logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 14:03




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 06 Фев 2020, 12:26       Заглавие:  Европейско по IDPA в Италия - октомври 2020
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 27 Юни 2006, 16:27
Мнения: 3912
https://www.facebook.com/groups/576002359641147/

Моя позната ми изпрати линка и подробности

Ако има заинтересовани - да се свързват и да ходят

_________________
Краси Михтиев
ETAR IPSC
GP Excalibur, Armsan RS-S1, SLR-94


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Фев 2020, 17:16       Заглавие:  Re: Европейско по IDPA в Италия - октомври 2020
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Как може да се запишем за участие - иска IDPA номер:
https://www.practiscore.com/idpa-europe ... 1/register

Имаме ли ИДПА клуб в бг или официално не?

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2020, 19:03       Заглавие:  Re: Европейско по IDPA в Италия - октомври 2020
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Малко да тупна прах от темата!
1во място в Кери Оптикс клас Експерт и 2ро място в общото класиране!
Или иначе казано нелош дебют за България...


Прикачени файлове:
3291CAF1-2AEA-4172-B73B-44B9E5E88A66.jpeg
3291CAF1-2AEA-4172-B73B-44B9E5E88A66.jpeg [ 588.45 KiB | Прегледано 20742 пъти ]

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Окт 2020, 20:04       Заглавие:  Re: Европейско по IDPA в Италия - октомври 2020
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Фев 2015, 13:38
Мнения: 413
Иначе казано-наша гордост! Браво!


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
Антон Шукеров
СК "Арес" Пловдив
ВСК "Десант 68"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Окт 2020, 09:47       Заглавие:  Re: Европейско по IDPA в Италия - октомври 2020
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 27 Юни 2006, 16:27
Мнения: 3912
kouzi написа:
Малко да тупна прах от темата!
1во място в Кери Оптикс клас Експерт и 2ро място в общото класиране!
Или иначе казано нелош дебют за България...


Пускай, видео, снимки и пиши репортаж

Интересно ни е !

Браво за представянето

_________________
Краси Михтиев
ETAR IPSC
GP Excalibur, Armsan RS-S1, SLR-94


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Окт 2020, 05:39       Заглавие:  Re: Европейско по IDPA в Италия - октомври 2020
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Сеп 2017, 07:47
Мнения: 970
Местоположение: София
kouzi написа:
...1во място в Кери Оптикс клас Експерт и 2ро място в общото класиране! Или иначе казано нелош дебют за България...

:tu: :tu: :tu:
Браво Алекс! Давй снимки, моля!

_________________
Политкоректност е въздържането от назоваванто на нещата с истинските им имена.

Забраната да говориш, да назоваваш нещата с истинските им имена, освен че е подтикване към лицемерие, е на практика и отнемане на една от основните ни свободи.


Иван Минчев НКПС "Динамик"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2020, 09:23       Заглавие:  Re: Европейско по IDPA в Италия - октомври 2020
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Как се започна всичко?

Деси Колева е една наша прекрасна сънародничка от Варезе - Италия.
Тя също така е асистент в най-големия IDPA клуб в Италия и се занимаваше с цялата комуникация по Европейското.

Незнайно как, с цел да привлече повече участници и от повече държави, Деси попада и на нас (БГ IPSC) и ни покани!
Спомням си, че в началото като започнахме комуникация, тя ми каза:
"Много ми се иска да има и Български стрелци, аз отдавна живея тук и не съм виждала...!" и така ме запали :-)

Аз бях вече стрелял IPDA от кръговете, организирани някога на Герена и ми беше интересно и предизвикателно.

Започнах да мисля как да се уреди това италианско недоразумение с 9х19 и 9х21....
Накрая стигнах до извода, че без цев в изискуемия калибър няма да мина.
Благодарение на спонсора ми Phoenix Swiss, нещата се уредиха с един нов затвор и цев подготвени за моя бързомер SightMark M-spec!

Сега настана обаче драмата с всички разрешителни, как да дойде рамата и цев до БГ, аз ли да отида да си ги взема и прочие.
Ами патрони как ще си направя....?!? А с кого ще пътувам ?!? Въобще всичката организация, която в случая беше 100 пъти по-сложна от самото състезание!

В крайна сметка, понеже представителя на Phoenix за БГ и Гърция, не успя да уреди документи навреме за внос, се реших да си ходя до фабриката и само взема оръжието.
Благодарение на IPSC приятели от Италия, се уредиха и едни 300бр 9х21 и с това отпадна една част от операцията :-)

Та значи състезания след края на Септември, ако не са в южната част на Европа, крият мокър риск! (да си спомним с умиление за калната тактика на Европейското IPSC Унгариа 2016та ;-) )
Още на влизане в Италия ме започнаха едни дъждове и 3 дена валя без да спира!!!
Слава Богу когато почнах да стрелям, на сутринта дъждът спря и имахме право даже на слънце следобяда!

Та самото Европейско се състоеще от 14 сцени, като организатора Клуб Дифенс 360, беше решил поради голямат бройка хора около 470 състезатели от Европа, сцените да се стрелят в 1 ден!!! като различни групи Скуадове, стрелят в различни дни.
Започна се от Четв, като последен стрелкови ден беше Неделя и съответно закриване и награждаване!
Моят ден за стрелба беше Събота. Успях в дъжда да видя какво се прави на сцените от Петък.

Имаше събота вечер Гала вечеря, на която не отидох, предпочетох кухня като на Неаполска баба в един местен ресторант и не съжалих!

Сцените бяха достойни за нивото на Европейско и Световно, чисто направени, с много декорации и сложни активатори и прочие елементи.
Интересен момент беше, че имаше само съдии и всички състезатели лепяхме! Нещо което се прави изключително в САЩ, явно и в западна Европа....

Съдиите бяха от цяла Европа, имаш руснаци, гърци, румънци и т.н
Тук ще вметна един интересен момент: Съдията на сцена 13, след стрелбата ме пита откъде съм (не че не пишеше в таблета му, но явно искаше да се увери!), казах му, че съм Българин. Той се усмихна и каза, че и той не наполовина Българин и започна да ме разпитва как е в БГ, как сме с оръжия, релоудинг и състезания....Накрая си направихме среща след състезанието и се оказа човек с много интересна родова история, която ще е обект на друг разговор в ресторанта на Дон Цеци :-)

Започнахме стрелбата! Предстояха ни 14 сцени в един ден, но това не беше притеснително, защото в IDPA сцените са по-скоро къси и средни, малко бяха с над 20ина изстрела.
Бяха се постарали да им измислят оригинални сюжети, като например, че си на гробището и виждаш как някакви се опитват да изроват труп, като те виждат, те те нападат и т.н. Разбира се, почваш стрелба иззад един ковчег, това ти е единственото укритие ;-)

Имаше вариации на почти всички възможни стартови позиции, пълен, празен, напълно празен, на маса, в чекмеджета, с лопата, с балончета в ръка :-) и др. Във миниван, легнал, с бебешка количка и какво ли не!

Е, за сметка, че спря да вали, не всичко друго вървеше гладко - имах около 10ина невъзпламенени капси, оказа се, че моят приятел е смесил каквото имал и явно имаше дефектни! Поне успешно минаха хроно!
Та това ми костваше доста секунди и на една сцена ме остави празен (в Carry Optics сме с 10 патрона в пълнител само!)

Също така на няколко места ми дадоха разни пеналти-процедури от по 3-6 секунди, които в последствие се оказа, че на италиански състезатели не ги давали....

Цялото преживяване си струваше всички зорове по осъществяването и си мисля, че IDPA стрелбава има неразвит потенциал в нашата мила татковина!

Линк със снимки (харесайте страницата, за да гледате пълна версия):
https://www.facebook.com/media/set?vani ... 9225797949

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2020, 14:22       Заглавие:  Re: Европейско по IDPA в Италия - октомври 2020
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 27 Юни 2006, 16:27
Мнения: 3912
Браво

Следва да организираш един семинар на 360 например

Да подготвиш БГ тим за следващото Световно :armed: :armed: :armed:

_________________
Краси Михтиев
ETAR IPSC
GP Excalibur, Armsan RS-S1, SLR-94


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2020, 15:11       Заглавие:  Re: Европейско по IDPA в Италия - октомври 2020
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
:tu: :armed:

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2020, 07:49       Заглавие:  Re: Европейско по IDPA в Италия - октомври 2020
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
Голямо браво и респект, Сашо!

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer