logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 10:20




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юли 2015, 14:49       Заглавие:  Re: GLOCK Competition Sights
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2012, 23:58
Мнения: 323
Вземам мерниците, които колегата Mr. Smith предлага!
В крайна сметка затова пуснах темата. Там някъде под никнейма ми пише "картечар". Така да бъде! :tu:
Благодаря на всички колеги, които споделиха своя личен опит.

_________________
Демокрация е, когато два вълка и една овца гласуват какво ще вечерят.
Свобода е, когато добре въоръжената овца оспорва резултата от вота.

Пламен Попов - Габрово


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 10 Юли 2015, 15:11       Заглавие:  Re: GLOCK Competition Sights
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Май 2008, 20:19
Мнения: 519
Местоположение: Pleven
https://www.dropbox.com/s/37ew5biq9lqwxgf/P7100119.JPG?dl=0


Това е моя Глок.Вече на 15 години.От 2013 се състезавам с него. Мое мнение е,че каквото и да го правиш няма как да се доближи до оръжията в Опън създадени специално за този спорт. :-)

_________________
Венцислав Б.Богданов
www.9mm.dir.bg


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2015, 02:03       Заглавие:  Re: GLOCK Competition Sights
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Виждам, че всички сте в час по отношение на мерниците. Неотдавна счупих оргиналния заден мерник на SIG X5, стреляйки през малък прозорец (IDPA), SIG го смениха с fiber optic такъв. Тъй като много го харесах интересувам се какво се изисква да сменя оригиналните мерни прибори (не само покупката, ама нужен ли е специален оръжейник да го направи) на Colt 1911 Gold Cup with fiber optics.

Благодаря

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 11 Юли 2015, 18:44       Заглавие:  Re: GLOCK Competition Sights
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юли 2013, 08:50
Мнения: 271
popov308 написа:
Вземам мерниците, които колегата Mr. Smith предлага!


:tu: :tu: :tu:

_________________
Пламен Рашков- СК "Аргус" Варна

" Даже если пуля попала в жопу, она вызывает удивительные изменения в голове"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 12 Юли 2015, 21:05       Заглавие:  Re: GLOCK Competition Sights
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Дек 2010, 01:14
Мнения: 2045
Местоположение: София
Yank написа:
Тъй като много го харесах интересувам се какво се изисква да сменя оригиналните мерни прибори (не само покупката, ама нужен ли е специален оръжейник да го направи) на Colt 1911 Gold Cup with fiber optics.


Гледайки какви са (elliason cut) .. ще е необходим дори доста компетентен оръжейник. Това, което намирам са или тритиеви или изцяло черни. За да се мине към друг монтаж, ами ще трябва да се пили и дупчи ...

_________________
---
Никола Пепелишев
NIKIP - НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2015, 10:35       Заглавие:  Re: GLOCK Competition Sights
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Използвам и аз темата на колегата, за да ви попитам за мнение за Dawson Precision Fiber Optic Front Sight за Глок 17.
Дали някой е ползвал подобно нещо, тъй като виждам че има и няколко размера: .160Tx.105W ; .285Tx.100W и .285Tx.125W.
По принцип търся 1мм червено влакно, което да издържа и ежедневното носене - тоест, да не е с особено висок профил.
Колебанието ми като марки на този етап е между Dawson Prec., Zev tec i Hi Viz.

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2015, 11:05       Заглавие:  Re: GLOCK Competition Sights
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Профилът едва ли ще ти е проблем, повечето кобури са оразмерени да хващат даже 1мм по-високи мерни прибори. Обаче формата на мушката е много ръбеста и се опасявам, че ще ти издере всички меки кобури, тениски, ризи, панталони и каквото друго попадне в обсега ѝ. Да не говорим за чисто хипотетичната ситуация, в която трябва бързо да извадиш оръжието за самозащита от вътрешрн кобур, а то упорито отказва да излезе... или излиза заедно с бельото...
Вариант - единствено с твърд външен кобур, който покрива изцяло пищова, до мушката.

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2015, 11:54       Заглавие:  Re: GLOCK Competition Sights
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Юни 2014, 15:36
Мнения: 746
Местоположение: Тутракан
Beer написа:
Използвам и аз темата на колегата, за да ви попитам за мнение за Dawson Precision Fiber Optic Front Sight за Глок 17.
Дали някой е ползвал подобно нещо, тъй като виждам че има и няколко размера: .160Tx.105W ; .285Tx.100W и .285Tx.125W.
По принцип търся 1мм червено влакно, което да издържа и ежедневното носене - тоест, да не е с особено висок профил.

За ежедневно носене TruGlo. Нисък профил, обтекаеми,светят като светофар. Скъсяват с 1см. мерната линия но на Глок17 не оказва влияние.

_________________
Камен Паунов
Етър IPSC


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2015, 14:04       Заглавие:  Re: GLOCK Competition Sights
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Мдааа, по това време на сезона, съм основно с вътрешен чичо Майк Неопренов и съм убеден, че теорията на Absolut за вадене на гащите, ще я докажа на момента. PDT_Armataz_01_22

Все си мисля и мислено чертая върху блока, че .160T - .105W няма да се повдигне много. Преди всичко, целта ми е предна
червена точка, а задни мерни прибори мисля да ги оставя стандартни (съразмерни обаче).

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2015, 15:20       Заглавие:  Re: GLOCK Competition Sights
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Не е теория, мога да ти покажа на какво прилича моят Чичо Майк, след Sevigny Competition. :(

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2015, 15:33       Заглавие:  Re: GLOCK Competition Sights
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:26
Мнения: 2644
Острата мушка унищожава неопреновите кобури

_________________
Тихомир Тричков
ti6kata-СК "СИЕНСИС РЕЙСИНГ"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2015, 15:36       Заглавие:  Re: GLOCK Competition Sights
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 09 Ное 2014, 09:23
Мнения: 1275
Тъй, тъй - напълно ти вярвам Absolut. Въпросът е как реши проблема, без външен кобур за лятото?

_________________
brazzers platinum user


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2015, 15:41       Заглавие:  Re: GLOCK Competition Sights
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2012, 23:58
Мнения: 323
Може би нещо такова, но да става за 17-ка:

http://camouflage.bg/5-11-appendix-iwb-holster

_________________
Демокрация е, когато два вълка и една овца гласуват какво ще вечерят.
Свобода е, когато добре въоръжената овца оспорва резултата от вота.

Пламен Попов - Габрово


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 13 Юли 2015, 16:12       Заглавие:  Re: GLOCK Competition Sights
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Юни 2006, 21:54
Мнения: 5259
Местоположение: София
Проблемът сам се реши, след като мушката падна на едно съсезание и така и не я намерих...
Друг вариант за решение е твърд вътрешен кобур. С него се решава още един проблем - не ти се свлича панталона, когато речеш да вадиш пищова.
Аз си взех такъв (благодаря на едни хора от форума):
Изображение
Само че, при мен, пищовът (G17) не стърчи така извън кобура отдолу. Предполагам са снимали с G34... Много добре ми пасна, с изключение на един-два проблема, напр.карането на кола - голям е, и при сядане кожената кора опира в бедрото, та трябва да се слага по-назад, отколкото съм свикнал. Не е голям проблем, но може би ще ти е по-удобен съкратения вариант:
http://shop.blade-tech.com/index.php?cPath=1_13_142
макар че, с него, май няма да можеш да си регулираш ъгъла на носене. И пак остава възможността мушката да зе закачи в дрехите...

_________________
Merum est imperium habere gladii potestatem facinorosos homines
Георги, CK Динамик-Армс


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 15 Юли 2015, 08:49       Заглавие:  Re: GLOCK Competition Sights
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2012, 23:58
Мнения: 323
Мерниците са условно монтирани.
Казвам "условно", защото мерникът отзад влезе и заспа, макар и с много шлайфане. Първоначално стигна до средата и заклини. Наложи се няколко пъти да бъде третиран с фина пила. После нови опити. Влизаше все по-навътре, докато накрая беше центрован. Не намирам голям смисъл от винтчето на мерника, защото той така или иначе влезе с усилие и бой с чука по една пластмасова избивка. Но при стрелбата, може и това винтче да е от значение за здравото фиксиране.
Проблемът е с мушката. Оригиналното болтче, което трябва да я държи от отдолу /от вътрешната страна/ е американски боклук от мек материал. Мисля, че е най-правилно да се купи оригиналния ключ на Глок, преди въобще да се пристъпи към монтажа. Ключовете от стандартно гедоре не стават. Дори и да се намери тънка глава, която да влезе в тясното място за завиване, всички камъчета имат едно скосение навътре и преди стягането започват да изтърват. Това пък води до заглаждане на ръбовете на смешното американско болтче. Другото решение е отворът на камъка да се ошмиргели до равна повърхност, но затова не се сетих своевременно.
После разбрах, че повечето колеги капвали и малко лепило, преди да стегнат.
Сега мушката стои завита, но недобре стегната. Мисля да махна отново мушката, като ползвам клещи за болтчето /така или иначе му развалих ръбчетата на шестограма/. После да направя един прорез на това болтче, така че да става за отвертка, да капна малко Локтайт Гел преди завиването и да стегна, но вече с отвертка.
Ако нещо не се връзва в съчинената от мен технология за монтаж на мушката, моля поправете ме. Приемам съвети.


Нямам представа защо вече не ми излиза опцията Browze за качване на снимки... Бях нагласил няколко за това, кое как стана.
Интересно е, че в раздела "Продава" имам опцията Browze и мога да качвам снимки, а в този раздел я няма.

_________________
Демокрация е, когато два вълка и една овца гласуват какво ще вечерят.
Свобода е, когато добре въоръжената овца оспорва резултата от вота.

Пламен Попов - Габрово


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer