logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 27 Апр 2024, 09:47




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Апр 2012, 02:40       Заглавие:  Прахово покритие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 24 Ное 2010, 14:34
Мнения: 4036
Местоположение: Orlando, FL
Тия дни направих 100-на 9мм куршма, боядисани с най-евтината прах - $4 за паунд.
Боядисването е лесно, проблема че залепват за плочата при печенето, затова направих плоча с навити винтове, но които слагам куршумите. Засега е само за 25 куршума, което е неефективно, в фурната ми мога да пека поне 6 пъти повече, но иска пробиване на плочи.

9мм бяха добре, но .40 които боядисах явно станаха по-големи (не ги мерих за съжаление, направих само 25) и дори след като минаха през кримп дая на Лии половината не влизаха напълно в патронника.
За сметка на това няма пушек, много малко нагар по цевта, падна с едно минаване на парцал. Мирише леко както когато се пече боята, но е с пъти по-добре и поносимо от смрадта на нормална смазка за оловни куршуми. Освен това куршумите бяха меки, към 12, с смазката на Лии покриха браздите на цевта за 20-на куршума.

Остава да се оптимизира работата, така че да може да се ползва в големи количества.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Апр 2012, 07:55       Заглавие:  Re: Прахово покритие
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
Да споделя моя скромен опит.

Първо като задължително условие е всеки път боята да е със сравнително еднаква дебелина. При мен се получава 0,07- 0,08 мм., като вече успявам да съм константен. За сега и аз редя на скари с болтове, освен когато не ги боядисвам със "задника" нагоре (успявам само с куршуми с плоски върхове).

Според мен това са вариантите:

1.Куршумите да се калибрират преди боядисването до такъв диаметър, че след като са готови (боядисани) да са с необходимия размер.
2. Куршумите да се отливат с такъв диаметър, че след като са готови (боядисани) да са с необходимия размер.
3. След отливането и боядисването да са с такъв диаметър, че ако се калибрират, необходимата корекция да е много малка. Така няма да се свлича боята.

Размери за 9мм по горните точки:

1. Диаметър на куршумите след калибрирането - .354, мах. .355
2. Диаметър на куршумите след отливането - .354, мах. .355
3. Диаметър на куршумите след боядисването преди калибрирането - .356, .357, мах. .358

Това съм установил опитно, това споделям. Убеден съм, че най-вероятно има далеч по-ефективни начини и методи.


По същата логика, за .40 би трябвало размерите да са (не съм пробвал):

1. Диаметър на куршумите след калибрирането - .398, .399, мах. .400
2. Диаметър на куршумите след отливането - .398, .399, мах. .400
3. Диаметър на куршумите след боядисването преди калибрирането - .401, .402, мах. .403


Продължавайки горната логика, за .45 би трябвало размерите да са (пак само теоретизирам):

1. Диаметър на куршумите след калибрирането - .448, .449, мах. .450
2. Диаметър на куршумите след отливането - .448, .449, мах. .450
3. Диаметър на куршумите след боядисването преди калибрирането - .451, .452, мах. .453

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2013, 21:45       Заглавие:  Re: Прахово покритие
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 19 Сеп 2012, 16:35
Мнения: 64
Боя в бг?

_________________
PM ,Glock 34,35,21 SF Set....


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Ное 2013, 22:33       Заглавие:  Re: Прахово покритие
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2007, 13:04
Мнения: 780
Пласто се казва фирмата. Лошото е че дават минимално 5кг. което е мнооого.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 38 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer