logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 17 Апр 2024, 01:30




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 55 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Яну 2013, 20:25       Заглавие:  CIM 2013 Handgun - Коментари
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Май 2008, 20:19
Мнения: 519
Местоположение: Pleven
CIM счита ли се за турнир от календара на БФДС? Ако ДА "СК 9мм-Плевен" се натиска да отбие номера.

_________________
Венцислав Б.Богданов
www.9mm.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2013, 01:03       Заглавие:  Re: CLASSIFIER INTERNATIONAL MARATHON 2013 Handgun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2006, 08:50
Мнения: 2532
Местоположение: Sofia
Аз съм твърдо против това да се зачита.Първо ниво не може да се сравни с усилията на клубовете да организират турнир на Беляковец.

_________________
Михаил Витанов - НКПС "Динамик"
"Прогресът, постигнат вчера, както прогресът, който ще постигнем днес, ще създаде традициите утре"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2013, 07:46       Заглавие:  Re: CLASSIFIER INTERNATIONAL MARATHON 2013 Handgun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2428
Местоположение: Варна,България
moritz написа:
Аз съм твърдо против това да се зачита.


АЗ пък съм твърдо ЗА това да се зачитат. Турнир от подобен формат може да се направи от всеки един клуб ,в стрелбището където тренира - не се иска кой знае какво. Само да се чете внимателно брифинга по сцените.

moritz написа:
Първо ниво не може да се сравни с усилията на клубовете да организират турнир на Беляковец.


Точно заради подобно мислене няма турнири 1-во ниво в БГ. Май и ти забрави откъде тръгна ИПСЦ-то? Не всеки има възможността да прави 3-то ниво на Беляковец. Този турнир не се прави за първи път тука.....а и идеята му е да е международен.

И понеже въпроса коствено рефлектира върху клубните такси - колко клуба миналата година си направиха труда да организират CIM - едно съвсем елементарно състезание,според вас? Всеки клуб има възможноста да си го направи тоя турнир - ама нали не е 2ро или 3то ниво,как да го правим.....не отговаря на "шампионските" ни постижения.

Както и да е,в тоя случай не ме вълнува кой какво си мисли - СК"Аргус" ще си го организира и тая година.......и не ми дреме дали ще ми го зачитате за турнир или не.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2013, 09:02       Заглавие:  Re: CLASSIFIER INTERNATIONAL MARATHON 2013 Handgun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 08 Юли 2007, 19:54
Мнения: 1993
Местоположение: София
Longbow написа:
Всеки клуб има възможноста да си го направи тоя турнир - ама нали не е 2ро или 3то ниво,как да го правим.....не отговаря на "шампионските" ни постижения.


То и на някои хора им е под достоинството да дойдат и да стрелят на CIM. Ама това е друга тема.

_________________
best rgds

Иво "TheBoss" Босев
DSC ALPHA

Изображение
"...await the right moment for one, and only one, well aimed shot..." V. Zaytzev


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2013, 09:32       Заглавие:  Re: CLASSIFIER INTERNATIONAL MARATHON 2013 Handgun
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Май 2008, 17:21
Мнения: 505
По-точно казано,на 75 картотекирани (състезатели) им е потдостоинството да ходят въобще кадето и да било по състезания.
От 250 картотекирани, 47 са посетили 4 турнира от лигата!!!!!!!!!!
Така че, какво да си говорим и пишем по форума.Няма никакъв смисъл
Моето предложение е ,който иска да прави ,каквито иска турнири ,ако му стиска и е готов да почерпи с едни 4000-5000 лева за турнир.

_________________
Златомир Милчев Миланов

Клуб BULLET;ZAJECAR

SHOOTING TEAM TANFOGLIO BG

http://WWW.BULLET-ZONE.COM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2013, 09:56       Заглавие:  Re: CLASSIFIER INTERNATIONAL MARATHON 2013 Handgun
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 27 Юни 2006, 16:27
Мнения: 3916
Колеги, моля да не спамите темата.

Народа е казал: "На обикновенна питка, като не сложиш сол - не става за ядене, а на дърпана баница, като не й сбъркаш нищо - си ближеш пръстите"

Звучи малко като: "По добре млад , здрав и богат, отколкото стар, болен и беден"

ЖИВОТА е ТАКЪВ !!!


Сега за СИМ-а:
1. Нещо ви късее паметта ! Идеята да включим СИМ в годишния календар(не в лигата за годишното класиране), беше точно за да дадем възможност на всички клубове да се закачат за нещо. И това го говорихме на ОС във Въглевци. И гласувахме годишен Календар. Спарвка - Протокола на ОС:http://thegunman-bg.com/forum/viewtopic.php?f=54&t=6921

2. СИМ е простичко за правене турнирче, но вече не е простичко като организация в целия си мащаб - прочетете историята на развитието му в сайта http://cim2010.org/eng/main-page.html
Общия брой на участниците надхвърли миналата година участниците на ЕЕО.

3. Както е простичко за изпълнение - така трета поред година сума ти народ се дъни при построяването на сцените или при изпълнението им, и то само защото самоуверено считат, че знаят всичко и няма нужда да питат и да поискат съвет. Следствието е, че резултатите им не влизат в класирането.

И въпреки това - да направиш сцените и да ги гръмнеш съвсем не е достатъчно за да влезеш в СИМ. Трябва точно да се спазят всички стъпки от процедурата в :
-регистрация на мача
-регистрация на участниците
-отчитане на резултатите в рамките на 48 часа
-фотозаснемане на сцените
-видеозаснемане на мах брой участници
-своевременно изпращане на видео и фотоматериалите

СПРАВКА: http://cim2010.org/assets/files/Marathon_rules_ENG.pdf



9mm написа:
CIM счита ли се за турнир от календара на БФДС? Ако ДА "СК 9мм-Плевен" се натиска да отбие номера.


Не зная Венци - това ще го реши пак ОС - но ако "9 мм" се "натисне да отбие номера" - ще даде възможност на членовете си да се състезават с над 600 колеги от цял свят, без да си мръднат задниците от Плевен, срещу стойността на 50-60 патрона.

ТОВА Е ГОЛЯМАТА КРАСОТА на тази идея :armed:

_________________
Краси Михтиев
ETAR IPSC
GP Excalibur, Armsan RS-S1, SLR-94


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2013, 10:29       Заглавие:  Re: CIM 2013 Handgun - Коментари
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31399
Местоположение: Sofia
аз съм да се зачитат .. но ПРИЗНАТ CIM

ако един CIM е малко тогава 2 х CIM = 1 турнир :)

може да изглежда просто - но не е!
трябва да се съобразиш с много фактори и да се равниш по други турнири които се правят в чужбина

но лош CIM си е отбиване на номера и .. сам твърдо против да не се зачита
правене на ЦИМ с идеята на отбиване на номера :)

добър ЦИМ има международен отзвук за БФДС
лиш ЦИМ .. също

погледнете дали е от полза за БФДС .. а не бройте левчетата на организаторите

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2013, 10:31       Заглавие:  Re: CIM 2013 Handgun - Коментари
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2006, 08:50
Мнения: 2532
Местоположение: Sofia
mihi написа:
Както е простичко за изпълнение - така трета поред година сума ти народ се дъни при построяването на сцените или при изпълнението им, и то само защото самоуверено считат, че знаят всичко и няма нужда да питат и да поискат съвет. Следствието е, че резултатите им не влизат в класирането.


За да се избегнат тези пропуски трябва да има брифинг на български, одобрен от РД, а не да си звъним по телефона и да се питаме. Но тази година ще се постараем повече!

Longbow написа:
Точно заради подобно мислене няма турнири 1-во ниво в БГ. Май и ти забрави откъде тръгна ИПСЦ-то? Не всеки има възможността да прави 3-то ниво на Беляковец. Този турнир не се прави за първи път тука.....а и идеята му е да е международен.


Атакуваш най-неподходящия човек с тези думи!
Турнири първо ниво има и се провеждат. Аз имам честта да съм част от организацията на всички тях. Темите са различни.
Замисълът на турнирите първо ниво е да подпомагат развитието на прохождащи състезатели.
Съвсем друг е въпросът за освобождаване от такса (наказателна) към БФДС.

Ако сме честни тази година се напънаха Етър-ИПСЦ, Ронин, СНС, 7Хълма, Динамик-Армс и Динамик да направят турнири.

Злати и Иван са другите, които през 2012 положиха неимуверни усилия за да организират стрелково мероприятие на открито.

Аргус е много голям и мощен клуб и е абсурдно да си мисли някой, че не можете да направите турнир на Беляковец (ако трябва с още 1 или 2 клуба). Но да разберете какво е да понесеш такъв голям турнир и после всички, които никога не са забили и по едно колче да те оплюват.

И накрая: Паскале, осъзнавам възможността която ОС предостави на клубовете за 2012г със СИМ-овете. Трудно е да се прави турнир на 250км от дома. Както видяхме дори и хора с много опит тази година не се справиха, според очакванията им. Но и ти разбери, че не може да се приравнява една стрелкова среща с турнир.

_________________
Михаил Витанов - НКПС "Динамик"
"Прогресът, постигнат вчера, както прогресът, който ще постигнем днес, ще създаде традициите утре"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2013, 10:33       Заглавие:  Re: CIM 2013 Handgun - Коментари
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2006, 08:50
Мнения: 2532
Местоположение: Sofia
Ivo III написа:
аз съм да се зачитат .. но ПРИЗНАТ CIM

погледнете дали е от полза за БФДС .. а не бройте левчетата на организаторите



Тогава този принцип трябва да се сведе и до останалите турнири от календара.

Тази година се наложи БФДС да отсрамва организатори, които се държаха неподобаващо след това.

_________________
Михаил Витанов - НКПС "Динамик"
"Прогресът, постигнат вчера, както прогресът, който ще постигнем днес, ще създаде традициите утре"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2013, 10:37       Заглавие:  Re: CIM 2013 Handgun - Коментари
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31399
Местоположение: Sofia
5.11 написа:
Моето предложение е ,който иска да прави ,каквито иска турнири ,ако му стиска и е готов да почерпи с едни 4000-5000 лева за турнир.


организирането на турнири - големи турнири .. не е никак проста задача
... и не е за всеки .. мисля, че много вече се убедиха в това
... необходима е база
... необходима е добре стопанисвана материална част
... необходими са уменията за създаване и ръководене на екип който да го изнесе турнира ..
или ... необходими са много качества!

освен добрите умения за боравене с цифри и левчета и изброените
в уравнението влиза и капризите на времето и възможни инциденти

на всичкото отгоре
а да не говорим .. дето някой се опитва да прави изнесени турнири в друг град
въобще .. не ми го побира ума .. как някои си е представял, че ще излезнат сметките
такова мероприятие е обречено финансово още от обявяването му

може би трябва да направим един примерен сметкоплан .. за турнир
и да си стои като шаблон

но трябваше всеки да се пробва и да види докъде му стигат уменията :)
.. дано сега да оценят каквото се прави от тези които го могат :)
и поне .. една добра думичка да им се откъсне .. ще е много!

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2013, 10:38       Заглавие:  Re: CIM 2013 Handgun - Коментари
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31399
Местоположение: Sofia
moritz написа:
Ivo III написа:
аз съм да се зачитат .. но ПРИЗНАТ CIM

погледнете дали е от полза за БФДС .. а не бройте левчетата на организаторите



Тогава този принцип трябва да се сведе и до останалите турнири от календара.

Тази година се наложи БФДС да отсрамва организатори, които се държаха неподобаващо след това.



това е само предложение
за да се приложи трябва да го гласуваме на ОС

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2013, 11:01       Заглавие:  Re: CIM 2013 Handgun - Коментари
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 27 Юни 2006, 16:27
Мнения: 3916
moritz написа:
mihi написа:
Както е простичко за изпълнение - така трета поред година сума ти народ се дъни при построяването на сцените или при изпълнението им, и то само защото самоуверено считат, че знаят всичко и няма нужда да питат и да поискат съвет. Следствието е, че резултатите им не влизат в класирането.


За да се избегнат тези пропуски трябва да има брифинг на български, одобрен от РД, а не да си звъним по телефона и да се питаме....................................


Не съм съгласен Мишо !

Брифингите ги има на английски. Специално за пистолета - стоят в сайта на ИПСЦ - откакто съм го научил - вече 10 год.

Повечето от сцените там са правени по разни турнири и стрелкови срещи и са ясни - въпрос на внимание при построяване и провеждане е!

Но не е проблем да се направи превод на 5 сцени - това да ни е кусура !

_________________
Краси Михтиев
ETAR IPSC
GP Excalibur, Armsan RS-S1, SLR-94


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2013, 11:10       Заглавие:  Re: CIM 2013 Handgun - Коментари
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2006, 08:50
Мнения: 2532
Местоположение: Sofia
mihi написа:
Брифингите ги има на английски.

Тъй..тъй..а ние работихме от руски. И станахме жертва на студената война. Хем звъняхме по телефон да питаме..дори на братушките звъняхме...ама толкоз ни акъла.Не се сърди PDT_Armataz_02

_________________
Михаил Витанов - НКПС "Динамик"
"Прогресът, постигнат вчера, както прогресът, който ще постигнем днес, ще създаде традициите утре"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2013, 11:11       Заглавие:  Re: CIM 2013 Handgun - Коментари
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
mihi написа:
Народа е казал:...

евала на народа и на поета :happy: :happy: :happy: :happy: ти кво закуси днес :happy:

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Фев 2013, 11:38       Заглавие:  Re: CIM 2013 Handgun - Коментари
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 27 Юни 2006, 16:27
Мнения: 3916
moritz написа:
mihi написа:
Брифингите ги има на английски.

Тъй..тъй..а ние работихме от руски. И станахме жертва на студената война. Хем звъняхме по телефон да питаме..дори на братушките звъняхме...ама толкоз ни акъла.Не се сърди PDT_Armataz_02


Не се сърди никой бе Мише 8)

Просто казвам, че сцените висят от над 10 год в сайта на ИПСЦ, и не е нормално да се оправдава човек с липсата на указания.

И между другото - като споменах за издънки - не съм искал да засягам никого тук, повредата не е само в нашия телевизор - всяка година, около 30% от регистрираните не влизат в класация по вина на организатори - заради построяване, процедури, отчитане, заснемане и др.

През 2011, разгневен "шутър", щото не се видял в межд.класиране(а бил положил неимоверни усилия да се подготви !!!), търси сметка на организаторите за провала. Те се оправдават с главните организатори, че видиш ли - ние сме чисти - ама те са мръсници и не ни приемат резултатите. Тоя глупак си позволи непочтен тон във форум, и за да не поставям въпроса пред Канада, поисках от неговия РД да предприеме мерки. Принудиха го да се извини публично във същия форум и персонално на засегнатите лица и ми звъня лично да ме моли да не ръчкам повече л...та.

_________________
Краси Михтиев
ETAR IPSC
GP Excalibur, Armsan RS-S1, SLR-94


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 55 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Last Man Standing и 16 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer