logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 22:34




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 141 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2011, 19:57       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище, спорт, бизнес .. мечти и мераци
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 09 Юли 2011, 14:43
Мнения: 2444
Местоположение: София
А четете във връзка с темата, какви мнения има тук:


http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=% ... LQ&cad=rja


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2011, 20:16       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище, спорт, бизнес .. мечти и мераци
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Longbow написа:
Ако си запознат с историята на БФДС,знаеш колко трудно получи тя лиценз от държавата - при положение,че е спорт,който НЕ Е базиран на реалистични сценарии,мишените не наподобяват човешки силует,няма мишени тип "заложник" и т.н.
При това положение що си мислиш,че ИДПА ще пробие по-лесно и ще се наложи?? И че изобщо се пробие като лицензен спорт и федерация??


Проблема както много добре знаеш не беше в реализма- по тази логика да са забранени силуетните мишени примерно.... да не говорим за цветните с хора на тях.

По отношение на вредните навици- писал съм го и на друго место.... ако искаш ще ти го напиша и тук.
Дари смяната на пълнители без оръжието да е на затворна задръжка с активното им хвърляне е с достатъчно като вреден навик.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2011, 20:42       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище, спорт, бизнес .. мечти и мераци
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Руснаците от тактическите екипи на Путин казаха, че догодина пак ще има ИПСЦ състезание между тях и нашите служби в България, като този път щяло да е с повече отбори - а на тях никой от нашите "специалисти" не смее да им опонира. :D

Само че за разлика от нас тях Държавата ги подкрепя активно, като отделно от това с подготовката им се занимава лично Крючин. Та в този ред на мисли, международният опит на нашите топ стрелци би ни бил повече от полезен. ;)

Не мисля, че ИПСЦ изгражда каквито и да било вредни навици, а точно напротив. Който може да си стреля, ще стреля еднакво добре всичко - било ИПСЦ, било ИДПА, било прецизна стрелба или каквото друго се сетиш там.

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2011, 20:58       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище, спорт, бизнес .. мечти и мераци
 
Ветеран
Ветеран
Аватар
Offline

Регистриран на: 25 Яну 2008, 11:16
Мнения: 950
Колега руснаците по отношение на тактическата стрелба никак, ама никак не са ми еталон.

Въпроса съм го бистрил по време на "платени от друг курсчета" с инструктори като Adam Agri, Scott Reidy и Thomas (TR) Wood .....интересното беше че Адам и ТР силно препоръчваха ИДПА.... говорейки за службите, а и за гражданска самоотбрана.
ubboto написа:
Не мисля, че ИПСЦ изгражда каквито и да било вредни навици, а точно напротив. Който може да си стреля, ще стреля еднакво добре всичко - било ИПСЦ, било ИДПА, било прецизна стрелба или каквото друго се сетиш там.


Това е така, но определено има неща в ИПСЦ, които нямат место в нито една тактическа стрелба.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2011, 21:15       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище, спорт, бизнес .. мечти и мераци
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
Mad Dog написа:
Колега руснаците по отношение на тактическата стрелба никак, ама никак не са ми еталон.

И аз преди време правех грешката да слагам всички руснаци по един общ знаменател, но тези са напълно различни от масата и са много напред с материала, вервай ми! Школата на Крючин не е за подценяване. :wink:

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Окт 2011, 21:40       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище, спорт, бизнес .. мечти и мераци
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Само не разбрах защо не се съсредоточи тази великанска енергия в организирането на доста обдъжданите ИДПА класифайъри.
Стига чешене, ще изтъркате клавиатурите :wink:
Давайте конкретни дати за след поне 20ина дни, та да може хората да се организират и освободят и ще имате, сигурен съм, доста интерес.
Вече има мишени, има таймери, има лепки, летвички не мисля да са проблем...
Най-вече чрез организиране на адекватни стрелкови мероприятия и създаване на интерес към дадена дисциплина може да има полза, а не теми като тази, която след определен момент, може само да отблъсква!

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2011, 01:42       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище, спорт, бизнес .. мечти и мераци
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Съгласен съм с Кусев. Май си чешем показалците само, при това на клавиатурите

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2011, 20:15       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище, спорт, бизнес .. мечти и мераци
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
kouzi написа:
Само не разбрах защо не се съсредоточи тази великанска енергия в организирането на доста обдъжданите ИДПА класифайъри.

Щото като изключим стрелящите ИПСЦ, не са много подготвените хора, които биха имали самочувствието да стрелят целия Класифайър състезателно. На теб ако ти сложа 160 кила на лежанката примерно, тежест с която някои Манчовци загряват, тя ще те смачка още с изваждането и от куките. Същото ще се получи ако накараме недостатъчно подготвени хора да стрелят от движение, а такава стрелба, напред и назад, е застъпена в ИДПА класифайъра. Евентуално догодина по това време и ние ще сме на линия - все пак се мъчим да се развиваме напълно самосиндикално. :D

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 24 Окт 2011, 22:26       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище, спорт, бизнес .. мечти и мераци
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Online

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Ся ша мъ каръш да блъскам цяла зимъ с щангите :wink:
Доколкото ми е ясно, може да се стреля класифайъра както с всичките упражнение, така и като някои отпаднат, все пак по-важното е участниците да се изкефят!

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2011, 20:10       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище, спорт, бизнес .. мечти и мераци
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
За момчетата, повечето от които за основен имат някой предимно силов спорт си е цяло постижение да ги мотивираш да отделят от бюджета си за манджа и хранителни добавки и по някой друг лев за патрони. И още пари за клуб, федерация /независимо ИПСЦ или ИДПА такава/, участие в турнири, оборудване и екипировка - просто на този няма как да стане! Нещата може коренно да се променят единствено ако динамичната стрелба, както е в други страни, стане държавна политика, но засега у нас няма каквито и да било подoбни индикации. И причината е не защото толкова няма възможност, а в липсата на желание за развитие в тази насока, като най-силната опозиция иде именно от страна на редица инструктори, методисти и тактици вътре в самата система. В близко бъдеще големи служебни турнири ще има само ако руснаците отново натиснат отвън , и за които ние отново ще трябва се оправяме поединично. И понеже темата е и за "мечти и за мераци", моите са единствено хорат да спрат да се самозастрелват и по-малко да застрашават живота здравето на себе си и на околните със зачислените им огнестрелни оръжия. А оттам насетне вече, всеки кеф си върви на съответната цена. :D

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2011, 21:07       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище, спорт, бизнес .. мечти и мераци
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
ubboto написа:
За момчетата, повечето от които за основен имат някой предимно силов спорт си е цяло постижение да ги мотивираш да отделят от бюджета си за манджа и хранителни добавки и по някой друг лев за патрони. И още пари за клуб, федерация /независимо ИПСЦ или ИДПА такава/, участие в турнири, оборудване и екипировка - просто на този няма как да стане! Нещата може коренно да се променят единствено ако динамичната стрелба, както е в други страни, стане държавна политика, но засега у нас няма каквито и да било подoбни индикации. И причината е не защото толкова няма възможност, а в липсата на желание за развитие в тази насока, като най-силната опозиция иде именно от страна на редица инструктори, методисти и тактици вътре в самата система. В близко бъдеще големи служебни турнири ще има само ако руснаците отново натиснат отвън , и за които ние отново ще трябва се оправяме поединично. И понеже темата е и за "мечти и за мераци", моите са единствено хорат да спрат да се самозастрелват и по-малко да застрашават живота здравето на себе си и на околните със зачислените им огнестрелни оръжия. А оттам насетне вече, всеки кеф си върви на съответната цена. :D


много добро! .. направо става за финал на темата :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Окт 2011, 22:22       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище, спорт, бизнес .. мечти и мераци
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
То в тази тема само за руснаците чета - мини се не мине пост - два и хоп ... руснаците това, руснаците онова ... Може да са добри момчетата - би трябвало наистина, ама те с това си вадят и хляба. Не съм съгласен с колегата - привърженик на руската школа, защото в нашата система има и много момчета, които имат необходимите сертификати, натренираност и прочие, но не могат да приложат знанията си поради редица независещи от тях фактори - най - вече тесногръди наредби, в които тук таме се променя по дума - две само за да се изведът в деловодствата с по нова година, а иначе са заложени от към 60те години на миналия век.
Класифайъра на ИДПА е като приемен изпит, ако има някой който до момента не го е разбрал. Самото му име го показва!
Минеш ли него, членството в клуба ти е гарантирано - не става само с членския внос, демек плащаш ли си вноската можеш да се фукаш, че си член, орган и т.н.
По въпроса за руснаците - мииии ... браво! Поне се вижда, че е дна бивша соц страна може да си позволи за отдели ресурси за това! Но пак се прокрадва една тенденция. Спирам да коментирам за тях - всеки който чете внимателно ще разбере какво имам предвид!

P.S. Тоя превод ма сбръчка направо!

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 27 Окт 2011, 16:33       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище, спорт, бизнес .. мечти и мераци
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
Мишена за ИДПА ????


Прикачени файлове:
1.jpg
1.jpg [ 14.48 KiB | Прегледано 14863 пъти ]

_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.
 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 30 Окт 2011, 17:35       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище, спорт, бизнес .. мечти и мераци
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 13 Окт 2006, 20:20
Мнения: 18437
tojito написа:
Не съм съгласен с колегата - привърженик на руската школа...

Щом можеш да сложиш Крючин и руснаците дето се изявяват в Габрово примерно в една школа, аз се отказвам да споря повече с теб по подобни въпроси!

Служебен турнир от 6 ИПСЦ сцени за пистолет /руснаците първоначално искаха 12, но на "Столник" няма къде да се вдигнат толкова/ и над 10 динамични стрелкови упражнения със снайпер се организира и проведе само и единствено, щото руснаците пожелаха да го има. И за догодина заявката от тях е да участват повече отбори и да има по-разнообразни упражнения. Нещо служебно с такива мащаби у нас няма кой да тръгне да го организира, ако няма натиск по-отгоре.

"Спирам да коментирам за тях - всеки който чете внимателно ще разбере какво имам предвид!" 8)

_________________
Другарят Т. https://www.facebook.com/ztctraining


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 01 Ное 2011, 12:21       Заглавие:  Re: Изисквания за стрелбище, спорт, бизнес .. мечти и мераци
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 30 Сеп 2009, 22:25
Мнения: 1759
Местоположение: Бургас
Четеш ме ама май не ме разбираш ... Диалога тръгна като опознаветелен, но не се получиха нещо нещата. Да си ме видял да коментирам някъде това дето се прави в Габрово? Айде тогава кажи ми нещо за сърбите, за словенците, за чехите, за хърватите!!! Само руснаците са ти на тебе в главата, ама се опитвам да ти обядня, че не са само те. Нормално е като имаш допирни точки с тях да се държиш за тяхната школа, разбираемо е!
Работил съм със полицаи от почти всички нации дето членуват в ООН. С почти всички от тях съм ходил по стрелбища за изпити, за покриване на нормативи и още там каквото се сетиш. Признавам си че само с евреи не съм се забавлявал! Имаше и руснаци!
А познай кои бяха единствено на ниво! Немци и чехи, янките изпадаха в девета глуха някъде назад, руснаците около тях. Средата да го кажем беше заета за членове на службите от бившите соц страни от Централна и Източна Европа, ама да съм го натяквал? Всеки има право на мнение и споделяне на опит, виждане и да си отстоява своите позиции. Ама това според мен не трябва да те прави "кон с капаци"!
По време на всички курсове, на които съм бил, свързани със различни системи и видове ОО инструкторите винаги като покажат нещо казваха:" Това не е единственият начин да се направи, има и други! Вие като стреци трябва да намерите най - удобният за Вас."
Като ти харесва руската школа - добре, придържай се, лошо няма! Ама не ме убеждавай, че те са най - добрите, защото и аз имам наблюдения и мнения!
Нали така? ;)

_________________
За да хванеш луд прати луд да го хване

Пеньо Тонев СК "РОНИН"

Yippee-Ki-Yay mother fucker!


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 141 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer