logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 17:08




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 104 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Сеп 2011, 22:17       Заглавие:  Re: Почистване на гилзи, методи, медия, хитрости
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Сеп 2008, 22:26
Мнения: 1420
Местоположение: Стара Загора
Ivo III написа:
вместо балистол .. може да се види дали няма някои домакински или специализирани препарати дето чистят месинг и мед


Преди години работих в една фирма за хранително - вкусово машиностроене. За месинг и хром - никел ползвахме два вида циф - течен и на гел (един бял такъв) - купуваха ги от магазина до цеха - обикновенно ги търкаха на ръка. За промишления вибратор за дребните компоненти слагаха в "дребинките" (така ги наричаха всички - едни малки метални със всякаква форма) слагаха и по една две опаковки прах за съдове Бинго. Не съм ползвал за гилзи нищо от това но компонентите коит чистихме ставаха като полирани с шлайф паста.
Обаче се сетих нещо. Нали знаете финната мрежа на домакинските гъбички - продава се в по - големи размери по магазините за инструменти и служи за полиране. Дали ще има ефект ако по дъното на тъмблера се сложи голяма шайба от това ?

_________________
...на анонимния му дай да изказва мнение ... :)

Веселин Панов
Tanfoglio Limited 921 cal.9x19;9x21;22LR
Ruger GP 100 cal.357 MAG 4"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Сеп 2011, 12:11       Заглавие:  Re: Почистване на гилзи, методи, медия, хитрости
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Юни 2008, 12:51
Мнения: 568
Местоположение: Пловдив
Аз пробвах измиването на гилзи с този препарат:

Изображение

Трябва да внимавате много при използването му. Аз накиснах гилзите в разтвор от този препарат и вода, като разтвора беше наистина със съотношение може би 1:100.
Гилзите постояха около 20 минути и като ги погледах, какво да видя. Водата беше посиняла. Изсипах веднага разтвора и гледам, гилзите СИНИ, ама сини да ти види окото.
После повторих процедурата но вече за много по-малко време, просто ги гледах постоянно, и държа да кажа, че се чистят доста добре.

Та ако някой реши да използва въпросния препарат да внимава!!!!!!!!

_________________
Георги Томов - СК "Седемте хълма"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Сеп 2011, 15:49       Заглавие:  Re: Почистване на гилзи, методи, медия, хитрости
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 03 Юни 2007, 17:56
Мнения: 600
Местоположение: Русе
:happy: аз ги стрелям и сини, стига някой да ми ги даде пълни :D

_________________
Илиян Илиев
СК Дръзки


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Сеп 2011, 21:24       Заглавие:  Re: Почистване на гилзи, методи, медия, хитрости
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 04 Сеп 2011, 11:56
Мнения: 7
Местоположение: В.Търново
Винен оцет/затоплен за по-бърза реакция/ и ултразвукова ваничка.Няколко цикъла/до изчистване/,средно около 6-8 по 3мин.,неутрализиране със сода бикарбонат/хлебна сода/ и измиване с миещ препарат за съдове/това е за добро отцеждане,да няма засъхнали капки вода.Чисти вън и вътре.Отцеждане с дулцето надолу-за по-бързо може и със сешоар/само да не те види жената/.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2011, 10:20       Заглавие:  Re: Почистване на гилзи, методи, медия, хитрости
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Юни 2008, 12:51
Мнения: 568
Местоположение: Пловдив
THE WARRIOR написа:
:happy: аз ги стрелям и сини, стига някой да ми ги даде пълни :D

Ами оказа се, чи аз мога. :-) :-) :happy:

_________________
Георги Томов - СК "Седемте хълма"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Сеп 2011, 12:55       Заглавие:  Re: Почистване на гилзи, методи, медия, хитрости
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Жоре, ти кажи как е новата Медия.
Аз лично съм супер доволен и най-важното е, че след 20-ина цикъла, тя е все още чиста, докато преди оризът ми ставаше неизползваем на 10-15-ти цикъл.

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Сеп 2011, 15:50       Заглавие:  Re: Почистване на гилзи, методи, медия, хитрости
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 23 Юни 2008, 12:51
Мнения: 568
Местоположение: Пловдив
kouzi написа:
Жоре, ти кажи как е новата Медия.
Аз лично съм супер доволен и най-важното е, че след 20-ина цикъла, тя е все още чиста, докато преди оризът ми ставаше неизползваем на 10-15-ти цикъл.

Саше, още не съм я пробвал да ти кажа. Понеже няма какво да чистя де. :happy: :happy: Като я пробвам веднага ще споделя впечатления.
Като казахме за впечатления, време е за първото:
Прецакал си ме около 200 грама да знаеш. :D :D :D :D :D :joke:

_________________
Георги Томов - СК "Седемте хълма"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2014, 19:35       Заглавие:  Re: Почистване на гилзи, методи, медия, хитрости
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Сеп 2007, 11:27
Мнения: 5469
Като росен пресен в дебрите на релоудинга реших да използвам тази тема за да задам и аз един въпрос - от къде се снабдявате със смлените царевични кочани и черупки от орехи?

_________________
Amicus Plato, sed magis amica veritas.
Aristoteles

Ивайло Узунов
СКДПС "Етър IPSC"
КДС "Саргон"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 14 Яну 2014, 22:50       Заглавие:  Re: Почистване на гилзи, методи, медия, хитрости
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
Аз последно съм купувал от Хасково. Преди това от ВИП, като медията си е "заводска" - не съм пробвал разни домашни рецепти. Звънни за подробностите...

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2014, 02:24       Заглавие:  Re: Почистване на гилзи, методи, медия, хитрости
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
не че нямам медия на РЦБС ... но сега са ми приготвили смена от шипки :)
(един приятел си вари сладко и ми е изчистил, изсушил семената)
интересно ми е дали ще има добър резултат ..

.. но без значение каква медия ползвате
използвайте вълшебния прашец .. RCBS Polishing Compound Package of 5

http://www.midwayusa.com/product/135675 ... ckage-of-5

не че ми е скъпо да го купувам .. този прах
.. но нали трябва да ми е интересно и да има предизвикателство :)
пробвах с цериев окис (използва се за полиране на стъклата на оптики)
и резултата е .. същия :))
(рцбс не казват какъв им е праха .. но няма да се очудя да е точно цериев окис)
обаче шапка им свалям .. на каква цена успяват да го продават :P

направо .. гилзите ми стават като златни :) ... и можеш да се огледаш в тях :)))
и то за много по кратко време

ПП: бижутерите като полират с цериев окис, слагат в медията спиртен разтвор на пчелен восък, за да може полиращия прах по лесно да залепя на черупките ..
но така или иначе ние ползваме мазни смаски - балистол, ланолин, рецинова масло, ресайзващи смазки .. и те вършат чудна работа :))


ВАЖНА ЗАБЕЛЕЖКА: слагайте по малко от праха, колкото едно хапче
ако прекалите с дозата .. става страшно, гилзите стават матови .. не се полират, дори стават по зле
и ще се наложи да слагате парцали с балистол да извадите праха от медията :))

ПП: периодическа слагам парцали 1-2см х 3-4см .. намокрени с Балистол или с домакинския обезмаслител Меглио
за да извади мръсотията .. и изкарва много повече отколкото си представях
почистването е лесно .. но после без прашеца - не работи медията както трябва

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2014, 07:19       Заглавие:  Re: Почистване на гилзи, методи, медия, хитрости
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4651
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Някой може ли да каже защо 9мм гилзи се чистят по-рудно от .45 или 38? Същото е с .223 сравнение със 7 мм магнум и 6 мм BR. Моята медия (понеже е кафява предполагам, че е базирана на орехови черупки) е почти на 10000 патрона. Все още чисти, но иска повече време. Поздрави за Иво дето прпоръча този прашец. Аз za сега довършвам гилзите във ултразвукова вана.

Питам се струва ли си прашеца пред закупуване на нова медия ($14)? Или карай със нова медия и прaшец?

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2014, 09:06       Заглавие:  Re: Почистване на гилзи, методи, медия, хитрости
 
Картечар
Картечар
Offline

Регистриран на: 19 Мар 2010, 17:33
Мнения: 189
Местоположение: В.Търново
JDredd,
Аз взех черупките от орехи, които жена ми използва за коледната баклава и ги дадох на приятел с ярмомелка да ги смели.Пресях ги през две различни сита и сега имам два размера медия.Същото е с царевичните кочани.Работи безотказно и не струва пари.
Поздрави!

_________________
Р. Хаджиниколов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Яну 2014, 20:07       Заглавие:  Re: Почистване на гилзи, методи, медия, хитрости
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Yank написа:
Питам се струва ли си прашеца пред закупуване на нова медия ($14)? Или карай със нова медия и прaшец?


нова стара .. няма значение .. прашеца е вълшебен :)

аз не съм купувал нова медия от години ..
още карам с първата 1/3 само допълвам заради разпиляната .. а съм чистил много гилзи (рифле)

понякога слагам някои парцал с балистол .. да извади боклуците .. и пак :)
само веднъж сам я прал с гел за пране, изсушавам в печката ... и пак :armed: :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2014, 10:25       Заглавие:  Re: Почистване на гилзи, методи, медия, хитрости
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 27 Юни 2006, 16:27
Мнения: 3912
Ето я и моята технология:

1, Избивам капсите от гилзите преди да са чистени

2, В ултразвукова ваничка за бижута от ЛИДЛ/30 лв./ - събира 100 бр. 45 - ци, за по 20 мин. в слаб разтвор от обезмаслител с вода/обезмаслителя е Меглио, или Тайфун/

3, Следва задължително изплакване с вода

4, 400-500 бр гилзи се изсипват във вертикална пералня/закупена специално за тази цел - 200 лв - втора употреба - жената е много щастлива :D - ползва я за пране на кучешките одеяла и мръсни маратонки :x / , добавя се 1/2 чаена чаша прах за пране и на 50 мин. 45 градусова програма без центрофуга гилзите стават като нови от магазин - не им трябва тумблер и медия

5, Сушене на 60-70 градуса във фурната/ако е лято и вън е 35-40 гр. ги изнасям на терасата в леген или тави на един ред на слънце/

_________________
Краси Михтиев
ETAR IPSC
GP Excalibur, Armsan RS-S1, SLR-94


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 16 Яну 2014, 13:23       Заглавие:  Re: Почистване на гилзи, методи, медия, хитрости
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Юни 2007, 20:26
Мнения: 1710
Местоположение: deep water
mihi написа:
Сушене на 60-70 градуса във фурната/ако е лято и вън е 35-40 гр. ги изнасям на терасата в леген или тави на един ред на слънце/

off: такива хубави сушилни на бош има само за 1800 лв...... хем жена ти ще е доволна като суши кучешките постелки през зимата :DD :DD :DD

_________________
Я счастлив по умолчанию. Пожалуйста, не лезьте в настройки!
Если я тебе не нравлюсь,-застрелись! Я не исправлюсь!
Специални благодарности на азбуката за любезно предоставените букви
HitCo
ETAR IPSC

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 104 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer