logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 01:00




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юни 2020, 11:43       Заглавие:  Правене на Куршуми в .308 с медни ризници и оловно ядро?
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 01 Юни 2020, 11:36
Мнения: 5
Моля някой ако има опит в правенето на медни ризници и куршуми в 308. да сподели за матрици преси техники и всяка информация свързана с това .....Предварително Благодаря !


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юни 2020, 11:47       Заглавие:  Re: Правене на Куршуми в .308 с медни ризници и оловно ядро
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
http://www.corbins.com/

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юни 2020, 11:54       Заглавие:  Re: Правене на Куршуми в .308 с медни ризници и оловно ядро
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 01 Юни 2020, 11:36
Мнения: 5
Благодаря ... Разглеждах ги нещата в този сайт доста прочетох обаче и доста не разбирам..... може ли конкретна информация .. имам преса на RCBS Rock Chuker трябват ми матрици за нея които да формоват куршуми за лов примерно HP ... може ли да ми кажете точно колко и кой матрици ми трябват за да започна


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юни 2020, 12:06       Заглавие:  Re: Правене на Куршуми в .308 с медни ризници и оловно ядро
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 01 Юни 2020, 11:36
Мнения: 5
или ако може контакти на някой колега който има опит в тази сфера


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юни 2020, 12:07       Заглавие:  Re: Правене на Куршуми в .308 с медни ризници и оловно ядро
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
много е слаба пресата за 308

за лов е безумие, всички се отказаха които се пробваха

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юни 2020, 12:30       Заглавие:  Re: Правене на Куршуми в .308 с медни ризници и оловно ядро
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 01 Юни 2020, 11:36
Мнения: 5
Ясно ....а дали имате контакти на някой който е пробвал да ми и обясни по на дълго как стоят нещата (Работата ми е такава че имам страшно много свободно време да се занимавам) ....скоро един приятел ми донесе бг куршуми който ги прозвежда човек от Самоков и останах очарован от качеството (не го очаквах) и реших да пробвам да направя свой собствени ... не ми е удобно да разпитваме човека понеже той ги прави с цел продажба и да не си помисли че го разпитвам с цел конкуренция .


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юни 2020, 13:08       Заглавие:  Re: Правене на Куршуми в .308 с медни ризници и оловно ядро
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Въпросния човек се отказа .... Незнам как да го кажа, но юзерите TIR и Иван Бързилов са запознати само отгоре отгоре дори Бързилов се изказа, че не им се занимава т.е., че искат готов продукт като лапуа сценара.
Лично аз съм пробвал въпросните куршуми и да си кажа честно липсваше това помедняване на цевта.
Куршумите си летяха много точно. За жалост не успях да ги тествам на лов.
От второ лице, което е приятел на човека който го правеше знам, че дори страхотно се представяли по време на лов. Отделно въпросния човек е имал желание или планове да прави мачови куршуми за .30 калибър.
Забравих да спомена, че куршумите му бяха уникално точни като тегло, дължина и форма.
Ако хора които имаха възможности му бяха помогнали сега в България щеше да има една малка фирма за производство на такъв качествен продукт.
П.П. Въпросния човек беше направил и куршуми с алуминиев връх

Ето нещо по темата

http://www.lovecbg.com/index.php?/topic ... %B8%D1%8F/


и дано някой накара този човек да си съживи продукцията

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юни 2020, 13:12       Заглавие:  Re: Правене на Куршуми в .308 с медни ризници и оловно ядро
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 01 Юни 2020, 11:36
Мнения: 5
Човека работи в момента и могат да се поръчат куршуми от него !


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Юни 2020, 13:44       Заглавие:  Re: Правене на Куршуми в .308 с медни ризници и оловно ядро
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
PufGun написа:
Въпросния човек се отказа .... Незнам как да го кажа, но юзерите TIR и Иван Бързилов са запознати само отгоре отгоре дори Бързилов се изказа, че не им се занимава


моля моля :)
имам опит и то сериозен в пресоване и теглене на ризи за 9х19

за снайперски цели .. е абсолютно губене на време
еднаквост на ризи, олово, дълги серии .. бк? радарни данни?? и прочие??? - няма

за ловни цели са .. екстра! пирфектни, щом трепят добре, и ако са на ниска цена .. да трепят ефтино това е върха за БеГе

ПП: пресовал съм и куршуми от чисто сребро :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Юни 2020, 15:57       Заглавие:  Re: Правене на Куршуми в .308 с медни ризници и оловно ядро
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 24 Мар 2020, 09:28
Мнения: 1166
Ivo III написа:

ПП: пресовал съм и куршуми от чисто сребро :armed:


Куршум за хартия и далеко установих, че за антипирата пасват Hornady - HPBT 168 grain, ELD -M 168 grain за Lapua - scenar 167 grain ... резултата там си го видял нищо че е с бързомер ....

За четинести четирикраки твърдо Hornady interlock SPBT 165 grain като тук се възползвах от съвета на приятел. Е няма да откажа и 170 гейновите BUL с алуминиев връх.

Като каза, че си пресовал от сребро ... като чуя, че наближава зомби апокалипсиса ще ти звънна ... нищо, че ще е тегъв разговора за малко сребърни куршуми в .30 калибър с тегло 168 грейна и да незабравям за верния калаш + за 9 мм 124 грейна за глока ...

_________________
http://thegunman-bg.com/forum/memberlis ... file&u=344
Jägermeister
«Едната чест ловеца брани
опазвайки играта своя,
ловува, уважавайки целта си,
с почит към Създателя и неговите твари»


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer