logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 23:50




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2012, 12:15       Заглавие:  Re: МЕРКИ И ТЕХНИКИ ЗА БЕЗОПАСНОСТ ПРИ РАБОТА С БАРУТ И ВВ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
КОС няма какво да ги питаме да тълкуват .. нещо дето го няма и да влизат в башибузушката си роля

ако трябва да се пита някои .. то това е само юрист

1. в закона пише ясно какви количества са допустими.

2. в закона пише, че гражданите/състезателите трябва да осигурят условия за съхранение - неподвижни метални каси, с подходящия обем и размер. (точка)

3. вече кварталния не проверява - подписва се декларация в КОС, че сме осигурили тези условия. (точка)

4. отговорността вече не в КОС или кварталния .. а изцяло на състезателя.

5. ако някои има 50/100 милки на сметка, храни с години КОС, МОС, и т.н. и да събори блока и избие хората - ще се измъкне, но на обикновения човечец и да счупи стъклото на балкона - ще го отнесе за цял живот

6. затова .. научете и спазвайте строго всички мерки за безопастност, и никога не ги нарушавайте!

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2012, 20:34       Заглавие:  Re: МЕРКИ И ТЕХНИКИ ЗА БЕЗОПАСНОСТ ПРИ РАБОТА С БАРУТ И ВВ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 25 Юли 2006, 19:46
Мнения: 1218
Местоположение: USA
batdanko написа:
chernia написа:
Ок за сега - консенсус:
1. Капсите извън касата! Да отправим питане до КОС и поне да имаме писмен отговор, че можем да ги съхраняваме отделно?
2.Барута в метални(арсенал) или пластмасови контейнери - в касата(добре е да е огнеупорна) в отделно отделение с дървена облицовка.

Има ли нужда според вас да се мести барута от фабричните метални контейнери в пластмасови...

Да отправим питане до КОС .................?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Само припомням армейския фолклор който е изстрадан от питаници и тъпата система! На питането: Баня ще има ли? и Формата с каски ли е ,или без ? Отговорът е 200% ясен ,категоричен и отривист:Баня няма да има! и Формата е задължително с каски! и ако някой все пак не е съвсем разбрал и пак попита/винаги има такива/ формата става и с противогаз.

Не ми е работа, но има нещо много ненормално. Бездимен барут никога не се съхранява в метален контейнер. Това е изрично изискване и от производителите на барут. Барута (фабричните кутии с барут) се съхранява в дървени контейнери със стени не по-дебели от 25мм (доколкото си спомням) и пантите на подвижната стена/врата да са много слабо закрепени. Никога капси и барут в един контейнер. Капсите винаги в оригиналните кутии. Насипни капси - никога! Вие дръжте метална каса за показ пред полицията, но никога барут в нея.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 09 Юни 2012, 21:06       Заглавие:  Re: МЕРКИ И ТЕХНИКИ ЗА БЕЗОПАСНОСТ ПРИ РАБОТА С БАРУТ И ВВ
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 24 Дек 2008, 20:12
Мнения: 849
Местоположение: София
Borislav написа:
Вие дръжте метална каса за показ пред полицията
И в БГ и тук металната каса си има едно и сьщо предназначние.Не е само за пред полицията.Предпазва от чуждо посегателство на частното имущество и т.н.Капсите и барутите си ги дьржа в оригиналните опаковки в две различни помещения.Готовите патрони в трето.Отделно закона ти казва тук да се сьхраняват отделно муниций и орьжие.Аз се ловя на бас ,че няма нормален човек който да си дьржи помпата вьв вкьщи празна или пистолета.Това е малоумно.Значи като дойде апаша и аз ще му кажа:Човеко ,поспри се за малко -трябва пьрво да донеся мониция,да заредя и тогава действай...... :danger:

_________________
As the TGO once said: "Shooting accuractly is meatless if you can't do it fast " ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юни 2012, 00:01       Заглавие:  Re: МЕРКИ И ТЕХНИКИ ЗА БЕЗОПАСНОСТ ПРИ РАБОТА С БАРУТ И ВВ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Айде малко разумно мислене.

Като влезеш в нагазин (Cabela's например) ще видиш добре подредени пласмасови контейнери с барут, кутийки с капси на една страна и от другата страна на рафтовете патрони. Нещо опасно да има? Няма!!

Барута е запалителен. В затворено пространство вдига налягане и произвежда експлозии. Извод - дръж го в контейбери (оргинални от производителя) далеч от искри, висока температура или пожаропасно място. Аз лично го държа в чекмеджето на един шкаф. Имам поне 5-6 кг най различни марки.

Капсите (поне 3000 за сега) са ми наредени на етажерки в оригиналните опаковки. Вадя порции от 100 за зареждане.

Готовите патрони държа в най-обикноевни пласмасови съдинки докато отидат в метални (military) контейнери.

Всичко това е в отделна сграда далеч от къщата.

В спалнята държа зареден (.45 ACP патрон в цевта) Colt 1911, Smith & Wesson .357 magnum revolver и един 12 калибър Mosberg (помпа) с buck shots.

Имам и огнеопорна каса дето държа "съкровища" (дълги цеви, револвери, пистолети, пари, фотографски цености и малко патрони). Това е ако дойдат крадци без професионални инструменти или пожар в къщи.

Защо трябва да има закони за това? Препоръчана практика да, ама закони. Колко струва да се подържа бюрокрация, която да проверява дали се спазват тези закони? Така ако я караме парите на данакоплатците няма да стигнат за нищо повече и контрола върви към тотален социалистически/комунистически контрол по европейски образец и директиви.

Виж като съм в New York City такива глезени опции няма - там бюрокрацията е на власт, а и в някои "по-напреднали" щати - щото да пазим дечицата.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юни 2012, 18:52       Заглавие:  Re: МЕРКИ И ТЕХНИКИ ЗА БЕЗОПАСНОСТ ПРИ РАБОТА С БАРУТ И ВВ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юли 2007, 17:45
Мнения: 1402
Местоположение: Стара Загора
Yank написа:
В спалнята държа зареден (.45 ACP патрон в цевта) Colt 1911, Smith & Wesson .357 magnum revolver и един 12 калибър Mosberg (помпа) с buck shots.
браво Янк, и аз имам в спалнята 1911 - 45 Auto, помпа, Калаш и АР-15 без патрон в цевта, патрони законни - хиляди - мислех че прекалявам ама сега ти ме окуражи и ще напълня цевите :-)

Сега някъв консенсус - правим отделни огнеупорни каса за оръжието и барута, капсите бихте ли оставили при оръжието или е голям риск - говорим за количества от над 5,000? Последното ми разрешително беше за 15,000 :-)

Някой знае ли какво се случва ако гръмнат 5,000 капси?

_________________
Иван Стоев
СК Тракия Мастърс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Юни 2012, 12:16       Заглавие:  Re: МЕРКИ И ТЕХНИКИ ЗА БЕЗОПАСНОСТ ПРИ РАБОТА С БАРУТ И ВВ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юли 2007, 17:45
Мнения: 1402
Местоположение: Стара Загора
Като чета западните форуми се очертават следните мнения:
1.Барут отделно от капси, а те отделно от оръжие.
2.Може в дървен контейнер, или метален с отслабена стена за да НЕ вдигне налягане ако се запали барута и да стане бомба.

3.Мунициите също в отделен от оръжието сейф - от една страна са комбинация от барут и капси - виж горе, от друга ако децата стигнат до оръжието да нямат муниции да си играят.

За риск от запалване на консумативи се говори в случай на пожар в къщи.


Нашия закон Чл.98 ал.1 иска метална каса или ал.2 помещение с метална входна врата.

Кое според Вас е най-удачното решение за съхранение на:
1.Боеприпаси - говорим за количества от 1000 до 10,000 бр които спортистите обикновенно притежават.
2.Барут - от 3 до 10 кг
3.Капси от 5 до 25,000

Предполагам най-лесно е 3 отделни висок клас огнеупорни шкафа с отслабени сектори...но като сложим и 4ти за оръжията става прекалено?

Някой с друго решение - което се вписва в нашия закон - сиреч метални каси или помещения, което малко хора биха отделили с метална врата(иначе повечето американци пазят барута в мазета в стари хладилници...или шкафове)

_________________
Иван Стоев
СК Тракия Мастърс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Юни 2012, 15:59       Заглавие:  Re: МЕРКИ И ТЕХНИКИ ЗА БЕЗОПАСНОСТ ПРИ РАБОТА С БАРУТ И ВВ
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Циганин кисело мляко не държи :) както и състезател капси и барут :) да не говорим за цели патрони :DD

толкова бързо ги стреляме .. че почти няма какво да се съхранява

:armed: :armed: :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Юли 2013, 20:21       Заглавие:  Re: МЕРКИ И ТЕХНИКИ ЗА БЕЗОПАСНОСТ ПРИ РАБОТА С БАРУТ И ВВ
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 25 Окт 2010, 12:09
Мнения: 111
Местоположение: пловдив
300 WinMag написа:
chernia написа:
4.Ако допуснем, че металния шкаф е двустенен с огнеупортна изолация и имаме отделни отделения за барут(с дървена облицовка) и за капси как да обезопасим тези отделения...ще има ли смисъл ако шкафа е прецизно отслабен така че да се отвори навън при запалване?

Това за съхранението на барута в метален шкаф е като да си държиш бомба у вас!
Според моите скромни познания барута трябва да се съхранява в дървен шкаф, но кокво са решили неуважаваните от мен депутати - господата Сульо и Пульо - не знам.
С интерес очаквам мнението на по-запознати от мен колеги!
Абсолютно прав си! Даже в някои страни е задължително. Сега не знам как е, но преди всички авиокомпании изискваха барута да е в ДЪРВЕН контейнер, независимо от фабричната му опаковка.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer