logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 20:03




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 454 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 31  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2018, 10:46       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 28 Май 2016, 19:04
Мнения: 117
Някой използва ли(ползвал)ли е матрици на Lyman в 9мм?

_________________
Никола Бикирски СК”Титан”


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2018, 11:36       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5468
Corporal написа:
JDredd написа:
Corporal написа:
Работя със Сингъл преса на Лий.
А с какви глави (dies) си?

Lee Deluxe Carbide 9mm
Хммм...
Интересно ми е как сипваш барута тогава PDT_Armataz_01_30

Моите 2 ст. по темата: в началото на релоудерската си кариера когато се задълбочавах във всякакви подробности, бях решил, че това отваряне на гилзата прекалено много изморява метала и с цел увеличаване на броя на възможните цикли на презареждане и аз реших да пробвам да го спестя. Резултатът беше, че значително ми се забави технологичния процес, който пък иначе беше един бърз PDT_Armataz_01_30 - и аз тогава работех с единичка. Затова и се върнах в старото русло.

Относно спестяването на едната операция не ви разбрах къде е далаверата :roll:

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2018, 16:59       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Corporal написа:
Някой използва ли(ползвал)ли е матрици на Lyman в 9мм?

От Lyman ползвам M die.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2018, 18:29       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 28 Май 2016, 19:04
Мнения: 117
Имам и двата комплекта,качеството е в полза на Лаймън,определено.

_________________
Никола Бикирски СК”Титан”


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2018, 19:37       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
JDredd написа:
Моите 2 ст. по темата: в началото на релоудерската си кариера когато се задълбочавах във всякакви подробности, бях решил, че това отваряне на гилзата прекалено много изморява метала и с цел увеличаване на броя на възможните цикли на презареждане и аз реших да пробвам да го спестя.

Дойде ред и на мойте две стинки. Обрьщам се кам всички , не само кьм Дреда. Искам или не искам според мен е грешен пьт. Правилния пьт е : трябва или не трябва да го правя, защото не може куршума да ти влиза сам без никакво усилие и да се питаш да отварям или не.... И тук всичко зависи от куршума. Отваря се точно толкова колкото да задьржи и подведе леко куршума. В 99.9 ако се ползват полимерни (само такива ползвам по разбираеми причини) се налага отваряне. Дали .355,.356,.357,.358 за 9 мм си е точно за тази дискусия дилема. Примерно .357 теоретично може да ми даде повече точност и компресия но както сьс това и главоболия при релоад( прекалено разтвяране на устните или яко раздут готов патрон) и проблемно циклене на патлака - (тесен чеймбер и т.н). Опита за спестяване на процедури си го обяснявам с опит за намаляване на времето при правене. Е , може да се налали времето като се ползват правилни прогресивни преси но струват пари. Така че или пари се харчат за машина или се потиш на масата.
Гилзите не ги сьбирам от години. 100 кинта за 5000 полирани с доставката ме устройва засега.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2018, 21:30       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Проектила трябва да бъде центрован спрамо оста на гилзата. Иначе забрави за точност. Отварянето на гилзата осигурява тази центровка. При снарядяване на оловни проектили много често част от оловото се "бръсне" по стените на гилзата.

При rifle гилзите тази центровка се осигурява първо от конфигурациатя на проектила (така наречения BT - boat tail) и второ от една вътрешна фаска на гилзата (още една операция :-) ).

Според мен и други, отваряне и кримпване на гилзата в никакъв случай не намалява живота. Има все пак едно износване на primer pocket. Капсата става лабава и може да доведе до неприятни неща ако почнат газовете да излизат и отзад. Витан е прав да купува "нови" (one time fired) гилзи. Идват почистени и съкращават времето за обработка. Въпрос на $$$ и време (което е пари разбира се).

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Сеп 2018, 21:39       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1081
Местоположение: Въъъййй....маняк!
Цитат:
В 99.9 ако се ползват полимерни (само такива ползвам по разбираеми причини) се налага отваряне.


Налага се!
От скоро ползвам Мдай и наистина е незаменим.
Но и настройката на главите е много важна!
Имах проблем въпреки Мдая, но благодарение на господин Паунов ( moderna ) всичко си дойде на място!

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Сеп 2018, 05:14       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 08 Дек 2014, 01:10
Мнения: 572
Yank написа:
Проектила трябва да бъде центрован спрамо оста на гилзата. Иначе забрави за точност. Отварянето на гилзата осигурява тази центровка.
Ок,че трябва да е центрован трябва да спор няма, но тук човешкият фактор не играе голяма роля от една страна и дали точно отварянето на гилзата осигурява на 100% тази центровка или проценти има и самият дай ? Оттук и машината като цяло не е за пренебрегване ако следим готовия продукт като качество а не само количество. Сега не говориме за някакво дивашко разтваряне кьдето куршума си пада сам- там отиваме на черешово топче .Плюс това според ме за точност биха играли други фактори като химичен сьстав , размер, правилно подбрана комбинация за заряда на куршума и др. Тук за пистолета 3 мм нагоре или надолу не мисля ,че на някой са му проблем.
Yank написа:
При снарядяване на оловни проектили много често част от оловото се "бръсне" по стените на гилзата.
Точно,тоя сьм го ял дет се вика.

_________________
Blade™ написа:
Да живее камшика! Удриййй! Бой по путката с черпака!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Дек 2018, 17:10       Заглавие:  Re:
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Ivo III написа:
...хубаво е да си сортирате гилзите
да са от един производител .. защото всеки има своите разлики и допуски
особено при влагането на капсата!


Колеги,
Има ли разлика меджу гилзите на S&B и S&B NonToxic (9x19)?

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Дек 2018, 17:32       Заглавие:  Re: Re:
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Rotkod написа:
Има ли разлика меджу гилзите на S&B и S&B NonToxic (9x19)?

Разликата е, че S&B NonToxic са с по-малка дупка между капсулното гнездо и гилзата. Обикновено си чупиш пина за избиване. Трябва да се използва модифициран пин с диаметър 1.8 мм.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Дек 2018, 21:00       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
По-добре ги разкарай Non Toxic-a. Както Камен каза, вероятността да счупиш игла е голяма. Веднъж съм имал работа с такива, не счупих игла (с RCBS матрици съм, може би това ме спаси), но усилието беше двойно по-голямо, риска предполагам също и като цяло - не си струва.
Иначе самите боеприпаси бяха може би едни от най-добрите заводски, с които съм стрелял - 147 grain-ви, изключително поведение на оръжието заради приятния откат и разбира се, с много по-малко мръсотия и вреда.

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 08 Дек 2018, 23:20       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Ясно, NonToxic отива в кофата.
Благодаря. :tu:

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Дек 2018, 21:39       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Господа, почиствате ли джобовете на капсите и ако да с какво ги почиствате?

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Дек 2018, 11:29       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Rotkod написа:
Господа, почиствате ли джобовете на капсите и ако да с какво ги почиствате?

Ако почистваш разкапсени гилзи в ултразвукова вана с подходящ препарат се почистват. Използването на орехова медия с размер 0.8-1.3 в тумлер дава задоволителен резултат.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Дек 2018, 11:53       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
Благодаря г-н Moderna,
Аз поръчах едно интересно инструментче на RCBS - Primer Pocket Cleaner Brush, пък да видим как ще се държи. А ти каква ултразвукова ваничка ползваш (марка, модел, вместимост)?

Относно тумблера, сякаш повече клоня към «wet tumbling» и металните пинове с полираща добавка, за да чисти добре и отвътре. То, не че сухата медия не чисти, ама това си е за една отделна тема “Dry Tumbling bs Wet Tunbling”.

Въпросът тук е откъде в БГ/Европа може да се закупи мишинката на Frankford Arsenal Platinum Series Ritary Tumbler?

ПП. Весела Коледа на всички колеги.

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 454 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 31  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer