logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 18 Апр 2024, 13:07




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 457 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 31  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Дек 2018, 14:11       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
Примерноhttps://www.doublealpha.biz/ced-brass-tornado-tumbler

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Дек 2018, 14:25       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Ако си с прогресивна преса ще е ОК да ги търкаляш в медия, стига да оставиш депраймващата глава с пина за избиване на капсите, защото винаги има някой, на които гнездото се запушва от медията, и ако я няма тази стъпка, ще имаш проблеми или с влагането на капсите, или със запушени канали, които могат да доведат до не запалване на барута.
Ако си с единична преса, ще трябва да ги минаваш отново на депраймваща глава поотделно, по същите причини, забавяйки процеса.
Единствено .223 съм чистил с медия, след като съм им махал капсите/ресайзвал, за да махна смазката, и съм виждал много гнезда набити със медия.
Лично за мен е излишна стъпка, в най-лошия случай разширяваш гнездото с допълнителни обработки, в най-добрия случай изглежда по-чисто докато сложиш новата капса - поне аз не виждам полза от чистенето.
Но пък аз не чистя и гилзите, презареждам ги както съм ги събрал от земята.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Дек 2018, 14:46       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31404
Местоположение: Sofia
навремето правих тестове с запушени огнепроводни канали с орехова медия (тест на функция само) - запалиха всички, скорости не мерих или не помня :)

разлики в скоростите
получаваха се най-много от различни модели гилзи = различен обем, различни стени на гилзата = различно стискане, от там и форсирането и паленето се променя

кримптването донякъде уеднаквява скоростите, но до някъде (ЛЕЕ 4 дай сет)


правих много тестове, десетки тестове .. с почти научна цел :)
и за мен стигнах до няколко извода, практически извода, които следвам все още

общо взето битката ми е била
.. да намаля времето за релоад (минималния изискуем разход на време и операции)
до толкова, че за да получавам приемливо за мен качество
или компенсирам липса на операции с по скъпи консумативи
например: не сортирам гилзи - но използвам качествени капси и меки куршуми и т.н.

споделям си моя личен опит, не казвам, че е най-правилния .. но ще се опитам да го аргументирам, защо го правя :)


миенето
създава повече проблеми, отколкото ползи за 9ките (при карабинните може да се изведе някаква полза)
- полза за обема - няма, разликите са огромни при различните модели гилзи и партиди, че и се губят гилзите
- миенето измива смазката и после скърцат, влагат се трудно, отлагат месинг по матриците = води до чисти, но лошо сглобени патрони (освен ако не ги пускаш след миене на тумблер)
- полза - държи медията на тублера чиста, но аз слагам парцали, които да обират чернилката и пак издържа повече
- иска помещение, мокро
- има риск да сглобите мокри гилзи
- много разход на време

капсуловане
- правя го на ръка, с машинка с малка сила (Лее) за да се усети допиране на капсата до дъното на гнездото
- 0% брак, 100% качество
- още веднъж премятам гилзите през ръцете си и отделям - дефектни, сцепени 18ки и др.

чистя цели гилзи, с медия с парцали с балистол и цериев окис
- получавам външно загладени гилзи = по добра функция на семи ауто системи = 0% засечки
- по лесно декапсуловане, смазани гилзи
- по лесно и по точно/еднакво сглобяване на прогресивна = еднаква дължина = еднакви скорости
- пестя операции и време

използвам качествени капси, сравнително силни
- компенсира разликите в отворите и пали по еднакво и зимно време
- и най-скъпите консумативи, и най-чистата гилза ако не запали капсата е .. скъпа скрап

куршуми
- предпочитам - меки ризи = по меко форсиране (по малки вибрации), еднакво влагане с различни гилзи (не сортирам гилзи)
- по еднакво палене, по еднакви скорости

редовно чистя и смазвам прогресивната преса
- имам една на 0,5+ милиона цикъла .. и още работи с перфектно качество
- смазвам я с Боре хендгард смазката и .. работи както никога досега
- дозирам с кръгли отвори = еднакви дози

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Дек 2018, 16:44       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
И за мен времето е най-важно, съкращавам процеса колкото мога, оше повече, че не търся супер качество.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Дек 2018, 19:42       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
minavasht написа:
И за мен времето е най-важно, съкращавам процеса колкото мога, оше повече, че не търся супер качество.
Ако не стреляш по състезания - става и така.
Иначе една засечка в неподходящия момент ти проваля време, тренировки, пари и накрая - класиране.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Дек 2018, 20:15       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
axiles11 написа:
Или пък намираш кой му ги прави и се пазариш директно: https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20181225101456&SearchText=+Drum+polishing+rotary+tumbler

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Дек 2018, 21:35       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4035
Местоположение: Orlando, FL
Засечки в пистолетните калибри поне при мен се получават единствено от руските капси, там има поне 2-3 на 100, които не гърмят. Ама тъй като не ходя на състезания, и бяха евтини и имам много от тях, приемам го като безплатен урок по следене дали ставам чувствителен към отката, и по отстраняване на засечки с глок.
Никога не съм имал проблем със свестни капси, барута ми почти винаги е Булсай (сега свършвам една бутилка Юник, подари ми я колега), патроните винаги оловни, второ качество със синя грес, която често е изцапала и върха на куршума - имам един глок 23 с 9мм цев, който е само за тях , сменям цевите според нуждите, не помня кога съм го чистил, сякаш по-мазно стреля като е опушен от смазката.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Дек 2018, 22:08       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Rotkod написа:
Благодаря г-н Moderna,
. А ти каква ултразвукова ваничка ползваш (марка, модел, вместимост)?

Относно тумблера, сякаш повече клоня към «wet tumbling» и металните пинове с полираща добавка, за да чисти добре и отвътре. То, не че сухата медия не чисти.

Имам Hornady 1.2l. , която не ползвам. Държа си я за експерименти.
Събраните гилзи от стрелбището слагам в т нар. мръсен тумлер за 10-15 мин. с едра медия(за да не влиза в канала на капсата). Така почти почистените гилзи разкапсявам и след това в чистия тумлер за 90-180 минути с медия 0.8-1.3.
Качеството на почистване и външен вид ме задоволява напълно.
Пробвал съм всички видове мокро почистване и съм решил, че не си струва главоболията. В тумлера хвърляш гилзите, завърташ таймера(ползвам такъв от микровълнова за 2-3лв) и забравям... Като се върна имам гилзи готови за работа.
Аз на релоуд съм се учил от Ivo III. Прочетох всичко написано от него повече от три пъти, купих си LEE Loudmaster и брак не знам какво е. Имам и Lyman M die на мястото на накапсвачката, преди барутницата.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Дек 2018, 22:36       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5471
Като верен последовател на методите на г-н Паунов искам само да внеса едно уточнение: в лоудмастера са поставят предварително почистени и накапсени гилзи.

Навремето и аз бях залитнал по мокро почистване (добре, че не хвърлих пари и там), но описаният по-горе метод с две медии дава отлични резултати.

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2018, 11:19       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Ное 2013, 10:10
Мнения: 1082
Местоположение: Въъъййй....маняк!
JDredd написа:
Като верен последовател на методите на г-н Паунов искам само да внеса едно уточнение: в лоудмастера са поставят предварително почистени и накапсени гилзи.

Навремето и аз бях залитнал по мокро почистване (добре, че не хвърлих пари и там), но описаният по-горе метод с две медии дава отлични резултати.


+1
Станахме двама....
Понякога в някои капсулни гнезда остава медия, но не е болка за умиране.
Първоначално миех, но след като се сдобих с тумблер всички главоболия отпаднаха.
Не си спомням точно в коя тема, но Ivo III беше написал че рано или късно стигаш до тумблер!
Ами на мен ми трябваха 4 години да го разбера.

_________________
GLOCK4ЕTA.... :)
Ruger PC Carbine
CZ 52 "Дъртака"
Beretta 1301 Comp.
Иван Желев


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2018, 13:17       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Автоматчик
Автоматчик
Аватар
Online

Регистриран на: 02 Юли 2013, 18:02
Мнения: 88
Аз пък ще споделя различен опит. Гилзите /9мм/ не се мият, сортират и т.н. Събират се от пода на стрелбището/закрито/ и се презареждат на лоудмастера. Ползвам матриците на Лий, комплекта от 4. Стрелят се през глок, хеклер, градпауър, смитМП. Досега брак - две, три на хиляда и 500. Общо произведени около 30К. Черни и грозни, но засечки заради патрони - не.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2018, 15:13       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
:-)

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


Последна промяна axiles11 на 26 Дек 2018, 15:15, променена общо 1 път

 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Дек 2018, 15:14       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Ное 2011, 14:41
Мнения: 942
Местоположение: ДелиорманА
axiles11 написа:
Празници или не моя тумблер Лиман турррбо не е спирал от няколко дни от сутрин до вечер!
1 Кеф ми е да дразня комшиите с звука
2 Занимавам се с нещо свързано с моята страст
3 И черни ги правя като няма време но златната треска ме тресе
п.п.Машината Дилан 650 само матрЯл да има ....имам си и Dillon Media Separator са си ги връткам ...не ги смазвам :-) медията орехова и царевична понякога и ориз :-)
4 няма такъв кеф като релоуда да направиш нещо и даже и да гърми :-)

_________________
Светослав Ефтимов КДС"Аргус"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2018, 09:50       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4659
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Използвам Ротационен Барабан с вода, препарат за миене на чинии, малко лимонена киселина и стоманени иглички (1-2 часа). След изплакване гилзите отиват на слънце и това е. Иво спомена смазване им за прогресивната преса - досега не съм го правил (чистя и смазвам матриците), но ще го приложа. Модерна казва, че харесва лъскави и гладки гилзи - и аз съм така. Стоманените иглички чистят идеално еднакво вътре и вън (това е особенно важно за карабинните гилзи - да не говорим за гнездото на капсата - по рано го чистех механично) И изненадащо не съм видял драскотини.

Със съхнентето трябва да се внимава - оставям ги да стоят със дни, щото веднъж имах една неприятна изненада от 400 .45 - барута им при разглобяваето излизаше малко зелен.

Избиването и влагането на капсите е част от прогресивната преса. Карбинните минават на ръка. Ползвам един уред за влагане на капси (http://www.xxicsi.com/stainless-steel-priming-tool.html), който ми дава възможност да постигам еднакво влагане с точност до .0001 инча.

Трябва да отбележа, че понякога гнездото на капсите се е разширява и капсата не може да бъде уплътнена. Това е опасно - изгорели газове в лицето. Поправка няма (лепило, лак за нокти и др.) направо хвърляй гилзата. Просто трябва да се чувства усилието на влагане и да се внимава.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Дек 2018, 19:39       Заглавие:  Re: Релоадинг на пистолетни патрони за спорт!
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 14 Ное 2016, 18:37
Мнения: 441
axiles11 написа:

Благодаря колега, но аз търся точно определен модел:
Изображение

Това, което си предложил на мен лично не ми вдъхва доверие. Някак си изглежда крехко:
(ти лично ползвал ли си го този модел, та да споделиш как се държи и как е изработено)
Изображение

_________________
Speed is always good once the accuracy is there!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 457 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 31  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer