logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 29 Мар 2024, 04:04




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Авг 2014, 17:21       Заглавие:  Смяна на приклад на Steyr SSG 04
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
Здравейте, аз съм новобранец във форума, но от доста време го следя. Сега се осмелих да помоля за малко съвети :roll:

Имам Steyr SSG 04 .308 Win, на който имам желание да сменя приклада, тъй като е леко мекичък особено отпред, където се прикрепва двуногата.

След задължителното ровене в мрежата се стигна до поръчка на McMillan приклад (те имат готов модел за този Steyr). Прикладът беше изпратен от САЩ с USPS и прелетя океана, стигна до България, където нашето любезно летище София автоматично го върна обратно в САЩ като “опасна стока”, без дори да потърсят контакт с мен.. :evil: Последваха няколко писма до Агенция Митници - летище и Митница - Столична, от които неочаквано за мен получих отговори, но така и не стана ясно защо са го върнали. Както и да е, стигнахме до идеята да го поръчаме отново, но за зла беда се оказа, че от средата на август са променили закона в САЩ и от McMillan вече не могат директно да изнасят приклади в чужбина.

Последва ново ровичкане в мрежата и стигнах до една фирма за производство на тактически приклади от фибростъкло, кевлар и т.н. в Англия, т.е. ЕС. (http://www.staffs-synthetic-stocks.co.uk)
Там пък нямат готов модел приклад за този Щаер и могат да го направят по поръчка само ако имат самото оръжие, което аз съответно трудно бих могъл да им изпратя. Та, от тях възникна предложението да ми изпратят приклад, който е полуготов и трябва да се довърши тук.

Въпросът ми е: има ли някой оръжейник, който би могъл да довърши работата по такъв синтетичен приклад от фибростъкло тук, т.е. да пригоди затворния механизъм към приклада (inletting and bedding procedure) - не знам как се казва на български :oops: Доколкото разбирам, те го изпращат в някакъв първичен вариант, който изисква допълнително разпробиване и оформяне на вътрешността за да се вложи правилно затворния механизъм и да осъществи плътен контакт с ложата.

Ако вариантът с нов приклад пропадне (както вървят нещата), то има ли смисъл да се опитвам да заздравя моя си собствен приклад? И за тези процедури съм чел - с епоксидна смола, ленти от фибростъкло и т.н.

Или най-добре - да се откажа от цялото начинание.

Не се съмнявам, че пушката и така си стреля сама, по-добре от мен… :armed:

Благодаря предварително,
Поздрави на всички..

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Авг 2014, 22:39       Заглавие:  Re: Смяна на приклад на Steyr SSG 04
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
че на двуногата и е хубаво да и е меко :)

наистина е драма с митниците, потърси нещо из Европа да не минава митница
не може да няма афтърмаркет нещо за този модел

последно време всички куриери са се одървили яко ..
от половин година се опитвам да изпратя 3 пълнителя за УСА .. и не мога
нито сглобени нито разглобени .. виждат пружините на рентгена и обратно

последно се разправях с ТНТ .. казаха фирмена политика, от няколко месеца решили да не возят нищо свързано с оръжия

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 22 Авг 2014, 22:52       Заглавие:  Re: Смяна на приклад на Steyr SSG 04
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
всъщност .. защо точно искаш да сменяш приклада на твоята пушка

- имаш буза, имаш 10 заряден пълнител, прилично удобна като цяло, прилична като точност

какво мислиш, че ще подобриш на такава серийна пушка ..
ако почнеш да заздравяваш приклада точно отпред .. може да и влошиш стрелбата

освен че се клати .. какво друго не ти харесва ?

ако правиш стабилно 1/2 МОА хич не се занимавай
така или иначе за бенч няма да стане .. само с ложа

според мен .. по добре инвестирай в къстом пушка .. цеви, екшън, спусък .. ще си дойде от УСА готова и ще е лесно :) направо цяла и то истинска

а на този щаер няма какво толкова да постигнеш ... според мен
и така си е добра за целите си

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Авг 2014, 08:54       Заглавие:  Re: Смяна на приклад на Steyr SSG 04
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
Благодаря за проявения интерес.. :-)

Наистина последно време и аз си задавам същия въпрос: дали цялото усилие си заслужава?

Просто ми се стори лесно да си поръчам готов приклад от McMillan, още повече, че в момента имат сериозно намаление точно на този модел и готови произведени бройки, т.е. не трябва да се чака. И цялата работа тръгна от там.... И съответно си свърши пак там.. :?

Така, че май наистина ще си остане така, както е в момента.

Желанието да се опиташ да подобряваш (тунинговаш) нещо понякога идва повече от разума.. ;)

Кой знае, някой ден и на някоя custom rifle може да й дойде времето..

Поздрави

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 23 Авг 2014, 20:15       Заглавие:  Re: Смяна на приклад на Steyr SSG 04
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
щаера си екстра :)

обаче .. трябва много стреляне, без значение приклада дали е мек или се клати :)

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Авг 2014, 00:23       Заглавие:  Re: Смяна на приклад на Steyr SSG 04
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 23 Ное 2006, 20:53
Мнения: 1161
Ето ти майстор за до напасване на приклада. Даже тук http://buffalo.dir.bg/_wm/gallery/?df=771774 се е занимавал точно с това, само че на .22 калибър (снимките са най-отдолу). Ползвали сме го и е от малкото, които си разбират от работата. Разгледай и другите неща с които се е занимавал и какво се е получило накрая. Че то някой път тунинга е също толкова приятен колкото самата стрелба.
Поздрави и очакваме снимки в най-скоро време !.................................................С каква оптика си на нея? Че и на мен ми предстои тунинг на SSG 69, но съм го оставил за по нататък, а сега ще се учим да стреляме най-вече.

_________________
Тодор Терзийски


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Авг 2014, 14:17       Заглавие:  Re: Смяна на приклад на Steyr SSG 04
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
Ех... Тъкмо се бях примирил със съдбата си и пак ми разчовъркахте болното място.. :D

Разгледах сайта и мисля, че точно съответства на това, което искам.. Благодаря..

Иначе, пушката досега е била само с разни временни решения за оптиката, защото истинската оптика още я чакам. А тя ще бъде Vortex Razor HD Gen-2 4.5-27x56 (mrad reticle) http://vortexoptics.com Още преди половин година съм я поръчал на Краси от Дефенс, но от Вортекс започнаха доставките чак през м.юли. Така, че се надявам скоро да стигне и до нашата мила родина. Има много добри отзиви по форумите (http://snipershide.com) за тази оптика, както и за другия модел (3-18х50). Като единствен недостатък се посочва по-голямото й тегло, но специално за моята не-лека пушка, това не е от съществено значение ;)

Аз имам и една друга оптика Vortex Razor HD Gen 2 1-6x24, която използвам за лов и съм много доволен във всяко отношение.

Така, че още малко търпение преди да се появят снимките... :armed: :armed: :armed:

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Авг 2014, 18:45       Заглавие:  Re: Смяна на приклад на Steyr SSG 04
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
p_markov написа:
Аз имам и една друга оптика Vortex Razor HD Gen 2 1-6x24, която използвам за лов и съм много доволен във всяко отношение.


то зависи за какви цели ще ползваш оптиките
може да гледа хубаво .. но за т-клас е по важно да клика хубаво и вярно т.е. 50 клика да са точно 10 мила

освен че трябва да са верни кликовете трябва да не се разкапват с годините
колеги от чужбина казаха, че си накупили сайтрони .. и кликали вярно само една година .. и сега са с Бендери

така че .. има маса фактори които играят .. и зависи за какви цели ще се ползва най-вече
скала, удобни кликове, да е в мрад, да има голямо увеличение, да има голям зуум (което е различно - разликата от най-малкото до най-голямото)

например оптика с увеличение 1 до 6 - зума е 6, на 5-20 - зума е 4
в коя фокална равна е .. и още и още

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Авг 2014, 19:16       Заглавие:  Re: Смяна на приклад на Steyr SSG 04
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
Да, аз затова уточних, че сегашната ми оптика 1-6х24 използвам само за ловни цели и на друга карабина... ;)

А за Щаер-а съм поръчал съвсем друг модел - пак с 6-кратен зум: 4.5-27х56, FFP, mrad reticle.
Просто още не могат да смогнат с доставките, тъй като явно има голям интерес и доста поръчани бройки предварително. Предимно в САЩ, разбира се.. :?

А иначе, ето няколко ревюта на въпросния модел на Вортекс:
http://www.snipershide.com/2014/07/vort ... i-4-5-27x/
http://forum.snipershide.com/snipers-hi ... eport.html

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Авг 2014, 22:27       Заглавие:  Re: Смяна на приклад на Steyr SSG 04
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
p_markov написа:
Да, аз затова уточних, че сегашната ми оптика 1-6х24 използвам само за ловни цели и на друга карабина... ;)

А за Щаер-а съм поръчал съвсем друг модел - пак с 6-кратен зум: 4.5-27х56, FFP, mrad reticle.
Просто още не могат да смогнат с доставките, тъй като явно има голям интерес и доста поръчани бройки предварително. Предимно в САЩ, разбира се.. :?

А иначе, ето няколко ревюта на въпросния модел на Вортекс:
http://www.snipershide.com/2014/07/vort ... i-4-5-27x/
http://forum.snipershide.com/snipers-hi ... eport.html


ами да ти я честита .. ще се радваме да я видим :) както се казва

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer