logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 01:54




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2013, 21:27       Заглавие:  Re: Календар гладкоцевно оръжие 2013
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 03 Юни 2007, 17:56
Мнения: 600
Местоположение: Русе
strike написа:
Иване, ти стреляш шотгън и аргументите, които си изложил са разумни. В крайна сметка всичко се прави за състезателите.
Ако може и представителите на други клубове, да си кажат мнението. Добре би било да има яснота до ОС. Не е нужно, да се губи време на самото общо събрание.
Ние двамата с Иван Христосков, основно сме се нагърбили с тези турнири, но не държим да се включват националния календар на всяка цена. Целите са популяризиране на дисциплината и възможност да се стреля повече и по-често на състезание.Ние така или иначе ще ги провеждаме. Ако общото мнение, на стрелящите с гладкоцевни е да се промени формата и да бъдат организирани като стрелкови срещи, нека бъде така.


PDT_Armataz_07

Absolut написа:
Аз лично няма да мога да гоня годишно класиране. Но стига да ми падне възможност наблизо, и на три сцени бих участвал.
Как гледате на регламент 2||3/5 със задължително участие на големия в Търново?


Тази година формата беше 2 от 3. Само 8 се класирахме. Хрумна ми нещо, което не съм обмислил още, но ще го споделя. Какво ще кажете ако не е едно Републиканско състезание, то формата да е 1 от 2. Само, че годишният резултат да бъде в точки, а не в хроценти. Първият получава 100% винаги, но точките определят тежестта на състезанието.

Както каза Живко, стрелящите трябва да си направим регламента и да го предложим на ОС. :armed:

_________________
Илиян Илиев
СК Дръзки


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2013, 21:36       Заглавие:  Re: Календар гладкоцевно оръжие 2013
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
chernia написа:
Щотгън и Райфъл по едно голямо истинско състезание!


то пък какво годишно класиране ще е с едно състезание :oops:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Фев 2013, 21:48       Заглавие:  Re: Календар гладкоцевно оръжие 2013
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
мисля си дали няма да е добре в един ден на Беляковец да има по две дисциплини
бъбреци бол .. един ден, една нощувка, по-малко пари за охрана .. ще мине по тънката лайсна

нещо като 2-3гън в един ден ..
ще е по весело, повече фенове, повече публика :)

само съдии да има достатъчно :)
не пречи да се пробва .. може да се окаже сполучлива схема

два дена са много за всички
за тези с парички и за тези без парички, за тези с жени и за тези без жени
който няма пари - много режийни
който има парички - няма време щото работа го притиска
който има жена/гадже - един ден ще му простят
който си гледа детето събота неделя - и за него ще е по добре

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2013, 09:58       Заглавие:  Re: Календар гладкоцевно оръжие 2013
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 27 Юни 2006, 16:27
Мнения: 3912
Става - но формата трябва да е друг

Повече от 10-12 сцени общо на ден е пряко сили за всеки един стрелец - още повече в или над 2 дисциплини

Вариант 1: 5+5(или 6+6)
- ако едното е пистолет - може и да се съберат хора - и въпреки това за болшинството от стрелците е неизгодно да бият пътя до ВТ заради 5-6 сцени(а болшинството стрелят само пистолет)
- ако са пушка + карабина - кауза пердута - не се избива отникъде

или 4+4+4 - още по зле - шепа върли фенове на тригъна - но ще е пълен финансов крах


Ето защо тази година съм планирал следното:
20-21 април - пистолет - 18 сцени - с цел да привлечем масовия стрелец и гости от вън с по високи такси

сцените не се развалят а се охраняват и преустройват за 4-5 дни и :

27-28 април - съответно карабина и пушка - по 12 сцени

ЕФЕКТ:
1. Предполагаемата печалба от пищова ще покрие разходите за охраната и загубите от ниската посещаемост на пушката и карабината
2. Реализираме 4 трети нива(вкл. турнамента) - което означава че ще раздадем поне 25 Презид.медала - поне половината може да останат в БГ
3. БГ стрелците ще си начешат крастата в голямо състезание

Проекта е доста рисков

Същата схема може да се приложи и през юли

_________________
Краси Михтиев
ETAR IPSC
GP Excalibur, Armsan RS-S1, SLR-94


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2013, 10:38       Заглавие:  Re: Календар гладкоцевно оръжие 2013
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
mihi написа:
Проекта е доста рисков


трябва да се търси ново решение
сегашния формат също е рисков ..

може да пуснем анкети .. по клубовете

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2013, 11:06       Заглавие:  Re: Календар гладкоцевно оръжие 2013
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2009, 10:01
Мнения: 893
Прочетох всичко дотук,

Това което което лично мен ме вълнува са следните неща:

- Да има състезания независимо от формата и вида.

Какво ни дават те:

* повишават нивото на стрелящите
* развиват нови умения у стрелците
* създават благоприятна състезателна среда
* обменя се опит
* повишава се и качеството на самите състезания, като организация, сцени и тн.

- Да има постояннен поток от нови хора

* състезанията да са все по-посещавани
* засилва се конкуренцията
* излъчваме все повече и по-добри представители по международни състезания

Тъй като няма кой да ни организира всеки месец по един турнир шотгън 12 сцени за няколко човека, тъй като е свързано с доста перипети и е абсолютно финансово наразумно. Ние с Живко решихме поемем инициативата и да започнем с малки турнирчета. Дали ще са във формат на стрелкови срещи или част от календара това за нас е без абсолютно никакво значение.

Но да говорим за годишно класиране от само един турнир та даже и два е абсурдно поради:

* евентуалната невъзможност на състезатели да посетят мероприятието точно този ден
* свикването със сцените от прдходните дни (пистолет, карабина)
* подготовка сец. и само за този турнир, аз не през целия сезон

Мечтата ми е да видя българско участие на международен турнир с отбор от по 8 човека в дивизия, а това няма как да стане освен ако не дадем възможност на все повече и повече хора да се докоснат до този спорт.

_________________
Question: When was the last time you practiced?
Answer: Practice? What's that?

Иван Христосков, СК "Shotgun Masters"
http://www.facebook.com/shotgunmasters


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2013, 13:26       Заглавие:  Re: Календар гладкоцевно оръжие 2013
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юли 2007, 17:45
Мнения: 1402
Местоположение: Стара Загора
Много спортове си правят годишно класиране и национален отбор само с 1 състезание - например USPSA ако не се лъжа - там просто има по един мач за всяка дивизия, така хората могат да участват във всички дивизии. Едно голямо състезание е достатъчно за класиране с каквато и да е цел и аргумента с пропускането нещо не го разбирам. Друг е въпроса, че календарите на тези спортове/региони са ясни от предната година и хората могат да планират много точно участията си. Компромисния вариант за който Илиян спомена 1 от 2, но минимум с 12 сцени също е добре да се гласува.

Нека да има всяка седмица турнири и да се вдига супер нивото, но да очаквате че някой ще бие път за няколко сцени с шотгън или райфъл и то в година на европейско пистолет е безсмислено и странно дори и да ги вкарате в някаква годишна или пр мега лига. Национални отбори по 8 човека в дивизия на международни турнири на този етап в България е илюзия - ние едва намерихме 8 човека които да се напънат да си платят еропейското по пистолет - за малко да опрем до кмета на Силистра да попълва бройката :-)

Малките турнири 5-6 сцени ще имат смисъл само в София където са най-много играчи, големите могат само на Беляковец - евтини хотели, център на България - може би най-приятния град у нас за туризъм и релакс, където колегите биха идвали и да играят и да разпускат, скоро се надявам и в Пловдив да правим прилични турнири.

Предполагам няма спор че дългото оръжие е второстепенно и се вади и носи само по състезания покрай пистолета - поне за мен и повечето колеги е така с изключение може би на Живко и Иван Христосков, които наблегнаха на шотгъна покрай участието си в световното за СМЕТКА на пистолета. За мен и предполагам повечето фенове на дългото ще има смисъл участие само ако се комбинира предишния ден с пистолет и затова формата Петък премач пистолет, Събота мач пистолет, Неделя мач дълго е май единствения разумен за състезания от лигата.

Относно формата на Краси в две седмици - 1ва пистолет 2ра шотгън и райфъл: допада ми и бих играл.

Добре е да се вземе с приоритет мнението на хора които играят.

_________________
Иван Стоев
СК Тракия Мастърс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2013, 13:49       Заглавие:  Re: Календар гладкоцевно оръжие 2013
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 27 Юни 2006, 16:27
Мнения: 3912
chernia написа:
........................ - за малко да опрем до кмета на Силистра да попълва бройката :-)


Свищов !!! :D :D :D

И още не се отказал :armed: :armed: :armed:

_________________
Краси Михтиев
ETAR IPSC
GP Excalibur, Armsan RS-S1, SLR-94


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2013, 14:05       Заглавие:  Re: Календар гладкоцевно оръжие 2013
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
chernia написа:
За мен и предполагам повечето фенове на дългото ще има смисъл участие само ако се комбинира предишния ден с пистолет и затова формата Петък премач пистолет, Събота мач пистолет, Неделя мач дълго е май единствения разумен за състезания от лигата.


не е така вече .. тези дето искат да дишат прахта и да се потят в жегата 2-3 дена .. са единици вече
и не е до пари ...

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2013, 14:38       Заглавие:  Re: Календар гладкоцевно оръжие 2013
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Юни 2007, 20:26
Мнения: 1710
Местоположение: deep water
Изображение
chernia написа:
София където са най-много играчи

като гледам само за cim-а колко мнооого са се регистрирали... :shock:

_________________
Я счастлив по умолчанию. Пожалуйста, не лезьте в настройки!
Если я тебе не нравлюсь,-застрелись! Я не исправлюсь!
Специални благодарности на азбуката за любезно предоставените букви
HitCo
ETAR IPSC

Изображение


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2013, 18:59       Заглавие:  Re: Календар гладкоцевно оръжие 2013
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
chernia написа:
Много спортове си правят годишно класиране и национален отбор само с 1 състезание - например USPSA ако не се лъжа - там просто има по един мач за всяка дивизия, така хората могат да участват във всички дивизии. Едно голямо състезание е достатъчно за класиране с каквато и да е цел и аргумента с пропускането нещо не го разбирам.


така е по комерсиално и е изгодно за Амириканците ;)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2013, 20:02       Заглавие:  Re: Календар гладкоцевно оръжие 2013
 
Ветеран
Ветеран
Offline

Регистриран на: 03 Юни 2007, 17:56
Мнения: 600
Местоположение: Русе
MantuS написа:
* евентуалната невъзможност на състезатели да посетят мероприятието точно този ден

Ами то и за Европейско и Световно е така.
Съгласен съм, че има много голям риск да се разболее човека, да го извикат на работа, да му ударят колата :? , но не трябва да го премахваме като вариант.
MantuS написа:
* свикването със сцените от прдходните дни (пистолет, карабина)

Напълно съм съгласен с теб, но ако се прави само състезание за дълго....финансово организатора е под водата.
MantuS написа:
* подготовка сец. и само за този турнир, аз не през целия сезон

Е тук съм :tu:. Стрелковите срещи ще ни държат във форма :-)

В това, което Краси написа има резон. И може би тук трябва да се публикува някакъв календар проект за 2013 година, че то така виждаме само това, за което си мислим и това, за което сме чули недочули.

_________________
Илиян Илиев
СК Дръзки


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2013, 21:31       Заглавие:  Re: Календар гладкоцевно оръжие 2013
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Юли 2006, 14:19
Мнения: 379
Местоположение: Sofeto
Добър вечер:) и аз да дам мойте 5 лева в темата.
Аз от 2 години избягвам хендгъна: ми вече не ми е интересен - личен избор! Ма тия като мене верно малко.
Не ме интересува ни общо класиране , нито медали - не за това ходя да се потя на "Пушка", просто още ме сърби там.
Така че аз съм за много малки турнирчета, с малко сцени без финансово натоварване, както за организатори така и за състезатели. Всеки поне на едно ще се включи . Мене ми е все едно дали ще е в официалния календар-важното е да имам възможноста въпреки кризата и немането на време да участвам поне 3 от 6 (както ги е написал Живко). И както участвам така и ще съдийствам и там каквото има да се прави.
Това е лично мнение, само споделям като малкото срелящи жени шотгън (май то само аз и Малина)
Иначе кактото реши ОС -то - става! Ще помогна с каквото мога да не умира таз незнайно защо незастъпена в БГ дисциплина:)

_________________
IPSC Alias: ZMIIKA
Dynamic Arms Shooting Club

БЛЖК "Бендида"
http://club-bendida.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Фев 2013, 21:46       Заглавие:  Re: Календар гладкоцевно оръжие 2013
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 10 Юли 2006, 14:19
Мнения: 379
Местоположение: Sofeto
MantuS написа:
Мечтата ми е да видя българско участие на международен турнир с отбор от по 8 човека в дивизия, а това няма как да стане освен ако не дадем възможност на все повече и повече хора да се докоснат до този спорт.


ЕЕЕ и аз искам .. оо ие. но дълъг е пътят е до там, а на дълъг път се тръгва с малки крачки

_________________
IPSC Alias: ZMIIKA
Dynamic Arms Shooting Club

БЛЖК "Бендида"
http://club-bendida.com/


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Фев 2013, 00:28       Заглавие:  Re: Календар гладкоцевно оръжие 2013
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2009, 10:01
Мнения: 893
Zmiata_ написа:
MantuS написа:
Мечтата ми е да видя българско участие на международен турнир с отбор от по 8 човека в дивизия, а това няма как да стане освен ако не дадем възможност на все повече и повече хора да се докоснат до този спорт.


ЕЕЕ и аз искам .. оо ие. но дълъг е пътят е до там, а на дълъг път се тръгва с малки крачки


:tu:

_________________
Question: When was the last time you practiced?
Answer: Practice? What's that?

Иван Христосков, СК "Shotgun Masters"
http://www.facebook.com/shotgunmasters


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 42 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer