logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 09:06




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 342 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 23  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Яну 2020, 17:01       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Привет,

Имам едно питане.

Гилзи, fiocci преса RCBS rock chucker supreme, full length size die RCBS, shell holder #10 RCBS. Имаше малко зор докато си настроя матрицата (хиляди пъти, по хиляди благодарности на колегата tsb), така че да са ОК за моя патронник след което си направих 80 гилзи в началото ги гледах с шублера първите 5 бяха горе-долу еднакви 1.768-1.765 и така.

Сега като ги скъсявам ми излизат и такива 1.758 тази разлика от 0.01" ми бърка тримването реално всяка гилза я мера, скъсявам пак меря и така много губи време.

За да ми работи тримeра т.е. веднъж настроен разчита на еднаквост при раменете на гилзата.

Та въпроса ми е на какво може да се дължи липсата на еднаквост при resize на гилзите? За смазка на гилзите взех каквото имаше във VIP-a за целта спрей на хорднади (one-shot) дезодорираш ги, чакаш и ги минаваш през пресата. Общо взето минаха леко на 80 да e имало 2-3 които да са тегави като едната се оказа гилза S&B.

П.С.
Това шлосерство голямо губи време. Нещо не ми се вижда да си направиш 100 патрона за 2-3 часа, 2-3 дена може ама от къде?


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Яну 2020, 18:09       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
С какво подрязваш гилзите?

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Яну 2020, 19:42       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
b5202s написа:
Сега като ги скъсявам ми излизат и такива 1.758 тази разлика от 0.01" ми бърка тримването реално всяка гилза я мера, скъсявам пак меря и така много губи време.


Всяка гилза трябва да бъде <= от максимума. Подрязването на гилзата трябва да се прави САМО ако шийката се е разтегнала (това става след многократен reloading).

L.E. Wilson предлага CASE GAGE, който спестява време и усилия.

https://www.brownells.com/reloading/measuring-tools/case-gauges-headspace-tools/325-wsm-case-gage-sku749058026-33287-114596.aspx?cm_mmc=cse-_-Itwine-_-shopzilla-_-749-058-026&utm_medium=cse&utm_source=connexity&utm_campaign=itwine&utm_content=749-058-026

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Яну 2020, 19:49       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Yank написа:
b5202s написа:
Сега като ги скъсявам ми излизат и такива 1.758 тази разлика от 0.01" ми бърка тримването реално всяка гилза я мера, скъсявам пак меря и така много губи време.


Всяка гилза трябва да бъде <= от максимума. Подрязването на гилзата трябва да се прави САМО ако шийката се е разтегнала (това става след многократен reloading).

L.E. Wilson предлага CASE GAGE, който спестява време и усилия.

https://www.brownells.com/reloading/measuring-tools/case-gauges-headspace-tools/325-wsm-case-gage-sku749058026-33287-114596.aspx?cm_mmc=cse-_-Itwine-_-shopzilla-_-749-058-026&utm_medium=cse&utm_source=connexity&utm_campaign=itwine&utm_content=749-058-026



Thank you for choosing Brownells!

To make the shopping experience with Brownells better, we have a number of representatives in Europe.

These representatives will help ease the extensive licensing and shipping complications associated with purchasing products from our U.S. website. Rest assured, you will still benefit from our vast product selection and industry-leading customer service.

For a listing of our Brownells Europe representatives,
Visit Brownells Europe

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Яну 2020, 21:16       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
Странно! Даже с най-простия инструмент на Лий, трудно може да се получи разминаване в дължината на подрязаните гилзи повече от 0,001", много рядко 0,002".... а, и изобщо не е толкова бавно, тъй като и винтоверта влиза в действие! За илюстрация, едно видео за гилза в .308 win (търсен размер- 2,008"), но принципно е едно и също...

https://www.youtube.com/watch?v=eBg-dOePFks

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Яну 2020, 22:11       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
b5202s написа:
За да ми работи тримeра т.е. веднъж настроен разчита на еднаквост при раменете на гилзата.


за да разчита на рамене, трябва да са разпънати добре, а често не става от първи изстрел

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Яну 2020, 22:46       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
Ivo III написа:
b5202s написа:
За да ми работи тримeра т.е. веднъж настроен разчита на еднаквост при раменете на гилзата.


за да разчита на рамене, трябва да са разпънати добре, а често не става от първи изстрел

Хм, ако инструмента ползва за база раменете, при разлика която се получава, изобщо не говори добре за еднаквостта на гилзите след формоването им...

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Яну 2020, 23:31       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
emil5koff написа:
Ivo III написа:
b5202s написа:
За да ми работи тримeра т.е. веднъж настроен разчита на еднаквост при раменете на гилзата.


за да разчита на рамене, трябва да са разпънати добре, а често не става от първи изстрел

Хм, ако инструмента ползва за база раменете, при разлика която се получава, изобщо не говори добре за еднаквостта на гилзите след формоването им...


ако не са разпънати по патронника на 100% .. как да се формоват ?
или нещо е объркано .. с формоването

ако пушката е с тесен патронник ... трябва да се подреже шелхолдера

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Яну 2020, 23:54       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Картечар
Картечар
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Яну 2016, 23:44
Мнения: 184
Ако не са разпънати по патронника, обикновено не се нуждаят от подрязване след фулсайз...ако обаче са смесени разни лотове или различни марки, би могло да се получи нещо такова...с останалото съм съгласен!

_________________
"Свободата, Санчо, е на върха на бойното копие!", Мигел де Сервантес, "Дон Кихот"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Яну 2020, 14:56       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
emil5koff написа:
С какво подрязваш гилзите?


Тука съм го описал. Даже и съм го снимал разглобено.

viewtopic.php?f=3&t=15148&start=30
Yank написа:
Всяка гилза трябва да бъде <= от максимума. Подрязването на гилзата трябва да се прави САМО ако шийката се е разтегнала (това става след многократен reloading).


Значи, случвало ми се е на фабрични патрони след като е стрелян, на върха на шийката да е леко вдлъбнато. Оказа се че като взема гилза дето е над 1.75 колко точно не съм мерил, или стреляна т.е. по патронника. Като я шибне болта от затворена задръжка и като я извадя има точно същото вдлъбване. Та експериментално установих че 1.750 са ми ОК 1.755 не са ми ОК.

emil5koff написа:
Ако не са разпънати по патронника, обикновено не се нуждаят от подрязване след фулсайз...ако обаче са смесени разни лотове или различни марки, би могло да се получи нещо такова...с останалото съм съгласен!


Като цяло гледам да ги събирам топли, топли, но когато си водя помагачи са събирали и чужди. Значи след FL size са (1.758-1.759) или 1.768 тези дето са дълги явно не са мои. Моите гилзи са по-нови тези имат нагар около шийката и раменете. Като цяло 90% трябва да са си от моята карабина. Ама за карък за пробните/учебни съм попаднал на мешани. Иначе другите от освен Fiocci ги прекарах през тримера за обучение и в кофата.

Но мисля не ме разбеахте въпроса е дали е нормално след FL size да има разлика от 0.01" в гилзите това преди тримера.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Яну 2020, 15:02       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
b5202s написа:
Но мисля не ме разбеахте въпроса е дали е нормално след FL size да има разлика от 0.01" в гилзите това преди тримера.


Предвид как работят повечето ФЛ матрици.. напълно е възможно.
Всъщност е съвсем ОК първо да ги сайзнеш и чак тогава ако има нужда да ги подкастриш, а не обратното.

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Яну 2020, 15:15       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
BornToDrink написа:
Всъщност е съвсем ОК първо да ги сайзнеш и чак тогава ако има нужда да ги подкастриш, а не обратното.


Естествено!

Повтарям защото някой може да разбере грешно. След full length size, скъсяване на 1.7495-1.750 (2,3 от 50 дойдоха 1.748).

Да попитам.

Каква е целта на меренето на гилзи. Видя ми се излишно преди тримване та сега му е ред. Също защо си мерим и куршумите. Каква ни е делтата, т.е. след като ги мерим имаме за цел някакво групиране.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Яну 2020, 16:35       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
b5202s написа:
Да попитам.

Каква е целта на меренето на гилзи. Видя ми се излишно преди тримване та сега му е ред.

Също защо си мерим и куршумите. Каква ни е делтата, т.е. след като ги мерим имаме за цел някакво групиране.


Теория: Материяла на гилзите, след промяна на размерите, има тенденция си да се връща обратно (пружинира) в обратна посока. Това се контролира с термобработка (нагряване до 750 -800 F - annealing). Процеса е задължителен ако се състезаваш на точност с оръжие, което прави групи, поне 10 изстрела, от 5 инча на 1000 ярда. Има и други изисквания (меренето на куршумите например), но не е по темата.

Практика: Ако твоята стрелба не изисква (лов например) и не може да даде тази свръх точност: Всяка гилза, която, обработена с някакви толеранси, лесно влиза и излиза от патронника на твоята карабина, е годна за reloading.

А меренето на гилзата, преди барута и проектила, е да ти даде уверение, че ще влезе и излезе от патронника. Препоръчвам е да мериш the datum на рамото (накъде в средата на вертикала). Дължината на гилзата (< от максимума) е без значение.

Ако приемеш тази практика, спокойно можеш да минеш на progressive press с капацитет 200-250 на час.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Яну 2020, 16:49       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 30 Авг 2016, 13:23
Мнения: 2673
Благодаря за обяснението :tu: ! Но очевадно не се изразих правилно.

Да се чете претегляне. Защо мерим теглото на гилзите и куршумите и на каква делта ги сортираме.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 28 Яну 2020, 16:54       Заглавие:  Re: Reloading на 223/5,56 за спорт [AR15]
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Фев 2018, 19:42
Мнения: 267
Причината е същата - консистентност.
Делтата.. еми 0.1 грейна :)

Гилзи не съм чувал някой да тегли ако трябва да бъда честен, особено ако не се мешат различни брандове и “брой изстрели”.

Но в контекста на темата, ако целта не е да се стреля по стотинки от 100 метра тези упражнения са абсолютно излишни.
Единствено е добре да не излизаш от максимума на дължината на гилзата.
За арката аз пердаша на прогресивна с дозатор. И въпреки, че стават сравнително консистентни, гледам да ги правя бързо, а не перфектни.
Че то за една тренировка ако избухам 200-300 патрона си е нечовешко да им бая един по един всеки път. :surp:

_________________
Релоудинг оборудване и компоненти


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 342 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 23  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer