logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 19:14




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 175 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2011, 19:37       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 14 Май 2007, 10:41
Мнения: 11223
Милен написа:
Ако ми позволиш Посейдоне да те перифразирам...в момента ИДПА в България е като твоето вино - всеки знае, че го има, но никой не е пил от него...и няма изгледи скоро да пий, освен ако не се включи в "производствения процес" :D

Милене за идпеато само мр Смит каза публично, "че го има и е вече факт" от което се превъзбудих та отпочнах тази тема...
А за виното изгледите да се пие ... ще минем на лични... :-)
на Лонгбоя верно му дължа едни количества бири и ще ги получи...с лихви ...ок...или на живо...или един от вариантите е идепеа клуба в който ще членувам да му прати дължимото по служебен път... :P

п.п. Витане требва малко изобретателност за да ни сдърпаш с Лонгбоя и...да гледаш сеир...така е леко нефелно... PDT_Armataz_01_22


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 31 Окт 2011, 10:56       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 06 Юли 2010, 11:56
Мнения: 2553
Местоположение: София
Poseidon написа:
Вкратце...днес спрямо ипеесце, идпеа в България е некъде около 1972год...с много големи изгледи да се приближим до 1993г след превода на правилника...
Но началото е поставено...време има...


Обобщението горе- долу е така, но сравнения между IPSC и IDPA не са необходими.
И въобще ми се струва, че доста хора много без да искат (или пък сЪс да искат, де да знам) изместват центъра. Нито IPSC нито IDPA са институции. Това са просто правила за стрелба и организатори, които я организират. Нищо повече. Нещо много превъзнасяне стана.

ЦЕНТЪРА са само и единствено стрелящите. Те са двигателя. Всички клубове, всички стрелбища, всички федерации - просто обслужващ и организационен персонал, който да помогне на тоя "двигател" да работи (кои с цел печалба, кои заради прикрити идеалистични приказки, кои наистина с някакви идеали все едно да стреляш е религия, кои със смесени подбуди...).
Скоро на пазара ще пусна една различна форма на организация на стрелбата, която да забавлява, учи и вдъхновява стрелците. Не е нито IDPA, нито IPSC, а и не е нужно. Това не са единствените форми да се стреля. Не знам дали ще успее. Ако не успее да напипа пулса на забавлението, на уменията и на спортния дух ... ще продължавам да опитвам с друго. Просто трябва да се търси разнообразие - защото всеки е различен и има нужда от различни неща, това не трябва да ни разединиява, а да ни обединява. РАЗДЕЛЕНИЯТА СА УСЛОВНИ!!!

... просто не забравяайте ВИЕ СТЕ ДВИГАТЕЛЯ, ВИЕ СТЕ ВАЖНИТЕ, федерациите, правилниците , клубовете, стрелбища - всички те са празни без вас.



Обслужващ персонал: Стрелбище Герена ;)

_________________
FACEBOOK: Strelbishte Gerena
е-mail: strelbishtegerena@gmail.com
Делян Цветанов - Председател на сдружение "Стрелкови клуб по Динамична стрелба - ЛЕВСКИ" и сдружение "Спортен стрелкови клуб ЛЕВСКИ Т-клас"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Ное 2011, 12:12       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Аз между другото де не мога да схвана нещо...
Що се зароди спора между ИПСЦ и ИДПА? Що се получава некво напрежение - в смисъл коментарите за деление на клубове и т.н.?
Не знам нормативно и правно дали може да се раелизира, и тука се обръщам към колегите стреци - юристи и председателите на клубовете по ИПСЦ (защото към момента те са единствената редовна структура в областта на спорта стрелба)!
Не може ли например само, да се регистрира Спортен Клуб по Стрелба, и вече към него да се направят дивизии: ИПСЦ, ИДПА, Бенчрест, Аирсофт и т.н. да не ги изреждам всички! Няма ли да се улесни по този начин процедурата по регистрация и т.н.?
В това отношение съм пълен дилетант и т.н. за това питам?

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Ное 2011, 12:44       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
tojito написа:
Аз между другото де не мога да схвана нещо...
Що се зароди спора между ИПСЦ и ИДПА? Що се получава некво напрежение - в смисъл коментарите за деление на клубове и т.н.?
Не знам нормативно и правно дали може да се раелизира, и тука се обръщам към колегите стреци - юристи и председателите на клубовете по ИПСЦ (защото към момента те са единствената редовна структура в областта на спорта стрелба)!
Не може ли например само, да се регистрира Спортен Клуб по Стрелба, и вече към него да се направят дивизии: ИПСЦ, ИДПА, Бенчрест, Аирсофт и т.н. да не ги изреждам всички! Няма ли да се улесни по този начин процедурата по регистрация и т.н.?
В това отношение съм пълен дилетант и т.н. за това питам?


Може,никой не е казал обратното. Стига вида стрелкови спорт да е вписан в съдебното решение на клуба. Може да се впише и на по-късен етам,ама става голяма гимнастиката- обява в държавен вестник за ОС,протокол от ОС на клуба и т.н.
Също така не е проблем и един клуб да членува в повече от една федерация.

Проблемите са два - а оттам и напрежението:
1.Някой "мераклии" за ИДПА искат да използват структурата на БФДС,за да развиват ИДПА - което няма как да стане. По никакъв повод!
2. По важното - ИПДА в световен мащаб е отделна организация. Отделен правилник и т.н. Устроена е на принцип ,много близък до този на ИПСЦ-то - Конфедерация ,региони,регионални директори и т.н.........но не е същото. За да върви ИДПА като ИПСЦ-то ,трябва България да стане член на ИДПА като регион. Да има регионален директор и т.н.

И за финал - Параграф 22 - за да има Федерация по ИДПА,трябва да има клубове. Тези клубове трябва да са определена бройка,разпределена на регионален принцип. за да съществува една федерация и за да бъде признат от държавата спорта,който тая федерация развива - си има определени изисквания - проведени спортни мероприятия,спортен календар,правилник и т.н. Съдииски апарат,треньори ,инструктори по стрелба в клубовете и т.н.

Без спортни клубове по ИДПА - няма ИДПА. Без състезатели и състезания по ИДПА - също няма ИДПА. Без спортен живот в тия клубове или с по едно състезание годишно - няма Федерация по ИДПА. Няма Федерация по ИДПА - официално в БГ няма такъв спорт!!!

Както се каза преди - БФДС ще помага за изграждането на ИДПА,но няма да поеме тежестта и за тоя тип стрелкови спорт. Който има желание и интерес - независимо дали от любов към стрелбата,комерсиален интерес или някакъв друг - ще се наложи да извърви сам много голяма част от пътя наречен "Българска Федерация по ИПДА"! Или поне със съмишленици!

п.п. Надявам се да съм отговорил на въпроса ти. Поздрави!

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Ное 2011, 15:39       Заглавие:  Re: IDPA
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 06 Сеп 2008, 16:16
Мнения: 73
Longbow написа:
Може,никой не е казал обратното. Стига вида стрелкови спорт да е вписан в съдебното решение на клуба. Може да се впише и на по-късен етам,ама става голяма гимнастиката- обява в държавен вестник за ОС,протокол от ОС на клуба и т.н.
Също така не е проблем и един клуб да членува в повече от една федерация.

Проблемите са два - а оттам и напрежението:
1.Някой "мераклии" за ИДПА искат да използват структурата на БФДС,за да развиват ИДПА - което няма как да стане. По никакъв повод!
2. По важното - ИПДА в световен мащаб е отделна организация. Отделен правилник и т.н. Устроена е на принцип ,много близък до този на ИПСЦ-то - Конфедерация ,региони,регионални директори и т.н.........но не е същото. За да върви ИДПА като ИПСЦ-то ,трябва България да стане член на ИДПА като регион. Да има регионален директор и т.н.

И за финал - Параграф 22 - за да има Федерация по ИДПА,трябва да има клубове. Тези клубове трябва да са определена бройка,разпределена на регионален принцип. за да съществува една федерация и за да бъде признат от държавата спорта,който тая федерация развива - си има определени изисквания - проведени спортни мероприятия,спортен календар,правилник и т.н. Съдииски апарат,треньори ,инструктори по стрелба в клубовете и т.н.

Без спортни клубове по ИДПА - няма ИДПА. Без състезатели и състезания по ИДПА - също няма ИДПА. Без спортен живот в тия клубове или с по едно състезание годишно - няма Федерация по ИДПА. Няма Федерация по ИДПА - официално в БГ няма такъв спорт!!!

Както се каза преди - БФДС ще помага за изграждането на ИДПА,но няма да поеме тежестта и за тоя тип стрелкови спорт. Който има желание и интерес - независимо дали от любов към стрелбата,комерсиален интерес или някакъв друг - ще се наложи да извърви сам много голяма част от пътя наречен "Българска Федерация по ИПДА"! Или поне със съмишленици!

п.п. Надявам се да съм отговорил на въпроса ти. Поздрави!

По никакъв повод не може "мераклиите за ИДПА " да използват структурата на БФДС, ако БФДС не желае - това е така.
Мераклиите за IPSC на времето използваха структурата на Стрелкови клуб "Левски" за да започнат да получават боеприпаси срещу тренировъчни планове, за да получат разрешение да заминат със собственото си оръжие на състезание в Сърбия и т.н. Вярвам Иво ІІІ няма да отрече - все пак под неговите първи тренировъчни планове стои моят подпис :)) Разликата е в това, че ние в Левски го искахме, смятахме, че е правилно и давахме рамо. Очевидно е, че не сме сгрешили.
Сега нашето намерение е да дадем рамо и на "мераклиите за ИДПА", пак смятаме, че е правилно. Ще направим сега пък секция по ИДПА и като потръгне хората ще си се организират в клубове и федерация. Така ще се справим със ситуацията Параграф 22 :))
Не е вярно, че за да започнеш да развиваш различните видове стрелкови дисциплини е необходимо това да бъде вписано в съдебното решение на клуба. Рядко пиша тук, но редовно чета. Мисля, че пове-
чето проблеми идват първо от това, че хората четат закона за спорта, но имат малко практика в администрирането на спорта и за това го тълкуват извинявам се но малко тесногръдо и второ - има малко в повече мнителност и опасения, от колкото е нужно - това винаги води до излишни напрежения.
Разбира се това е моето мнение от моята си камбанария, допускам, че е възможно и да греша :))


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Ное 2011, 16:51       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Както писах в по-горния пост - това са два различни спорта,който няма как да съществуват в една федерация. Няма двуспортови федерации - с изключение на една - "Българска Федерация по кик-бокс и бойни изкуства". Дори в световен мащаб двата спорта са разграничени. Колкото до ИДПА клубовете - това ли е целта на цялата гимнастика?? - да получат няколко лица разрешителни за ОО и да могат да си релоудват на спокойствие под егидата на БФДС???
А и доколкото си спомням - когато сте писали спортните планове на Бързилов - нямаше разрешен релоуд. А и не ми е известно олимпииските спортове да преснаредяват - ако бъркам - поправи ме. Така ,че клубовете занимаващи се с олимпийска стрелба(общо наименование,но не знам точното име на този стрелкови спорт) нямат РЕАЛНА нужда от преснаредяване на боеприпаси(мое мнение,не ангажирам никого с него). Може би за ловната - да. Ама там пък са в отделна Федерация ,доколкото си спомням. Биатлона също.

Колкото до съдебното вписване на дадени спортове - мисля си,че ако си вписал примерно кърлинг,ски,плуване и бокс - няма как да развиваш стрелба. Може и да бъркам - не споря за компетенция по този въпрос.

п.п. И никъде не съм писал,че е невъзможно един спортен клуб - било и по ИПСЦ да не развива и ИДПА - това си е решение на УС на самия клуб. Просто посочих механизма за да стане тоя спорт лицензен - тоест да го признае държавата за СПОРТ,а не за хоби. Иначе за легитимност - щом клуба е регистиран в съда - той си е легитимен,независимо от спортовете,който развива.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Ное 2011, 22:52       Заглавие:  Re: IDPA
 
Автоматчик
Автоматчик
Offline

Регистриран на: 06 Сеп 2008, 16:16
Мнения: 73
Извини ме, дано не се обидиш, но ти ме разсмя, май сериозно си се объркал. Какви релоди, какви гимнастики, какви пет лева бе човек!?! Ти си писал за Параграф 22, струва ми се, че ясно обясних - хората започват да тренират в легитимен клуб и когато са готови си правят свои клубове и федерация. Защото нито клубовете, нито федерацията не могат да тръгнат от нищото. Още в началото на поста си пишеш за нови регистрации. Между другото съдебната регистрация не е достатъчно основание да определиш един клуб за легитимен - законът за спорта има ясни изисквания за провеждане на спортна дейност, има спортен регистър и т.н.
А нашият спорт не се казва олимпийска стрелба, а спортна стрелба :)) Както по-горе споменах - имаме различен опит, и по тази причина не винаги успяваме да се разберем. Не зная какво работиш, но съм сигурна, че професията ти не е треньор или спортен администратор, ако съм сгрешила ще бъда безкрайно озадачена.:) Ако дойдеш в София и имаш възможност намини на Герена, надявам се ще се разберем и по въпроса за ИДПА и по въпроса за клубове, федерации и т.н.
С най-добри чувства:
Бранимира Цветанова председател на Стрелкови клуб "Левски"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Ное 2011, 23:05       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
gerena написа:
Не зная какво работиш, но съм сигурна, че професията ти не е треньор или спортен администратор, ако съм сгрешила ще бъда безкрайно озадачена.:)
Бранимира Цветанова председател на Стрелкови клуб "Левски"


Портиер в една кооперация съм.

Колкото до разсмиващите те изречения - на мен никак не ми е смешно като дойдат двама-трима и от вратата почват - ама ние тука за членове да станем,ама видиш ли не ни дават оръжие - нещо не може ли да измислим и т.н. И така нататъка......също съм имал и варианти - "Аз да стана член,да мога да си правя патроните сам,щот дядо ми си ги правеше едно време и съм виждал как става. Ама не ми се става ловец или спортист - трябва ми само бележка,че съм член".

Кактоказа по-горе - всеки гледа и разсъждава от собствената си камбанария. И неми трябва да съм треньор или спортен администратор,за да осъзнавам някой неща.

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Ное 2011, 00:26       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
понеже засягате моето име и моите треньорски планове за спортни патрони нека да уточня :)

да ... наистина моя треньорски план е подписан лично от Бранимира в качеството си на председател на СК Левски
и от треньор - Иван Симеонов
даже .. още преди да се появи IPSC в България !!!

секция по IPSC не е правена
нито федерацията по спортна стрелба ни прие клубовете


единствено и само Стрелкови Клуб Левски ни помагаше, като приеха доста състезатели на клубове по динамична стрелба, за да могат да си изнасят оръжията в чужбина, някои да си купуват оръжия, трети патрони .. подкрепиха ни в битката за лиценза, в прокурорската проверка, и още в много много неща!

да .. пак казвам Стрелкови клуб Левски ни помагаше, но не и БФСС
подавахме заявления, молихме се .. но не ни приеха клубовете по динамична стрелба,
за да им ползваме спортния лиценз само за да излизаме в чужбина

ако говорим за ниво федерации ...

това си беше решение на БФСС ... хубаво, лошо .. тяхното решение си е тяхно
ние не знаем за тяхната политика и вътрешни решения и неща
... нито искаме да ги съдим или да им се месим в работата! а и нямаме право!
не ни искаха - не ни приеха! не го коментираме! не искаме обяснения!

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Ное 2011, 00:33       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
има директива от конфедерацията по IPSC ..
клубовете и, да се разграничават от спортната стрелба и от IDPA
... защото има конфликт на ниво международни федерации/конфедерации

за другите спортове .. няма такива инструкции

не виждам какво повече имаме да го коментираме



въпреки това пак .. ще помагаме! и помагаме и в момента ...

нека да има момчета, които са сериозни, организирани ..
правят нещо, спортуват .. и да не могат да излезнат в чужбина,
или да имат други проблеми .. и ако тогава не им помогнем .. е вече друго

но на този етап .. при изришни инструкции от конфедерацията ни
да ни атакуват, че не искаме да развиваме и IDPA .. не го разбирам :oops:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Ное 2011, 01:08       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
освен това .. СК Левски помогна и помага и на бенчреста!

но Левски си е .. Левски! може много! даже никой друг клуб не го може!

дай боже след време и нашите клубове да станат силни като СК Левски
да имат този ресурс, бази, кадри, шампиони, традиции, име, ... и т.н.

не можем и никога не сме се и опитвали да се сравняваме със СК Левски

просто нивата ни са различни :armed:

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Ное 2011, 02:07       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Ivo III написа:
освен това .. СК Левски помогна и помага и на бенчреста!

но Левски си е .. Левски! може много! даже никой друг клуб не го може!

дай боже след време и нашите клубове да станат силни като СК Левски
да имат този ресурс, бази, кадри, шампиони, традиции, име, ... и т.н.

не можем и никога не сме се и опитвали да се сравняваме със СК Левски

просто нивата ни са различни :armed:


+1

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Ное 2011, 09:52       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
ubboto написа:
tojito написа:
По принцип съм за позитивния спор, за това имам едно питане.
Съгласно всички наръчници,мануали, инструкции - кой както иска така да го нарече, направени от другата страна на Големия Океан, при презареждане на оръжието никога не се изпуска от поглед района, който си обстрелва преди тази манипулация. Това се прави за да не изпускаш мишената от поглед, да проследиш преместването му и т.н. - всеки може дасе сети защо и т.н. Всички си гледаха, както и оръжието, така и оборудването. Та въпроса ми е - такива ли сапрравилата или просто това са навици на стрелците?

Благодаря за въпроса!

Би ли ми посочил въпросните наръчници, мануали и инструкции, според които при презареждане на оръжието НИКОГА не се изпускал от поглед района? Ако ти свършат патроните, когато ти пари на задника и си на открито, на теб ти се налага да направиш т.нар. EMERGENCY RELOAD - презареждане по спешност. И щом цялото движение при добрите стрелци отнема около секунда, времето за хвърляне на един поглед, къде точно да си мушнеш пълнителя е ПО-МАЛКО ОТ СЕКУНДА. А и не знам кога за последно си презареждал със Зиг Про, но ако не подведеш хубаво пълнителя неизбежно удряш някое ръбче, той се усуква и ти изпада от ръцете. Е, аз мога да презаредя и без да си гледам пищова, но това ще ми отнеме повече време. И тук въпросът ми логично е - КАКВА ТИ Е ДАЛАВЕРАТА ДА ДЪРЖИШ ПОД ПОГЛЕД РАЙОН, КОГАТО СИ НА ОТКРИТО И СИ С ПРАЗЕН ПИЩОВ ????

А когато си на сигурно зад укритие, тогава и презареждането е съвсем друга бира и ти правиш т.нар. TACTICAL RELOAD - гледаш си постоянно района, сменяш си пълнителя без да бързаш и си прибираш празния или недоизстреляния /за да излезеш в новия сектор с макс. боеприпаси в пищова/ в холдъра. Съществената разлика тук обаче е, че имаш нужната СИГУРНОСТ, която ти дава възможността спокойно да извършиш всички тези манипулации. А когато си на открито, всичко се прави ОТ ДВИЖЕНИЕ /за да си по-трудна цел/, и то се прави МАКСИМАЛНО БЪРЗО - за това и условието при т.нар. EMERGENCY RELOAD в ИДПА е изстреляният пълнител да се хвърли на земята, а не да се прибира обратно в оборудването.


Моля, изслушайте инструкциите на човека с описанието на техниките и причините за използването им

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Ное 2011, 16:02       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 28 Юни 2006, 17:42
Мнения: 1497
Местоположение: Here,There,Everywhere........
Изпадате в излишни спорове....

Има различни видове техники,просто всеки сам избира как да работи,как му е удобно и т.н.

За мен всеки който се стреми да учи нови неща и се усъвършенства ,заслужава уважение.

:armed:

_________________
"Amateurs train until they get it right. Professionals train until they cant get it wrong."
''Even a broken clock is right twice a day.''
“Suaviter in modo, fortiter in re"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 02 Ное 2011, 16:41       Заглавие:  Re: IDPA
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 17 Апр 2007, 09:30
Мнения: 5586
Местоположение: Sofia
ами честно казано, като изключим коментарите за презареждане, темата си отива към при/заключване...

_________________
Cocked and Locked, Ready to Rock! - MRSMITH
Светослав Костадинов, Динамик Армс

T-Class
ΜOΛΩΝ ΛΑΒΕ


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 175 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer