logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 10:13




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2012, 17:01       Заглавие:  F.A.S.T. (Fundamentals, Accuracy, & Speed Test) Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
Въодушевен от някои уникални постижения на редица известни стрелци, реших да отворя тази тема.
Освен това, миналата седмица в приятелски разговор ми казаха, че F.A.S.T. Drill е доста популярно сред американските военни спец. части, като редовно постигали времена под 4 (четири) секунди. Разликата била само, че го правели с тяхното оборудване, имитирайки преход от основно (карабина) към бекъп (пистолет) оръжие. Другото е, че кобурите са им открити.

Та предложението ми е, който има желание да качва видео (или препратка към клипа) със своето изпълнение на упражнението, като има две условия:
1. 6 (шест) чисти попадения съгласно правилата на упражнението;
2. Постигнатото време за изпълнение да е под... 4 (четири) секунди.

Няма значение от кой опит го е постигнал, важното е двете условия да са спазени, а видеозаписа да доказва това. За целта непосредствено след обезопасяването на оръжието и прибирането му кобура, на камерата да се показва таймера и след това попаденията.

И нещо извън контекста, но много важно - ще помоля модераторите, всяко едно мнение, без значение до колко е основателно или не, което не е по темата, да бъде изтривано. Това с оглед предотвратяване на глупости от сорта "Ето на, тоя стреля с еди какво си и за това. Казах ли ви, че всичко друго е боклук?". Просто да бъде една суха и скучна тема - само семпъл пост с препратка към видеото, нищо повече!
Вярвам, че няма да ми откажат :-).

Почвам да тренирам :armed:.

Ето и няколко клипа със зверски изпълнения на известното упражнение:

Dave Sevigny


Bob Vogel


Ben Stoeger

_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 18 Май 2012, 18:10       Заглавие:  Re: F.A.S.T. (Fundamentals, Accuracy, & Speed Test) Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 21 Дек 2006, 22:43
Мнения: 2427
Местоположение: Варна,България
В отговор на резултата,постигнат от Бен Стогър, Боб Вогел вдигна много летвата на това упражнение със невероятното време от ......2.98сек!!!

Феноменални стрелци!!



_________________
Паскал Петров,СК"Аргус"
Grand Power s.r.o.


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 19 Май 2012, 18:51       Заглавие:  Re: F.A.S.T. (Fundamentals, Accuracy, & Speed Test) Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 20 Дек 2007, 20:51
Мнения: 1303
Май нещо се заформи "война" между двамата :D. Между другото, предполагам че повечето колеги знаят - мерят сили световния и вицесветовния шампион по IPSC, дивизия "Production".
Наистина уникални стрелци и е невероятно удоволствие да ги наблюдава човек. Щастлив съм ,че имах късмета да го сторя и на живо.

Ben Stoeger и новото му уникално постижение от 2.77 сек.:


_________________
Победата отива при играча, който греши предпоследен.

Let Your Game Speak.

Пламен Костадинов
IPSC Alias - PLAMENTI


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 20 Май 2012, 14:14       Заглавие:  Re: F.A.S.T. (Fundamentals, Accuracy, & Speed Test) Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Offline

Регистриран на: 29 Юни 2006, 19:49
Мнения: 5427
Днес, мотивиран от Пламенти, реших да тествам ФАСТ дрила.
За съжаление в последния момент таймерът не дойде, но бях решил да го стрелям!
Последното минаване ми беше най-добро, малко ще ми трябва да потренирам спускането на затворната задръжка и да уточня къде да целя точно малката горна зона.
Май ще имам нужда да забързам и малко презареждането, че оня на предните клипове с джапанките е бръзак доста ;-)
Следващия път, ще тествам и с ИДПА оборудване - елеци, служебни кобури и т.н.

_________________
https://www.facebook.com/Alex-Koussev-I ... 120281732/
NOT A LUCKY ALPHA


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 21 Май 2012, 18:18       Заглавие:  Re: F.A.S.T. (Fundamentals, Accuracy, & Speed Test) Drill
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Мар 2007, 08:35
Мнения: 3286
kouzi написа:
Днес, мотивиран от Пламенти, реших да тествам ФАСТ дрила.
За съжаление в последния момент таймерът не дойде, но бях решил да го стрелям!
Последното минаване ми беше най-добро, малко ще ми трябва да потренирам спускането на затворната задръжка и да уточня къде да целя точно малката горна зона.
Май ще имам нужда да забързам и малко презареждането, че оня на предните клипове с джапанките е бръзак доста ;-)
Следващия път, ще тествам и с ИДПА оборудване - елеци, служебни кобури и т.н.


Саше виж този клип. Лично мен много ме впечатли не толкова като бързина колкото като изчистените и все пак бързи движения при боравене с пистолета.

_________________
Цоньо Цонев
„Si vis pacem, para bellum“

http://www.youtube.com/watch?v=nSpfTS7XgQE;
http://www.youtube.com/watch?v=SowDFRecR5g;
http://www.youtube.com/user/SLR95LHMB#p/f/2/1sd4XTqK9vM


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer