logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 14:29




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2018, 05:54       Заглавие:  Скъпи прогресивни преси
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Всичко около мен мина на Еволюшьн марк 7 който с глезотийте излиза на 12 К. Дет се вика влагаш пари ведньш и си решаваш живота и забряваш за Лее лоадмастьра. Само идея давам. Аз в този и следвашите 2 живота не мога да си го позволя.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Ное 2018, 07:07       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
За тия пари може да се купи комерсиална Камдекс? Не бях чувал за тези, нещо ново е явно.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2018, 04:14       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Преди около месец и половина един приятел плати за Камдекс 40 хилки. Има и еволюшьн. Да го питаш за какво му е защото си прави патрони само за него , доктор по професия а и на всичкото отгоре и не може да стреля :D Камдекс му казаха ,че няма да му пратят машината докато не изкара при тях някакьв курс. Предполагам ще го учат как да го ползва. http://www.orrtactical.com/ и https://dynamicmunitions.com/ са фирми който са основани от приятели шутьри с който сьм всеки ден почти заедно. Ако нещо по специално като инфо те интересува ми кажи и ще те свьржа с тях.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Ное 2018, 19:52       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Камдекс ползвани може да се намерят за 10-на хиляди, последната която видях май беше към 8000, вярно че беше преди няколко години.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Ное 2018, 17:19       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Базовият модел на Марк 7 стартира около 3 К ако не се льжа. Иначе ето за този революшьн говоря цена 14К и си решаваш проблемите.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2018, 02:07       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Аз стрелям 90% оловни куршуми със смазка, няма как да ползвам автоматична преса, поне като съм проверявал главите за влагане на куршуми не работят с такива. С моя Хорнади правя около 350- 400 патрона на час, което ми е предостаъчно.
От доста време се каня да взема един автомат за подаване на гилзи, така само ще трябва да слагам куршумите на ръка, ама ще трябва да сменям дисковете като смемям калибрите, и пак става дълга и широка.
На тоя от клипа ме кефи колко е празен гаража му, в моя кола не е влизала от години :).


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2018, 03:05       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Вижда се капака на един вайпьр ако се загледаш. Двойно турбо с 1500 кончета. Завалията не е падал под 8 сек досега . Все 8.1 или 8.2 . Явно и кола кара така както стреля. Сигурен сьм ,че ако я барна ще му подобря рекордите. Аз го познавам от доста време но до вчера не знаех , че има и друго хоби. След 4 скоростни кутий сега слага пета и като е готов ще му врьтна едно крьгче. Стреляй олово като те кефи и не мисли за вредните му ползи кьм човешкия организьм. Един ден ще се мре така или иначе. Полимерни си перкат без грешка на тази машина ама трябва и бояджия да ставаш. При днешните цени (особено на черния петьк) трябва да си истински ценител на леенето за да си лееш и стреляш нормалните пистолетни калибри. Галант ми идва около 5,5 с остьпката а Акме на 6,6 цента. 9мм и 10 К количество.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2018, 06:24       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Имам все оше по 20-30-на хиляди .38, 9 и .40, предполагам че ще ме изкарат дълго време. Лея от време на време единствено едни малки куршумчета, мисля бяха 90 грейнови за револвер наган, които ползвам с намален заряд за мосин.
Мислех да правя някой ден с полимерно покритие, но там пък газовете от печенето са май доста вредни.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Ное 2018, 17:44       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Ivo III написа:
говорим за изисквания/критерии за състезателен патрон, а не за увеселителни цели


Забележи, че всеки един клик на този инструмент придвижва влагането на гилзата с 0.001 инч - много добро качество.

http://www.xxicsi.com/super-precision-click-head-br-priming-tool.html

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Ное 2018, 17:53       Заглавие:  Re: Въпрос за lee Loadmaster
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
cz85 написа:
Базовият модел на Марк 7 стартира около 3 К ако не се льжа. Иначе ето за този революшьн говоря цена 14К и си решаваш проблемите.


Великолепна фабрика за правене на патрони. Чудесна, ако стреляш автоматични оръжия. На едни machine gun стрелби видях трима приятели да стрелят 50 калибър картечници. По мои сметки за около 4 часа изстреляха поне 150-20о хиляди и се чудех колко врем са презареждали. Да не говорим за Mr. Dillon (RP) и неговите картечници задвижвани от 5 HP електромотори. Не напразно направи бизнес за презареждане.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Ное 2018, 19:02       Заглавие:  Re: Скъпи прогресивни преси
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Отделих тук отклонението от темата за Loadmaster-a.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 19 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer