logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 22:38




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 123 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Май 2011, 21:41       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Lee има настройка .. една гайка отдолу се развива и се върти цялата основа

само да мине благотворителния турнир .. че много задачи
и ще обесня ... подробно :)

НЯМА ПРОГРЕСИВНА ПРЕСА КОЯТО ДА СЛАГА ОТЛИЧНО КАПСИТЕ!!!
още повече с различни видове гилзи .. технологично им е заложено!

прогресивна преса ще слага хубаво капсите
ако .. ги сортирате! и им вземете факсите на гнездата ..

но по добре .. си ги слагайте на ръка .. капсите

и ще си спестите .. пари, време, нерви и ще имате по-надежни патрони!

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Май 2011, 02:14       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 24 Дек 2008, 20:12
Мнения: 849
Местоположение: София
Оправих проблема .Изгледах 2-3 филмчета и там го показаха това с гайката.Остава и проблема с капсите да се разреши и сме готови.Имам роднина в немско който рьководи екип за рационализаций в голяма компания.Сега да бях там да му покажа за що иде реч,щеше за 2 дни да измисли решение.Иво3 напиши всичките подобрения който си направил по твоята моля.

_________________
As the TGO once said: "Shooting accuractly is meatless if you can't do it fast " ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Май 2011, 02:31       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
на първо време ..

махни верижката дето е като от тоалетно казанче :D
и си сгъни една тел .. както на Дилона ;)

виж .. филмчета как са го направили ..

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Май 2011, 08:29       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
И можеш да смажеш спокойно всички метални търкащи се повърхности със смазка (само смазка, не комбинираните препарати) а там където има пластмаса в метал или пластмаса в пластмаса, едно от най-добрите решения за гладка работа е Jig-a-Loo:
http://www.jigaloo.com/us/e_products_jigaloo.php
Това може и успешно да се използва при смазване на гилзите, защото не съдържа смазка и няма риск спрямо барут и капси.
Със същото е удачно да се пръсне и подсуши (леко) в "шейната" на подаването на капсите, по този начин се намалява риска да се извъртат, неподават и застават на криво.

Успех.

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Май 2011, 05:58       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 24 Дек 2008, 20:12
Мнения: 849
Местоположение: София
Това вече го направих Саше.Намазах всичко де се тьрка и удря с орьжейна смаска.Пластмаси,железа ...все.Минах с водна шкурка сьвсем леко отвьтре цялата шейна на сьчмите.Пуснах една рька и на пишката дето ги подава.При слагането на кутийката на капсите в фунийката ги задьржам с една пиличка за нокти на жената.Така не могат да се извьртят при поставянето.И ето че работата заспа.Еле като трьгна тая ми ти машина.......като швейцарски часовник ги дипли.Цьк-патронче,цьк-патронче.Нито капса се обьрна,нито нищо.Е ,на няколко пьти забравях да врьтна гилзите и ми свьршваха капсите,но ще се отракам по натам.Още по голям кеф е ,като преди това си имал единичка,демек си се очанчил зравата и след това си е благодат.Обаче си е егати ламята,нещо като прасето от Странджа планина на Тодор Колев-за нула време ми опатка всички празни гилзи.Сега ще трябва да сьбирам пак.Това с телта вместо синджира ще го изгледам утре може би.Сега сьм гроги.

_________________
As the TGO once said: "Shooting accuractly is meatless if you can't do it fast " ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2011, 00:01       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 06 Апр 2009, 11:22
Мнения: 36
Местоположение: Бургас
колеги харесъл съм си тази http://leeprecision.com/xcart/LOAD-MASTER-30-06.html . Какво е вашето мнение. Дали си заслужава парите. Благодаря.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2011, 01:28       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
maykal написа:
колеги харесъл съм си тази http://leeprecision.com/xcart/LOAD-MASTER-30-06.html . Какво е вашето мнение. Дали си заслужава парите. Благодаря.


посочения комплект е за 30-06

при тези усилия дето са нужни за карабинки патрони
и като се вземе впредвид че ЛМ не е от пресите с най-мощните лостови системи

.. не те виждам ... освен да пускаш по един патрон да се извърти докрай
и после да слагаш новия ..

да не говорим за качеството на патроните за карабина с този дозатор
освен ако нямаш някои Гатлинг и ти трябват мнооооо патрони с произволно качество и балистика

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2011, 01:47       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Днес най-накрая стигнах до стрелбището, ограничиха ни стрелбите само във вторник и четвъртък.
100 .223 изгърмях,. бях чул че военния барут не се палел от руски капси, а имам по много и от двете. Изгърмяха си, на моя хронограф ги изкара 2750-2800 фута.
10 цента на патрон стават.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2011, 10:32       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
НЯМА ЛОШИ ПАТРОНИ - ИМА МАЛКО ПАТРОНИ !!!
:armed: :armed: :armed: :armed: :armed: :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2011, 22:32       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4034
Местоположение: Orlando, FL
Така е, снощи засичах време, 100 патрона стават за 20 мин, като преди това съм ги декапвал и съм чистил дупките. Дори и след това имах 2-3 процента заседнали капси, трябва да се извадят и донатикат на туретката. Имах 2 от 400, които така и не влезнаха целите, ще ги извадя някой ден да видя къде и защо засядат.
Май и смазката за ресайзването идва повече, ще трябва да пръскам по-малко че някой още лепнат.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Май 2011, 22:45       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Стрелец
Стрелец
Offline

Регистриран на: 06 Апр 2009, 11:22
Мнения: 36
Местоположение: Бургас
Благодаря ти много. Сега имам възможност да ми пратят преса от щатите, би ли ми предложил някоя друга по сносна на същата цена. Благодаря предварително.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2011, 01:19       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 27 Мар 2010, 22:13
Мнения: 13
Някой тук има ли опит с прогресивна преса на RCBS. Тук, в скандинавията единични преси ползват само на RCBS, прогресивни съм виждал на RCBS и Dillon. Та идва ред да взимам и аз прогресивна, но въпросът е коя от тези двете да взема?
Хорнади и Лий не ми хвалете :)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2011, 02:32       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
nekromant написа:
Някой тук има ли опит с прогресивна преса на RCBS. Тук, в скандинавията единични преси ползват само на RCBS, прогресивни съм виждал на RCBS и Dillon. Та идва ред да взимам и аз прогресивна, но въпросът е коя от тези двете да взема?
Хорнади и Лий не ми хвалете :)


Зависи какви патрони ще правиш. Ако са за пистолет всяка става. Опасното е да сложиш повече барут отколкото максимума или да не сложиш барут въобще. И в двата случая има опасност да стане беля. Не знам за RCBS. Dillon предлага усройства за проверка на барута, капсите и т.н. Започваш с най-малката 550 и можеш нататък да подобряваш.

Аз лично препочитам да използвам ръчна преса (държа на качеството - барут, размери и т.н. осбено за карабина). За пистолет зависи колко стреляш и с какво време разполагаш. При моя случай зареждам за двама доста активни стрелци (9мм, .45, .38 special, .380 аuto) и ръчната преса си върши работата без значителна загуба на време и умора. Използвам прогресивна само за гладкоцевно (MEG 9500). Карабините са 7 мм Rem mag, 6 мм Norma, .223 Remington.

Рано или късно ще взема Dillon за пистолет.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2011, 10:26       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
nekromant написа:
Някой тук има ли опит с прогресивна преса на RCBS. Тук, в скандинавията единични преси ползват само на RCBS, прогресивни съм виждал на RCBS и Dillon. Та идва ред да взимам и аз прогресивна, но въпросът е коя от тези двете да взема?
Хорнади и Лий не ми хвалете :)

Dillon 650 бих препоръчал от двете.
Има доста налични резервни части на нормални цена за Зап.ЕС :wink:
Много ще ти е полезно да изчетеш главата за Дилън във форума на Brian Enos, има инфо за всички модели, което определено ще ти помогне при избора.

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Дек 2011, 12:18       Заглавие:  Re: Прогресивна преса - какво да избереме?
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 27 Мар 2010, 22:13
Мнения: 13
Извинявам се, че не посочих за какви патрони я искам. Става дума за 9x19. Благодаря много за инфото, ще прочета темата която ми предложихте.
А за гладкоцевната каква прогресивна ползваш колега?

Поздрави


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 123 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer