прикачени файлове:
DSCI4281.JPG
DSCI4281.JPG [ 1.02 MiB | Прегледано 16436 пъти ]
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer