logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 11:47




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2016, 00:17       Заглавие:  Парцали с кореселин/ацетон ... в медията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
от известно време ме дразни омазняването на медията от ресайзващата смазка (най-гадно е с ланолин и рециново масло ;) )
и търсех начини как да не се скапва бързо медията и по рядко да се налага изпирането с топла вода и химии или подмяна

пробвах с какво ли не - слагам парцали, балистол, спирт .. но все тая
.. леко положителен има ефект с дребно нарязани парцали

друг начин да удължаване на живота е .. цериев окис .. но и той е до време, смазката се натрупва с всяка партида гилзи

НО ... от скоро пробвам в различни комбинации да намокрям парцалите с кореселин

и резултата е много обещаващ (за мен)


медията става все по чиста :P .. гилзите излизат като нови :D .. т.е. много по хубави от нови :DD PDT_Armataz_01_24 :P
перфектно обезмаслени .. без никакви следни от смазки
дори като че ли се разтваря остатъците от нагар .. по гилзата и по медията


за сега продължавам да експериментирам с количеството парцали и кореселин .. но мисля че намерих перфектен метод
... да имам чисти гилзи и медията по рядко да се сменя или изпира

ПП: борбата ми е да намаля времето за релоадинг и да увелича това за стреляне и тренировки :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2016, 00:21       Заглавие:  Re: Парцали в кореселин ... в медията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Кореселина е универсален разредител на нитроцелулозни бои и лакове
този който ползвам е със състав: 15-30% ацетон, 30% толуол

ПП: има много видове кореселини!

ПП2: всичките миришат ужасно, но това не е важно в случая :DD PDT_Armataz_01_30

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2016, 00:30       Заглавие:  Re: Парцали в кореселин ... в медията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
пробвах да наливам кореселин в медията и да слагам сухи парцали,
но когато намокря парцалите предварително и ги пусна мокри в медията .. за секунди стават черни! и много добре почистват всичко

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2016, 04:51       Заглавие:  Re: Парцали в кореселин ... в медията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Какво използваш за смазване на гилзите. Аз ползвам Hornady One Shot Spray и медията никога не съм усещал, че се е зацапала. Смених я по простата причина, че много дълго я използвах.

Тоя прашец, който ти ми прпоръча работи много добре и гилзите излизат почти със златно отражение :-)

https://www.amazon.com/Hornady-Shot-Spray-DynaGlide-Aerosol/dp/B0001NA29U/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1464835625&sr=8-3&keywords=hornady+one+shot+dry+lube

Имам намерение сега да изпозвам ваксата на Рединг. Ще видим дали цапа.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2016, 08:47       Заглавие:  Re: Парцали в кореселин ... в медията
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2010, 21:04
Мнения: 86
Местоположение: софия
Благодаря за споделения опит
Ще го пробвам с ацетон - по-летлив е но няма примеси и ако се сменят няколко пъти парцалчетата мисля резултата ще е по-добър.

_________________
Константин Петров
CNSYS
CZ 75 SP-01 SHADOW
CZ 75 SP-02 SHADOW


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2016, 22:57       Заглавие:  Re: Парцали в кореселин ... в медията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Yank написа:
Какво използваш за смазване на гилзите. Аз ползвам Hornady One Shot Spray и медията никога не съм усещал, че се е зацапала. Смених я по простата причина, че много дълго я използвах.

Тоя прашец, който ти ми препоръча работи много добре и гилзите излизат почти със златно отражение :-)

https://www.amazon.com/Hornady-Shot-Spray-DynaGlide-Aerosol/dp/B0001NA29U/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1464835625&sr=8-3&keywords=hornady+one+shot+dry+lube

Имам намерение сега да използвам ваксата на Рединг. Ще видим дали цапа.



сега ползвам този лубрикант за 6.5, 308 и 408
http://www.forsterproducts.com/product/ ... lubricant/

иначе сам ползвал на RCBS и на Reding

мога много да пиша .. но Форстера е най-добър - гилзите се отблъскват най-еднакво рамената
не изсъхва, много е финн ... и не се получава вдлъбване в гилзата .. ако намацаш повечко
само дето шишето им е мега гадно .. ама ще го преживея :)))

но и всичките .. яко омазняват медията :))

от една страна е добре .. защото церевия окис иска лека мазнинка да полепне и да полира по добре
.. обаче когато минат 1000 гилзи .. омазнени става страшно :) и трябва да се пере с вряла вода, перилни препарати и обезмаслители .. или да се изхвърли и сложи нова


има всекакви мазила ... аз меря всяка една гилза след FS колко са се отблъснали рамената с компараторa и .. лесно мога да преценя коя смазка ми прави най-точни гилзите при еднакви други условия :)

:)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2016, 23:12       Заглавие:  Re: Парцали в кореселин ... в медията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
kosio197 написа:
Благодаря за споделения опит
Ще го пробвам с ацетон - по-летлив е но няма примеси и ако се сменят няколко пъти парцалчетата мисля резултата ще е по-добър.


ако е много стара медията .. първо само с парцали да се почисти
после .. по рядко се налага да сменям парцалите

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2016, 03:30       Заглавие:  Re: Парцали с кореселин ... в медията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Ivo III написа:
най-добър - гилзите се отблъскват най-еднакво рамената


Иво

В последно време закупих сума ти мерилки (Sinclair International - къде другаде :-) )

Full Size започна да го правя 0.002 инча свиване на рамото от гръмнатата гилза. И при положение, че гилзата не е раздута в основата (голямо налягане), усилята ми върху пресата са минимални и този спрей въши работа за мен (изпарява се бързо)

Офф Топик - забелязах, че причината налягането да е високо е без да имам кой знае какви скорости, че свития ми патроник и дебелината на шийката са причина. Правилото е, че на гръмната гилза трябва да можеш да дропнеш патрона вътре. Днес обръснах шийките на новите и гръмнатите гилзи да видим какво ще излезе. Работя с Лапуа.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2016, 09:26       Заглавие:  Re: Парцали с кореселин ... в медията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
важен е резултата - еднакви по размер гилзи :tu:

другото не е от значение

аз работя .. почти с граничното максимално налягане - трябва ми скорост .. и гилзите ми са доста разтеглени
в 6.5 патронника ми с минимални толеранси, както матрицата (форстер) ..

но с износена 308 .. си е приключение да формоваш без хубава смазка и на максимални заряди

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2016, 10:38       Заглавие:  Re: Парцали с кореселин ... в медията
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Авг 2013, 01:18
Мнения: 93
Yank пробвай с гилзи Remington за 260rem. те са с по-голям обем отколкото Lapua в 260rem. ;)

Аз работя с тях и ги предпочитам за 260rem пред Lapua. Макари че е приключение да си ги намирам напоследък в Европа :D


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2016, 11:01       Заглавие:  Re: Парцали с кореселин ... в медията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
elwix написа:
Yank пробвай с гилзи Remington за 260rem. те са с по-голям обем отколкото Lapua в 260rem. ;)

Аз работя с тях и ги предпочитам за 260rem пред Lapua. Макари че е приключение да си ги намирам напоследък в Европа :D


Моя грешка - аз имах предвид 6 мм Norma BR с пушка Savage Model 12 Long Range. Ползвам я за 600 ярда.

260 Remington не съм го почнал още. Чакам последни инструменти - Seating Die LB Wilson и Redding Bushings за все още неизползваната ми пушка :td: . Имам 400 гилзи Lapua, но Ремигтона също е рядък тук - цената му е също привлекателна.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2016, 11:11       Заглавие:  Re: Парцали с кореселин ... в медията
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Offline

Регистриран на: 02 Авг 2013, 01:18
Мнения: 93
Yank написа:
Имам 400 гилзи Lapua, но Ремигтона също е рядък тук - цената му е също привлекателна.


В Европа тези гилзи винаги са били трудни за намиране, но цената им бе в немски магазини за 100бр. 74EUR, но последните доставки все по-трудно го намирам и всичките магазини в които го има актуализираха цените около 92-96EUR за 100бр.
Направиха го колкото Lapua, с тази разлика, че се намира доста трудно и се чака много, ако го нямат на склад.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 07 Юни 2016, 11:50       Заглавие:  Re: Парцали с кореселин ... в медията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Online

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
elwix написа:
пробвай с гилзи Remington за 260rem. те са с по-голям обем отколкото Lapua в 260rem. ;)


щом обема е по голям = по тънки стени :td:
от там ... по слаби гилзи, по лесно ще преминат от еластична в пластична деформация, по малко цикли, по лошо формоване и т.н. все лоши неща

поне такава е логиката :)


ПП: цената за Лапуа 260 е Euro 82,75 за 100
http://www.ballisticservice24.eu/SERVIC ... lapua.html

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2017, 12:23       Заглавие:  Re: Парцали с кореселин ... в медията
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 31 Окт 2014, 19:12
Мнения: 8
Ivo III написа:
от известно време ме дразни омазняването на медията от ресайзващата смазка (най-гадно е с ланолин и рециново масло ;) )
и търсех начини как да не се скапва бързо медията и по рядко да се налага изпирането с топла вода и химии или подмяна

пробвах с какво ли не - слагам парцали, балистол, спирт .. но все тая
.. леко положителен има ефект с дребно нарязани парцали

друг начин да удължаване на живота е .. цериев окис .. но и той е до време, смазката се натрупва с всяка партида гилзи

НО ... от скоро пробвам в различни комбинации да намокрям парцалите с кореселин

и резултата е много обещаващ (за мен)

медията става все по чиста :P .. гилзите излизат като нови :D .. т.е. много по хубави от нови :DD PDT_Armataz_01_24 :P
перфектно обезмаслени .. без никакви следни от смазки
дори като че ли се разтваря остатъците от нагар .. по гилзата и по медията

за сега продължавам да експериментирам с количеството парцали и кореселин .. но мисля че намерих перфектен метод
... да имам чисти гилзи и медията по рядко да се сменя или изпира

ПП: борбата ми е да намаля времето за релоадинг и да увелича това за стреляне и тренировки :)


Няма ли да е по-лесно, преди тумблера, да се пуснат гилзите в съд пълен с кореселин за известно време .Не съм пробвал , но предполагам , че няма да има проблем .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Сеп 2017, 13:13       Заглавие:  Re: Парцали в кореселин ... в медията
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
Yank написа:
Какво използваш за смазване на гилзите. Аз ползвам Hornady One Shot Spray и медията никога не съм усещал, че се е зацапала. Смених я по простата причина, че много дълго я използвах.

Тоя прашец, който ти ми прпоръча работи много добре и гилзите излизат почти със златно отражение :-)

https://www.amazon.com/Hornady-Shot-Spray-DynaGlide-Aerosol/dp/B0001NA29U/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1464835625&sr=8-3&keywords=hornady+one+shot+dry+lube

Имам намерение сега да изпозвам ваксата на Рединг. Ще видим дали цапа.

Янк да е жив и здрав един руснак, който ме светна как да си релодвм патроните за калаш с + смазване на гилзите стечен парафин и миене в лимонена кисилина ...
В руските форуми много неща се пишат

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer