logo
Всичко за оръжието и мунициите на едно място

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Дата и час: 28 Мар 2024, 17:53




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2017, 09:55       Заглавие:  Далекомер за снайперски цели
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2009, 13:19
Мнения: 331
Местоположение: Стара Загора
Ivo III написа:
Absolut написа:
ДСП-30
Да питам, ако някой е работил с това, дали би свършило някаква работа?
Гледам, дават му 2-4% грешка на дистанции 500-1000м, което прави 10-40м грешка в определяне на разстоянието. Вероятно и повече в обхвата 1000-2000м. Но пък е изцяло оптичен уред, който може би зависи от зрението на оператора, а не от метеорологичните условия? В инструкцията пише за няколко измервания и усредняване, което вероятно би отнело доста време.


зависи какви цели и за какви цели :)

с това 12х не могат да се видят малки цели 20см на 40см примерно, а пък да се мерят ;)

за да се определи 8 етажен блок къде е .. може и да стане :) после да се обстрелва с нещо голямо :)

за снайперски цели .. няма да върши никаква работа

А кой далекомер върши работа ?

_________________
Николай Иванов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2017, 10:11       Заглавие:  Re: ДСП-30 за измерване на разстояние
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
за каква цели?

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2017, 11:39       Заглавие:  Re: ДСП-30 за измерване на разстояние
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2009, 13:19
Мнения: 331
Местоположение: Стара Загора
Ivo III написа:
за снайперски цели ..

_________________
Николай Иванов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2017, 11:45       Заглавие:  Re: ДСП-30 за измерване на разстояние
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
далекомер с тесен лазер .т.е. Вектроникс
който и да хванеш - работи и на малки цели

иначе Лайка 1600 .. става с условности



на световното в Унгария .. поляна 3000м и посредата една мишена на 800-900м с размери 45см
кликаш кликаш с Лайката - няма измерване :) няма на какво да отрази

който беше с вектроникси - си измериха и уцелиха


ПП: аз ще си купя и Лайка 1600, много е малка и компактна, носи се на кръста и за близки цели е перфектна
но и един Вектроникс .. ще е нужен

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2017, 12:23       Заглавие:  Re: ДСП-30 за измерване на разстояние
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2009, 13:19
Мнения: 331
Местоположение: Стара Загора
Ivo III написа:
ПП: аз ще си купя и Лайка 1600, много е малка и компактна, носи се на кръста и за близки цели е перфектна
но и един Вектроникс .. ще е нужен

Вземи си Лайка 2000 , доволен ще останеш . Вектроникса е чудесен прибор , но на мен лично ми идва "малко" излишен лукс .

_________________
Николай Иванов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2017, 16:41       Заглавие:  Re: ДСП-30 за измерване на разстояние
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Може ли всички Лайки да имат лимит до 800-900 метра? Моята Лайка 1000 до толкова стига и ако я държиш неподвижно на целта мери добре. Дори и на много малко обекти.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2017, 16:51       Заглавие:  Re: ДСП-30 за измерване на разстояние
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Щирлиц написа:
Ivo III написа:
ПП: аз ще си купя и Лайка 1600, много е малка и компактна, носи се на кръста и за близки цели е перфектна
но и един Вектроникс .. ще е нужен

Вземи си Лайка 2000 , доволен ще останеш . Вектроникса е чудесен прибор , но на мен лично ми идва "малко" излишен лукс .


не сам я тествал 2000
може би ще е малко по добра от 1600

при всички случай ще ми е интересно да се сравнят 1600, 2000 и Терапин


ето сравнение между 1000, 1600 и 2000
http://opticsowl.com/leica-rangefinders ... -r-2000-b/

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2017, 16:52       Заглавие:  Re: ДСП-30 за измерване на разстояние
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Yank написа:
Може ли всички Лайки да имат лимит до 800-900 метра? Моята Лайка 1000 до толкова стига и ако я държиш неподвижно на целта мери добре. Дори и на много малко обекти.


а как разбра дали мери точно? или хваща площ зад целта

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2017, 18:18       Заглавие:  Re: ДСП-30 за измерване на разстояние
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 11 Фев 2007, 18:27
Мнения: 4648
Местоположение: USA - NY, CO, AZ
Ivo III написа:
Yank написа:
Може ли всички Лайки да имат лимит до 800-900 метра? Моята Лайка 1000 до толкова стига и ако я държиш неподвижно на целта мери добре. Дори и на много малко обекти.


а как разбра дали мери точно? или хваща площ зад целта


Прицелвах се в мишени на Long Range стрелбище, където има маркирани места от 200 до 1000 ярда, откдето се провеждат състезания. При възможност ще отида и по надалеч. На това стрелбище има и една полоса на 1500 ярда.

_________________
The ten most dangerous words in the English language are:

“Hi, I'm from the government, and I'm here to help.” - President Ronald Reagan.

Illegitimi non carborundum - Barry Goldwater


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2017, 18:42       Заглавие:  Re: ДСП-30 за измерване на разстояние
 
Eкспериментатор
Eкспериментатор
Offline

Регистриран на: 22 Май 2015, 06:16
Мнения: 19
От "цивилните" далекомери Лайка е единствения правилен избор, притежавам една от първите внесени в БГ бройки 1600, имам измерване с нея на 1852 метра (ако не вярвате ще кача снимки) разбира се в хубаво време и до сграда, но има и доста случай в които не се справя и не може да измери нищо. И аз за сега нямам още лични впечатления от новия модел 2000. Все пак за тези пари, работата която вършат е отлична. Ако някой е недоволен от Лайките, значи определено трябва да се ориентира към продуктите на Вектроникс :-)


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2017, 18:56       Заглавие:  Re: ДСП-30 за измерване на разстояние
 
Оръжеен гуру
Оръжеен гуру
Аватар
Offline

Регистриран на: 16 Юни 2006, 21:59
Мнения: 31369
Местоположение: Sofia
Стан написа:
притежавам една от първите внесени в БГ бройки 1600, имам измерване с нея на 1852 метра (ако не вярвате ще кача снимки) разбира се в хубаво време и до сграда,


а колко МОА е сградата :)

за малки цели и на 700метра не може да измери както трябва - например гонг

_________________
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида
Иван Бързилов, СК "Динамик Армс"
CZ 85 Champion, DA-SASR-10M х2, Aero M4E1 х2, Glock x4 ...


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2017, 19:54       Заглавие:  Re: ДСП-30 за измерване на разстояние
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 19 Апр 2015, 19:22
Мнения: 482
Местоположение: ПЛЕВЕН
Стан написа:
От "цивилните" далекомери Лайка е единствения правилен избор, притежавам една от първите внесени в БГ бройки 1600, имам измерване с нея на 1852 метра (ако не вярвате ще кача снимки) разбира се в хубаво време и до сграда, но има и доста случай в които не се справя и не може да измери нищо. И аз за сега нямам още лични впечатления от новия модел 2000. Все пак за тези пари, работата която вършат е отлична. Ако някой е недоволен от Лайките, значи определено трябва да се ориентира към продуктите на Вектроникс :-)


С Leica Rangemaster 1600 CRF-B и аз на тази дистанция съм замервал автомобил. :tank:

_________________
ТИХОМИР ТРИФОНОВ - СК " СЯНКА "


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 25 Яну 2017, 21:57       Заглавие:  Re: ДСП-30 за измерване на разстояние
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
Моето скромно мнение..
Имам три далекомера - Vortex Ranger 1000, Leica Geovid HD-B и Vectronix Terrapin (от скоро).

Първите два далекомера си вършат това, което е написано в брошурите им - т.е. измерват на посочените разстояния, даже и по-надалеко. Въпросът е в размера на мишената, която се измерва и в т.нар. beam divergence.

За ловни цели - това няма кой знае какво значение и всички стават. Бинокълът на Leica-та е може би най-добрият избор за лов - заради прекрасната оптика и голямото зрително поле.

Когато става въпрос обаче за състезания, според мен повечето цивилни далекомери имат недостатъци и дори да измерят мишената (гонга) на 1000+ метра никога не си абсолютно сигурен, че това е точната дистанция и не си хванал храста пред или зад мишената. Тази несигурност се отразява неминуемо и на представянето ти. На 1000 метра - 10 метра в повече или в по-малко и си вън от мишената.

За тия ситуации Терапин-а си остава златен стандарт. Освен, че мери с точност малки мишени има и предимството, че лесно се монтира върху статив, което също е особено важно, когато се измерват далечни дистанции - от ръка е много трудно, каквото и да правиш. Недостатък на Терапина е малкото увеличение, което не съответства на възможностите му, и цената разбира се.... Като портативност - не е кой знае колко по-голям от малката Лайка, така че не мисля, че това е съществено.

Доста съм прочел в разни форуми точно по тези въпроси и в общи линии това е..

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2017, 15:03       Заглавие:  Re: Далекомер за снайперски цели
 
Снайперист
Снайперист
Аватар
Offline

Регистриран на: 22 Мар 2009, 13:19
Мнения: 331
Местоположение: Стара Загора
p_markov написа:
За ловни цели - това няма кой знае какво значение и всички стават. Бинокълът на Leica-та е може би най-добрият избор за лов - заради прекрасната оптика и голямото зрително поле.

Съгласен съм на 100% с теб относно качествата на Лайката , но не е и за това че всички стават . Ловните обекти в повечето случаи не са по-големи от един гонг , плейт или какво да е друга мишена , а в не малко , да не казвам повечето случай лошият изстрел в лова е свързан с не малки $$$ загуби .
Ползвам от известно време Лайка 2000 , заедно с нея Лайка 1200 (старият модел) , разликата е осезаема . Лайката 2000 мери от раз , без да се замисли до и над 1600 м. сгради теренни форми и т.н. , антените на моб.оператори дето са набучени по сградите без проблемно 600-800 м. За мен в ценовия клас преди Терапин-а тя е правилният избор .

_________________
Николай Иванов


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Непрочетено мнение Публикувано на: 26 Яну 2017, 15:33       Заглавие:  Re: Далекомер за снайперски цели
 
Снайперист
Снайперист
Offline

Регистриран на: 03 Мар 2014, 18:19
Мнения: 273
Местоположение: София
Аз имах предвид, че за ловни цели всички стават, защото 99.9 процента от ловците няма да произведат изстрел над 700-800 метра, за който да са сигурни, че ще бъде качествен. В този смисъл - дистанцията се покрива от всички далекомери среден клас.
От друга страна, не може да сравняваме един елен на 800 метра с един плейт 25x30 см на 800 метра. Във втория случай, лъчът на далекомера обхваща както плейта, така и земята и храстите пред него, така и зад него и измерването става на базата на това, кое ще отрази най-силно лазера. Може само да се надяваме, че това е самият плейт. И когато увеличим още повече дистанцията и прибавим естествения тремор при измерването, нещата стават още по-проблематични.

Разбира се, че има изключения от всяко правило. Някои ловци стрелят по лисици и зайци на 1000 метра, но аз съм напълно съгласен с теб, че не трябва да се допускат некачествени изстрели по ловни цели.

Ако се абстрахираме от Вектроникса, Лайката наистина е следващият избор, който може би дори си заслужава повече като съотношение качество/цена.

_________________
"Bolt actions speak louder than words." - Craig Roberts
We will never rise to the level of our expectations, we will fall to the level of our training.
Петър Марков, СК "Динамик Армс"


 
Върнете се в началото
  Профил Започни разговор  
 
  Сподели темата във Facebook
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта



 
Иди на:  

Powered by phpBB © 2020 TheGunMan
This forum is operated and maintened by Stanislav Georgiev - Owner/Administrator, Jordan Cholakov - Adminstrator/Editor and Rossen Hristov - Graphic Designer/Potographer